Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mai gyerekek fórum

Mai gyerekek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
65. Idhikai (válaszként erre: 60. - Vihar301)
2018. okt. 4. 13:23

Az Államkincstárban intézik. Saját jogán magasabb csp is járhat és egyéb ellátásra is jogosult lehet. Nézd meg a városban, hogy van az államkincstár, oda menjen be, és kérjen segítséget.

[link]

64. Idhikai (válaszként erre: 61. - Selena78)
2018. okt. 4. 13:18

Én ilyent nem írtam, bocsi....

... és nem, nem normális.

63. d5bae51d10 (válaszként erre: 49. - Idhikai)
2018. okt. 4. 13:18
Tudomásunk szerint nem veszekszenek, de ugye nem vagyunk mindig velük. Kutya nálam van, otthon nincs. Tervezett napi rend szerint élnek, mint a filmekben. Túlféltés az nagyon van és volt. 40 fokban adjak rá sapkát, mert fáj a füle. Szó szerint. Na nem most, ez rég volt...
62. Idhikai (válaszként erre: 60. - Vihar301)
2018. okt. 4. 13:17

Hát az utóbbi nem kellett volna.

A google-ban keressen rá, hogy 18 évesen, iskolába járóként, saját jogán, hogyan tudja intézni a családi pótlékot. Aztán ha szükséges, kérjen időpontot, és menjen be.

Te pedig lazíts.... a Te lányod, pár év és visszajön! <3


"legalább egy ízben el kell menni,

messzire kell menni minden

szerető szem elől; le kell hűteni

szívek kölcsönös lobogását, épp a leg-

melegebb szivekét - másként

hogyan is volna kívánható, hogy aki

térdén lovagoltatott, stb.: egykor

bájoshibás személyedet apránként elfogadja,

m á s-ként?

Mesterlegény, - ha lány vagy is -

mennél messzebbre! (Úgyszólván közömbös:

kikkel, hol, mit tanulsz. "Tanulsz"- e.

V i s s z a k e l l j ö n n ö d , hogy itt l e h e s s.

És ha szived töröd össze - ímmár: megint -

akkor is. Akkor ezt tanultad. Elég szív-

törős az egész.

Csak az a fontos: mennél messzebbre

s legalább! egy ízben.) El kell menni."

(Fodor Ákos)

61. selena78 (válaszként erre: 44. - Idhikai)
2018. okt. 4. 13:16

Te, ha az 5 éves gyerek eldöntheti, hogy anyu-apu menjen-e moziba este, ne mondd nekem, hogy az normális.


Koncert-színház bérletünk volt, nevelő apám jött este vigyázni olyankor a kölökre. Nem, nem kértünk engedélyt a 3-4 éves gyerektől. És nem is hisztizett miatta.

2018. okt. 4. 13:14
Már fel is hívtam hogy intézze el magának . Erre a válasz de én nem tudom egyedül.Én azt válaszoltam mikor szétraktad a lábad azt is egyedül csináltad nem voltam ott .
59. ab3619a9cd (válaszként erre: 56. - Globus)
2018. okt. 4. 13:12

Majd meglátjuk!

Minket nem zavar a gyerek.

58. Idhikai (válaszként erre: 50. - Selena78)
2018. okt. 4. 13:10
A gyermek biztonságban érezte magát, azért tudott ott maradni nyugodtan, mert bizott anyukájában, hogy menni fog érte. :)
57. selena78 (válaszként erre: 37. - D5bae51d10)
2018. okt. 4. 13:10
Én közel 1000 km-re élek a gyerekemtől. Ritkán megyek, de akkor sokat maradok. És olyankor én vagyok a csivadékkal kvázi egész nap. Ez egy más helyzet.
56. globus (válaszként erre: 40. - Ab3619a9cd)
2018. okt. 4. 13:10
Nem akarlak elszomorítani, de sógornőm egyke lányánál általános iskola vége felé jött el. Valószínűleg ők sem tiltakoztak, de belegondolok, ez kis kitartással elkerülhető lett volna.
55. Vihar301 (válaszként erre: 52. - Idhikai)
2018. okt. 4. 13:10
Köszönöm .Én is erre gondoltam.
54. Idhikai (válaszként erre: 52. - Idhikai)
2018. okt. 4. 13:09
... azt hiszem már az Államkincstár intézi. Google. Nézzen utána, sasszézzon be, és intézze el magának! :) Meg fogom tanulni ügyet intézni!
53. ab3619a9cd (válaszként erre: 51. - Vihar301)
2018. okt. 4. 13:09
Semmit!Add oda neki!
52. Idhikai (válaszként erre: 51. - Vihar301)
2018. okt. 4. 13:08

Ha elmúlt 18 éves, sétáljon be a Társadalombiztosítási Igazgatósághoz, és intézze. Saját jogán jár neki!

(Annak idején az én leánykám is lelépett, ott én szóltam neki, hogy menjen és intézze, hogy ő kapja tovább.)

2018. okt. 4. 13:05

Sziasztok ! Tanácsot szeretnék kérni..

18 éves a lányom de elköltözött a barátjához és követeli a családi pótlékot, még mindig tanul . Mit mondjak neki.

50. selena78 (válaszként erre: 34. - Anyucikóni)
2018. okt. 4. 13:03
Nos, nekem az kedvencem, amikor a barátnőm ott síránkozott, hogy ő biztosan nem jó anya, mert a gyereke nem sírt utána, amikor otthagyta a bölcsödében. Tényleg nem értettem, hogy miért nem jó neki, hogy a gyerek jól érzi magát ott, ahova vitte.
49. Idhikai (válaszként erre: 45. - D5bae51d10)
2018. okt. 4. 12:58

Ha a szülők pl. veszekednek a feje felett... már nem kapott meg mindent, bizonytalanságban van. ... és most mondok blőd dolgokat, pl. a reggeli nem állandó, azonos időben van. Ha megígérjük, hogy 11 órára ott leszünk a mamánál vagy a barátnőnél, és nem megyünk mégse, bizonytalanság van... ha a kutyát nem este 7-kor visszük le sétálni, hanem mondjuk bepisil a szőnyegre, mert nem jutott le, bizonytalanság van. A gyereknek nagyon fontos a kiszámíthatóság, az állandóság, ez adja a biztonságának a gerincét, és kereteit.

(lehet bővíteni a bizonytalanság-faktorokat)

48. apeeng
2018. okt. 4. 12:57

hmm...az egyik legjobb fórum...


..szóval nincs "rossz" gyerek...bevallom, nagy szerencsém van, ami az életemet illeti. Sem a nagyszüleimtől, sem a szüleimtől nem hallottam hangos beszédet, pláne csúnya beszédet, nem ismertem a testi fenyítést, csak jóban volt részem. Ugyanezt élték át a gyerekeim is, és most az unokáim..


sosem feledem, hogy a nagyszüleim, szüleim megszenvedték a világháborút, az utána következő éveket, de én sosem vettem észre, hogy baj van...pedig volt..a gyerekeimmel is jóízűen beszélgetünk, nincs káromkodás, sem hangoskodás(még a kutyával sem)..és ezt látják az unokák. Valahogy átveszik a stílust, mert véletlenül sem emelik meg a hangjukat, ha valami nem tetszik, amikor a nagyi valamit nem jól csinál..


vallom, hogy mindig a szülőn múlik..olyan lesz a gyereke is, mint amilyen példát lát(ott)..például soha senki nem dohányzott. Titokban mindenki kipróbálta, de aztán felejtős lett..így van ez a mostani unokákkal is..


egy biztos, "embert" nevelni a gyerekekből csakis jó példamutatással lehet.

47. selena78 (válaszként erre: 27. - 124637ff9b)
2018. okt. 4. 12:55

"Kötődne, biztonságot keresne az anyánál"


Kötődne... Az én gyerekem valahogy jól elvolt a nagyanyjánál, a barátnőmnél, a keresztanyámnál. Valahogy a kötődés sem sérült, 37 éves, és a mai napig megtárgyalja velem a problemáit napi szinten.

46. ab3619a9cd (válaszként erre: 41. - Selena78)
2018. okt. 4. 12:54

Nézd,nekem is a gyerek a minden.

DE!

Ritkán járunk el bárhová,de ha mozit tervezünk,nem kérdezem meg a gyerekem hanem tények elé állítom.Addig a mamával van míg haza nem érünk,de ha hisztizik,még film után be is ülünk valahová kajálni,ha rendesen viselkedik akkor sietünk.

Ott már baj van ha ilyenen a szülők összevesznek!

45. d5bae51d10 (válaszként erre: 43. - Idhikai)
2018. okt. 4. 12:54
Ha hiszed ha nem mindent megkap és megkapott. Inkább túlféltés van és volt, ezért az képződik le a gyereknek, hogy a világ veszélyes. Ezt a tételt nem is bocsájtanám vitára. Mármint, hogy mindent megkap és megkapott, azon nem óhajtok vitatkozni, mert látom... Nem az én nevelésem a csemete.
44. Idhikai (válaszként erre: 41. - Selena78)
2018. okt. 4. 12:53
Gyerek a hatalmát próbálgatja, éééés hááát van neki! :) Fontosak a keretek, kinek hol a helye, kinek miben van döntési lehetősége. Mindenkinek van, de tudni kell, hogy kinek miben.
43. Idhikai (válaszként erre: 36. - D5bae51d10)
2018. okt. 4. 12:51
A nyolc éveske részéről. De ez nem attól van, hogy mindent megkapott, hanem valami bizony hiányzott, amitől a biztonság érzete kialakuljon! A biztonságban lévő gyermek nem önző, nem (természetellenesen) hisztis... és egyebek.
42. Idhikai (válaszként erre: 35. - Selena78)
2018. okt. 4. 12:50
Felneveltem már kettőt ugyanígy... 26 és 23 évesek. Tudom, hogy jó vagyok! ;)
41. selena78 (válaszként erre: 27. - 124637ff9b)
2018. okt. 4. 12:45

Persze, hogy a gyerek igényei fontosak. De én úgy gondolom, hogy még kisgyerek korában meg kell tanítani neki, hogy a mások igényei is fontosak. Legalább annyira, mint az övéi.


Példa. Anyu-apu elhatározza, hogy este moziba megy. Ők mindig a legutolsó percben szerveznek. Gyerek ül a fürdőkádban, anyu bemegy, és (eszem megáll!) megkérdezi, mit szól hozzá az 5 éves gyerek.


A gyereket tegnap is én fektettem le, mert apu nem volt otthon, anyu meg dolgozott, de itt és most a gyerek érzékeli, hogy ő fontos, és tiltakozik. Látványosan. Anyu levetközik, összeveszik apuval, gyerek élvezi, hogy ő fontos.


Ne mondd, hogy ez normális.

2018. okt. 4. 12:39

Nálunk ugyan nem a mi ágyunkban de egy szobában alszik velünk a gyerek.

Eszében sincs közénk jönni,de a saját szobájába sem..

Nem erőltetem,de azt sem hogy valaki másnál aludjon.

Mindig itt vagyok,így még soha a mamánál sem aludt,és nem is akar.

Majd el jön az ideje,mert tiniként már biztos nem akar a mi szobánkban aludni.

39. 124637ff9b (válaszként erre: 34. - Anyucikóni)
2018. okt. 4. 12:37

Szerintem inkább ne sorold.


Végül is anyatej nélkül is megél egy gyerek, tiszta gáz éjjel fejegetni az emlőket, mikor az anya aludhatna is azalatt az idő alatt.

Tudom, értem.

38. d5bae51d10 (válaszként erre: 34. - Anyucikóni)
2018. okt. 4. 12:33
Ez nálunk is probléma volt, hogy Dóri mindig velem akart egy ágyban aludni. (Zárójelben jegyzem meg, hogy otthon is külön szobája van, itt is csináltunk neki.) Könyörgöm nyolc éves! A legutóbbi héten ebből volt a cirkusz. Ordított, hogy nem alszik külön. Nem vettünk tudomást róla, nagyapja berakta az ágyba, mondta neki, ha nem hagyja abba az üvöltést, másnap reggel haza viszi. (10 percre vannak kocsival)
37. d5bae51d10 (válaszként erre: 32. - Selena78)
2018. okt. 4. 12:31
Mi sem szólunk bele a gyereknevelésbe. Nem szólunk rá a szülőkre, főleg a gyerek előtt nem. De nálunk mások a szabályok. Nálunk nincs hiszti, mert akkor lehet haza menni. Ez nem azt jelenti, hogy mindig nekünk van igazunk Papával, de arra felé orientáljuk a gyereket, hogy mindent meg lehet beszélni. Van amiben egy nyolcévesnek van igaza. :)
36. d5bae51d10 (válaszként erre: 31. - Idhikai)
2018. okt. 4. 12:28
Kinek a részéről önzés? Írhattam volna azt is, hogy asszeratív, s mellette agresszív is kicsit a kicsikkel. Az én nagypapám, ne játsz vele! Hétvégi szitu. Nyolc éves a két éves unokatesóval szemben majdnem körbe pisilte a nagyapját. (Férjemet) Nem szó szerint. Lufizott a kicsi a papával, Dóri megszerezte a lufi csomagot, a kicsit nem engedte a papával játszani. Tudatosan. Undok volt... Senki nem szólt rá. Én sem, mert ugye ott volt apa és anya, és hű de jó pofa a gyerek.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook