Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Magassarkúban lófrálok egész délelőtt a lépcsőházban" fórum

"Magassarkúban lófrálok egész délelőtt a lépcsőházban" (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
12. Mezei Virág (válaszként erre: 7. - Gribedli***)
2017. aug. 3. 11:44

Rosszul tudod!


A TÁRSASHÁZ HÁZIRENDJE


(Budapest Főváros Tanácsának jelenleg is hatályos 7/1984.(1985.I.31.) rendelete alapján)


A házirend biztosítja a lakók nyugalmát, pihenését, valamint a lakóépület rendeltetésszerű használatát és állagának védelmét, a lakók egymással szemben tanúsított magatartását és azokat az alapvető szabályokat, amelyek a társas együttéléshez nélkülözhetetlenek.


Az épület rendjének, nyugalmának biztosítása:


1) Az együttélés követelményének megtartása érdekében a lakók a nap minden szakában olyan magatartást kötelesek tanúsítani, hogy indokolatlan zaj keltésével a többi lakó nyugalmát – akár épületen belül, akár azon kívül – ne zavarják. Így például a hangos éneklés, a kiabálás, a nagy hangerővel történő zenélés, a rádió, televízió vagy egyéb hangkeltő eszközök nagy hangerővel történő működtetése TILOS!


2) Figyelemmel egymás nyugalmára, pihenésére a lakóépületben


- zajjal járó építési, szerelési munkálatok végzése (fúrás, vésés, kalapálás)



Munkanapokon: 8 és 18 óra között


Szombaton: 9 és 14 óra között elfogadott


Vasárnap és ünnepnapokon: TILOS!

2017. aug. 3. 11:02
Egyedül biztos nem tehetsz semmit, max. ha a többi lakót is zavarja. Szigetelés, vagy kapcsolj be valami olyan zenét, amire jól tudsz aludni és azért a zajt is valamennyire elnyomja.
10. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Natha.lie)
2017. aug. 3. 10:39
Többnyire az történik, hogy szerzel egy haragost és a problémád nem oldódik meg.
9. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Natha.lie)
2017. aug. 3. 10:30
Egy jó nyílászáró kitűnően kizárja a zajokat. Cseréltesd le a bejárati ajtódat.
2017. aug. 3. 10:16

lehet, hogy az egyik ügyvédnő jár magassarkúban.

szerintem se nagyon lehet mit csinálni, ha nappal ébren lennél és élnéd az életedet, fel se tűnne. másféle zajok is vannak napközben, zongorázhatnának, zenét hallgathatnának, porszívózhatnának, stb.

füldugó. bár sajnos ez se sokat javít.

7. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Natha.lie)
2017. aug. 3. 10:12
Ne haragudj, nappal mit tehet? Ha jól tudom reggel 8-22-ig mindenki azt csinál, amit akar. Nem hajnalban teszi.
6. Natha.lie (válaszként erre: 3. - Gribedli***)
2017. aug. 3. 10:10
Eleinte úgy volt, néha jött egy-egy ügyfél, de már rég hallottam bármi újat, gondolom ők is leállnak a nyáron. Amúgy sem túl könnyű bejutni, ugyanúgy csengetni kell. Azért gondoltam el, hogy megkérdezlek Titeket, mert eléggé biztos vagyok benne, hogy egy embertől származik a kopogás. De majd finoman lehet jelzem neki a dolgot, ettől rosszabb úgyse lehet már.
2017. aug. 3. 09:52

Nem csipem a kopogós cipőket, és a házban lakók többségét is zavarja. Nem is értem miért vesznek ilyesmit a nők - figyelemfelhívás?


Mit tehetsz?

Kiírod a kapualjba, hogy a kopogás zavar.

Ha egy személyről van szó, akkor megszólítod és megkéred, hogyha a házban rohangál, azt ne kopogós cipőben tegye.

Kezdeményezed a házban a gumiszőnyeg terítését a közlekedőben.

2017. aug. 3. 09:48
Nem gondolnám, hogy valakinek nincs jobb dolga, mint magassarkúban lófrálni. Ha pedig véletlenül tényleg ezt teszi (amit nehezen tudok elképzelni) akkor sem tehetsz semmit. De ezt ahogy írod, te is tudod. Próbáld ki a füldugót, ezt írták előttem is, jó ötlet, ha bírod.
2017. aug. 3. 09:35
És mivel írtad, hogy elég sok ember megfordul ott, meglehet, hogy nem egy ember jár fel-alá, hogy téged idegesítsen, meg ne hagyjon aludni, hanem sokan vannak, akiknek ott van dolguk ezért nem találnád meg a gazdáját
2017. aug. 3. 09:32
Nem jelezném sehogy, füldugót használnék vagy elköltöznék. Sajnos az van, hogy nem ők tehetnek arról, hogy te éjjel dolgozol és senkit nem kérhetünk arra, hogy nappal legyen csendben vagy járjon lábujjhegyen, hiszen a többség nappal dolgozik és éjjel alszik.
2017. aug. 3. 09:27

Sziasztok!

Már több soron megfogalmazódott bennem a kérdés, de eddig nem akartam bolygatni, zaklatni senkit. Tudniillik 12 órás éjszakai munkarendben dolgozom, reggel 6-kor érek haza, akkor már eléggé szeretnék aludni, érthető okokból. Csupán 8 lakás nyílik egy lépcsőházból, de elég sokan megfordulnak itt, mert az egyikben ügyvédek vannak. Nem tudom tehát, hogy ki szórakozik azzal, hogy 8-tól délutánig magassarkúban tipeg fel-le a lépcsőn (földszint+1 emelet van). Tudom, hogy semmi jogom nincs szólni vagy megkérni őt bármire, sőt isten ments, hogy ha a kifutómodellségre gyakorol, letörjem a szarvát, hogy cseszett idegesítő.

Valamilyen módon jeleznétek ezt neki, ha már hónapok ota tart és nem változik semmi?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook