Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másfél évesen tabletezés? fórum

Másfél évesen tabletezés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2015. dec. 4. 15:38
Egyébként sokkal többet árt egy gyereket a mindennapos dolgoktól eltiltani (csokoládé, tablet, tévé, telefon, bográcsgulyás), mint felügyelettel megismertetni velük.
2015. dec. 4. 15:18
Husvetra meg mar elektromos autoval fog gurulni a kicsi, nehogy elfaradjanak a labai.
39. andi6020 (válaszként erre: 34. - Alma66)
2015. dec. 4. 14:05
Diafilmeket tableten, vagy máshol nézni, én ebben nem látok különbséget.
2015. dec. 4. 14:02
Mondjuk azt el tudom hinni, hogy kezeli a tabletet, kisgyerekes ismerősök mesélik, hogy ha kézbe kaparintja a kb. egyéves gyerek a mobilt, simán állítgatja rajta a zene hangerejét (érintős, húzogatós telefon), tehát nem csak játszik vele, hanem valamilyen szinten kezeli is. Elképesztően hamar tanulnak a mostani gyerekek. Ez azonban nem változtat azon, hogy akkor is káros hagyni tabletezni.
37. 76c87e32e1 (válaszként erre: 28. - Fincsi5)
2015. dec. 4. 14:00
Én is ezt gondolom, teljesen felesleges egy tablet egy picinek. Ártani nem árt, baja nem lesz tőle, de ez csak a szülőről szól, mint amikor "mindent" meg akarnak adni, versenyeznek a drágábbnál drágább ajándékokkal, miközben egy gyerek még nem fertőzött ezzel, és eljátszogat bármivel.
36. youlcsi (válaszként erre: 34. - Alma66)
2015. dec. 4. 13:59

de, van különbség.


a műfenyő bírja a távfűtést, az igazi pedig 2 nap múlva hullani kezd és még drága is.


igen, diafilmet tableten. mert méreg drága a dia, és nincs mesénként annyi pénzem rá. ami van, az a sajár gyerekkori diáim... de ha bekapcsoljuk a diavetítőt, akkor biztos, hogy nem diázunk, hanem árny-bábozunk inkább. a tableten pedig több100 diából válogathat, melyiket olvassam fel.

35. Panna.33 (válaszként erre: 34. - Alma66)
2015. dec. 4. 13:53
A gyerekeket azzal lehet elrontani, ha nem szeretik őket, ha játszmázni tanítják, ha agresszióra tanítják.
34. Alma66 (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2015. dec. 4. 13:38

Diafilmeket tableten.... Gondolom akkor számodra a mű és az élő fenyő között sincs semmi különbség :(

Kérdező, egyet értek veled, nagyon rossz irányba mennek a dolgok ezen a téren én arra ugrok, mikor fél-1 éves babák a tv-t nézik :( olyan szomorú, h kis ártatlan lények a szülők meg jól elrontjaak őket.

33. trapiti (válaszként erre: 1. - Writingsmurf)
2015. dec. 4. 13:21

Egyetértek, de a véleményüket nem fogod megváltoztatni, csak rád fognak haragudni ha ezeket elmondod. Tapasztalat.


Másfél évesen kifejezetten káros tabletezni, számítógépezni, tévézni, telefonozni stb.

De erről nem fogod meggyőzni azt aki szerint ez menő.

A youtube, szabad internethasználat pedig megér egy külön misét... még 10 évvel később sem elfogadható szerintem hogy egy gyerek szülői kontroll nélkül netezzen.

32. andi6020 (válaszként erre: 1. - Writingsmurf)
2015. dec. 4. 13:15

Nincs ezzel gond szerintem.

Mondjuk az dicséretes, hogy tudtál uralkodni magadon.

2015. dec. 4. 13:05

Semmi kivetni valót nem látok benne, ha nem kizárólag ennyi inger éri, hanem közben van más is, kétkezi játék, legó, fakocka, rajzolás, babázás/autozás, hintázás, futkosás, mesélés, beszélgetés stb. A tablet ugyan úgy az élet része manapság, mint a villa vagy a WC deszka. Látja, hogy a felnőttek babrálják, így ő is akarja.

Az én gyerekem pl. a mobilomat kaparintotta meg, mikor nem voltam résen, egyet szét is nyálazott.

30. nikletty (válaszként erre: 28. - Fincsi5)
2015. dec. 4. 13:05
hát tudod, sajnos,ez szoktatás kérdése....
29. nikletty (válaszként erre: 25. - 3b097083af)
2015. dec. 4. 13:05
így van... a ceruzafogás nagyon pici motorikus fejlődés beli dolgok
28. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Writingsmurf)
2015. dec. 4. 12:57
Én speciel el sem hiszem, hogy kezeli a tabletet, s azt sem, hogy végignéz egy akár 20 perces mesét is rajta.
27. Shadow Angel (válaszként erre: 26. - 3d787b167a)
2015. dec. 4. 12:25
Mármint degenerálódnak?
2015. dec. 4. 12:22

Így degradálódnak az emberek



Lesz egy csomó idióta a következő generációban.

25. 3b097083af (válaszként erre: 19. - Dominós)
2015. dec. 4. 12:11
A ceruzat sem fogja tudni rendesen megfogni! Elsoben nagy problema lesz az irasnal.
24. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Writingsmurf)
2015. dec. 4. 11:58
Egy másfél éves ugyanúgy játszik egy tablettel, mint egy edényfedővel vagy seprűvel, nincs különbség a számára, nem "értékeli". :) Egy okostelefont is ugyanúgy nyomkodna, mint egy játéktelefont vagy bármi mást. Ott a szülő van eltévedve agyilag, ha azt hiszi, bármi pluszt jelenthet fejlődésben, élményben. :)
2015. dec. 4. 11:56
Mindenesetre igazi duplót ajándékozok nekik karácsonyra...
2015. dec. 4. 11:54
Nyilván vannak jópofa fejlesztő játékok. Csak azt nem kéne elfelejteni, hogy a gyerek csak a mutatóujját huzigálja egy sima üveglapon...
21. writingsmurf (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2015. dec. 4. 11:54

Szerinted a tabletes formabeillesztő kiválthatja a valódi formabeillesztőt?

A domború, térbeli, kitapintható, zenélő műanyag csodával egyenértékű egy zenélő, színes, SIMA felület?

20. nikletty (válaszként erre: 14. - Ancsika688)
2015. dec. 4. 11:47

és hogy még nem tud beszélni...

az ilyenek miatt sokat csúszik a beszédfejlődés...

az én 4 éves lányom annyit használja a laptopot, hogy amikor én úgy látom, akkor nézhet rajta mesét, azt amit én jó mesének és neki valónak tartom, s tudok rövidet választani... ezt szeretem benne, jobb mintha egész nap szólna a tv, a hülyébbnél hülyébb műsorral, meg ki tudja milyen hosszú...



én úgy vagyok vele, hogy mikor eljön az iskola, akkor kb ráér vele megismerkedni jobban, hisz tudom jól, hogy sok mindent már az oktatásban is internet/és gépen csinálnak... addig meg igen is legyen gyerek. S akkor is secc perc alatt meg fogja tanulni kezelni, nem marad le semmiről...

2015. dec. 4. 11:46

A modern kor gyermeke :( Csak ül, csendben van, senkit nem zavar, nem ugrál, nem szaladgál, nem rámol, nem csinál rendetlenséget...kész haszon az ilyen gyermek!

Maaaaaaargit! Hát nóóóóómális?

Egy csavart nem fog tudni behúzni, ha felnő!

2015. dec. 4. 11:40
A virtuális építőkocka sajnos nem fejleszti a helyes fogást,a gyermeki kéz finommotorikai fejlődését. Ez elengedhetetlen fontosságú a gyermek megfelelő agyi fejlődéséhez, hiányosságai később tanulási, mozgáskoordinációs zavarokhoz is vezethet. Mindenképpen a kézzelfogható játékok felé kell hajlani, nem véletlenül vannak a játékok korosztályokba sorolva. ÜDV.
2015. dec. 4. 11:33

Az is komoly érv szerintem, ami az első bejegyzésben olvasható, hogy most még a saját kezével kellene kirakosgatnia a megfelelő játékokat. Nem is tudom, nem fog-e zavart okozni ez a mozgásfejlődésében. Ráadásul a gyereknek ugrálnia, mozognia kellene, nem ott ülni és rontani a gerincét a gép előtt.


Szerintem aki egy kicsit is belegondol, zsigerből érzi, hogy őrültség ekkora gyereket a gép közelébe engedni.

2015. dec. 4. 11:29

Szerintem nem normális dolog....nekem is vannak gyerekeim,nem vagyok begyepesedve,de a kicsi havonta 1x ülhet a számítógép elé kicsit játszani,a nagyobbik hetente 1x...telefonom nyomják a pou-t.

Egy anya dolga a gyerekkel játszani,tanítani,nem a tableté vagy a számítógépé....

15. Ritu91
2015. dec. 4. 11:29
ilyen korban szerintem sem érdemes, de azért 3-4 évesen már bőven lehet használni mese nézésre, fejlesztő játékokra, persze nem napi több órában.. de ha a szülők is rá vannak kattanva akkor ne várd hogy majd leülnek és felcsapják a mesekönyvet vagy előveszik az építőkockát.. sokaknál csak az a lényeg hogy csendben üljön a gyerek...
2015. dec. 4. 11:28

Mértékkel kezelheti,de jobb lenne meséket olvasni neki,elképzelni miről is szól a történet.

Ja,és ne csodálkozzanak a szülők ha három évesen szemüveges lesz a gyerek.

13. anya4005 (válaszként erre: 12. - A360345bdd)
2015. dec. 4. 11:27

Na,nálunk néma...:)

Viszont ha egyedül vagyok itthon,a királyok által is magányosan látogatott helyen,jól szórakozom a Pouval!

12. a360345bdd (válaszként erre: 8. - Anya4005)
2015. dec. 4. 11:26
de nagyon idegesítőek a játék alatt futó dallamocskák!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook