Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Már ezerszer belebuktam! Tudtok segíteni? fórum

Már ezerszer belebuktam! Tudtok segíteni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
207. 6a2be15c0a (válaszként erre: 145. - 036ae37026)
2013. szept. 26. 09:19
Egyetértek Kira88-al, a csoki árt, mert rengeteg adalékanyag van benne. Persze a bolti változatban...
206. 6a2be15c0a (válaszként erre: 141. - Kira88)
2013. szept. 26. 09:17
Szóval azt mondod, hogy ha az első pár héten túl leszek, akkor utána átszokik a szervezetem azokra amit az addigi pár hétben ettem és nem kívánom a régieket? Vagyis akkor már könnyebb? Csak azért kérdezem, mert pár hétig még nem-igen jutottam el... :)
205. 117b1693d0 (válaszként erre: 204. - Prosthetic)
2013. szept. 25. 07:21

"olyan értelmetlen kérdéseket tesz fel, hogy vajon jobb-e az izom valamivel"


És még akkor sem esett le a tantusz :D


"Emellett nem akartam senkit sem megbántani"


Nagyon szórakoztató volt a beszélgetés, ahogy próbáltad visszafogni magad, sajnos mégsem igazán sikerült elkerülnöd a személyeskedést. :((

204. prosthetic (válaszként erre: 203. - 036ae37026)
2013. szept. 25. 01:33

Nem azzal van a bajom, hogy esetleg nem egyezik a véleményünk, hanem azzal, hogy olyan értelmetlen kérdéseket tesz fel, hogy vajon jobb-e az izom valamivel, mint a testzsír, vagy hogy mitől voltak izmosak a gladiátorok. :D És azért a hülyeségnek is van határa. :D


Láthatod, hogy egy ideig normálisan reagáltam a kérdéseire, de amikor valaki egy fogyással foglalkozó fórumon már azon filózik, hogy vajon jobb e plusz 15 kiló izom, mint zsír, akkor kissé nem értem, mit keres itt.


És értem, hogy egyénre kell szabni mindent, viszont ti nem értitek meg, hogy mit kell egyénre szabni és mi a netto hülyeség. Nem értitek, hogy attól még, hogy ha ugyanazokat a módszereket használjatok, mint a testépítők, attól még nem kell azzá válnotok, és nem is fogtok. Csak azt használjátok, ami a leghatékonyabb, ugyanis ők azok, akik a legminimálisabbra képesek szorítani a testzsírszintjüket a lehető legtöbb izom megtartása mellett. Hogy egy neves edzőt idézzek ezzel kapcsolatban:


"Kitől tanulnál meg autót vezetni: a hétvégi sofőr skodás nagypapától, vagy egy Forma-1-es autóversenyzőtől?"


Emellett nem akartam senkit sem megbántani, csak felakartam nyitni a szemeteket, hogy hagyjátok már a sok idő és pénzpocsékoló, jó esetben hatástalan, rosszabb esetben egészségtelen hülyeségeket, és csináljátok azt, ami használ, és aminél még éheznetek sem kell. Aminél ellátjátok a testeteket tápanyagokkal, aminél megformáljátok, és nem felemésztitek. Ha nektek ez nem kell, oké, én megpróbáltam megtenni amit lehet. Ha érdekelnek ezek a módszerek, ott az oldalam (de nem gladiátor képző :D), ha nem, akkor csináljátok ami jól esik. De ez nem változtat azon, hogy értelmetlen dolgokat csináltok.

2013. szept. 25. 00:54
prosthetic, attól hogy nem egyezik a véleményetek, mert valaki máshogy van benne a témában, te pedig már egy saját oldalt is indítottál róla (és a neved is elég testépítősen hangzik), még nem kell a földig taposni.. hadd csináljon mindenki olyan edzést, olyan étkezési szokásokat, ami neki tetszik. hadd tapasztalja meg mindenki, mi a jó neki, mert az hótziher, hogy nem mindenkinek a te módszered válik be. egyénre kell szabni mindent, de te ezt valahogy nem érted meg. ez a téma pedig már rég elment egészséges fogyástól és egy kezdő egészséges táplálkozástól, amiről szerintem eredetileg szólt volna, kioktató, sokszor lealacsonyító beszélgetésbe, már-már olyan mélységekig, hogy egyik napról a másikra változz testépítőbajnokká, holott csupán arról volt szó korábban, kicsit leegyszerűsítve, hogy hogyan hagyjuk el a csokit...
202. 117b1693d0 (válaszként erre: 201. - Prosthetic)
2013. szept. 24. 23:07

"Én marha" - ezt is te mondtad :)

"eddig készségesen és hosszan válaszoltam a többi idiótaságodra remélvén, hogy fény gyúl a homályban. "


És van már fény nálad? Pedig biztosra mentem, hogy a kérdés végképp kiveri nálad a biztosítékot. :DDD

201. prosthetic (válaszként erre: 200. - 117b1693d0)
2013. szept. 24. 22:32

Mivel jobb??? Komolyan leírtad ezt?! A túl sok testzsír keringési problémákat okoz, mert megkeményíti az artériákat, megnövel a káros szabadgyököket a testben, csökkenti a sejtek inzulin rezisztenciáját, ami cukorbetegséghez vezet, növeli a rossz koleszterin (LDL) szintjét stb.


Viszont remélem nem haragszol meg (bár ha igen, az sem érdekel ezek után), de itt én már befejeztem a beszélgetést, mert ezzel a kérdéseddel (de már a római katonással is) olyan mélységekbe süllyedtünk, amire én már nem vagyok kíváncsi. Szerintem ne engem faggass, hanem kicsit olvasgass a neten, hogy legalább az alapok meglegyenek, mert értelmes kérdésekről szívesen beszélgetek, de ilyen szintű sötétséget eloszlatni nem tisztem és kedvem sincsen hozzá. Én marha meg még eddig készségesen és hosszan válaszoltam a többi idiótaságodra remélvén, hogy fény gyúl a homályban. De csak egyre mélyebbre kerültünk.


Az oldalamon megtalálod a naprakész, releváns információkat a testformálás és egészség témakörében, ha érdekel. Minden eléd van rakva. De ha téged leginkább az foglalkoztat, hogy vajon izmosak voltak-e a gladiátorok, vagy ha szerinted nem jobb az izom, mint a zsír, akkor kérlek, inkább ne olvass engem. Nem lehet mindenkin segíteni, és nem is akarok.


Egyél naponta egyszer, harcolj sokat, és hagyd az izmokat a francba, a zsír is csak testszövet, nem rosszabb semmivel. Szia!

200. 117b1693d0 (válaszként erre: 199. - Prosthetic)
2013. szept. 24. 22:04

"Nem hiszem, hogy az izmot a testépítők találták fel, de azt nem értem még mindig, hogy te miből gondolod, hogy hadjáraton a zsákmányból alkalmasint bezabáló katonák, meg azok a rabszolgák, akiket egymás elleni küzdelemre kényszerítettek az arénában, valami fitnesz magazin címlapjára illő fizikummal rendelkeztek."


Mondtam én, hogy egy fitnesz magazin címlapjára kerülhetnének? Natúrosok közé talán, ha léteznek egyáltalán ...


Mivel jobb 15 kiló túlsúly, ha izomból van?

Az most ne legyen érv, hogy jobban néz ki, mert az amolyan ízlések és pofonok kategória!

199. prosthetic (válaszként erre: 198. - 117b1693d0)
2013. szept. 24. 20:38

És ezzel mit akarsz mondani? Az, hogy találtak egy leletet egy az átlagnál nagyobb és izmosabb emberről szerinted mit bizonyít? Egyébként 175 centi volt, és az átlagnál izmosabbat is elképzelheted, amikor az újságokban azt írogatják filmsztárokról, hogy brutálisan kigyúrták magukat, miközben megjelent két hupli a testükön...


De a cikk szerint ez is egy kivétel, és ennyi. Biztos voltak, ahogy ma is vannak olyanok, akik az átlagnál szerencsésebb genetikájúak és alapból izmosak valamennyire, vagy éppen szálkásak. De ez nem a nagy többség.


Engem meg az lep meg egyébként, hogy valamiért ilyen betegesen vágysz arra, hogy mondjuk azt mondjam, hogy igen, a testépítők és az összes fitneszes tök hülye ezzel a sok porral, meg a 3 óránkénti étkezéssel, amikor régen porok, edzőterem, meg gyakori kaja nélkül is milyen faszán néztek ki a gladiátorok és a katonák. Nem is tudom, sokan miért kínlódunk ennyit azzal, hogy elérjük a hőn áhított alakot, amikor csak napi egyszer be kéne zabálni, meg kardozni kicsit és kész. Főleg nem értem, hogy hogy lehet, hogy sokan még porokkal és konditermi edzéssel is csak tök nehezen tudnak lefogyni, vagy izmosodni. Miért nem néz ki jól mindenki? Jah, merthogy nem az ókorban harcolnak a Colosseumban. Értem.


Nem hiszem, hogy az izmot a testépítők találták fel, de azt nem értem még mindig, hogy te miből gondolod, hogy hadjáraton a zsákmányból alkalmasint bezabáló katonák, meg azok a rabszolgák, akiket egymás elleni küzdelemre kényszerítettek az arénában, valami fitnesz magazin címlapjára illő fizikummal rendelkeztek.


Keress rá Eugen Sandow-ra. Róla nevezték el a Sandow-szobrot, amit minden évben a Mr. Olympia ( a legrangosabb testépítő verseny) győztese kap. Ő a maga izomzatával abban a korban már igen nagy látványosságnak számított, pedig akkor még épphogy csak elkezdődött a testkultúra. Alig volt némi fogalmuk a kajálásról (bár azt már sejtették, hogy sok fehérjét kell enni, stb.), kezdetleges súlyzóik voltak, nem volt táplálékkiegészítő, a szteroidok gyerekcipőben jártak, de azért már mégiscsak kimondottan testfejlesztéssel foglalkozott. Ő elképesztően izmosnak számított, és csodájára jártak, bemutatókat tartott, ahol az erejét fitogtatta. Ebből indulj ki, amikor a még nála is korábban élt gladiátorokon elmélkedsz, akiknek egyáltalán nem az volt a céljuk, hogy izmosak legyenek.


De tudod mit mondok? Nem foglak győzködni. Csináld azt, amit szerinted akkor ők csináltak, aztán majd tök jól fogsz kinézni. Meg adok még valamit, ami meg fogja ragadni a fantáziádat. Hogy lehet, hogy a börtönben annyira ki vannak gyúrva az arcok, amikor nincsen rendes kaja? Szerintem ezzel elleszel.

198. 117b1693d0 (válaszként erre: 197. - Prosthetic)
2013. szept. 24. 20:10

Nem néztem meg ezeket a filmeket, mert nem érdekelnek :DDD Úgyhogy a képek biztosan nem kavarognak a fejemben és még csak nem is a Dávid szobor alakja égett be, bár laktam Firenzében.


Fusd át ezt a hírt, ha van pár perced:

[link]


Mondjuk ez igazán meglep, hogy azt gondolod, hogy az izmot a testépítők fedezték fel pár tíz évvel ezelőtt ;-)

197. prosthetic (válaszként erre: 196. - 117b1693d0)
2013. szept. 24. 19:14

A 30 grammot felejtsd el. Ez egyénenként változó, és egy aránnyal adható meg megközelítőleg, nem pedig egy konkrét számmal, és azért valamelyest függ a fehérje forrásától. Ha tényleg kíváncsi vagy, akkor vedd a 2 g/tskg-os értéket, számold ki a napi adagod, oszd el hattal, és megvan az megközelítő eredmény. De azért itt is befolyásolnak egyéb tényezők, fizikai aktivitás és életkor is. De a legszignifikánsabb mértékben ez testsúly függő. Szóval lehet, hogy ez valakinél 30 lesz, de lehet, hogy 60.


A szervezeted pedig alkalmazkodik és túlél, ami korántsem egyenlő azzal, hogy egy esztétikus, izmos és szálkás külsőt tart fenn. Mi pedig itt erről beszélünk, hogy hogyan lehet eredményesen zsírt égetni és feszessé válni. Nem a felszívódás ritmusa a kulcs egyébként sem, hanem a felszívódott fehérje hasznosulása. Az pedig nem tud ilyen mértékben eltolódni, nem tudnak a sejtjeid egyszerűen annyira sok fehérjét "előre" beépíteni.


A gladiátorok és római katonák példa pedig - tényleg ne haragudj - de felettébb gyerekes. Láttál már fényképet róluk? Vagy láttad őket élőben? Nem és nem is fogod. Akkor miből indulsz ki? Dávid szoborral, könyvekkel és festményekkel pedig ne példálózz, mert nyilván egy esztétikus ideált festettek meg és írtak le rajtuk/bennük, nem pedig mondjuk a harcban megcsonkított, a hadjáratban kiéhezett katonákat.


Abban viszont biztos lehet, hogy nem úgy néztek ki, mint ami megfelel a fitnesz ideálnak. Persze ettek, amikor volt mit, erejük volt, harcolni is tudtak, de ez nem egyenlő azzal, hogy úgy néztek ki, mint a 300 című filmben. Mi pedig itt alakformálásról beszélünk még mindig, nem túlélésről. Természetes, hogyha mondjuk napi egyszer bezabáltak, akkor nem sorvadtak el, és nem haltak meg, de nem is lettek kockahasú, deltás modellfiúk. Ez a magyarázat.


De nézd meg a világháborús felvételeket. Azokon kigyúrt fickókat látsz rohangálni? Nem. Pedig ugyanaz. Harcolni volt erejük, éhen éppen nem haltak, de nem voltak izmosak és fittek. De még csak egészségesek sem. Miért képzeled a római katonákat másnak? Mert összemosódnak a fejedben az ókori mitológiai istenségek ábrázolásai, a 300 című film alakjai, és a történelem tanulmányaid a szigorú és kemény spártaikról? Esélyesen igen.

196. 117b1693d0 (válaszként erre: 192. - Prosthetic)
2013. szept. 24. 18:34

:))) Már olvastam korábban.


Na, az az egyik észrevételem, hogy mégiscsak úgy sejteted, hogy van egy mennyiségi felső határ, ami fel tud szívódni a fehérjékből. Honnan tudod, hogy ez nem szignifikánsan tér el a 30 grammtól?


A másik, a szervezet bravúros módon alkalmazkodik szituációkhoz. Ha "megtanulja", hogy csak egyszer jön kaja naponta, akkor más lehet a felszívódás ritmusa is - akár extrém módon is eltérhet egy idő után - a napi hatszor étkező önmagához képest.


Ha az elméleted helyes lenne, akkor a gladiátorok sose léteztek volna vagy a római hadsereg teljesen leépült katonákból állt volna, akik a város határát nem tudták volna átlépni. Abban pedig biztosak lehetünk leírások alapján, hogy nem ettek korántsem két óránként és fehérjeporuk se volt.


Erre mi lehet a magyarázat (őszintén kérdezem)?

2013. szept. 24. 17:36
Oké, már kezdtem megijedni, hogy feledékenységgel kombinált elmezavarom támadt.
194. prosthetic (válaszként erre: 193. - Guruljka)
2013. szept. 24. 17:35
Ne haragudj, belekeveredtem a felhasználói nevekbe. :D
193. Guruljka (válaszként erre: 187. - Prosthetic)
2013. szept. 24. 17:33

Én bizonygattam?


Biztos, hogy nem keversz engem valakivel?


Most vissza is kerestem, mitlehetett félreérteni, de én legalábbis nem találom. Megtennéd, hogy kicsit keresgélsz?

Ekkora hülyeséget nem mondtam, és nem tudom, mit lehetett ennyire félreérteni.

192. prosthetic (válaszként erre: 190. - 117b1693d0)
2013. szept. 24. 17:10

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a véleményemet már leírtam erről ebben a cikkben:


[link]


Részletes, okszerű és indokolt. Ha véletlenül egy szóközt rakott valahova a linkbe a rendszer, akkor azt legyél kedves kitörölni, hogy meg tudd nyitni a cikket. Kíváncsian várom a reakciót.

191. 117b1693d0 (válaszként erre: 190. - 117b1693d0)
2013. szept. 24. 16:16

Ja, mármint a véleményed töményen már itt van, csak árnyaltabban gondoltam, ha kifejtenéd ;-D


Gondolok itt arra, hogy pl. régen sem ettek kétóránként a gladiátorok, mégse voltak nyüzügék.

190. 117b1693d0 (válaszként erre: 189. - Prosthetic)
2013. szept. 24. 16:14

Túl sok ismeretlenes az egyenlet, ráadásul az ismeretlenek állandóan változnak. Ezért a gyakorlatban használhatatlan.


Persze, annak van értelme, hogy szintetizálsz és valamilyen irányt választasz és a saját tapasztalataid alapján változtatsz, ahol úgy találod, hogy érdemes és tudsz változtatni.


Nem feltétlenül nevezném totál nonszensznek az időszakos böjtöt.


Csak gondolj bele, ha valaki 6-szor eszik, akkor egyfolytában eszik. Az elég nagy stressz a szervezetnek önmagában. Aztán még maga a művelet is frusztráló lehet (mondom én, aki korábban végig tudtam enni az egész napot, csak éppen nem olyan kajákkal, amiknek értelme lett volna).


Most muszáj mennem, de ezekről szívesen elolvasnám később a véleményed. Valamikor este még biztosan beesek...

189. prosthetic (válaszként erre: 188. - 117b1693d0)
2013. szept. 24. 16:06

Hát ezzel nem mondtál újat, ugyanis a makrotápanyagok aránya egyfelől nem teljesen lényegtelen. (Ezért is tanítom, hogy hagyjuk a kalóriákat, makrotápanyagot számolunk.) A másik ami lényeges, az anyagcsere gyorsulása, illetve lassulása a kalóribevitel növeléséhez, vagy csökkenéséhez igazodóan. Nem csak annyi a fogyás, hogy elveszel valamennyi kalóriát, az anyagcserédet néha nem árt megtéveszteni egy kis szénhidrát ciklizálással, vagy esetleg egy ketogén megközelítéssel. Persze azért egy egészen jó szintig simán működik a szénhidrát csökkentéses módszer.


Aztán ott vannak még a bizonyos edzések hormonális hatásai, vagy az, hogy ha súlyzós edzést végzel, akkor a tápanyagok az izmokba kerülnek utána, nem pedig a zsírba stb.


Mindenesetre elhiszem, hogy nem tudták még egyértelműen levezetni ezt az elméletet, vagyis inkább úgy gondolom, hogy rájöttek, hogy ez több tényező függvénye. De te meg gondolom nem kételkedsz abban, hogy ez az ért a gyakorlatban működik. Persze módosítva az általam fentebb vázoltakkal.


Ezért is vagyok úgy vele, hogy a cikkeimben a használható, működő és ésszerű módszerekből szedtem össze a dolgokat, és teszem az olvasó elé a "kész ételt", hogy ne vesszen el az információs tengerben. Mert bizony ellehet, ugyanis sok elmélet meglehetősen meggyőzőnek hat (mint az időszakos böjt, ami egy nettó baromság), miközben teljesen nonszensz.

188. 117b1693d0 (válaszként erre: 181. - Prosthetic)
2013. szept. 24. 15:51

Tudod, hogy nincs olyan táplálkozástudománnyal, tanácsadással foglalkozó hivatal/intézmény, aki tudja bizonyítani a kalóriadeficit elméletét a gyakorlatban? Zoe Harcombe több évtizedes kutatása során senki nem tudta levezetni, pedig ez a szakterülete, úgyhogy biztosan nem a helyi kofákkal egyesületével vette fel a kapcsolatot ez ügyben.


Pedig milyen egyszerű, beviszel hétezerpárszáz kalóriával többet, mint amennyit elhasználsz és hízol egy kilót és fordítva. Ez elvileg mindenkinél így kellene, hogy működjön. De a gyakorlat mégsem ezt mutatja. A fogyás és hízás nem kizárólag a fehérje/szénhidrát/zsír függvénye. Annál sokkal összetettebb, sajnos.


Ezt csak érdekességképpen jegyeztem meg. (Persze, ha te jobban informált vagy, akkor arra kíváncsi vagyok.)

187. prosthetic (válaszként erre: 184. - Guruljka)
2013. szept. 24. 15:30
Az előbb még itt bizonygattad, hogy de a 30 gramm a max és kész, most meg már berzenkedtél a dogmák ellen? :D Az igen. La donna è mobile.
2013. szept. 24. 15:29

Ez nem a ló túlsó oldala, ez a hatékony módszer. A többi ehhez képest kevésbé hatékony, több izomvesztéssel jár, kevesebb zsírvesztéssel. Lehet azzal is fogyni, de a cél soha nem a fogyás, hanem a zsírvesztés. Nem izommutogató versenyhez kell ez, hanem a sikerességhez, és hogy az ember ne rekedjen meg, illetve ha meg is reked, akkor is tudja, hogy miért, és tudjon módosítani.


Ha mérés nélkül eszegetsz, és megáll a fogyás, honnan tudod, hogy mihez képest csökkents és mit? Ezzel tudod biztosítani a folyamatosságot. Aki 100 kiló, annak is így kell kezdenie, ha egyszer el akar jutni mondjuk az 50-ig, és nem megakadni 90 kilósan. Ebbe bele kell tanulni, és ezért is kell hamar elkezdeni, hogy megismerd a tested, és amikor már nehezebb fogyni (mert a többől mindig könnyebb), akkor már annyival jobban tisztában legyél magaddal, hogy túl tudj lendülni a holtpontokon.


Lehet itt variálni érzésre, meg szőlődiétázni, káposztaleves diétázni stb, csak felesleges időpocsékolás, és sok esetben csak rontasz vele a helyzeten. Lehet, hogy kevesebbet mutat a mérleg, de az is biztos, hogy sajnos az izmaidból veszítettél a zsír helyett.

2013. szept. 24. 15:21

prosthetic, szerintem te kezdesz kicsit átesni a ló túloldalára... ilyen erőteljes számolások meg szálkásítás meg miegymás nélkül is el lehet kezdeni fogyni (ezen van a hangsúly, ELKEZDENI FOGYNI), nem izommutogató versenyre vagy álomalakra kell gondolni első körben. aki 100 kiló vagy akörüli, az először lassan kezd neki, és nem az 50 kiló neki az elsődleges cél. de ez az én szerény véleményem... és sokszor ezek az egyél ennyit meg egyél annyit, meg csak ezt ehetsz, meg mittudomén dolgok olyanok, mint a horoszkóp. hiába nyilas valaki (vagy 90 kilója van), attól még nem ugyanolyan, mint a másik nyilas (másik 90 kilós ember)...


a diétám, rossz szó rá, mondjuk inkább egészséges étkezésnek, elég jól halad, habár a mérlegemben lemerült az elem, már most érzem a változást, egyetlen nap alatt annyi méreganyag tűnt el a zöldségeknek, a teljes kiőrlésű rozskenyérnek, a sok gyümölcsnek és a joghurtnak köszönhetően, mint egy hét alatt... :D de a változás a hasamon érezhető, lapos lett, alig tudom megfogni, miközben máskor kb a markom tele lett a hasammal..

egy kicsit azért eltérek az előírtaktól, ma cukorborsó főzelék volt, imádom. és teát is ittam reggel, cukorral és citromlével, de a kenyér továbbra is teljes kiőrlésű, megvan a napi 5 étkezés, és este 7 után semmi.

184. Guruljka (válaszként erre: 183. - Prosthetic)
2013. szept. 24. 14:47

Én eddig sem misztifikáltam a 30 grammot, egyszerűen berzenkedem az ilyen és hasonló dogmák ellen. Bármiben.

Ha valami nagyon népszerű, annak eleve utánanézek, és valószínű, hogy nekem azért se kell.

Ebből egyenesen következik pár dolog, de ez már nem táplálkozásélettan... :-D

Indulok a boltba, és ha mégsem veszek májat, akkor holnap a patikában vasat biztos beszerzek, mert a körmeimen látom, hogy kell.

183. prosthetic (válaszként erre: 182. - Guruljka)
2013. szept. 24. 14:39
Na ez már mindjárt egy konszolidáltabb álláspont. Mindig kritikusan szemléld a dolgokat, tökmindegy, hogy hol olvasod. Ne félj bevetni a puszta logikát és józan észt sem, ha valamiről úgy érzed, hogy nem helytálló. A 30 grammos mítoszt pedig felejtsd el, ilyen általános érvényű kijelentéseket nem lehet tenni. Az arányok, például a g/tskg-os megközelítések már jóval közelebb állnak a valósághoz.
2013. szept. 24. 14:01

No, a fórumindító a kicsit szorongásos fogyási szándékával most már eléggé bánatos lehet...


Én is olvastam eztmegazt, és az ellenkezőjét is.

A testépítős oldalakon én is zoktam csipegetni, de -mivel nem ezt az ágazatot művelem- igyekszem lehetőleg pártatlan, azaz nem reklámozó oldalakon is informálódni.

Közben pedig csinálom a sima kalória- és tápanyagszámolós figurát, de azt is a saját fejem után, azaz a saját testemre hallgatva.


Mert, felebarátaim, egyvalamiben azért megegyezhetünk. Nagyon szerteágazó tudományág a táplálkozásélettan, de azért van, amit még a legokosabb szakértője is csak nagyjából saccolni tud:

hogy X., Y. vagy Z. számára mi lehet a legkedvezőbb étrend.

Meg lehet közelíteni, de komolyan előírni egy-egy ember étrendjét nem lehet. Ha csak magamat nézem, nekem mondhatja bárki, hogy több fehérjét egyek, nem bírok. Nyilván ennyire van szükségem jelenleg.

Még az "egészséges" klauzula sem azonos egyébként, mert lehet, hogy az egyik szervezete tele van mondjuk vassal, a másik pedig éppen a vashiány szélén van, de még belül a határon. Mindkettő egészséges, mégsem azonosan működik a fehérjeszintézisük...(el ne felejtsek májat venni...)

181. prosthetic (válaszként erre: 179. - 117b1693d0)
2013. szept. 24. 12:26

A szakértők egyetlen étkezést vizsgáltak. Ez semmi. Ráadásul edzetlen alanyokon. Emellett a szerkesztő megjegyzése:


"Nem tartom igazán elfogadhatónak ezt az eredményt, egyrészt a gyakorlati konszenzus alapján, másrészt egyéb szempontok miatt sem. Először is, a fehérje igényt nem egy véletlenszerűen kiemelt étkezés (vélt) korlátainak elemzése révén állapítjuk meg, hanem az alany tömegéhez viszonyítva teljes napi értékként. Ha egy étkezést néznénk, akkor elengedhetetlen lenne egy helyes vezérlő elv is, hogy egy nap hány ilyen étkezést kell beiktatnunk. Mert különben mi alapján állapítjuk meg a teljes mennyiséget, a nap étkezéseinek számát (vagy valaki annyiszor eszik, ahányszor kedve van)? A fehérje szintézis emelése nem a fehérje egyetlen szerepe. Lyle McDonald említette Millward kutatásira hivatkozva, hogy lehetséges, hogy az aminosavak oxidációja is része az anabolikus ingerhalmaznak: "Ha Millward nem téved, akkor az aminosavak elégése valójában stimuláló hatással van a protein szintézisre, ami szintén magyarázhatja, hogy miért van eltérés aközött a korlátozott mennyiség között, ami a kutatások szerint a maximális protein szintézis eléréséhez szükséges és amit a sportolók a legoptimálisabbnak találnak a valóságban." Szóval a jelenlegi gyakorlati tapasztalatok és bizonyos elméletek alapján is a napi teljes fehérje bevitel tömegnövelő naturál férfiak esetében korrekt a 2-3 g/testsúlykilogramm értéknél (a felső határ mint optimális szám)."


Tudod ki írta a cikket? Tihanyi András. Kicsit nézz utána, ki is ő. Meg annak, is, akire hivatkozik itt: Lyle McDonald. Az egyik legelismertebb sporttáplálkozás szaktekintély.


Emellett ha kicsit is tájékozottabb lennél a táplálkozás világában, tudnád, hogy ezek a kutatások mindig csak egy aspektust vizsgálnak. Itt is. Egyféle fehérjeforrás, egyetlen étkezés hatása, egyetlen időpontban, és ráadásul nem súlyzós edzést végző embereken. Aztán ebből levonni azt az általánosítást, hogy senki sem ehet meg 30 grammnál több fehérjét étkezésenként kicsit botorság.


Nem beszélve arról, amit a szerkesztő is megjegyez, hogy arról már nem igazán szól, milyen gyakran vannak az étkezések. 6 óránként? Fél óránként? Ettől függően igazán eltérő lehet a megállapított napi fehérjebevitel.


Ez a kutatás pontatlan, és leegyszerűsített. Emellett ha kicsit majd művelődsz a témában, akkor rájössz, hogy már bebizonyítottak mindent és az ellenkezőjét is, illetve hogy ezek túlzottan összetett dolgok ahhoz, hogy egyetlen kutatásban minden kiterjedően lehessen vizsgálni. Itt jön a képbe a gyakorlati tapasztalat, illetve az, hogy több kutatást, cikket és véleményt megismerve szűrd le, hogy mi az, ami a valóságot fedi, ne csak három bekezdésen lovagolj, mint te most teszed ezt jelen esetbe; kissé szűk látókörűen.


Tanulj meg szöveget értelmezni, meg emellett nem ártana, ha te is kicsit okoskodnál néha.

180. 117b1693d0 (válaszként erre: 179. - 117b1693d0)
2013. szept. 24. 07:11

Na, hogy ne kelljen keresned se, mert még nem találnád meg, mivel a tesztoszteronon volt, nem a bodybuilderen:



"övetkeztetés: A sportoló emberek szervezete némileg eltérően reagálhat, mint a vizsgálatban résztvevő személyeké, a hatást ráadásul a fehérje forrása is befolyásolhatja, így a maximális anabolikus hatás kiváltásához egyszerre elfogyasztásra javasolható fehérje mennyisége elvileg több is lehet 20-30 g-nál. Moore és mások adatai azonban ennek a véleménynek az igazságtartalmát is megkérdőjelezik. 100 kg tömegű elképzelt sportolónknál 250-300 g/nap fehérje 6 étkezés során történő elfogyasztása, 40-50 g/étkezés fehérje bevitelét jelentené mind az edzést követően, mind a nap folyamán egyéb időpontokban. Feltételezhetően pozitív energiamérleg mellett sem képes a szervezet ilyen mennyiségű fehérjét hasznosítani, bár "rásegítéssel" (pl.: inzulin, anabolikus szteroidok, IGF-I, MGF, növekedési hormon alkalmazás) akár erre is lehet esély. Azt azonban nem felejthetjük el, hogy az edzés és az anabolikus hatású anyagok fokozzák a szervezet aminosav felhasználásának hatékonyságát, így a nagyobb adagok alkalmazása még kokszolás mellett is kérdéses értelmű......

Kutatók: Symons TB, Sheffield-Moore M, Wolfe RR, Paddon-Jones D.


Publikálva: "A Moderate Serving of High-Quality Protein Maximally Stimulates Skeletal Muscle Protein Synthesis in Young and Elderly Subjects" J Am Diet Assoc. 2009;109:1582-1586."


forrás: [link]

179. 117b1693d0 (válaszként erre: 177. - Prosthetic)
2013. szept. 24. 07:08

Okoskodhatsz, de kifejezetten ezt értő, szakértők vizsgálták, műszerekkel élő embereken és ez jött ki.


A bodybuilderponthun van a cikk, hivatkozásokkal, hogy melyik egyetem orvos professzorai vettek részt.


A cikkíró is csak hümmögött, hogy hát jó, tulajdonképpen akkor van egy határ, ami fölött már nincs lényegi változás. De arra a következtetésre jutott, hogy attól még egyenek ugyanannyit nyugodtan, mint eddig.

178. 117b1693d0 (válaszként erre: 176. - Guruljka)
2013. szept. 24. 07:04

Ők se nézték meg a táblázatot rendesen, ezek szerint :DDD

(Pontosabban, egy dolog, hogy mi volt a táblázatba és másik, hogy mi került a végleges anyagba, nyilván szerkesztői baki.)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook