Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas intelligenciájú, agyilag hiperaktív, viselkedészavaros kisfiút hogyan lehet kezelni? fórum

Magas intelligenciájú, agyilag hiperaktív, viselkedészavaros kisfiút hogyan lehet kezelni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
14. Éva82 (válaszként erre: 8. - Egy nulla)
2014. jan. 9. 13:07

Egy próbát megér.....az én lányom is Asperger-gyanús, bár még csak 4 éves, de 150-ig számol, és még sorolhatnám. Gyp-s-ként figyelgetem, még nem tudom eldönteni, mert ő viszont nagyon szociális, imád ölelkezni, stb.


Sok sikert nektek, kívánom, hogy minden rendben legyen, amennyiben valóban az, nagyon nehéz dolgod lesz, de tudd, hogy egy kis zsenit nevelgetsz!

2014. jan. 9. 13:06
imádlak Titeket...s most széppé tettétek a napomat...köszönöm :) <3
2014. jan. 9. 13:06
Ja és az Aspergeres gyerekek magasabb IQ-val rendelkeznek, mint az átlag, sokszor kiemelkedően magassal.
2014. jan. 9. 13:05
ezt találtam, s ami ide le van írva, minden egyes betűje jellemző a kisfiamra: A fiatal korban hiperaktívnak, figyelemzavarosnak kikiáltott gyerekek valójában Asperger-szindrómások. A szindróma általános jellemzője az átlagos vagy átlagon felüli intelligencia, a szegényes kommunikáció, gyenge kapcsolatteremtő készség, szemkontaktus kerülése, a szabályokhoz, a megszokott rutinhoz való görcsös ragaszkodás, a feszült idegállapot és/vagy depresszió, az aprólékos beszéd, az ingerek feldolgozásának nehézsége, a megtapadt gondolkodási sémák. Az autisták és az Asperger-szindrómások merev belső szabályrendszerükhöz görcsösen ragaszkodnak, a közösségi lét íratlan szabályaival folyamatosan összeütközésbe kerülnek.
2014. jan. 9. 13:05

:) Az én kisfiam is autista. Nem betegség, csak állapot. Más a felfogásuk, saját kis világuk van. Hidd el hatalmas segítséget kapsz, mint ahogy én is. Szülőtréningekre jártam és megértettem az egészet.

Ne hagyd annyiban, tényleg vidd a két említett intézmény közül valamelyikbe és sokkal könnyebb lesz nektek is és neki is. Mellesleg egyéb juttatásokkal is segítik az ilyen gyerekek nevelését. Emlet csp, Gyes, utazási költség stb. stb.

9. egy nulla (válaszként erre: 6. - Katie_rose)
2014. jan. 9. 13:02
teljesen igazad van..azt akarták, hogy Waldorf suliba vigyem, de ott szerintem még jobban elveszett volna...
2014. jan. 9. 13:00
hogy Ti mennyire okosak vagytok!!!! KÖSZÖNÖM!!! Bakker, 3. éve nyúz az ofő, már kikiáltotta antiszociálisnak, már beleőszültem, már 2 évig hordtam pszichológushoz és nem sok...és most utána olvasva összeállt a kép...a viselkedése (én sem szeretem, ha nagyon hozzám érnek főleg a nyakamhoz, arcomhoz, fejemhez, viszont imádom az ölelést :D...ami hiányzik)..van egy más világa (nekem is van, gyerek korom óta, s imádom, mert az az én világom)..erre mind-mind azt gondoltam, hogy azért van a kisfiamnak, mert nekem is és Tőlem látta, bár a kis világomról eddig nem sokan tudtak..a lábujjhegyen járás nem jellemző, viszont sokszor, mikor fut, akkor az egyik lába lábujjhegyen van..köszönöm Nektek, ezzel fogom majd kezdeni a nevelésiben <3
2014. jan. 9. 12:59
Szerintem is Asperger-szindróma...Biztos hogy speciális iskola kellene neki. Menjetek a Vadaskerbe vagy az Autista alapítványhoz Budapesten vizsgálatra! Semmit nem veszítetek vele, de lehet, hogy hatalmas segítséget kaptok...
6. katie_rose (válaszként erre: 1. - Egy nulla)
2014. jan. 9. 12:55

Mi azt tanultuk,hogy a magasabb intelligenciájú gyerekek a mai társadalomban ugyanúgy "fogyatékosnak" tűnhetnek,mint a túl alacsony intelligenciahányadossal rendelkezők.

Egy átlagos gyerekekhez szokott pedagógus nem tudja ezt kezelni. Érdemes lenne speciális iskolát keresni ahol a tudásához igazítják a feladatokat. Szerintem borzalmasan unalmas lehet neki a "2+2" miközben fejben már 3 jegyű számokat ad össze.

Lehet nevet adni az állapotának,de a tényen nem változtat,hogy a jelenlegi környezetben nem fognak javulni a jegyei. Szárnyal odabent és most szegény korlátozva van.

2014. jan. 9. 12:46

Pontosabban Asperger-szindróma....


Nem biztos, de mindenképpen kellene egy szakember.

4. egy nulla (válaszként erre: 2. - Mion)
2014. jan. 9. 12:33
nem bántottál meg ;) persze, hogy voltunk..nevelésiben, pszichológusnál...csak az derült ki, hogy magasabb sz IQ-ja, foglalkozni kell az írásával..majd nemsokára vinnem kell felülvizsgálatra..
3. pzm3 (válaszként erre: 2. - Mion)
2014. jan. 9. 12:33
Én is pont arra gondoltam,hogy nem lehet e autizmus...
2. Mion
2014. jan. 9. 12:30

Szakembernél voltatok már?

Mert elmondásod alapján tényleg nagyon okos, de az emberi interakció gondot okoz neki...

Nem bántásból kérdezem, de nem lehet, hogy van egy enyhe fokú autizmusa? Amivel nincs is semmi baj, csak meg kell tanulni kezelni.

2014. jan. 9. 12:26
mit tesz az, Akinek a gyermeke ezen tulajdonságokkal rendelkezik? Alapból egy nagyon kedves, a szívét lelkét is odaadja, de csak akinek és amikor Ő akarja. A felnőtteket nem engedi magához közel, nem szereti, ha megsimogatják, csak akinek és amikor Ő akarja.Az iskolában nagyon rosszak az eredményei, pedig tudja az anyagot, de ha nincsen kedve, akkor nem felel, nem írja meg a dolgozatot. Hogy érezni lehessen, miről beszélek: elsőben már háronjegyű számokat fejben összeadott, s le is vezette, hogyan, matekból még is 2-s, 3-s. Pedig itthon mindig hibátlanul mondja fel. A Nemzeti dalt fél óra alatt tanulta meg, a Tisza első 3 versszakát 10 perc alatt. A versekre 3-st kapott, magyarból 3-s. Angolt 4. éve tanulja, a témazáró dolgozatot megírja 4-sre, 5-sre, s a kis dolgozatok 1-s, 2-s. Társaságban ha nem Vele foglalkoznak, nehezen viseli el, kivívja magának a figyelmet. Hirtelen természetű.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook