Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Már megint kaptam egy számomra ismeretlen alapítványtól csekket+névreszóló matricákat, hogy fizessek nekik. Ha nem fizetek, megbüntethetnek? fórum

Már megint kaptam egy számomra ismeretlen alapítványtól csekket+névreszóló matricákat, hogy fizessek nekik. Ha nem fizetek, megbüntethetnek? (tudásbázis kérdés)

1 2
2008. máj. 13. 13:25
kb. 1-1,5 évvel ezelőtt szintén kaptam egy cégtől (ez mondjuk nem alapítvány volt) egy 8 lapos füzetecskét gyerekeknek valót. Én azt se tudtam, hogy ki ez a cég, hogy honnan tudják a nevem, címem, hogy van gyerekem, nemhogy én kértem volna. 1200 ft körül kellett volna fizetnem azért a vacakéert. Én meg nem fizettem, mert hát mondom én nem kértem ilyet. Igaz vissza se küldtem, mert nem akartam ilyen - számomra hülyeségre- pazarolni a posta költséget. Eltellt egy-két hónap és jött a fizetési felszólítás. Magasabb összegről. Hát mondom még mit nem, majd elfelejtik. Közben elköltöztünk, én nem jeleztem feléjük a lakcímváltozást és ennek ellenére az új lakcímünkre jött a következő fizetési felszólítás!!! naná hogy még mindig nem fizettem ki, de rájuk telefonáltam, hogy hadjanak békén, és nem kérek semmi hülyeséget. A hölgy a telefonba rá mondta hogy rendben. Erre pár hónap múlva valami végrehajtási cég ennek aki a könyvecskét küldte cég nevében már vagy 2 vagy 3-szoros összegről küldött levelet, hogy ha nem fizetem be akkor levonják a számlámról!!!! Hát akkor fogtam a csekkett befizettem, hogy ne zaklassanak többet és hogy ne legyen már belőle lassan akár 30-40 000 ft-nyi összeg. De nagyon felháborított, hogy én nem is tudom kik ők, én nem is kértem semmi sz*rt- és mégis követelőznek. Most meg mint egy másik cég, egy alapítvány olyan matricákat küldött, amin rajt van a címem, nevem stb. meg persze egy 2000 ft-os csekket, hogy fizessek. De én nem akarok, azt se tudom kik ők, és én nem kértem ilyeneket. Most megint megbüntetnek ha nem fizetek???
2008. máj. 13. 13:09
rögtön írom, hogy nemrég hogy jártam, amiért ez jutott eszembe, egy kis türelem :)
7. 80ASIQ (válaszként erre: 4. - Mh07)
2008. máj. 13. 12:58
Ilyet még nem tapasztaltam, ezért jó hogy írtad!:)
6. 80ASIQ (válaszként erre: 3. - Supin)
2008. máj. 13. 12:57
Engem érdekelne.
2008. máj. 13. 12:55

Hogy a bánatba büntethetnének meg???

Hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni???

(Nehogy megharagudj! :D)

4. mh07
2008. máj. 13. 12:54

Felháborító amit csinálnak. De ez még a jobbik eset. Vannak alapítványok "cégek" utánvétellel adják fel a küldeményeiket és csak a levél kibontása után derül ki, hogy megloptak.

Egyébként nem büntethetnek meg.

2008. máj. 13. 12:53
Ilyet én is kaptam már. Nem büntetnek meg. ez csak egy huzás. De érdekelne,hogy honnan szedik a pontos ,mert az volt, adataimat??
2008. máj. 13. 12:50
nem büntethetnek, ne viccelj...
2008. máj. 13. 12:48
Már megint kaptam egy számomra ismeretlen alapítványtól csekket+névreszóló matricákat, hogy fizessek nekik. Ha nem fizetek, megbüntethetnek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook