Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magas vasszint mennyire baj? fórum

Magas vasszint mennyire baj? (beszélgetős fórum)

1 2
2011. jún. 4. 17:28

Szia!

Áhh nem dehogyis!Nem szedek semmi vaskészítményt..sőt még csak olyan ételeket sem eszek nagyon amelyekben sok a vas.3-4 hónapja fáradékonyabb vagyok a megszokotnál,néha még koncentráció zavar is előfordul,meg hamar ideges leszek.Nem is foglalkoztam ezekkel a dolgokkal mondván majd elmúlik.Viszont miután azt is észrevettem, hogy hullik a hajam..na akkor megijedtem és tudtam ide orvos kell.A háziorvosom vashiányra/vérszegénységre gyanakodott.A vérvétel viszont kimutatta h nincs vashiányom sőt inkább sok a vasam.Pontosan 41.1umol/L,a legfelső határérték pedig 26umol/L.A háziorvosom nem törődik vele..felírt nyugtatót, hogy szedjem azt és akkor majd nem idegeskedek.De sokan mondták h ez így nem helyes mert legalább még 1x kellett volna vérvételt kérnie, hogy mi van.Utána olvastam és találtam egy ilyen betegséget..amit leírtál Te is: a hemoktromatózist.Elég sok tünet illik Rám is.Írtam már 2orvosnak is írtam a neten, és Ők is azt mondták igenis kérjek még egy vérvételt.Neked is hasonló problémád van?

3. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Szisz24)
2011. jún. 3. 22:52

Saját ötletelésből szedtél vasat?

Ilyet nem szabad...:(

2011. jún. 3. 22:30

Szia!

Ha értéke a normál tartománynál magasabb: A vas lerakódik a máj és lép sejtjeiben, a lerakódások aránylag ártalmatlanok, de hosszú idõ után máj- és szívizom-károsodáshoz vezethetnek.

Vasmérgezés a fokozott felszívódás vagy fokozott bevitel miatt alakulhat ki. A sorozatos vérátömlesztések fokozott vasterheléshez vezetnek. Túlzott vasfelszívódás alakul ki az örökletes hemokromatózisban (haemochromatosis). A magas vaskoncentrációval járó állapotok orvosi kivizsgálást és beavatkozást igényelnek.

Ez úgyanúgy vonatkozik a rézre is.

2011. jún. 3. 21:37

Sziasztok!

Valaki esetleg akinek nagyon magas a vasszintje?Mennyire veszélyes, és mennyire kell komolyan venni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook