Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskám lenyelt egy szalagot fórum

A macskám lenyelt egy szalagot (beszélgetős fórum)


8. Sirga (válaszként erre: 1. - Lollipop2)
2022. dec. 13. 06:36

Ha már egy része kijött, akkor szerintem nem lesz gond.

Az enyém a göngyölthús gumis zsinórját falta be. Hosszú, csomós, ... Nem tudom, hányt-e utána - vagy egyáltalán hol jött ki a zsinór -, mert kijáró cica volt, de semmi baja nem lett. Remélem, Nálatok se lesz. :)

7. sanyinak (válaszként erre: 1. - Lollipop2)
2022. dec. 12. 19:43

Szerintem szerezz másik szalagot! 😉


Mindenesetre, ha csak a szalag egy része jött ki belőle, akkor nem lehet nagy baja, mert vagy megemészthette, vagy szétrághatta előtte.

2022. dec. 12. 19:00
A macskák olyan lükék. Nagyon bírom őket. Az enyém is ilyen elmebeteg. Mindent megcsócsálna ami nem ehető, az ehető dolgokba meg néha bele se szagol.
2022. dec. 12. 18:56
A seggénél fogva kell felakasztani a fára. Szalagostól :D
2022. dec. 12. 18:37
Majd kihúzzátok a végit!
2022. dec. 12. 17:41

Az én cicám még fiatal volt, amikor Karácsonykor a boából lenyelt egy darabot. Igaz, ez csak később derült ki, mert éppen nem voltunk otthon. Csak annyit vettünk észre, hogy minden evés után 3 órával kihányja a kaját. Karácsony volt, orvos sehol. Szegény végighányta az ünnepet, mire a két ünnep között orvoshoz jutottunk. Akkor derült ki, hogy bekajált boából és akkora darab volt, ami megakadt a vékonybélnél, így az étel sem tudott továbbhaladni, tehát kihányta. Őt meg kellett műteni.


Szerintem ha eszik a cicád és nem hányja ki néhány óra múlva, akkor már nagy baj nem lesz vele.

2. timycat (válaszként erre: 1. - Lollipop2)
2022. dec. 12. 17:27

Ha több centis a darab amit benyelt, akkor reménykedj hogy kijön. Nálunk kb 10-15 centis cérnanyelés volt, de én észrevettem és 20 percen belül orvosnál voltunk, így meghányatták és kijött, ha ez nem lett volna akkor mondta a doki, hogy csak az ima marad.

UH-on nem találná meg, hogy hol kell vágni, mert a cérna, hajszál vagy szalag nem látszik a belekben, mikor már látszik mert csomót kötött a belekre és átvágta azokat, akkor meg sajnos már legtöbbször mindegy.


Figyeld! Mást nem tudsz tenni.

2022. dec. 12. 13:16
Sziasztok. Macskám lenyelt pénteken egy hosszabb szalagot. Nem láttam sajnos, másnap és tegnap hányt egyszer és volt a hányásban a szalagból. Azóta nem hányt eszik iszik, kicsit inaktív de nem vészesen. Állatorvost felhívtam, azt mondta ebben a helyzetben 2 - 3 napig paraffinolajat adjak és hátha megoldja. Akinek macskája van, volt ilyen helyzet, mi a tapasztalat, megúszhatja a műtétet? Köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook