Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Magaságyás tapasztalatok fórum

Magaságyás tapasztalatok (beszélgetős fórum)


18. syria (válaszként erre: 1. - Amalie)
2022. febr. 17. 19:07
A magaságyás nagyon jó dolog! Könnyű művelni, gazolni, a csigák, hangyák, egyebek nehezebben látogatják. A telepítésből nem csináltam nagy ügyet: egy ismerősömnek kilyukadt a 220 literes műanyag hordója; nem tudta, mit csináljon vele. Elhoztam, félbevágtuk, az alsó részből kivágtunk egy jó darabot, hogy a víz ne pangjon; aztán csak dobálni kellett bele a hulladékot, meg rétegezni hozzá kevés földet. Tavaly paradicsom termett az egyikben: [link]
17. libikóka (válaszként erre: 16. - 5d8fd6c5cb)
2022. febr. 17. 10:42

Persze tudom ,tapasztalom🙄 hogy vannak nagy munkák,,amihez oda kell tenni.

A fákkal ,fűvel,stb.nehezek illetve időigényesek.

Talán kellene felfogadni valakit, akár diákot ,bár ez sem egyszerű de megoldható.

16. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 15. - Libikóka)
2022. febr. 17. 09:53
Biztosan így igaz, ahogy írod, én kicsit magamra gondoltam, hogy idén hogy fogom én ezt megoldani...?
15. libikóka (válaszként erre: 13. - 5d8fd6c5cb)
2022. febr. 17. 09:04

Azért ez így nem igaz:)

Ha már megvan az ágyás,,akkor van 1 csomó olyan növény amihez nem is kell hozzányúlni.Pl,lesz egy répás, salátás ágyásom,,szalagos vetéssel.Elültetem,,lerakom a szalagokat,pár perc.

Innentől ezzel az ágyással a locsoláson kívül nem igen kell mit tenni, a magasban kevéske a gaz is.Ez sok növényre igaz,,ezért jó a szalagos ültetés még ritkítani sem kell.

2022. febr. 17. 07:57
Ha az idén még nem is, de jövőre szeretnék én is ilyen magaságyást. Már "tanulom" a videókból, hogy hogyan és milyet érdemes. [link]
2022. febr. 17. 07:47
Magas vagy alacsony,mindegy, mindennel borzasztóan sok munka van..-)
12. Kufi
2022. febr. 16. 16:39
Mi is készítettünk magaságyást, az előttem hozzászóló tapasztalataihoz hasonlóan, a termés elképesztő volt! Köszönő viszonyban sincs a hagyommányos ültetés a magaságyás termésével. A hátulütője, hogy előkészület kell hozzá.
11. forrest2010 (válaszként erre: 10. - Csicsi25)
2022. febr. 16. 11:50
... végülis @@@@@@@@@@@ nekem is vannak olyan szavak , amiket itt hallottam először @@@@@@@@ de klassz lehet , 1-2 éve én is spekulálok rajta h kéne csinálni 1-et-2-t :) :) hátha ... :)))))))
10. Csicsi25 (válaszként erre: 7. - Forrest2010)
2022. febr. 16. 11:20

:D :D :D

Tényleg nem hallottam! :D

2022. febr. 16. 10:33
Ha fél m. vagy magasabbat készítessz,nem kell az egészbe föld(később úgyis kell kicsit pótolni ahogy tömörödik).Nálunk úgy néz ki hogy háló , vékonyréteg gallyak,széna,vagy szalma.
8. Hoxa
2022. febr. 16. 10:20

Nekünk 2 volt, saját magunk készítettük fából. A múltidő azért van, mert ilyen óriási (1-1,5 cm) fekete hangyák támadták meg a tartóoszlopokat és szétfurkálták teljesen. Tönkrement sajnos mindkettő 3-4 év alatt. Pedig nagyon sok munkánk volt benne, az oszlopok föld alatti része szurokkal volt kezelve, belül fólia védte a fát a földtől, kívül festve volt.

A rétegezést teljesen a szakirodalom szerint csináltuk.


Nagyon jó dolog a magaságyás.

Az első évben olyan termés volt, amilyet még életemben nem láttam. Óriási répák nőttek. Az új-zélandi spenót akkora volt, hogy nem győztük szedni.

Pozitívuma, hogy nem kell hajolgatni. Spenótnál, tépősalátánál például szerintem nagyon praktikus. Gazolni sem akkora kunszt, ahányszor arra jártam, kitépkedtem, ami nem odavaló, könnyű volt rendben tartani. (Ebben persze benne van, hogy a magaságyások nem 5x4 méteresek, mint a rendes ágyásaink.)

És tényleg kevesebb csiga megy fel, így epernek is jó választás.

Vakondháló erősen ajánlott.


Sok mindenből lehet csinálni. A szomszédunk régi raklapokból készítette. Nem tudom meddig lesz meg, vannak-e neki is ilyen hangyái. :)

Lehet téglából, betonból, sőt árulnak műanyagból és fémből is készen (aranyárban). Meg vannak olyan magaságyás elemek a Leiernél, amiket össze lehet legózni, ahogy csak akarod (szintén aranyárban). Mi legutóbb az előkertben építettünk egyet virágoknak (beton zsalukövek+felragasztott vágott téglaborítás). Remélem ezt békén hagyják a hangyák. :)

7. forrest2010 (válaszként erre: 5. - Csicsi25)
2022. febr. 16. 09:47
@@@@@@@@@@@ ... magas-ágyás @@@@@@@@@@@ tényleg nem hallottad még így ?
6. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 5. - Csicsi25)
2022. febr. 16. 09:44
Akár Te is belefekhetsz, nyári napokon kellemes.
2022. febr. 16. 08:34

Isten bizony azt hittem a cím alapján, hogy gyerekeknek való ágyról van szó :D

Sosem hallottam még magaságyról ilyen formában, úgyhogy utánanéztem. Ma is tanultam valami újat, köszönöm! :D

4. libikóka (válaszként erre: 1. - Amalie)
2022. febr. 16. 07:07

Nekünk is van,3 nagyobb.

A kialakításnál alulra vakondhálót tettünk,és volt felesleges téglánk ,abból lett.

Az egyik nálam is epres,kettőben ahogy kedvem van,,illetve az őzik szeretik a zöldbabot és a céklát lelegelészni,,és a csigák miatt.Tehát azok a növények mennek bele amiket jó védeni.Variálom mit teszek bele,,idén ültető szalagos répát, petrezselymet,tépősalátát,paszternákot,zöldbabot,jégsalátát pl.


Kényelmes ,tiszta,kicsit talán több locsolást igényel,Könnyű hálóval letakarni ha olyanod van amit megvédenél,,és a háló a nap ellen is jó.

2022. febr. 16. 05:51

Nálam talán 5-6 éve van magas ágyás.

Sok a zöld hulladék, van vagy 5 komposztáló, ezt használtam fel.

Az ágyás egy méter magas, tehát jó sok anyag van benne.

a területe meg 6 x 1 méter.

Nekünk eddig minden évben paradicsom és paprika volt benne.

Mi a felhalmozódott komposzt miatt csináltuk.

A tavaszi fagyok kevésbé érintik, korábban kerülnek ki a palánták.

De mi Pestiek vagyunk, nulla szakmai tapasztalattal, szeretjük a kertet, és van időnk is rá.

És próbálkozunk ezzel azzal.

Szakmai tudás nélkül, leginkább youtube segédlettel.

Ott minden nagyon egyszerű.-:D

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Amalie)
2022. febr. 16. 05:48

Szia!

Nekem 7 db van.

5 elöl a virágoskertben.

2 hátrébb ahol az utca embere nem látja.

Elöl azért volt rá szükség, mert nem jó a föld és olcsóbb volt a magaságyás, mint egy kocsi föld.

Hátul az egyikben a gyerek epre van. Nem másznak fel rá a csigák.

A másikba szoktunk paprika, paradicsom palántát ültetni.

A kertet befüvesítettük. Nincs rá idő.

2022. febr. 16. 00:49

Mik a tapasztalataitok magaságyással kapcsolatban? Miért jó?


Szakszerűen alakítottátok ki? Hogyan?


Nekem már biztosan lesz, szép, gondozott díszkertem van, ami mellé szerettem volna kulturált ágyásokat.


Érdekel a válaszotok, szeretek kertészkedésről diskurálni. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook