Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magányosak-e a 60-70 közötti egyedül álló nők? fórum

Magányosak-e a 60-70 közötti egyedül álló nők? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
9. Bözsi néni (válaszként erre: 6. - 408020f45e)
2016. júl. 10. 16:57

Hát nem tudom, miért "temetitek" magatokat:-)


Azért 60-70 között még igazán aktív lehet az ember - ha akar.

Miért ne lehetne pl. színházba, moziba menni egyedül? Jó, nincs kivel megbeszélni az élményeket, de azért még lehet jól szórakozni.


A túrázó csoportokba nyugodtan el lehet menni egyedül is, nem szatírok járnak kirándulni:-) És ott lehet ismeretségeket, barátságokat kötni. Ráadásul ott aztán nem lesz egyedül:-))

8. 408020f45e (válaszként erre: 4. - Bjudit55)
2016. júl. 10. 16:55

Nekem is vannak olyan ismerőseim, akik másról sem tudnak "beszélgetni", mint a betegségükről és hiába terelem a szót másra, újra és újra visszatér, de engem ez idegesít. Mások meg folyton a gyerekeikkel dicsekszenek, meg az unokáikkal. Elhiszem, hogy neki ez személyesen büszkeség, de mást nem biztos, hogy érdekel.

Három téma ami körül forog a legtöbb beszélgetés: betegség, unokák, pénztelenség.

7. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - 9cb978c6de)
2016. júl. 10. 16:49

Pedig nagyon jól "ellátott" kerületben laksz :)

Van nálatok színház, strand, uszoda, és ha

utánanéznél lehetséges, hogy találnál nyugdíjas

klubot is!

6. 408020f45e (válaszként erre: 2. - C73db520ef)
2016. júl. 10. 16:48
Ezt nagyon sokan és sok helyen leírták már. De azt hiszem a legtöbbször nem az a baj, hogy nincs program hanem az, hogy nincs olyan társa, akivel elmenjen. Bizonyos kor után egyedül menni valahová ismeretségi kör nélkül nagyon kétes. Védtelennek érzi magát egy 60-70 éves. Pláne, ha hosszú ideig élt párkapcsolatban és megszokta, hogy nem egyedül járt-kelt.
5. Bözsi néni (válaszként erre: 4. - Bjudit55)
2016. júl. 10. 16:47

Akkor valami túrázó v. természetjáró csoportot keress. Ott vidám emberek szoktak lenni:-)


Barátnő nem terem csak úgy, ahhoz ki kell mozdulni, ismerkedni kell. Vagy körülnézni, hogy a helyi önkormányzat milyen tanfolyamokat (ingyenes) szervez, és oda menni ismerkedni.


Ha csak otthon üldögélsz és max. boltba jár, abból csak leépülés sülhet ki.

4. bjudit55 (válaszként erre: 3. - Bözsi néni)
2016. júl. 10. 16:36

Sajnos az is nehezítheti a dolgot, hogy 60 felett nem mindenki vágyik közösségbe. Leginkább az otthonához közel szeretne lelki társra, olyan barátnő félére találni.


Én is nagyon magányos vagyok mióta lakhelyet kellett változtatnom. Az itteni emberek inkább kikezdeni szeretik az újat mint befogadni, barátkozni vele. Én nem Pesti vagyok. Egyetlen nyugdíjas klub van ahová elmehetnék, de itt az idősök csak arról beszélgetnek kinek mennyit romlott az állapota, milyen gyógyszert szed, mik a mellékhatások, és kiről mit hallottak. Engem meg sajnos vagy szerencsére, pont ezek a témák nem érdekelnek. :)


Vagyunk páran nehéz helyzetben.

3. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - 9cb978c6de)
2016. júl. 10. 16:07

Szia!


Ugyan én még nem vagyok 60 és nyugdíjas sem, de szerintem Budapesten rengeteg lehetőség van barátkozni más nyugdíjasokkal.


Körül kellene nézned a neten, rákeresni a kerületedben lévő nyugdíjas klubokra, programokra, természetjáró körökre. Például ilyen túra csoportokban kiválóan lehet új kapcsolatokat építeni.


De járhatsz akár nyugdíjasok egyetemére, mindenféle tanfolyamra, stb, stb. Nem kell otthon gubbasztani és leépülni szellemileg.


Jó szórakozást! :-)

2. c73db520ef (válaszként erre: 1. - 9cb978c6de)
2016. júl. 10. 15:50
Pedig annyi lehetoseg alkalom van az ismerkedesre, az ido hasznos, tartalmas eltoltesere.
2016. júl. 10. 15:47
66 éves nyugdíjas nő vagyok.Budapesten élek.Gyakran érzem magam magányosnak.Nem igazán tudom hol találhatnék új barátokat.Vajon mások is szenvednek ettől az érzéstől manapság?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook