Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meg vagy elégedve gyermeked óvónőjével? fórum

Meg vagy elégedve gyermeked óvónőjével? (beszélgetős fórum)


1 2
30. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 28. - Csefi77)
2009. márc. 10. 19:05
Igen, és ez probléma? Szerintem nem. Ők mit mondtak?
2009. márc. 10. 18:58
neogy=nehogy
28. csefi77 (válaszként erre: 27. - Kisszsuzska83)
2009. márc. 10. 18:57
Igen.Sőt én is jártam önismereti tréningre.Neogy valamit esetleg én csináljak alapból rosszul.A psziocho doki is azt mondta amit a másik.Röviden magas intelligencia érzékeny lélek.De ezt már megírtam.Vagy nem???
27. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 19. - Csefi77)
2009. márc. 10. 18:47
És elvitted a gyermekedet pszichológushoz?
26. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 25. - Csefi77)
2009. márc. 10. 18:30
teljesen és nem is akarok vele foglalkozni. Jó mert a kisfiamnak sokat tudok majd segíteni, de ebben ki is merül ez a szakma. Engem más sokkal jobban folalkoztat.
25. csefi77 (válaszként erre: 23. - Kisszsuzska83)
2009. márc. 10. 18:28
Teljesen letértél a pedagógusi pályáról?
24. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 22. - Csefi77)
2009. márc. 10. 18:27
Én azt nem tudnám felvállani, hogy több gyerekkel egyszerre bánjak.
23. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 22. - Csefi77)
2009. márc. 10. 18:26
Ilyen is van, én most általánosságban beszéltem. Én is ismerek ilyet és olyat is. Én például ezért nem tanítok. Nem érzem alkalmasnak rá magam. De legalább van önkritikám.
22. csefi77 (válaszként erre: 21. - Kisszsuzska83)
2009. márc. 10. 18:23
Sajnos nekem is van olyan ismerősöm ,akit nem a gyerekek érdekelnek,hanem az ,hogy fizetést kapjon valahonnan.És nagyon csúnyán bánik a csemetékkel.Viszont olyan tanító nénit is ismerek,aki minden gyerekkel az osztályban,külön külön foglalkozik.Szívvel lélekkel tanítja őket.
21. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 19. - Csefi77)
2009. márc. 10. 18:20
Ezt azért tudom, mert én is tanítóképzőre jártam, és szörnyű, hogy milyen csoporttársaim voltak. Egyszerűen elkeserített az a tudat, hogy ilyen emberek fogják az én gyermekemet tanítani.
20. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 19. - Csefi77)
2009. márc. 10. 18:19
Ezek a mai pedagógusok semmire sincsenek felkészülve. És azt is elmondom, hogy miért, mert manapság már minden hülyéből lehet pedagógus, azt a főiskolát a legkönnyebb elvégezni.
19. csefi77 (válaszként erre: 18. - Kisszsuzska83)
2009. márc. 10. 18:14
Minket is odaküldtek.Ő mondta amiket az előbb leírtam.Ja és még azt is mondta,hogy a pedagógusok,tisztelet a kivételnek,nincsenek felkészülve az ilyen gyerekekre.Hát ez igaz.
18. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 9. - Csefi77)
2009. márc. 10. 18:07
Ez tényleg szörnyű. Én is ismerek egy kislányt, akit lebutáztak az óvodában és azt mondták az édesanyjának, hogy keressenek egy pszichológust, aki foglalkozik a gyermekével. Az a tapasztalatom, hogy az óvónők nem foglalkoznak a gyerekkel, ha egy kicsit másképp viselkedik mint a többi, inkább lehülyézik és szakemberhez küldik.
17. csefi77 (válaszként erre: 15. - Serry)
2009. márc. 10. 17:56
Ne sajnálj!!!!Már csak jobb lehet ennél.És a csemetém mostmár csak délelőttönként van ott.Mindent megteszünk ,hogy neki jobb legyen .Voltunk egy pszicho dokinál,aki elbeszélgetett vele.Azt mondta,hogy nagyon magas az intelligenciája és az ilyen gyerekeket ,nem szeretik.Megcsinálta tavaly az iskola felmérő feladatlapot is .És mostanra folyékonyan olvas.Nem tanítottuk rá.Most olyan ovit keresek,ahol az adottságainak megfelelően foglalkoznak vele.Nehéz dió.
16. csefi77 (válaszként erre: 10. - Serry)
2009. márc. 10. 17:50
Általában mindenkit feldühít ez a téma ,ha a tapasztalatainkat mesélem el az anyukáknak.De amikor az oviban pl. megpróbáltam emberi módon megbeszélni a problémát az óvónőkkel,akkor azt mondták,hogy túl lihegem a témát.Egyébként nálunk sok sok gond van az oviban.Ha valakit érdekel,akkor olvassátok el a naplómat.A címe:Óvodai kálváriánk.
15. Serry (válaszként erre: 13. - Csefi77)
2009. márc. 10. 17:42

Huh!

Ezt nem gondoltam volna. bár van egy felekezet akikről feltételezek hasonlót. Ősinek mondják magukat és begyöpösödöttek.


Az én kisfiam is egyháziba jár, baptistába. De nálunk ilyen gond nincs. Nagyon sajnálom a kislányod.

2009. márc. 10. 17:40
Sziasztok! Hasonló esettel találkoztam, mint selemóni. Nagyon el vagyok keseredve, mert az én fiam is másfél éves, és két éves korában szeretném bölcsibe adni, mivel muszáj dolgoznom. Én is gondba vagyok, mert állandóan rosszakat hallok az ovikról. Én is találkoztam egy óvis csoporttal, éppen a zebrán mentek át, ahol én álltam meg az autóval. Mondanom sem kell, hogy az óvónő nem állt meg a zebra közepén, hanem elől bandukolt, és még csak esze ágában sem volt hátra nézni, hogy minden gyerek átért-e a zebrán. Egyből nekem is az a kérdés merült fel bennem, hogy "majd egy ilyen pedagógus fog az én gyermekemre is vigyázni?"
13. csefi77 (válaszként erre: 12. - Serry)
2009. márc. 10. 17:34
ez egy egyházi ovi.
12. Serry (válaszként erre: 9. - Csefi77)
2009. márc. 10. 17:23
Ha tudsz keress a kislánynak egyházi ovit. ott biztosan jobban érzi majd magát. Ne szektást egyházit!! katolikust, reformátust, evangélikust, baptistát szóval a történelmi egyházak valamelyikének intézményét.
11. Kata75
2009. márc. 10. 17:19

Szomorúan olvasom, hogy mennyi rossz tapasztalat van az óvónénikkel kapcsolatban:(

Nekünk hála szerencsénk van, mert az ovilátogatás alkalmával "kinézett" 2 legszimpatikusabb ovónénihez kerültünk. Igaz szóltak, hogy beiratkozásnál jelezhetjük ha konkrét kérésünk van, és ha nincs semmi akadálya, akkor abba a csoportba kerülünk. Hát sikerült, és azóta sem bántuk meg a döntésünket.

10. Serry (válaszként erre: 9. - Csefi77)
2009. márc. 10. 17:01

Szia!

Annyira feldühített amit írtál, hogy feltettem egy kérdést erről a gyakori kérdéseken:

[link]


Nem igaz,hogy mi szülők nem tehetünk ez ellen. Lelki sérültet csinálnak a gyerekünkből mi meg tűrjük,csak mert 5 éves és köteles óvodába járni?

S sajnos nem a legjobb megoldás az új ovi sem, mert minden ovi váltás egy törés az életében. Újra beilleszkedni új barátokat találni nem könnyű egy ilyen megviselt kislánynak.

Sajnálom és dühít ami veletek van.

2009. márc. 10. 16:28

Sziasztok!

Ez a kérdés nálunk nagyon aktuális.A kislányom már 5 éves és még mindig sírva könyörög,hogy ne vigyem az oviba.2 év alatt most jár a 3.csoportba.És amit látok ,az szörnyen elszomorít.A doktor nénink azt javasolta,hogy keressek egy másik óvodát!De mi van ,ha a másikban is üvöltenek a gyerekekkel?Itt folyamatosan lebutázzák,ha nem tud valamit egyedül felvenni.Azt mondták a fülem hallatára,hogy ha nem haggya abba a sírást,akkor anya nem jön érte.Legutóbb az udvaron 3-szor fejenrúgták a focizó fiúk a labdával.Szegény sírva fakadt amikor érte mentem ,és azt mondta ,hogy az óvónénik kisbabának nevezték,amiért minháromszor sírva fakadt ,mert fejen rúgták.Én megkérdeztem az óvónénit ,hogy tényleg igaz ez a labdás történet?Mire szóra sem méltatott.Majd másodjára már azt mondta,hogy egy kicsit meglegyintette a labda a csemetém fejét.Na de ,hogy lehet az hogy 3-szor is???És még sorolhatnám.Nem tudom ,mit tegyek?Most ismét ovit keresek.

8. fbab8271ce (válaszként erre: 1. - Dc0cf05e3b)
2009. márc. 10. 14:00

Ez szomorú...:( És itt nem a leterheltség miatt nem jutott idő a gyerekekre. Mi épp most kezdjük az ovit,(az influenza félbeszakította, egy hetet járt csak a fiam)

Kiváncsi leszek...:)

Mindenki ezt mondta a saját gyerekkori tapasztalatairól(mindegy melyik oviról volt szó), és én is így emlékszem:: egyik óvónő aranyos- a másik sárkány...

7. Krisztina3 (válaszként erre: 1. - Dc0cf05e3b)
2009. márc. 10. 13:58
Mi már nem vagyunk ovisok,de velünk is történtek fura esetek.A fiam elmondása szerint fejbe vágta az óvónő mert festés közben elfújta a festendő falevelet,ilyet előtte nem mesélt.Másik eset, mikor beszakadt a feje hogy össze kellett varrni kb.4 variációt hallottam az óvónötől hogy mi történt.Szerencsére már nyugdíjba ment az óvónő.
2009. márc. 10. 13:57

sziasztok


nálunk is jók az óvónénik a gyerek szereti őket, és azt mesélte mikor hó volt akkor a két óvónőből az egyik egész végig az udvaron felé alá rohangált a szánkoval amin egy két gyerek ült egész végig. a Többi csoportban milyenek azt nem tudom, de a mienk nagyon jók. Mindig a gyerekekkel vannak, akárhányszor mentem eddig a gyerekért, mindig játszottak velük.

5. Serry (válaszként erre: 1. - Dc0cf05e3b)
2009. márc. 10. 13:56

Nekem a mi ovinkkal ennél sokkal jobb tapasztalatim vannak. Pedig ők 30-n vannak 2 óvónőre. De még nem volt ilyen. Igaz nem is járnak az óvodán kívülre, mert van egy hatalmas udvaruk ahol lehet játszani. Én nagyon szeretem az óvónéniket. Ha netán egymással beszélnek is az udvaron félszemük a gyerekeken. Irányítják vigyáznak a gyerekekre pl Ne dobáld a homokot! Várd meg amíg lecsúszik és utána menj! Emlékszel mi a szabály? stb

Én még csak ilyeneket hallottam tőlük.

Hiába na egyházi oviba járunk nem sima önkormányzatiba.

A "sima" ovisokat kiviszik játszótérre játszani, nálunk pont úgy van,hogy a kedvenc játszónk az ovi mellett van. Van hogy egyszerre két csoport is kint őrjöng. Aztán jön délután a napközi. Nem tudom meddig lesz ép az új játszótér. S a "sima " ovis óvónénikről én is ezt láttam amit te.

4. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Dc0cf05e3b)
2009. márc. 10. 13:54
Ne félj, azért vannak figyelmesebb, kedvesebb óvónénik. Mielőtt beadod a kisfiad majd az oviba, úgyis érdemes megkérdezni más szülőktől, mit tapasztaltak. Szét kell nézni és jól kell választani. Sajnos ez is csak egy olyan szakma, mint az összes többi, vannak jobb és rosszabb szakemberei.
3. @gabika@ (válaszként erre: 1. - Dc0cf05e3b)
2009. márc. 10. 13:53

Szia!

Nekem csak jó tapasztalataim vannak a fiam óvónénieivel.Ha az udvaron vannak az óvónők játszanak a gyerekekkel,télen is hógolyóztak,húzták őket szánkón.

Viszont a többi csoprt óvónéniével nem vagyok megelégedve.Így ha a lányom 3 éves lesz akkor harcolni fogok,hogy ebbe a csoportba kerüljön.

2. drnéni (válaszként erre: 1. - Dc0cf05e3b)
2009. márc. 10. 13:51
Nemhiába mondják, hogy nem ovit, hanem óvónénit kell választani. Az én lányom 2 éves, úgy néz ki, már választottunk ovit, de nem a közelben, mert ami körzetes, annak az udvarán borzasztó dolgokat láttam kutyasétáltatás közben: gyerekek módszeres alázását az óvónéni által, úgyhogy eszembe nem jut odavinni.
2009. márc. 10. 13:48
1,5 éves kisfiammal a városban sétáltunk. Egy óvódáscsoport is pont ott tartózkodott, ahol mi is nézelődtünk. 14 gyerek volt és két óvónő "felügyelt" rájuk. Nagyon elszomorított, hogy az én fiamra is vajon így fognak-e vigyázni, mert a két óvónő csak egymással beszélgetett, egyáltalán nem figyeltek a gyerekekre? Folyamatosan háttal voltak az ovisoknak. A gyerekek aztán el is törtek egy vázát a téren elhelyezett szobor lábánál, na akkor el kezdtek velük ordibálni. Az egyik kisfiú odament hozzájuk, mert nem tudta becsatolni a cipőjét. Kb. 20-szor mondta el, hogy: Óvónéni segíts bekapcsolni a cipőmet, mire végre rávetették a tekintetüket. Ezután az egyik óvónő barátnője megérkezett, persze a beszélgetéstől még jobban nem tudott már figyelni. Közben egy szülő jött a gyerekéért. Mivel háttal álltak, ha a szülő nem megy oda hozzájuk, hogy elviszi a gyerekét, észre sem vették volna. Nektek milyen tapasztalataitok vannak?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook