Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Más is tapasztalja, hogy bárhová megy semmit nem engednek meg neki, nem érezheti jól magát? fórum

Más is tapasztalja, hogy bárhová megy semmit nem engednek meg neki, nem érezheti jól magát? (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. soyle74 (válaszként erre: 35. - Babyapocakban)
2021. ápr. 9. 15:20
Ez is igaz, meg persze szerencse is szükséges azért sokszor ehhez, és ha már elmentünk abból a közegből, akkor vigyáznunk kell, hogy nehogy vissza kelljen valami miatt kerülnünk közéjük. Szóval embert próbáló, kemény meló ez valóban.
35. babyapocakban (válaszként erre: 34. - Soyle74)
2021. ápr. 9. 15:10
Szerintem, ha az ember elég kitartó, dolgos és agyas, hogy anyagilag függetlenné tudjon válni bárkitől, akkor onnantól már saját irányítása alá tudja venni az életét. Amíg nem tud egyedül a saját lábán állni, addig mindig is lesz, aki megmondja mit hogyan csináljon. Én nem bírom sokáig, amikor valaki picsog, mert nem jó neki. Magától semmi sem oldódik meg soha.
34. soyle74 (válaszként erre: 32. - Babyapocakban)
2021. ápr. 9. 14:59
Így van, egyetértek veled ezekben a dolgokban. Sajnos ez elég kemény meló, de elérhető kellő kitartással. Ki kell zárni az ilyen egyéneket, amennyire csak tudjuk, és lehetőleg csak olyanokkal tartsuk a kapcsolatot, akik hasonlóan gondolkodnak, mint mi.
33. soyle74 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 9. 14:57

Sejtettem, hogy csak én értem a mondandódat, és a többiek nem, ebből is látszik, hogy ők nem ilyen típusúak. De mivel én is hasonló vagyok hozzád, ezért jobban meg tudom érteni a gondolataidat.

De sajnos ez van, ha kiskorodban már elkönyvelnek téged befolyásolható személynek, onnantól kezdve mindig okoskodni próbálnak majd neked, már ha hagyod. Mivel látták rajtad gyerekként, hogy nem vagy határozott és makacs, ezért veszik a bátorságot, és fölényeskednek, utasítanak, okoskodnak neked. Tudom, mert ez nálam is így volt, aztán amikor beintettem nekik azzal, hogy elköltöztem máshová, így már nem tudtak befolyásolni.

Akik ilyen típusúak voltak, azokat amennyire csak tudtam kizártam az életemből, vagy legalábbis minél messzebbre távolodtam tőlük.

Persze szerintük ezzel a húzásommal még én voltam a bunkó, nagyképű meg barátságtalan, meg mit tudom én, hogy még milyen jelzőkkel illettek, pedig én csak nyugalmat akartam tőlük, nem voltam bunkó senkivel, szépen csendben leépítettem őket. Dehát ez nekik mégis rosszul esett, mert így eggyel kevesebb embert tudtak azután befolyásolni, kioktatni. De amúgy nem is értem, hogy hogy jöttek ahhoz, hogy beleszóljanak az én életembe, hiszen én nem szóltam bele sosem az ő életükbe.

2021. ápr. 9. 14:52
Szerintem azt a fajta függetlenedést, amiről beszélsz, el lehet érni, csak nagyon kemény meló. Egyrészt az anyagi függetlenség, a megfelelő munkahely vagy saját vállalkozás kiépítése, hogy ezen a téren szabad lehess. A másik feladat pedig a személyiséged olyan szintű építése, hogy kellő önbizalommal lesz@rd azokat, akiknek nem is kéne, hogy érdekeljen a véleménye, hogy értékeld annyira magad, amennyire kell.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Soyle74)
2021. ápr. 9. 14:25

Ige nagyjából erre (is) gondoltam.


Engem is mindig főnökösködő emberek vettek körül és azt kellett tennem amit ők akartak, ami nekik megfelelő volt. Alanyi jogon járt ez nekik azt gondolták. Ki nem állhatom az ilyen embereket. De a legtöbb hangadó a társaságokban ilyen egyébként, azt érzik kijár nekik az, hogy mások úgy cselekedjenek ahogy nekik az megfelel.


Ez viszont nem fér bele a világnézetembe ugyanis túl független típus lennék alapból, ki nem állhatom ha rám akarják erőltetni az akaratukat viszont én sem próbálom az enyémet másra erőltetni. Szóval a hierarchia büdös számomra. Ez van.

30. soyle74 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 9. 14:08

Szerintem én értem, hogy mire gondolhatsz, mert én is ilyen voltam sajnos sokáig, szinte mindig mások döntöttek helyettem szinte mindenben, elkönyvelték magukban, hogy szerintük én mire vagyok képes vagy mire nem, ha szomorú voltam, akkor miért vagyok szomorú, ha jókedvem van, akkor miért vagyok jókedvű, szinte sosem lehettem önmagam semmiben, mert az rögtön szúrta az ő szemüket, ill. rendre megpróbáltak rámerőltetni olyan dolgokat, amikhez nem volt kedvem. Ezek az emberek /főleg családtagok, rokonok, de idegen emberek is sokszor/ azt hiszik, hogy ők mérvadóak, és csak az a jó, amit ők tesznek vagy gondolnak, és ha te másképp viselkedsz, akkor felháborodnak, és rendre utasítanak téged, hogy tudd, hol a helyed - legalábbis szerintük.

Na én ezt meguntam egy idő után, és most már nem hagyom befolyásolni magam, ez az én életem, nem az övék, nehogy már ők döntsék el a dolgokat én helyettem, én sem szólok bele az ő életükbe, így ők se tegyék ezt velem szemben.

2021. ápr. 9. 13:52
Ha valaki visszahúzódó muszáj következetesen visszahúzódó legyen mindig? Nem viselkedhet másként ha esetleg kedve támad rá? Miért kell mindig egy sablonban élnie az embernek?
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Miss Angel)
2021. ápr. 9. 13:51

Ez elég gáz ha valakit ezek miatt kiközösítenek.


Mondjuk lehet olyan embereket mosolyognak meg akiket visszahúzódónak könyveltek el és egyszer csak nevetni látják önfeledten vagy táncolni. Lehet, hogy sokkolóan hat, esetleg tömegmegbotránkoztató, nem tudom.

27. Pasionella (válaszként erre: 15. - Kacsahercegno)
2021. ápr. 9. 12:27
:-D :-D ez jó volt!
2021. ápr. 9. 12:14
amúgy lehet pont az a bajod,hogy nem vagy egészen felszabadult,mert mindig arra figyelsz,ki mit beszél,ki hogy néz rád.mit számit ha te jól érzed magad és jól vagy??? ezeket nem kell észrevenni,mert így becsavarodsz,ha igy folytatod,mindig lesznek akik összesúgnak a hátad mögött vmiért,és kit érdekel? vagy te mindenkinek meg akarsz felelni?? el foglak keseriteni ezzel ,de nem gfog összejönni,nem tudsz mindenkinek megfelelni és nem is kell,vedd magad körbe olyan emberekkel akik úgy szeretnek és olyannak fogadnak el,amilyen vagy.
25. Miss Angel (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 9. 12:12
én azt látom,aki visszahúzódo vagy csendes zárkozott,azt közösítik ki,vagy gátlásos vagy ez mind együtt.,aki felszabadultan jól tudja érezni magát,azt sosem.Úgyhogy ne értsd félre,de a kiközösítés vmi más miatt lehet...
24. andi6020 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 9. 11:57

Még mindig nem értem mi bajod.

Bár valószínűleg üldözési mániában szenvedsz.

23. Kacsahercegno (válaszként erre: 21. - Idhikai)
2021. ápr. 9. 11:50
Szerintem aki nadrág nélkül részegen az asztalon táncol, túl van azon a ponton hogy pár rosszalló pillantás kizökkentse :D
2021. ápr. 9. 11:49
Kik? A barátaid? Random emberek? Kicsit paranoidnak tűnsz...
21. Idhikai (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 9. 11:47
... olyankor mit csinálsz? Részegen táncolsz az asztal tetején? Nem vettél fel nadrágot? .... vagy mit?
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Idhikai)
2021. ápr. 9. 11:46

Rólam...ez már többször feltűnt!


Szórakozás közben is felfigyel az ember, nem egy buborékban él!

19. Idhikai (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 9. 11:43
... vacak lehet a szórakozásod, ha közben tudsz arra figyelni, hogy mások mit beszélnek rólad... vagy nem rólad, de te azt képzeled, hogy rólad! :P
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Gigi>)
2021. ápr. 9. 11:38

Nyilván nem csak az utóbbi évben, hanem mindig így volt.


Ment a kirekesztés, ha jobban éreztem magam akkor mindig összesúgtak és gúnyosan mosolyogtak az én irányomba. Meg olykor meg is hallottam véletlen miket beszélnek rólam.” Ni, nézd csak meg xyz-t, hahaha!” Hát igen, khurvh@ vicces!

17. gigi> (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 9. 11:21
Talán mert irigyek rád,hogy te ebben a zavaros helyzetben is jól tudod érezni magad. Ne foglalkozz senkivel.Tedd azt ami neked jól esik.
16. NomNom (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 9. 10:52
És téged mit izgat ha mást zavar? 🤔
2021. ápr. 9. 10:27
Ezt nem tudom elképzelni, legfeljebb ha sorozatgyilkos vagy pedofil vagy, akkor elhiszem hogy másokat zavar ha azt csinálod amit szeretsz 👀
14. vigyefene (válaszként erre: 13. - 05ce195f6f)
2021. ápr. 9. 10:19
Én is úgy gondolom.
2021. ápr. 9. 10:18
hát, ezt csak Te gondolod így, szerintem paranoiás képzelgéseid vannak ;-)
2021. ápr. 9. 10:16
Úgy értem nem lehetek önmagam, nem érezhetem jól magam, nem lehetek boldog mert az zavar valakiket mindig.
11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 9. 07:19
Nem értem a kérdést.
2021. ápr. 9. 06:56

Most a pandémiában vannak ilyen dolgok. De én most úgy alakítom az utamat, hogy arra menjek, ahol jól érzem magam.


Engem szabálykövetőnek neveltek, így nem zavarnak az alapvető tilalmak, mert amit tiltanak, az általában nekem is észszerű. Nem szemetelek, nem ordibálok éjszaka, nem gyorshajtok, nem sikkasztok, nem bántok senkit.

9. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 9. 05:07
Nagyon sok mindent tapasztalsz. Csak írnád le pontosan mire gondolsz mert nem értjük...
8. 32304c7a9f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 9. 01:18
Vannak írott és íratlan együttélési szabályok, ezeket betartom, azonkívül senki nem mondja meg nekem, hogy mit csináljak!
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 9. 01:11

Mondanál konkrét esetet, amikor nem engedtek meg valamit?

Az, hogy bárhol és semmit elég általános.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook