Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meg tudja nekem mondani valaki, hogy a total testosteron szint, mit befolyásol és a 3.36-os érték már magas? Befolyásolja a teherbeesést? fórum

Meg tudja nekem mondani valaki, hogy a total testosteron szint, mit befolyásol és a 3.36-os érték már magas? Befolyásolja a teherbeesést? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. febr. 16. 18:08

Időt nem tudok mondani, mert sokszor csaltam a diéta alatt, voltak időszakok, amikor nem is tartottam.

De azt tudom, h elég hamar lementek a kilók, a met és a diéta együtt sokat ér.


158 cm vagyok. kb.74 kg-ról indultam, 62 kg-mal lettem babás mind kétszer.

De bőven lett volna még miből fogyni, főleg a hastájékról.....


A legjobbakat kívánom Nektek!!


Nem is tudom, h élted túl ezt az egészet!

Még több erőt, kitartást és zserencsét kívánok!!!!!

18. kiraanyu (válaszként erre: 16. - Kiraanyu)
2011. febr. 16. 18:03
Én 12 kg-ot fogytam, de még volt rajtam minimum vagy 8kg plusz.
2011. febr. 16. 18:02
Kaptam bonctani eredményt, de abból nem tudtak megmondani semmit! A méhlepényben a vérkeringés nem volt megfelelő, elhegesedett a 60 %-a, a magzatvíz minimálisra csökkent így már a baba is kárt szenvedett, vissza maradott volt, így meg is állt a kis szíve. Mennyit sikerült fogynod és mennyi idő alatt. Én január 3-án kezdtem a diétát és már két hete szedem a Meckformint, most tartok 9 kg-nál, de még bőven kéne leadnom.
16. kiraanyu (válaszként erre: 12. - Hencsi28)
2011. febr. 16. 17:59

Nekem nem néztünk inzulint sajnos, de tuti volt az IR.

Igen, kezeltük, diéta+metformin (2szer 850 mg) és ezáltal fogytam is sokat, és akkor estem teherbe.

A metet a 14.hétig szedtem. Abbahagyatták velem.

És most félek is emiatt....


Drukkolok, h rendbe jöjj és hamarosan egészséges babátok szülessen.


ÉS az előzőnél az utólagos vizsgálatok a babán nem mutattak ki semmit?

Jaj, de szörnyű érzés lehet, szívből sajnálom még egyszer.

15. Hencsi28 (válaszként erre: 13. - Pethoevi)
2011. febr. 16. 17:56
Még nem, csak jövő hónapban! Azért próbálok itt okosodni! :)
14. Hencsi28 (válaszként erre: 10. - Kiraanyu)
2011. febr. 16. 17:54
Nem derült ki semmi, azt mondták, hogy lehet, hogy egy rosszul sikerült terhesség. Szeretnék utána járni, nehogy megint úgy járjak, mint előzőleg.
13. pethoevi (válaszként erre: 9. - Hencsi28)
2011. febr. 16. 17:53
a dokid mit mondott?vagy még nem értékelte ki az eredményedet?Nem beszéltetek még róla?
2011. febr. 16. 17:53

És neked mennyi volt az inzulinod?

Amikor lement utána eshettél csak teherbe?

Mennyit kellett fogynod?

Minnél előbb szeretnénk babát, most csinálom a diétát és szedem a Meckformin 500-at.

2011. febr. 16. 17:53
Hát ha magasabb ez az érték,mint a referencia érték felső határa,akkor igen,bizony befolyásolhatja.Hiszen a tesztoszteron ffi hormon...
2011. febr. 16. 17:47

Nem derült ki semmi??

Valami gond volt a terhességgel? Babával?


Jaj, szívből sajnálom :-(((((((


Inzulinrezisztencia okozhatta esetleg, ezt nem mondták? Bár Én úgy tudom, h az első 12-14 hét a veszélyes inzulinrezisztenseknél. Remélem jól tudom, mert Én is IR vagyok :-( Most vagyok 18 hetes.


Nem tudom, mennyire van befolyással a tesztoszteron a teherbe esésre. Nekem is volt határérétk fölött régen, de fogytam sokat és helyreállt.

9. Hencsi28 (válaszként erre: 8. - Kiraanyu)
2011. febr. 16. 17:43
Nem sajnos nem, ezért járok különböző vizsgálatokra, nehogy a következő alkalommal előforduljon. Ami eddig kiderült, hogy inzulinrezisztenciám van. De most kétségbe vagyok esve, hogy ez a hormonom nem megfelelő! Remélem teherbe tudok esni, ilyen értékkel! Szerinted?
8. kiraanyu (válaszként erre: 7. - Hencsi28)
2011. febr. 16. 17:41

Úr Isten!! Nagyon sajnálom!!! :-((((


Miért történt, kiderült??

7. Hencsi28 (válaszként erre: 6. - Kiraanyu)
2011. febr. 16. 17:39

Igen a többi hormonommal minden rendben van.

A hasi ultrahang szerint nincs PCO-m, ciszták nincsenek a petefészken, menstruációm is normális, sőt már egyszer terhes voltam, de 26. héten meghalt a baba. Újra szeretnék, de ez az értékem magasabb lett, mint a határérték. A dokihoz csak jövőhónapra van időpontom, addig itt szeretnék több dolgot megtudni!

2011. febr. 16. 17:34

Férfihormon túlsúlyt jelent a magasabb tesztoszteron szint.

Ez sok mindentől lehet. Akár túlsúly, akár pl. PCOS.

A többi hormon rendben van?

2011. febr. 16. 17:33
A teherbeesést egyértelműen negatívan befolyásolja a magas tesztoszteron szint, hiszen ez egy ffi nemi hormon.
4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Hencsi28)
2011. febr. 16. 17:30

ezt orvos tudja inkább megmondani,

de mivel határérték felett van, valószínűleg, nem segíti a teherbeesést.

3. Hencsi28 (válaszként erre: 2. - C95c921ae7)
2011. febr. 16. 17:24

A feltüntetett határérték max 2,90.

Ez az eltérés már problémákat okozhat?

2011. febr. 16. 17:22
A referenciaérték én úgy tudom sok mindentől függ hormonok esetén. Kortól, nemtől stb. A te eredményeden valószínűleg jelezve van, mennyinek kell/ene lennie. Azt viszont biztos, h a túl sok tesztoszteron okozhat meddőséget.
2011. febr. 16. 17:14
Megtudja nekem mondani valaki, hogy a total testosteron szint, mit befolyásol és a 3.36-os érték már magas? Befolyásolja a teherbeesést?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook