Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Maradj otthon, de ne vásárolj sokat! Ezt hogy? fórum

Maradj otthon, de ne vásárolj sokat! Ezt hogy? (beszélgetős fórum)


1 2
50. Vilma1848 (válaszként erre: 40. - Bözsi néni)
2020. márc. 24. 09:51
Úgy mondják, folyamatos az utánpótlás, csak az is időbe telik. Nem az áru fogy el, hanem amíg kiszállítják.
49. lolita2112 (válaszként erre: 48. - Bözsi néni)
2020. márc. 22. 01:50
nagyon igazad van!
48. Bözsi néni (válaszként erre: 45. - Lolita2112)
2020. márc. 21. 17:51
Mert a kapzsiság nem kötődik határokhoz, néphez, sajnos. Nem szabadna most, ebben a helyzwtben megengedni.
2020. márc. 21. 10:42
Ha így is lenne, igaza lenne.
46. vivo44 (válaszként erre: 46. - Hateyou)
2020. márc. 21. 10:40
Szerintem nem olvastad el mind a 2906 hozzászólást, így a személyeskedő véleményed a kutyát sem érdekli:-))))
45. lolita2112 (válaszként erre: 40. - Bözsi néni)
2020. márc. 21. 09:16
az arakat nalunk is felemeltek pedig nem otthon elek.
44. New(l) (válaszként erre: 43. - Globus)
2020. márc. 20. 10:56
Biztos ez valami kognitív disszonancia egyeseknél, két hetet bír a kis agyával elképzelni, afölötti idő pedig fatal error, az nincs is. :D
43. globus (válaszként erre: 41. - Simple)
2020. márc. 20. 10:37
Nem ezt mondom én is?? Nem két hétről van szó, de sokan úgy adják elő, mintha utána felszabadulnának. Hát túrót.
2020. márc. 20. 08:47
A szomorú, hogy akinek csak 2 hétre kellene vásárolni nem kap még lisztet sem (Itt a Spárban nincs, krumpli a piacon egy szem sincs!) De kitették már az új krumplit ami 2500,-/kg. A csirkemellről nem is beszélve 3 ezer felett. De ha feloldanák a járványt, -fogadni merek - a vásárlók fele kidobná amit vett, mert van friss.
41. simple (válaszként erre: 25. - Globus)
2020. márc. 20. 08:42
Ha beteg vagy, vagy pozitív a teszted, és nem kell kórházba menned, akkor két hétig otthon kell maradnod, de akkor még boltba sem mehetsz. Nyilván ezért készül mindenki két heti élelemmel. Ha "csak" kijárási tilalom van, akkor a családból egy ember elmehet a boltba kaját venni.
2020. márc. 19. 20:46

A felvásárlók nagy része azért nem több családnak vásárol. Hanem felhalmozott otthon.


Én már rögtön a legeslegelejétől bevezettem volna a korlátozást. Valamiféle jegyrendszer - háztartásonként.


És arra is törvényt hoztam volna, hogy a kereskedők nem emelhetnek árakat, amíg a járvány le nem cseng. Nagyon súlyos bírsággal sújtva azt, aki megteszi mégis.

39. mimy63 (válaszként erre: 37. - Shanta1)
2020. márc. 19. 18:17

Tudom, hogy vannak ilyenek is. Nem is rájuk gondoltam. Csak most már több helyen limitálják, egy ember miből mennyit vásárolhat. Ez a halmozók miatt jó, viszont ha abból indulunk ki, hogy minél kevesebben és minél kevesebbszer vásároljanak, akkor könnyen megtörténhet, hogy egy ember több családnak vásárol. És ha már vásárol, akkor nem 1-2 napra elegendőt, hanem mondjuk 1 hétre. Az már mennyiség.

Kellene valami meghatalmazás-féle, ami alapján nem kell x-szer menni, vagy x embernek menni, elég egy, aki a környezetének bevásárol.

Csak ötletelek, tudom, hogy a lőtéri kutyát sem fogja érdekelni a véleményem az illetékeseknél. :)

38. _Berry_ (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2020. márc. 19. 17:40
Most már van limit, de igazából ennek csak annyi a következménye, hogy aki megvett volna 20 kiló lisztet, rizst és most csak mondjuk 12-t vehet, akkor mivel úgyis kocsival van, egyszerűen elmegy a másikba és ott is megvesz 12-t. És ha fertőző ember, akkor így akár 2-3 helyen is szétszórja.
37. shanta1 (válaszként erre: 35. - Mimy63)
2020. márc. 19. 16:54
Igazad van,de szerintem sajnos van köztük olyan is aki majd nyerészkedni akar rajta.Nyilván nem 10 kilós/ literes/tekercses tételnél...
36. Banános Zselé (válaszként erre: 2. - Pasionella)
2020. márc. 19. 16:41
ezeket amit felsoroltál pont sokáig elállnak
35. mimy63
2020. márc. 19. 16:33

Azért ez a vásárlási dolog engem is elgondolkodtatott. Persze tudom, hogy sokan halmoznak, elég csak arra gondolni, amikor ünnep előtt egymást tapossák, de... pont azért vásárolhat valaki sokat, mert mindenhonnan jön az intelem: maradj otthon!!!

Mert honnan lehet tudni, hogy aki a 20 kg cukrot-lisztet, 10 l olajat viszi, vagy a sok wc-papírt, hogy magának viszi, vagy netán még 3-4 családnak vásárol be?

34. globus (válaszként erre: 32. - 9b10f3d7ff)
2020. márc. 19. 16:26

Én a parkinsonos gyógyszert, ami már eleve helyettesítő (mert az eredetit végleg kivonták) két gyógyszertárból tudtam összevakarni. Két doboz elég egy hónapra.

Gyógyszerhiány jóval korábbi a járványnál, úgy kb. két évre visszamenőleg datálom annak kezdetét, hogy ez sincs-az sincs.

2020. márc. 19. 16:17
Mi anyámnak alig tudtunk inzulint venni.Viszont érdekes,hogy mikor Kinába kitört a virus itt már maszk sem volt.Én korházba dolgozok,de ugy kell a diszpécsertől minden nap.A gyógyszertárba lent már régota nincs maszk,már se gumikesztyűt sem lehet kapni meg kéz fertötlenitöt.Persze,hogy megijedtek az emberek a h1b1- nél nem volt ez pedig az sem volt enyhébb járvány.Nem voltak olyan szankciók mint most.
32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Globus)
2020. márc. 19. 15:55

Vannak gyógyszerek, amik már hónapok óta nincsenek, vagy nehezen kaphatók. Én boldog lennék, ha egy havi is lenne, de nincs. Most mondták a helyettesítője is elfogyott.

Ez pont olyan, mint az élelmiszer felvásárlás, de veszélyesebb változatban.

Pont a cukor, szív-érrendszeri betegek veszélyeztetettek, a magasvárnyomásban szenvedők, ha megfertőződnek nehezebben gyógyulnak, és még bónuszként nincs is gyógyszerük, míg másnál meg 6 havi adag van raktáron. Persze említhetem a rákosbetegeket is, mint a legsérülékenyebbeket.

31. vidéki3 (válaszként erre: 24. - Globus)
2020. márc. 19. 15:54
Ha ott dolgozik, nem sajnálom tőle. Van itthon 20% ecet,hypo, fl.....s..t, do....t.s. Régi keshedt lepedőt felszabdaltam. Amit hoz a fiókám (megtiltotta, hogy boltba járjak ;-)), felaprított rongyokat átitatom valamelyikkel, áttörlöm.
30. globus (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2020. márc. 19. 15:51
Nálunk már kedden sem volt, férjem Domestos Fürdő sprayt hozott valahonnan, erre nincs ráírva, hogy fertőtlenítene. Nem mintha nem tudnám elhasználni, csak mondom.
29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Globus)
2020. márc. 19. 15:50
Domestos még van mindenhol, akkor törölje át azzal, vagy tegye azt valami régebbi porlasztófejes flakonba, akár hígítva is.
28. globus (válaszként erre: 26. - Epervirág2)
2020. márc. 19. 15:40
Három havit nem kell kiváltani, nyugodtan lehet sorban, egyesével. De nekik ez nagy segítség, mert a járvány után rájuk zuhannak az emiatt elhalogatott ügyek is, bőven lesz mivel foglalkozni. Jó, ha idén befejeződik...
27. vivo44 (válaszként erre: 26. - Epervirág2)
2020. márc. 19. 15:40

A sulis dologra reagálnék.

Nekünk tegnap jött az igazgatói email, hogy ha addig véget ér is a járvány (Júni 14.-ig, akkor a gyerekeknek annyira kell bemenni az iskolába, hogy vizsgázzanak, számot adjanak az elmúlt hónapokból, amit itthon töltenek.

Bizonyítványt pedig azt követően "kréta" kaphatunk.

Tehát valójában, ha addig nem történik valami, akkor szeptemberben mennek iskolába.

Nálunk ez van most.

2020. márc. 19. 15:34
Szinte mindenki 2 hétről beszél.A lappangási idő alpból 2 hét.A másik meg az,hogy az orvosok sokkal több gyógyszert irnak fel mint álltalába.Nekem a körzeti nem 1 havi adagot irt eddig,most 3 havit.Gondolom nem véletlenül.Ja kb:3 hónap alatt fig ez a járvány lecsengeni.Suliba is valószinű csak szeptemberbe mennek suliba.
25. globus (válaszként erre: 18. - Simple)
2020. márc. 19. 15:31

Szerintem a #maradjotthon nem két hét.

Vagy akik felvásároltak mindent annyira, hogy üresek a polcok, mind karanténban vannak, majd felszabadulnak?

24. globus (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2020. márc. 19. 15:28

Mivel fújni le? Nem lehet kapni már semmit.

Mától akciós a Dettol fertőtlenítő Aldiban. Keresem, keresem, nincs. Pénztárnál előttem vett egyet valaki. Rászólok: hol van, nem találom. Rám nézett, hallgat. Jó, nem hallja, kérdezem a pénztárostól. Háp-háp-háp, akkor láttam, hogy az előttem fizető behúzott a személyzeti bejáraton.

Dolgozói kedvezmény.

23. globus (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2020. márc. 19. 15:24
Remélem, nem lesz két hét múlva kirajzás, mert az a végünket jelentheti.
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 19. 15:23

Ha van sapka a fejeden azért, ha nincs akkor azért cikiznek. Az emberek márcsak ilyenek.

Nem cikizhetünk senkit szerintem, mert nem tudhatjuk, ki hány emberről gondoskodik, a családnak mik az evési szokásai, lehet van egy férfi, aki megeszik együltében egy kg húst, ismerek ilyet is, van aki madárétkű. Ahol több gyerek van természetes az anyai aggódás.

Egy hétköznapi embertől nem lehet elvárni, hogy ne biztosítsa túl magát.

A hibás az, aki nem határoz meg limitet. Ha nem adnának korlátlanul ki lisztet pl. csak x kg lehetne egy kosárban, akkor maradna másnak is.

Aki a lisztet vásárolja fel és fel is használja, maximálisan megértem. Megsütik a pékségek, legyen az multi is. Nem tudhatjuk nincs-e már rajta a vírus aki megfogja a terméket. Eladó is, nagyon kevés helyen működik az, hogy külön kesztyűben nyúl az eladó a pékárúhoz, és külön kasszás van.

A pénz a legmocskosabb. Most kellene nagyon észnél lenni, de nem vagyunk toppon higiénia terén. Amit hazaviszünk mindent fertőtleníteni kellene. Lefújni a csomagolást, hagyni a fertőtlenítőt rajta legalább 2 óráig és csak utána elrakni a helyére, legyen az WC papír, vagy gyógyszeres doboz, tejes flakon. Mindent, de mindent amit többen érinthettek.

Nagyon figyeljünk erre!!!!

21. Amaunet (válaszként erre: 4. - Globus)
2020. márc. 19. 15:21

Talán onnan jön ez a két hét, mert ennyit kértek az otthoni karanténba kényszerültektől.

Ma már úgy gondolják, hogy ez a lappangási idő lehet akár 21 nap is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook