Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másnál is a panel lakás nagy szobájában alszik a 2, 5-3 stb éves gyerek? fórum

Másnál is a panel lakás nagy szobájában alszik a 2, 5-3 stb éves gyerek? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. aug. 14. 10:40
Én a kis szobában hagynám a gyerkőcöt, a francia ágyat és a babaágyat a nappaliba. Mi is laktunk 2 szobás panelban 3 gyerekkel, így csináltuk. Mindig az aktuális kicsi volt kint eleinte. Utána beköltözött a szobába. :) Aztán kertesbe költöztünk. :D
2015. aug. 14. 10:37
Én biztos kimennék a nappaliba és a gyerek maradna a kisszobában a tesóval. Gondolj bele, mi lesz, amikor mindkét gyerek alszik? Ti is lefekszetek, vagy ültök a konyhában és nézitek egymást? Ha a nappaliban van a gyerek, akkor ott már nem tudtok tvzni, beszélgetni, vasalni. Inkább lemondanék a franciaágyról és vennék egy kényelmes kanapét.
2015. aug. 14. 10:33
Helyesbítés: "nem panelban laktunk, de lakótelepen, pontosan ekkora méretű LAKÁSBAN".
2015. aug. 14. 10:10

És nem tudjátok most kiköltöztetni, hogy ne a baba születésével hozza összefüggésbe?


Szerintem segíthet az, ha nyitva hagyjátok az ajtót a ti szobátokba, az ágyát lehetőség szerint közel teszitek a ti szobátok ajtajához, éjjeli fényt szereltek fel - ezek mind hozzájárulnak egy gyerek biztonságérzetéhez.

2015. aug. 14. 10:07

Mikor gyerek voltam, mi nem panelban laktunk, de lakótelepen, pontosan ekkora méretű szobában.


Mindenhol a kisszoba volt a gyerekeké, és csodájára jártak, hogy nálunk fordítva volt. De szerintem így volt jó. Volt hely az ágyaknak, íróasztalnak, és volt helyünk játszani is. A kisszobába egy ekkora lakásban, ha két ágyat betesznek (márpedig a kicsi is nagyobb lesz, és akkor kell neki rendes ágy) megtölti a szobát, nem marad semmire hely. Szerintem a szülőknek inkább kell egy kuckó, ahova visszavonulhatnak, és - ha nem olyan a foglalkozásuk - íróasztal sem feltétlenül kell, de egy fotel még elfér. A nagyszobát mi is kettéválasztottuk harmonikaajtóval, mikor nagyobbak lettünk, és így volt külön kuckónk. De szerintem a harmonikaajtó arra is jó, hogy ha pl. vendégek jönnek, azzal el lehet függönyözni a gyerekek játszó részét, és nem kell folyton kínos rendet tartani.


Szóval ez nálunk jól működött. Azzal meg ki kell egyezni, hogy egy ekkora lakásban nem működik az abszolút külön kuckó, a nappali-vendégfogadó rész, és még sok minden - így is lehet boldogan élni, de előbb-utóbb érdemes nagyobb lakásba költözni, ha csak lehetséges. Én is vágytam külön szobára, bár nagyon szerettem a testvéremmel is együtt lenni, de ekkora méretű lakásban ez nem működik.


Attól meg nem lesz benne lelki törés, ha áttelepíted. Meg, ha így döntötök, akkor nincs is más megoldás. Te ismered a gyereked érzékenységét, és át fogod tudni segíteni ezen a dolgon. Muszáj megszoknia, hogy vannak dolgok, amik nem esnek jól neki, mégis el kell viselnie. És ez nem olyan dolog, hogy pl. hetekig kórházban kell lenned. Az nagyon megvisel egy gyereket, de ha muszáj, akkor muszáj. Szóval nem lesz semmi gond, ne aggódj.

18. t *-* (válaszként erre: 17. - T *-*)
2015. aug. 14. 10:00
És ha így van , akkor az dupla törés a gyereknek. Mert a megszokottból mehet ki a nappaliba, míg a születendő pici, meg az ő helyére a szülők mellé. :(
17. t *-* (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2015. aug. 14. 09:59
Ha jól értem, a kicsit tették-tennék ki a nagy szobába, mert születik a pici és ő kerülne be a szülőkhöz a kisebb szobába (ahol eddig a meglévő gyerkőc volt velük).
2015. aug. 14. 09:40

Nálunk is így volt. Panel, 56 m2, 2 szoba.

Tuti nem aknám a gyerekeket a nagyszobába. Gondolom ti nem korán fekszetek. Vagy el akartok vonulni a kisszobába, amikor a gyerekek alszanak?

15. t *-*
2015. aug. 14. 09:29
De csak ez a két szoba van? Nappali és kis szoba 56 nm-en?
14. t *-*
2015. aug. 14. 09:28
Én biztosan a nappaliban aludnék kinyitható ágyon, és a kis szobát gyerekszobának rendezném be. Nem költöztetném ki a nappaliba a kicsit semmiképp.
13. globus (válaszként erre: 9. - Bobita0212)
2015. aug. 14. 09:20
Pedig meggondolandó, hogy a csak éjjel használt bútorok minél kisebbre csukhatók legyenek, mert később jönnek az íróasztalok, székek, egyre több ruhásszekrény. Még több tárolni való. Mindenki nehezen viseli el, ha vigyázzállásban kell közlekedni, vagy csak középen marad egy járható folyosó.
2015. aug. 14. 09:19
A fiam egyedül neveli a kisfiát. A nagyszoba lett neki megcsinálva, de az apjával alszik a kisszobában a franciaágyon. A szobáját csak nappal használja.
11. globus (válaszként erre: 4. - Adb20ce52a)
2015. aug. 14. 09:16
Mi panelben lakunk, így alappal állíthatom, hogy a kisszoba-nagyszoba probléma csak nekünk jelent valamit :) Valójában a nagyszoba is annyira nevetséges méretű, hogy családi házban megkaphatná a kamra táblát.
2015. aug. 14. 09:12
Amíg panelben laktunk, a kisszobát anyumék gipszkartonfallal kettéválasztották. Lett két pici szoba, de gyerekek voltunk, nekünk tetszett, h lett egy picike, saját birodalmunk. Persze ez csak megfelelő elrendezésű szobák esetén megoldható, de engem nem zavart, h egy zsebkendőnyi kuckóm volt, pont az volt benne a jó.
9. bobita0212 (válaszként erre: 7. - 76c87e32e1)
2015. aug. 14. 09:09
Nem veszünk kinyithatósat az tuti,eddig akármennyit vettünk csak bajlódtunk vele,olyan rossz rajta aludni meg egyáltalán nem fix mikor össze van csukva,úgyhogy örültünk h meg szabadultunk tőle.
2015. aug. 14. 09:03

Mi anno tesómmal a kisszobában voltunk.

Szülők a nagyban, semmi gond nem volt belőle.


Fiam első perctől kezdve külön szobában aludt (kb. 2 hete alszik velem, de ez is ideiglenes megoldás).


Ne csodálkozz, hogy néha olyan, mintha nem szeretné igazán, hiszen eddig mellettetek aludt, most külön szobában van. Még ha meg is várod, hogy elaludjon, éjszaka, reggel, amikor felriad/felébred, nem biztos hogy azonnal ott vagy.


Nyugalom. Meg fogja szokni.

7. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. aug. 14. 09:01
Én vennék kinyitható kanapét, a kisszobát pedig meghagynám gyerekszobának. Nem marad a gyerek 2,5 éves a gyerek, kell a kuckó. :)
2015. aug. 14. 08:57
Szerintem a bolhából csinálsz elefántot.Úgy rendezzétek be ahogy nektek kényelmes,és komfortos,nem kell ebből ekkora ügyet csinálni.Ha ettől sérülne a lelke,ott már komoly gond van!
5. kleeri (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. aug. 14. 08:57

56 nm-en kettő szoba van?

nálunk van 2 fél szoba ebben a négyzetméterben, az egyik nagyobb, az a gyerekszoba, a másik kisebb oda éppen befér a franciaágy, így a nagyszoba megmarad nappalinak,

ha kistesó jönne, ő is elférne még ott ahol a testére

tv meg szerintem nyugodtan lehet, mesét nézni

2015. aug. 14. 08:51
Lehet, hogy a nagy tér miatt nem érzi konfortosan magát. Valami térelválasztós módszerrel nem tudtok leválasztani neki egy kis kuckót?
3. bobita0212 (válaszként erre: 2. - Rozália)
2015. aug. 14. 08:44

Most nem a tv-n van a hangsúly hanem azon h az ágyat nem tudjuk át vinni mert a kanapétól nem fér be. És csak a nagy szobában van tv,amit le szedni se tudok onnan mert nagy lcd tv ami a falra van felszerelve.De látom sikerült a lényeget kiragadni,ezzel csak még jobban elbizonytalanodtam.


És mivel 2,5 éves igenis szokott mesét nézni ,szerintem semmi rossz nincs abban ha neki való műsorokat néz. Annyira elvetemült nem vagyok h alváshoz is bekapcsolva hagyjam neki,még magamnak sem szeretem.

2015. aug. 14. 08:38
Nálunk az unokáim a gyerekszobában - egy kisebb szoba - alszanak. Tv-re szerintem nincs szüksége egy kisgyereknek. Persze, mindenki a lehetőségei szerint rendezi ez, hogy ki, hol alszik.
2015. aug. 14. 08:34

Jön a kistesó.Rendezkedni kell. De a lakás 56 m2.

Van egy franciaágyunk és a kisfiúnknak most vettünk leesésgátlós gyerekágyat. A kisszobában volt eddig mindannyiónk hálója,a nagyszoba volt a nappali rész,kanapéval.De hamarosan jön a kistesó és át kellett variálni. Férjem ötlete volt h tegyük át a fiúnkat a nagy szobába,és igy a kanapé is simán elfér,mert a mi franciaágyunktól nem tudnánk hova tenni,és hogy azt a szobát csináljam meg neki gyerekszobának. A kis szoba maradjon a miénk és ott legyen majd a kiságy is ami ugye az újszülötté lesz.

két napja alszik a kisfiam a nagy szobában de nekem aggályaim vannak,olyan mintha nem szeretné igazaán.De egyszer ezt mondja egyszer azt.Későn is akszik el,forgolódik.persze ott vagyok vele mig el nem alszik.vagy csak szokatlan még neki? Nem tudom de aggódom,nehogy a kis lelke sérüljön emiatt h át kellett mennie,tőlünk külön.Hozzá teszem csak a nagy szobában van tv.vagy csak én veszem a ennyire a lelkemre?


Kiváncsi lennék hogy másnél is alszik e panellakás nagy szobájában a gyerek!


Minden tipp,ötlet,tanács jól jön! Köszönöm

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook