Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Más munkahely is ilyen lehúzós mint a CBA? fórum

Más munkahely is ilyen lehúzós mint a CBA? (tudásbázis kérdés)

212. a0c1361e44 (válaszként erre: 211. - Syria)
2013. okt. 28. 20:26

Nem igazságtalan.

Azért tanultam, hogy ilyen jól keressek:)

Lehet jelentkezni a helyemre és lehet utánam csinálni. Akinek megy az szintén megkapja ezt a fizetést.

Nem, nem óránként cigizek. Naponta 4 szál cigit szívok el. Az ebédidőmet annak ellenére, hogy ledolgozom, legtöbbször az íróasztalomnál ebédelek, illetve reggelizek és közben dolgozok, illetve ingyért túlórázok van, hogy 16 órát dolgozok 1 nap, és műszakozok műszakpótlék nélkül, de természetesen igyekszem időben eljönni. és ez legtöbbször sikerül, csak akkor nem tudok időben eljönni, ha hózárás van vagy egyéb nevezetes nap.

Nem pár napja nem hoxázok munkaidőben, hanem sokkal több napja, bár ha kedvem van hozzá, akkor telefonról is tudok.


Hiába akarjátok megetetni velem, hogy ti fel sem emelkedtek a melótól, akkor sem hiszem el.

Azt hiszitek, hogy így jobbnak tűntök, illetve, hogy azt gondolják majd sokan, hogy többet, jobbat érdemeltek, de nem jgy van, senki nem értékeli, mert úgy sem kaptok több fizetést.


Tehát nem kell irigykedni:) Én azért keresek ennyit, mert az én munkám ennyit ér. Ha majd képesek lesztek programozni egy számlavezető rendszert, akkor ti is annyit fogtok keresni, mint én. Persze, ha CBA-ban dolgoznék, akkor én is csak minimálbért keresnék a végzettségem ellenére.

211. syria (válaszként erre: 178. - A0c1361e44)
2013. okt. 28. 19:02

"Aki azt mondja, hogy napi 8 órájának minden percét munkával tölti az hazudik, ilyen nincs."


Pedig van, de van, DE VAN! Én is ilyen vagyok. Sajnos, vagy hál’ Istenek, még nem tudtam eldönteni. És nem hazudok.


A nettómról nem mondhatom el azt, amit te, akinek jóval 200 ezer felett van.


Igazságtalanul jól vagy fizetve! Nem elég, hogy a munkaidődben óránként cigizel de még Hoxázol is. (Bár erről mintha pár napja leszoktál volna. :D)


Szeretnék olyan munkahelyen dolgozni (vagy mégsem? :D), ahol "szóltak, hogy kevesebbet dolgozzak".

2013. okt. 28. 09:18

Én alkalmazott vagyok egy (igen nagy) cégnél, de a munkamorálom olyan, mint timycaté. Maradjunk annyiban, hogy azért, mert egyesek ezt nem tudják elképzelni, az nem jelenti azt, hogy ez ne létezne :)

Mi több, én szinte csak ilyen embereket ismerek. Mindenki másképpen dolgozik, ez azért tény.

209. michelle.r (válaszként erre: 193. - Timycat)
2013. okt. 28. 08:09
Túl vizuális vagyok :o))
208. a0c1361e44 (válaszként erre: 207. - 4d4b358ff3)
2013. okt. 28. 07:07

Igen, azt a lovat ütik, amelyik húzza az igát, de nekem pl. szóltak, hogy kevesebbet dolgozzak:) És igazuk van, mert én kb. 3x annyit dolgozok, így visszafogva magam, mint a kollégák és még így is van időm minden másra.

Ha hív a családom vagy ismerősöm, akkor én is visszahívom, amikor ráérek.

Azt természetesen illene tudni, hogy kinek mit mondunk el. Rólam sem tudnak sok mindent a kollégáim, mert úgy gondolom, hogy semmi közük hozzá, és én sem tudok egy csomó mindent róluk, mert ahhoz meg nekem nincs közöm. Mi sem tudjuk mindig betartani a szüneteket, de igyekszünk:)

Volt idő, amikor itthon is dolgoztam, és itthon is felvettem a telefonokat, de már leszoktam róla, mert nem számít, hiszen így is nekem kell visszafognom magam.

Nem, nem vagyok én a legjobb munkaerő, mert ha az lennék, akkor nem fékeznének. Tudom miért fékeznek, azért, hogy ne nekem kelljen megadni a lehetőséget egy előléptetésnél, prémiumnál, stb., hanem nálam sokkal gyengébbeknek. Egyszerűen nem jönnek rá, hogy engem a kinevezés nem érdekel:) Nem akarok én ilyen helyen vezető lenni, nincs hozzá gyomrom. Én azt nem tudnám csinálni, amit itt elvárnak. Én egy egyenes ember vagyok...

2013. okt. 28. 06:48

Na nekem volt vagy 4 (komoly)munkahelyem életem során.. de valahogy idáig ez a legrosszabb... alkalmazott vagyok... napi 8 óra a munkaidőm- ami soha nem annyi csak több (sőt saját érdekemben inkább itthon is folytatom, meg hétvégén is),

a fizu iszonyú kevés- ilyen keveset még soha nem kerestem,(kb mint egy közmunkás :) )

van rengeteg szabadságom- amit már évek óta kivenni sem tudok,

a magánélet munka közben - már bánom, hogy bármit is mondtam magamról (bár egy közepes nagyságú település -úgymond itt nincs titok), azt is tudják ami meg sem történt :)) és ezt mindig nagyon és biztosan tudják) -

Munka közben a családtagjaim is tudják és elfogadják, hogy nem kereshetnek csak ha iszonyúan fontos.. és majd én hívom vissza őket ha már megtehetem.

Csak azért csinálom mert ahol élek nem igazán lehet válogatni a munkalehetőséket között, és hál istennek a főnököm sem piszkál, mert úgy gondolom látja, hogy igyekszem mindent megtenni hogy rendben menjenek a dolgok - Ami szemet szúrt, szerintem nincs egyenlően elosztva a munka- van aki bizony többet is tehetne a "közösbe" és igaz a mondás - azt a lovat ütik amelyik húz , de ezen meg nem rágódok mert amíg megkapom azt a pénzt (még ha megalázóan kevés is) amiért vállaltam az egészet addig nem érdekel más... nem szoktam másra egyáltalán árulkodni..

Viszont ha adódna egy jó lehetőség váltanék... de most ez van... bízok a változásokban...

Az ilyen MTV-ben leírt eü. szünet stb szinte betarthatatlan... engem még a magánéletben is "zaklatnak" pld. orvosi rendelőben várakozás közben... ezt viszont nagyon nem bírom..

206. a0c1361e44 (válaszként erre: 205. - Timycat)
2013. okt. 28. 05:52

Értelek én, de akkor te írtál rossz helyre:)

Neked nincs állandó kollégád, így nem is tudod milyen lennél, ha napi 8,5 órát kellene együtt lenned a kollégáiddal, így az sem igaz, hogy te csak munkával töltöd a munkaidődet, mert azt sem tudhatod, hogy mi az a munkaidő, mi az ha van főnököd és különböző habitusú kollégáid. Az, hogy nem adsz magadnak 1 perc szabadidőt sem az a te dolgod, mert te vagy saját magad főnöke, neked vannak elvárásaid saját magaddal szemben, neked fontos a profit, amit elérsz, illetve te csak abban az esetben keresed meg a "fizetésedet", ha dolgozol. Egy alkalmazott teljesen más feltételekkel dolgozik.

Természetesen, ha a kollégáim naponta, hetente cserélődnének, mármint azok akikkel 1 irodában, 1 épületben dolgozom, és semmi közös nem lenne a munkánkban sem, akkor én sem fecsegnék velük, de mint mondtam a te eseted teljesen más. Összehasonlíthatatlan a szokványos alkalmazotti jogviszonnyal.

A fórumindító azért nem tud ebédelni sem, telefonálni sem, internetezni sem a munkaidejében, mert a főnökének ez nem tetszik és nem azért, mert ha nem dolgozik akár 5 percet, nem kap fizetést.

Ha lapozgatod a munkatörvénykönyvét, akkor tudhatod, hogy a munkavállalónak jár az ebédszünet (le is dolgozza), jár valahányszor 10 perc egészségügyi szünet, ha monitor előtt dolgozik, akkor óránként jár neki 10 perc, amit más jellegű munkával tölthet el vagy pihizhet, jár neki fizetett szabi, de neked ezek nem járnak, mert neked csak akkor van bevétel, ha dolgozol.


Majd ha te leszel egy cég jogtanácsa, akkor majd fogod tudni, hogy milyen az, ha alkalmazottként dolgozol valahol:) Én pl. szoktam a jogtanácsokkal is fecserészni egy kávé mellett, mert ők is ugyan olyan emberek, mint én, aki csak egy közgazdász informatikus...

205. timycat (válaszként erre: 204. - A0c1361e44)
2013. okt. 27. 21:44

Picit sem ismersz. Tudod van olyan hogy egyéni vállalkozó, egyéni. Szóval még egyszer hangsúlyozom, nincsenek kollegáim/kolleganőim, nem alkalmazott vagyok hanem magánzok. Van egy saját irodám ahol én ücsörgök és gyakorlatilag folyamatosan jönnek, mennek az emberek a munkám tekintélyes része az hogy emberekkel kommunikálok, megbeszélek, de nem bandázok tök ismeretlen vagy alig ismert ügyfelekkel, h.lyén is venné ki magát, meg az ügyfél sem azért fizeti a konzultációs óradíjamat hogy megbeszéljük ki mit olvasott legutóbb, bááár tök jól járnék mert abszolút nyitott ember vagyok az idők végéig tudnék beszélni idegenekkel is bármiről csak az drága lenne az ügyfélnek, így maradok a meló talaján.

A kollegákkal elbandázok heti egyszer, kitrécseljük a változásokat, megpletykáljuk egymást, kérdezünk, tanulunk, tapasztalatot cserélünk, együtt gondolkodunk. De hangsúlyozom nem velük dolgozom.


Nem azt írtam, hogy nem érdekel semmi, de akivel pusztán munkakapcsolat van, ott nem érzem azt hogy jóarcoskodni kéne nem is azért jön, megkeres mert nyűge van -mindig akkor jönnek- megbeszéljük, vázolom a lehetőséget, dönt, megcsinálom, fizet, jónapot.


Azt hogy nem tudták hogy nincs családom nem azért mert nem látszik rajtam, nem bikiniben járok melózni, egyszerűen nem olyan info amit el kellett volna csepegtetnem a munkám során, vagy abban az irodaházban ahol az irodám van, lényegtelen info.

Velem nincsenek ugyanazok az emberek napi több órát, folyamatosan emberek között vagyok, egymásnak adják a kilincset, felváltva vagy épp egyszerre csörögnek a telefonjaim. Sok megkeresés, sok embertől, nem mindig ugyanazok jönnek így értelemszerűen nem is olyan a kapcsolatom velük, mintha mindennap több órát együtt lennénk. Hihetetlen hogy nem érted. Ez kb olyan mint a Tescoban a pénztárosnak minden vevővel el kellene trécselnie csak hogy jó légkört teremtsen; kb nálam is így cserélődnek az ügyfelek.


A kollegákkal - hangsúlyozom akikkel nem dolgozom együtt, nem hogy egy irodában, de egyesekkel egy megyében sem- természetesen velük máshogy viselkedik az ember, van téma, van ismeretség, a barátok, család megint más.


Nem inkognitóm van, hanem hál Isten baromi sok munkám és ügyfelem, akikkel vagy időm vagy kedvem nincs trécselni az X-Faktorról (na meg nem is nézem) és semmiben sem vagyok több, jobb mint más ember, egyszerűen carul nézne ki ha belép az ügyfél én meg egyedül csücsülve egy irodában pofáznék a falnak csak hogy beszéljek.


Szóval hátrébb az emberismerettel, mert óriási bakot lőttél.

204. a0c1361e44 (válaszként erre: 202. - Timycat)
2013. okt. 27. 20:13

Akkor sem értelek és lehet sokakat nem:)

A munkahelyünkön több időt töltünk, mint a családunkkal, hiszen én pl. 8,5 órát vagyok bent, az utazás 1,5 óra (oda-vissza), ez már 10 óra. Reggel nem biztos, hogy találkozom a férjemmel vagy a fiammal, mert még alszanak, amikor elindulok vagy max. 10-15 per, amíg váltjuk egymást a fürdőbe és kávézunk. Este hazaesünk, vacsi, fürdés és alvás. Tehát jó eseteben max. 4 órát vagyunk együtt, ha túlóra van, akkor még kevesebbet, ha délutános vagyok, akkor megint kevesebbet. Illetve vannak olyan dolgaink, amiket külön végzünk. A fiamnak már külön társasága van, én eljárok tornázni, barátnőzni, a férjem szintén talál magának programot külön is.

Tehát a kollégáimmal 2x annyi időt töltök naponta, mint a családommal, így mindenképp olyan légkört kell teremteni, hogy jól érezzük magunkat. Mi szoktunk fecsegni, viccelődni, vihogni. Persze közben dolgozunk. Én tudok sok felé egyszerre figyelni úgy, hogy az nem megy a munkám rovására. Meg tudom azt is csinálni, hogy dolgozom, közben telefonon beszélek ügyféllel és még beszélgetek a kollégáimmal is:)

Nem, beszélgetni nem feltétlenül úgy kell, hogy közben minden magánügyedet kitárgyalsz. Nehezen hiszem el, hogy bárkinek is jó lenne az, hogy napi 8-12 órát ül, mint a kuka, nem áll fel, nem beszél sem a kollégákkal, sem a családjával, ismerősivel, mert azt hiszi, hogy így hatékonyabb. Ez hülyeség.

Egyébként semmi különlegeset, követendőt, ámulatba ejtőt nem találok abban, hogy azok akik veled vannak napi több órát, nem tudják, hogy van családod. Ez mire jó? Ja, hogy ebben az a lényeg, hogy nem látszik rajtad, hogy szültél? Hát tudod, sok nőn nem látszik:)

Amit írsz az az egész blabla. Ilyen nem létezik vagy az illető, mint írtam egy tök semmilyen ember, mert semmi nem érdekli és el van mint sz.r a fűben.

Tudom, hogy jogász vagy, tudom, hogy sokat sportolsz, tudom, hogy roppant jól nézel, bár húszon évesen ez nem nagy dolog:), de az élet nem csak arról szól, amit vetítesz.

Én is olyan munkát végzek, amihez kell némi agy, na de ettől még nem vagyok a föld felett 2 méterrel, hogy ne vegyem észre a többi embert, hogy ne álljak velük szóba, mert én többre tartom magam vagy nem tudom miért. Ez neked jó? Akkor csináld, de a legtöbb ember nem olyan, mint te vagy és ennek én még sokan igen csak ürülünk. Én biztos a kardomba dőlnék, ha olyan emberekkel lennék körülvéve mint te. Hogy téged nem érdekel semmi, az is rámutat egy elég fura jellembeli problémára. Érdekel téged valami? Szoktál olvasni újságot, könyvet? Nézel TV-t? Mert erről pl. simán lehet a kollégákkal beszélni úgy, hogy ne kerüljön szóba a családod, sőt még egy csomó mindenről is lehet beszélni, ami szintén nem fedi fel az inkognitódat:))))

203. timycat (válaszként erre: 202. - Timycat)
2013. okt. 27. 19:35
de egyébként nem vagyok droid, havonta/2 havonta lelépek 1-1 hétre és igyekszem nem munkával foglalatoskodni. A privát telefonomra nagyon kényes vagyok, fondorlatos módon az egyik ügyfél megtudta a privát számomat és azon cseszegetett szabi alatt, először korrekten tudattam vele, hogy ez van, szabin vagyok és ekkor és ekkor leszek, majd újrahívott közöltem hogy reggel óta még mindig szabin vagyok, a harmadik hívásra elküldtem a rákba... lehet nem kellett volna, mert esélyes hogy onnan nem jön több lóvé és könnyelmű voltam, de amennyire komolyan veszem a munkaidőmet, annyira komolyan veszem a szabadidőmet is (persze agyalni szabadidőben is szoktam, ha valami birizgálja a csőrömet)
202. timycat (válaszként erre: 198. - A0c1361e44)
2013. okt. 27. 19:30

Nem, nem beszélgetek a partnerekkel, csak amennyire muszáj, nem cimborálni akarok velük, ők partnerek/ügyek. Enni szoktam, többnyire gép előtt, sűrűn megszakítva telefonálással, nem nevezném kikapcsolódásnak . Nem semmilyen vagyok, egyszerűen ebben is földhöz ragadt vagyok az egy munkahely -mondjuk én magánzó vagyok nincsenek munkatársaim- dolgozni járok oda, az a munkaidőm, amit munkára szánok nem beszélgetésre.

Egy példa, hogy mennyire célirányosan élek: egy irodaházban dolgozom több mint egy éve akikkel nap mint nap kapcsolatban állok sem tudták sokáig hogy nekem családom is van és nem is én fecserésztem el egyszerűen "lebuktam" hogy olyanom is van.

201. 7a3a05277b (válaszként erre: 194. - Timycat)
2013. okt. 27. 18:48
:) Mióta valódi koncentrálást igénylő munkám van, azóta nekem is csak úgy megy igazán, ha nem csinálok mást közben.
2013. okt. 27. 14:58
Nekem ennél eddig csak lehúzósabb munkahelyeim voltak, jelenleg is sokkal rosszabb, mint amit felvázoltál csak bónuszként fizikailag is meg köll dögleni :)
199. a0c1361e44 (válaszként erre: 196. - Andi6020)
2013. okt. 27. 14:29
Pedig megteszik.
198. a0c1361e44 (válaszként erre: 194. - Timycat)
2013. okt. 27. 14:28

Én nem vagyok felsőbbrendű, és épp ezért simán bevallom, hogy bizony én szoktam mást is csinálni munkaidőben, mert olyan nincs, hogy leülsz reggel 8-kor és csak dolgozol és dolgozol és dolgozol 20 óráig, majd felállsz és hazamész. Ilyen nincs. Nem beszélgetsz a kollégákkal? Nem eszel? Nehezen hiszem el, hogy lehet valaki ennyire ... keresem a megfelelő szót ....semmilyen?

Pedig nem úgy ismertelek meg.

197. syria (válaszként erre: 196. - Andi6020)
2013. okt. 27. 13:39
MINDENT lehet. :(
196. andi6020 (válaszként erre: 195. - F4e58693bd)
2013. okt. 27. 13:32
Ez geccség. Egyáltalán ilyent lehet? Nem hiszem.
2013. okt. 27. 13:14

Nekem tudjátok még mi a sok?

Hogy heti 1 szabadnapom van. És pont azon a héten mikor 4 X 8 órázom + 2 X 12 órázom. Most pl ezen a héten letudták a szabadnapot az okt 23-an, a kolléganőmnek meg a jövőhéten a nov 1-el. A pirosbetűs munkaszüneti nappal.

194. timycat (válaszként erre: 178. - A0c1361e44)
2013. okt. 27. 13:07
De nem vagy felsőbbrendű ugye tudod. Én is dolgozom napi 12 órát szinte mindig és ennél inkább több szokott lenni, van hogy hétvégén is, és igen hajnalban is hívnak ha úgy adódik, csak tudnám minek :D (itthon van is belőle morcoskodás), ugyanúgy az agyamat szívatom le, ugyanúgy meg tudnék szívatni jó néhány embert a hibáimmal, sőt az eddig felépített egzisztenciámat is bőven bebukhatom, de azért nem vagyok felsőbbrendű. Szóval nem vagy egyedi eset. Lehet neked elképzelhetetlen hogy valakinek nem kell meló közben a kikapcsolódás, hát most erre mit mondjak, nekem így is megy, sőt inkább csak így megy.
193. timycat (válaszként erre: 191. - Michelle.r)
2013. okt. 27. 13:00
Most miért? :DD
192. a0c1361e44 (válaszként erre: 191. - Michelle.r)
2013. okt. 27. 08:44

Ugye?

Én már attól is zavarba jövök, ha fürdés közben felveszem a telefont.

Volt rá példa, hogy jó későn értem haza, úgy 23 órára, elmentem fürödni (kád, forróvíz, pihi), de megszólalt a telefonom, elsőre nem vettem fel, gondoltam kibírja, de hívott folyamatosan, így felvettem. Úgy éreztem magam, mintha látna az illető:)

191. michelle.r (válaszként erre: 188. - A0c1361e44)
2013. okt. 27. 08:31

"És van olyan kollégám, aki a wc-n is dolgozik:)))))"


vááááááááááááááááá :))). Múltkor felhívtam az egyik partnert, kérdeztem tőle, miért ilyen visszhangos a telefon? Fesztelenül közölte, hogy éppen pisil :o))


Mondtam neki, hogy ez a bizalom meghaladja az elvártat és mód felett feszélyez. Ez a dög meg csak röhögött :o))

190. a0c1361e44 (válaszként erre: 187. - F4e58693bd)
2013. okt. 27. 08:20

Ez szerintem szoktatás kérdése.

nálunk is elvárás lenne, hogy minden nap ráhúzzunk egy kicsit, illetve már írtam, hogy a túlmunkát úgy várják el, hogy nem fizetik ki, sőt a jelenlétibe sem írhatjuk bele.

Kb, 3 évig havi szinten 2 napot dolgoztunk a cégnek ingyen, sőt van egy mobil, amit szívességből vettünk fel, de most már nincs ilyen, mert tettünk ellene. A főnökünknek összeszámoltuk az ingyen munkaidőt, így most percre pontosan hazamegyünk. Persze ha valami sos meló van, akkor nem hagyjuk félbe, max. átadjuk egymásnak. A mobillal meg az volt, hogy egyszer én, egyszer egy másik kollégánk nem vette fel, mert alvás közben nem hallottuk, amiből nagy balhé is volt, de elmondtuk, hogy 4 évig csak szívességből vettük fel, mert ezért mi sem ügyeleti, sem készenléti díjat nem kapunk, így örüljön a cég, hogy egyáltalán megtettük. Ennek az lett a következménye, hogy ezt a mobilt megkapta egy kollégánk és ő kap érte készenléti díjat.


Egyébként azt gondolom, hogy ez csak kommunikáció kérdése. Meg kell beszélni a főnökkel. Hány olyan boltot látok, ahol ki van írva, hogy ebédidő 12-12:30 ig, rögtön jövök a wc miatt, stb.

189. a0c1361e44 (válaszként erre: 186. - F4e58693bd)
2013. okt. 27. 08:14
Én sem veszem fel sokszor a telefont, ha magánügyben keresnek, hanem kinyomom és majd visszahívom, ha van rá időm és ilyen esetben is van, hogy mondom leteszlek, mert keresnek munkaügyben.
188. a0c1361e44 (válaszként erre: 185. - Michelle.r)
2013. okt. 27. 08:12

Én is el tudom képzelni az egészet, de akkor sem igaz, hogy nem csinál mást. Max. nem tudja végig csinálni, de megpróbálja.


egyébként nekünk sincs netünk. Ha épp olyan munkát végzünk, akkor bankbiztonsági okok miatt, egyébként meg a főnökünk úgy döntött, hogy ne legyen. Van egy gép az irodánkba, ahova leülhetünk netezni vagy telefonon, tableten oldjuk meg.


Ja, és még azt nem is mondtam, hogy sokszor a cigizés közben is dolgozom, tehát az sem kieső idő, mert pl. ha mobilon hívnak munka miatt, akkor nem mondom, hogy várja meg, amíg elszívom a cigit, illetve van, hogy olyan kollégával dohányzok, akivel épp dolgozunk közben. És legtöbbször ez van, nem az, hogy kikapcsolódásként kimegyek dohányozni.


És van olyan kollégám, aki a wc-n is dolgozik:)))))


És ebéd közben is szoktunk dolgozni, pedig azt ugye ledolgozzuk, így nem kellene...


Én étteremben dolgoztam közel 1 évig. Pincérként és konyhalányként. Nekem ott is sikerült szabadidőt csinálnom, mert ha rend volt, nem volt vendég, akkor miért ne fecserészhettem volna a többiekkel, sőt nyáron kiültünk a napernyők alá. A főnökünk érdekes ember volt, de őt sem zavarta, ha ezt tesszük, pedig tudott ám üvöltözni, ha 1 percre megálltam, hogy kifújjam magam.

187. f4e58693bd (válaszként erre: 185. - Michelle.r)
2013. okt. 27. 08:09

Igen, rám múltkor azért szóltak mert éppen akkor haraptam egy falatot és tele volt a szám. És hogy mekkora bunkó vagyok. Hát már bocsánat, de előtte szédültem és elég rossz remegő kézzel kiszolgálni.

Oké nem is az bekapok 1-1 falatot nem érdekelnek, itt inkább azzal van bajom hogy akkor mehessek haza 30 perccel hamarabb. De van hogy el sem mehetek mert kb szégyellem magam hogy na haza szeretnék menni mikor lejár a munkaidőm. Mert hogy 30 perc túlóra még belefér mindig ezt mondják.

186. f4e58693bd (válaszként erre: 182. - A0c1361e44)
2013. okt. 27. 08:05

Jó igen, elmegyek wc-re. De pénteken már pl fájt a hasam mert annyi ideig nem voltam. Mert nem volt időm.

De nem, pont ez az hogy inkább már nem telefonálok mert semmi értelme annak hogy "várj jöttek, visszahívlak". Ezért inkább bele sem kezdek.

185. michelle.r (válaszként erre: 182. - A0c1361e44)
2013. okt. 27. 08:01

Egyetem mellett munkát vállaltam egy belvárosi, jól menő butikban. Amikor belépett a vevő, én is mondtam a telefonban, hogy tarsd, visszahívlak, stb., volt aki mosolyogva azt mondta, csak nyugodtan, úgyis körül szeretne nézni egy kicsit, és volt olyan is, aki kikérte magának, hogy nem ugrottam azonnal.


Én el tudom képzelni, hogy nem színezi, ha egyedül van. Azt meg pláne, hogy a főnök időnként beküldi az ismerőseit, hogy lecsekkolja, mit csinál az alkalmazott.

184. a0c1361e44 (válaszként erre: 183. - Michelle.r)
2013. okt. 27. 07:58

Értettem:))))

Valahol mi is, de még sem.

183. michelle.r (válaszként erre: 181. - A0c1361e44)
2013. okt. 27. 07:56

Fogalmazásgátló volt a reggeli kávémban, úgy látszik :)


Úgy értem, a határidőn belül úgy gazdálkodom az időmmel, ahogy akarok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook