Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Magas a prolaktinom- kell védekeznem? fórum

Magas a prolaktinom- kell védekeznem? (beszélgetős fórum)


2011. jún. 18. 13:44

Sziasztok!

Most találtam ezt a topikot. Nekem is gond van a prolaktinommal 3x-osa a maximumnak. A dolog attól szép hogy a prolaktin annyira változékony hormon, hogy még az sem mindegy neki hogy reggel, délben, vagy este nézik-e a vérképdet. Cikluson belül pedig óriási lehet az eltérés. És nem csak a pé-t befolyásolja, hanem a sárgatestet is. Úgyhogy az hogy nem esel teherbe miatta az nem 100%. Én most kezdtem elmerengni ezen egyébként - mármint hogy ennyire változhat, mert akkor hiába nézik a 3. napon hogy jó az érték, korántsem biztos hogy ez így is marad a beágyazódásik. Ez azoknak lehet érdekes akik babát szeretnének. úgyhogy én most már arra törekszem, hogy inkább alacsony, nagyon alacsony legyen, mint kp érték, vagy magas.

2010. márc. 18. 18:02

Nekem is magas volt a prolaktin-hormon értékem.Pedig a közelben sem volt szülés és szoptatás.Talán 32-33éves lehettem,kaptam rábrohmocriptint,és szépen lement,elmúltak a pattanásaim és a lila foltok a lábamról.Majd később derült ki ,hogy a pajzsmirigyemmel van problémám,az okozhatta ezt is,és még sok minden mást.

Mindenképp járj utána!

Ja,az endokrinológusom azt ajánlotta :felejtsem el a fogamzásgátlókat,mert ártanak.

2010. márc. 17. 22:07
Amúgy az egyik ismerősömnek is magas volt a prolaktin szintje, mert az agyalapi mirigyében volt egy microadenoma (jóindulatú daganat), ami aztán gyógyszeres kezeléssel teljesen elmúlt. Az orvosok szerint jó, hogy időben elment orvoshoz, mert később nagyobb probléma is lehetett volna belőle.
2010. márc. 17. 21:21
google-ban mindent meg lehet találni a prolaktinról. Most néztem át, de bemásolni nem lehet!
12. msaca
2010. márc. 17. 21:14

Jelentem betojtam!

Ideje utána járnom a dolognak.

Tök igazatok van, mert ez tünet és meg kell keresni az okot!

Na erre jó egy ilyen fórum!

Köszi mindenkinek!

11. Pirosalma (válaszként erre: 6. - Msaca)
2010. márc. 17. 21:09

Szia, Saca!


1. Nem jó ez így, azt tudom tanácsolni, fordulj orvoshoz mindenképp.


2. Véd valamennyire, de nem 100 %-osan. Ha nem szeretnél gyereket, védekezés javasolt.

(Mindegyik több a semminél, de a lentieket kizárva az óvszer a legbiztonságosabb.)

2010. márc. 17. 21:05
Szerintem mindenképpen el kéne menned ezzel orvoshoz, mert nem természetes ha a prolaktin szint magas, pedig már nem kellene annak lennie. Jobb azt tudni, hogy milyen magas és, hogy vajon mitől. Mert lehet, hogy nem is a prolaktin problémája a kérdés, hanem az, ami okozza.
9. msaca (válaszként erre: 7. - Azure_)
2010. márc. 17. 20:57

De dúrva! Én azóta sem tudom, hogy mennyire tér el a normál értéktől, mert a nődokim nem küldött el laborba. Besétáltam hozzá, hogy nem esem teherbe. Erre ő rám nézett- a pattanásos, bajszos képemre - és azt kérdezte, hogy a mellemet vizsgálták-e már. Én meg nem értettem mit akar ezzel. Erre úgy megnyomorgatta, hogy megmutassa ki tud belőle savót préselni. Majd' betojtam. Endokrinológiára csak szülés után mentem fél évvel,de akkor meg azért nem vizsálták, mert korai volt. De nekem is ezt a "daganat"-ot említették, amitől totál kikészültem. Azóta jól megvagyunk már én és a daganatom.

Neked miért tartott ilyen soká teherbe esni? A gyógyszer hatása mellett sem csökkent rendesen?

2010. márc. 17. 20:44
voltam akartam írni...
7. azure_ (válaszként erre: 6. - Msaca)
2010. márc. 17. 20:43
23 éves voltak, mikor velem közölték a diagnózist, valamint, hogy ezt az agyban egy jóindulatú daganat is okozhatja. Hangsúlyozta a doki, hogy valószínű jóindulatú. Na senkinek nem kívánom azt a pár hónapot. Szerencsére nincs semmi daganat, jött a bromocriptin kúra. Én nem tudtam teherbe esni amikor magas volt, de nekem nagyon magas, ha jól tudom 12-szerese a felső határértéknek. 35 évesen estem teherbe és szültem. Addigra valami miatt helyreállt a szint.
2010. márc. 17. 20:37

Eddig nem foglalkoztam vele, mert semmilyen rossz érzésem, tünetem nincs vele kapcsolatban. Viszont olyan lazán veszem, hogy így tuti nem leszek terhes, hogy most tuti simán terhes leszek. Szóval értitek!Persze nem vetetném el, de...

És mi van, ha alacsony? Annak is vannak tünetei?

És mennyire kóros ez a dolog? Így is lehet élni, nem? Vagy hosszú távon káros nekem? Mert ugyebár valami kis bibi van ilyenkor a hipotalamuszban, ami ezt a zavart okozza. Annak idején azt hittem agydaganatom van, és már csak hónapjaim vannak, mert nem értettem amit az endokrinológián olyan lazán közöltek. Meg csodálkoztak is, hogy már van gyerekem. De ezt meg a dokimnak köszönhetem, aki ránézésre megállapította a bajom.

5. Letty18! (válaszként erre: 1. - Msaca)
2010. márc. 17. 20:29

Ha nagyon nem akarsz babát szerintem jobb nem kísérletezni vele.Ha nem voltál orvosnál nem tudhatod milyen magasan van.Nekem is elég magas volt és mikor eltűntek a tünetek,pl hízás,pattanások,hajhullás már elég alacsony lett.Szintén bromocriptint kaptam rá.

És esetleg gyógynövény?Én most a barátcserjén gondolkodom állítólag jó rá.

2010. márc. 17. 20:26
Nem vagyunk egyformák
2010. márc. 17. 20:25
nekem magas volt, nem estem teherbe
2010. márc. 17. 20:24

Szia!

Annakidején én is így estem teherbe. Most meg esemény utáni után is terhes maradtam. úgyhogy ne bízz benn. Szoptatás után 1 évvel apadt el a tejem. 20 hónapig szopizott a fiam!

2010. márc. 17. 20:20

Annak idején csak gyógyszerekkel tudtam teherbe esni. Fél év bromocriptin szedés után kaptam még clostilbegyt-et is. Így született két szép fiam. A kisebb már elmúlt egy éves. Már több mint fél éve nem szopik, de a prolaktinom olyan magas, hogy a mellemben még mindig van "tej".

Szerintem ez nem normális, bár most nincsenek egyéb tüneteim. A bőröm hál' Istennek szépen letisztult már nem vagyok tökig-nyakig tiszta pattanás, és a hízás és a szőrösödés is megállt.

Orvoshoz azóta sem jutottam el, és mivel nincs kire bíznom a picit nem is tudom mikor fogok.

Szerintetek mit csináljak, mert hormont már nem szeretnék szedni (fogamzásgátlót sem), a spiráltól irtózom. Vajon így teherbe eshetem harmadjára, hogy nem is akarom? Vagy természetes fogamzásgátlóval élek, és örüljek neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook