Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megbántam az abortuszt! Merjek szülni még 41 évesen? fórum

Megbántam az abortuszt! Merjek szülni még 41 évesen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. márc. 12. 21:16
Köszönöm mindenkinek!
90. b8103f009a (válaszként erre: 89. - Liliomvirág71.)
2013. márc. 10. 20:09
Ha az Istvánba mész, ott tudok ajánlani orvost. Empatikus, szakmailag is rendben van, bármikor, bármilyen apró dolog miatt is lehet keresni. Mailekre is válaszol, nekem az eredményeimet mindig elküldte azonnal...stb. Csak ajánlani tudom. Még össze is tegeződtünk. Persze maszek alapon jártam hozzá, a pénzt nem veti meg.
89. Liliomvirág71. (válaszként erre: 88. - Blaha Lujza)
2013. márc. 8. 22:51

Kedves Blaha Lujza!


Nagyon köszönöm a tanácsodat, mindenképpen megfontolom amit írtál. Úgy érzem, "nehéz téma" lesz ez az orvosválasztás. Pedig már az abortusz utáni kötelező kontrollra új orvoshoz szeretnék menni, ha ez lehetséges.


Szép estét Neked és mindenkinek!

88. Blaha Lujza (válaszként erre: 87. - Liliomvirág71.)
2013. márc. 7. 23:17

István. A többit felejtsd el. Az igazgatóváltás előtt a Szt Imre volt még a másik ütőképes szülészet, de most már másfél éve Sz.i.l.l.e.r. doki van ott, SOTE-s szemlélettel. Hanyattszülés, időre szülés, gyerekágyra SENKI nem mehet be, férjed se. Borzadály.

Egy kórház meg eléggé leszűkíti a kört, de azért légy körültekintő, mert az Istvánban se mindenki "alter".

Láttam a másik kiírt fórumodat és benne a javaslatokat. Szerintem azt érdemes eldönteni, hogy férfi vagy női dokit szeretnél és akkor megint húztál egyet a körön. :) Az Istvánban több jó hírű női orvos is van. Meg rossz hírű is. Szóval nem a neme alapján fogsz tutira menni, de azért számít, ez mindenkinél más. (Én pl többé nem szeretném, hogy a páromon kívül más is matasson bennem, de ez csak azóta van, hogy megszületett a kisfiam. Sokkal intimebbnek érzem ezt a területet, mint előtte valaha és ez nem azonos a szégyenlősséggel.)

Remélem, tudtam segíteni! :)

2013. márc. 7. 20:32

Két hét telt el azóta, lelkem még mindig szomorú, gyakran eszembe jut,hogy már októberben szülhettem volna.:-(((

Most szeretnék valami jó orvost találni,aki pozitívabban áll hozzám, a koromhoz, mint az én nőgyógyászom. Nehéz lesz.

86. Blaha Lujza (válaszként erre: 80. - 6fdf79905d)
2013. márc. 7. 15:19

Köszi, aranyos vagy! Hehe, edző vagyok egy fitnesszteremben... Ép testben ép lélek. ;) Még ha néha meg is borul az egyensúly, utána mindig helyrerántom.


Bocs az OFF-ért.

85. Kuglófmazsi (válaszként erre: 83. - Liliomvirág71.)
2013. márc. 7. 08:45
Drága Liliomvirág! Köszönöm a kedves szavaidat! Hálás vagyok Istennek a családomért és valóban új értelmet nyert sok minden az életünkben! :-)
84. Rita_72 (válaszként erre: 81. - Liliomvirág71.)
2013. márc. 7. 06:55
Szivemböl szóltál,...
83. Liliomvirág71. (válaszként erre: 75. - Kuglófmazsi)
2013. márc. 6. 22:20
Kuglófmazsi! Gyönyörű a családod, gratulálok! Szívet melengető, sugárzó fotók...:)))
2013. márc. 6. 22:14
Ahogy telik az idő (a műtét óta) egyre inkább érzem, hogy szülnöm kell még....:))))
81. Liliomvirág71. (válaszként erre: 77. - Rita_72)
2013. márc. 6. 22:09

Kedves Rita 72!

Nagyon szurkolok hogy sikerüljön a lombik Nektek!

Kuglófmazsi gyönyörű fotóját nézegettem, amit a kisfiáról tett fel! Érzem, nem vagyunk még öregek a szüléshez. Nekem mindig kellett a motiváció.Biztosan újult erőre kap, aki idősebb korban vállal babát.

Azt már megtanultam, hogy minden agyban dől el. 40-50 évesen "leírhatod magad" teljesen. De olyan újult erőre is kaphatsz,hogy szinte az "egekig emelkedsz" a sok energiától. Az új kihívások mindenkinek kellenek. Előbb-utóbb úgyis rájövünk. Kinek egy baba, kinek más...

80. 6fdf79905d (válaszként erre: 76. - Blaha Lujza)
2013. márc. 6. 21:43
Fantasztikus amiket irtal,en is hiszek ebben h a lelek valaszt minket es ha valaki ennyire ugy erzi h szulni szeretne akkor az valamiert van.A traumak pedig mind feldolgozhatok csak tudni kell az okat es rendesen tudatositani magunkban.Elarulnad mi a foglalkozasod?a lelked nem tunik hetkoznapinak.
79. Kuglófmazsi (válaszként erre: 78. - B8103f009a)
2013. márc. 6. 20:20
Még az a jó, hogy nem mindenki így gondolkozik, ahogy te!
78. b8103f009a (válaszként erre: 75. - Kuglófmazsi)
2013. márc. 6. 19:07

Igen, egyet ért mindenki aki idősebb korban akar szülni. Csakhogy az anyaság=önzetlenség fogalmába a felelősség is beletartozik.

Vagyis, felelősen vállaljuk a gyereket úgy, hogy nagy valószínűséggel fel is tudjuk nevelni. Nem 16 éves koráig, mert még évtizedekkel később is szüksége lesz ránk. Az vitathatatlan, hogy nagy boldogság egy késői gyerek is, de az 50 évesen is fiatal vagyok duma, nem a realitás talaján jár. Igen, lehet fiatalos akkor is az ember, ha az unokáját dencöli, akiért nem tartozik felelősséggel, nem Ő neveli. Persze ettől még sokan tagadni akarják, ami egyértelmű. Nem mindegy, hogy 22, 32, vagy 42 évesek vagyunk. Ez van sajna.

2013. márc. 6. 05:25
Elmultam pár hónapja 40.Most kezdjük a 3.lombikot.Amikor megismerkedtünk,2 év után történt a kapcsolatunkban olyan dolog ami miatt meginogott.Ujraépitettük.Sikerült.Eltelt az elsö pillanatota 4. év.Legyen házunk,legyen felujitva,persze hitel nélkül szertük volna,elértük.Van kocsink, kialakitotunk magunknak egy megélhetési formát, amely jó esetben nagyon sokáig szolgál minket,és nem kell aggodni,hogy miböl élünk meg.Igy megint eltelt 4 év.8 év után gondoltuk azt, hogy jöhet a baba,egy évig még nem agodtunk,hogy nincs után aorvosok , kuruzslok, meg minden.. most a3. lombik.A koromnál jóval fiatalabb a felfogásom.Ezt csak azért irtam,hogy áűén sem az ideális korban szülök, már ha van olyan...de nem hiszem,hogy ez miatt bárki is itélkezhetne.Amig tudja élvezze a gyerekkel töltött perc mindeegyes pillanatát,egyébként is ezek a mai gyerekek max 16 éves koráig a tieid, utána barát, barátnö, haverok, persze ha baj van akkor te.Akkor án is effektiv ne szüljek,mert öreg vagyok...Anyu is 41 évesen szült, én neveltem a tesom,mert ö nagyon beteg lett,és 22 éves az öcsém, még mindig hallgat rám.
2013. márc. 6. 00:57

Liliomvirág, kezdesz alakulni...!

Szerintem egy kicsi lélek már ki is nézett Titeket magának onnan fentről, és ne bánkódj, lehet, hogy két esélyt is kapsz ugyanattól az egytől! ;)


Akinek meg ez lila, az "ugorgyon"! :P


A feldolgozás és a következő babára való készülés meg nem feltétlenül zárja ki egymást szerintem, ha ketté tudod választani a kettőt. Van, aki az előző szülési traumáját épp akkor dolgozza fel, amikor pocakban a kistesó, mert akkor támad fel benne az igény erre. Jobb akkor, mint soha. ;) És ez is hasonló helyzet. Van egy traumád és van egy vágyad. Nem kioltják egymást, hanem esetleg bonyolultabbá teszik egy kicsit a helyzetet, ezért jó, ha tudsz valakivel beszélgetni ezekről.

(Nem fórumra gondolok, hanem hús-vér emberre, dúla, pszichológus, kineziológus, amiket már írtam)

Amúgy meg:

Kit érdekel, hány éves vagy, ha egyszer ez egy valós vágy, Te pedig képes vagy teherbe esni??? Ha olyan idős lenne egy nő a szüléshez és egy gyermek felneveléséhez, ahogy páran elég besavanyodott életszemlélettel leírják, akkor 40 fölött a nők már eleve teherbe sem esnének. De a természet szerencsére bölcsebb ennél. ;)

75. Kuglófmazsi (válaszként erre: 67. - B8103f009a)
2013. márc. 5. 22:29

Számomra az anyaság fogalma ezt jelenti:

ÉDESANYA = ÖNZETLENSÉG ..és mindegy, hogy hány éves!

Azt gondolom ezzel sokak egyet fognak érteni!

74. Kuglófmazsi (válaszként erre: 67. - B8103f009a)
2013. márc. 5. 22:17

Önzés? Ez egy kicsit erős, nem? :(

"Ne ítélj, hogy ne ítéltess.."

73. Liliomvirág71. (válaszként erre: 67. - B8103f009a)
2013. márc. 5. 21:42
Bár azt nem értem, hogyha önzés és természetellenes dolog lenne idősebb korban szülni, mint amit pl. Wercsike állít, akkor a családvédelmi bizottság miért kéri el a 30 ezer forintot az abortuszért a 40 feletti nőktől. (és még a nődokinak is külön fizetni kellett a műtétért.) Elhalt terhességnél, missed ab.nál pl. nem kell 30 ezer ft.
72. Liliomvirág71. (válaszként erre: 71. - Bugs02)
2013. márc. 5. 20:09

Kedves Bugus!


Köszönöm szépen soraid, nagyon elgondolkodtattak!

Úgy érzem a szívem mélyén mindig is szerettem volna még szülni.

Szerintem kevés időt adtunk magunknak a gondolkodásra. Talán nem olyan volt a férjem első reakciója, amit én szerettem volna hallani. Idősek vagyunk már - ő is így reagált elsőre.

Sajnos a nőgyógyászom is elijesztett. Azt mondta, ebben a korban már az abortusz és a szülés is kockázatos....Én meg sajnos hallgattam rá. A műtétre is félve mentem el.

Ahogy telik az idő, egyre jobban érzem, hogy szülnöm kellene még. És ez belülről, szívből jön.

Persze, új, más hozzáállású orvost kellene keresnem.

Vercsike írta, hogy önzés ilyen korban babát vállalni.... Hát a vélemények megoszlanak....

71. Bugs02
2013. márc. 5. 18:46
De 41 évesen te még szülhetsz, akár 3 gyereket is...
70. Bugs02
2013. márc. 5. 18:45
Valahol ezt a dolgot utólag minden nő megbánja...de akkor mikor dönteni kell, nincs idő...sokszor a helyzet viszi bele a nőt ebbe a szörnyű döntésbe...esetleg ha a párunk nem úgy fogadja, vagy úgy érezzük rajtunk kívül senki nem várja...egy nő nagyon nehéz helyzetbe kerül ilyenkor....nagyon nehéz feldolgozni, a nők zöme ezzel a fájdalommal élnek életük végéig...:)
69. Bugs02
2013. márc. 5. 18:39

41 évesen szülhetsz sztem még, csak kérdés, hogy ezek után...hogy viselnél el egy terhességet, abban a tudatban, hogy lehetett volna és nem kellett....

fel a fejjel, ezt neked kell érezned, hogy most mit szeretnél, max itt javaslatot tehetünk...sok szerencsét!

68. Bugs02
2013. márc. 5. 18:37

Figyelj szerintem még a történtek hatása alatt vagy és bűntudatod van.

de sztem ne legyen, valahol a tudatod legmélyén te már nem akartál egy babát, mert ha akartál volna nem veteted el.

Ne legyen bűntudat benned, ezt tetted, merta szíved legmélyén, nem akartál már babát.

Most, hogy így érzel sztem normális érzés....

talán kicsit több időt kellett volna dnod magatoknak, hogy átgondoljátok mi a legjobb megoldás...

67. b8103f009a (válaszként erre: 66. - Csipkerózsika)
2013. márc. 5. 18:24
Ebben semmi előítélet nincs, ez csupán realitás. Nem is értem a hsz-od.ssssssssssss. Ezek tények, az idő jár felettünk sajna, akár elfogadjuk, akár struccpolitikát folytatunk. Ez van. Gyereket felelősséggel kell vállalni, fel is kell nevelni, sőt, a mostani cudar világban minél tovább segíteni, támogatni. Én amikor olyat olvasok, h 50-60 éves apuka, vagy inkább nagypapa vállal gyereket, azt is felelőtlenségnek tartom. Nekünk nőknek pedig nem véletlenül van "ideális kor" a szülésre, ami után már problémásabb, beavatkozások kellenek..stb. Vagyis sok esetben megerőszakolni a természetet. Persze mindenki azt tesz, úgy él ahogy akar, de úgy látom a z önzésben már nincs határ az embereknél.
66. Csipkerózsika (válaszként erre: 34. - B8103f009a)
2013. márc. 4. 12:39

Ezek ostoba társadalmi előítéletek... Ha valaki jó szülő, az 50 évesen is az, aki meg nem, az lehet akárhány éves, tökmindegy.

Már nem az 1900-as években élünk, hogy 18 évesen már szülni kell.

65. Csipkerózsika (válaszként erre: 51. - Martin3)
2013. márc. 4. 12:31

10 éves koráig? Miről beszélsz? Az emberek - és főleg a nők - nem 50 évig élnek... Nem értem.

A másik dolog meg az, hogy tízéves kor után jön a kiskamasz, majd a kamasz kor, ami MINDEN szülő-gyerek kapcsolatot próbára tesz a szülő korától függetlenül...

64. 6fdf79905d (válaszként erre: 62. - 70c8cd4453)
2013. márc. 3. 20:50
teljesen 1et tudok erteni!en senkin nem itelkezem,mig az ember nem megy ferjhez egy feszt azt kerdezik mikor?mikor?ha ferjhez ment es kb1 even belul nem no a pocak akkor tuti h nem lehet gyerek,vagy nem elnek jo hazassagban,az emberek mindent jobban tudnak nalunk,nem szabad senkivel foglalkozni csak a sajat erzeseinkel.
63. 70c8cd4453 (válaszként erre: 61. - 4ab8ac8371)
2013. márc. 3. 19:23
Teljesen jol, döntött! Gratula neki!!:)))
2013. márc. 3. 19:23
Bocsi de van aki ugy beszél mintha 41 évesen már nagyszülőnek kellene lenni!!!!Mindenkinek saját szíve joga eldönteni hogy mikor szül!!! Ha minden adott akkor miért ne szülhetne!!?? Mi van ha csak ebben korban találja meg élete párját akkor már ássa el magát!????Ezektől az idióta társadalmi elvarasóktól kész vagyok hogy beskatulyázzák az embert!!!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook