Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska értendjét hogyan lehet kialakítani? fórum

Macska értendjét hogyan lehet kialakítani? (beszélgetős fórum)


8. l.luiselotte (válaszként erre: 7. - Csgybzs)
2021. máj. 18. 19:29
Én néha csináltam ezt a Picikével. SOk válogatás után csak úgy ropogtatta a száraztápot, aztán minden kezdődött elölről.
7. csgybzs (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 18. 19:18

Ha rágni tud, akkor próbálkozni kell. Vegyél állateledelesben több féléből csak egy maréknyit, hátha egyszer meglesz az igazi.

Vagy, és ezt nem biztos, hogy bevállalod, egy napig ne tegyél ki eléjük semmilyen élelmet, ne add be a derekad semmilyen keserves sírásnak, és mondjuk este rakj ki elé a földre pár szem szárazat és ha megeszi adj neki egy rendes adagot..


Ha (és tényleg tutibiztos) nincs gond a fogával, akkor rá kell valahogy venni a szárazra. Mert ha nem fog rágni tényleg tönkre mennek a fogai, és a nedvesekből nagyon kevés az igazi teljes értékű eledel. A whiskas, Felix, de még a márkásabb, de nem feltüntetetten szín húsból készülő patékban, vagy tasakosokban is elenyésző a hús és bármi más hasznos anyag, a 90%-a csak víz. Nem fedezi egy ekkora macska szükségleteit. Izmoknak, csontoknak, szerveknek, mindennek szüksége van a vitaminokra, ásványi anyagokra, amit a száraz tud.


Nálunk sem egyszerű, mert az egyik istentelen válogatós, de valahogy meg kell oldani. Mindig meg lehet találni a csodaszert, csak ki kell ismerni a macskát. De az igényeit úgy kezeld, mint a sajátodat. Mi sem tudunk elélni puffasztott rizsen és vitaminos vízen.


Én azért csak megmutatnám dokinak, biztos ami tuti...

2021. máj. 18. 09:20

Köszönöm, hogy írtatok!


Csgybzs! Köszi, erre nem is gondoltam!!!

Viszont nem tűnne fel, hogy valami van a kisfogával mert előszeretettel rág minket játékból és a fa újságtartóm csücskeit nagyon szereti rágni.


A jutifalit nem eszi meg... a másik macska megőrűl érte. Néha napján ropogtat, de amint meglátja, hogy "lebukott" sír a nedvesért.


Royal Canin MaineCoon tápját 2x is próbáltuk de másik macska evett belőle javarészt, ha bekevertem a nedvesbe, ha megáztattam a szárazat sem ette meg.

2021. máj. 17. 19:35
A mi macskánk (profilképemen ) nem olyan elit macska mint Timyé vagy FI-é de nagyon válogatós. Nem is azt néztem, hogy milyen összetételű a kaja amit adok neki, hanem mi az,amit egyáltalán megeszik. Most 6 éves, kismacska korában száraz kitekattot kapott, és naponta főztem neki 1 vagy 2 virslit, ritkán ette amit magunknak főzök, csak nyers fasirtot lopott mindig. Kb másfél éve minden nap 10-15 dkg friss csirkemellet kap, nyersen is főve is, mellé alutasakos kitekatot vagy félixet. most a száraz wiskast eszi, és megtetszett a félix reklám, igyekszem Félix kajára átszoktatni, azóta szebb is lett , mondjuk nekem eddig is tetszett.
4. csgybzs (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 18:41

A macskának mindenféleképpen kell a száraztáp a fogazata miatt. Csak nedves tápon élve pár év alatt elfogkövesedik a foga, begyullad az ínye.

A macska akkor nem eszik szárazat, ha a szája fáj. Voltatok vele állatorvosnál? Fogínygyulladás, romlott fog is okozhatja. Azért nem eszi, mert nem bírja elrágni.


Ha valóban nincs szájüregi problémája, én nem láttam még olyan macskát soha, aki szárazat nem enne meg.

A Felix és társai nedvesek kiegészítő tápnak jók (én is adok az enyémeknek, mert az egyik cicám csak ilyen formában fogyaszt folyadékot), de főtáplálásra akkor sem elég, ha csak nedveset eszik.


Én mindenképpen megnézetném a száját, utána pedig kipróbálhatod, hogy a nedvesébe áztatsz el száraztápot, hogy a szárazban lévő vitaminok és ásványi anyagok, amik kellenek, azok meglegyenek a szervezetében.

Kipróbálhatsz jutalomfalat szárazakat is, azok általában nagyon intenzív illatúak. Ha azokat is elutasítja, akkor tuti, hogy a szájával lesz valami szerintem.


És ha eljuttok a száraz tápig, akkor mindenképpen javaslom, hogy valamilyen gabonamentes tápot válassz, hosszútávon az a legjobb az egészségének.


Mindig összetevőt nézz és ne márkát. Minden ilyen állateledel rendelős webhelyen felrakják már a pontos analitikai összetevőket, de a zooplus.hu oldalon biztosan. Utána megveheted akár üzletben is. Magas húsarány, állati fehérjék, kevés vagy 0 gabona, ha van is inkább burgonya vagy rizs legyen, ne kukorica. Sok taurin, sok vitamin, sok ásványi anyag, nagy méretű szem, hogy ne csak nyelje, hanem rágja is, mivel ő egy nagy cica.


Az én macskáim most Josera Nature Cat-et esznek. Szépek, egészségesek. De neked ugye figyelni kell a csirke allergiára is.


Drukkolok, hogy megoldódjon a problémád!

2021. máj. 17. 15:30
Pénztárca függő....
2. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 13:34

Érdekes hogy a Felixet, Gourmetet bírja. Nálunk attól szétvakarták magukat az allergiás macskák, teljesen mindegy volt hogy milyen húst "hazudott bele" a gyártó.


A Brit-nek vannak hipoallergén tápjai, egy próbát megér. Bár nálunk a finnyás macskák nem mimdegyiket ették belőle, ha jól emlékszem leginkább a "Lucky" fantázianevű jött be.


Ami nekünk most minden cicának bevált (4 cicánk van és egyik allergiás másik ízületes, harmadik dagi és vesekőre hajlamos) az a Visan Optimanova. Én az "öregmacska" tápot veszem nekik, mert nálunk már az osszes cica 7 év feletti.


Sajnos mind a Britet, mind a Visan nehéz beszerezni 😕 pedig ár-érték arányban nagyon jók.


A Royal Caninból a fajtatápot sem eszi?

Nálunk a ragdoll a borzasztóan válogatós és egyébként allergiás, de a RC ragdoll tápját imádja, de nem ehet csak azt, mert egy idő után attól is vakarózik.

2021. máj. 17. 13:11

Sziasztok!


Van egy 2 éves Maine Coon cicám, hozzá szeretnék étrend hozzászokatási segítséget kérni mert mi már nem tudunk mit kitalálni.


Amit tudni kell róla:

- Csirke húsra allergiás, felmenői közt is tapasztalta a tenyésztő, továbbá mi is tapasztaltuk egy jó fél évig ha csirkéset evett a nyakát véresre vakarta.

- Ebből kifolyólag, marhás, halas, bárányos aludtasakost eszik, de ebből is variál...

- Nem hajlandó szárazat enni, csak és kizárólag a nedves tápot eszi meg. ( Félix, Gourmet stb.)


És ez a bajunk, hogy folyamatosan éhes, és este 10-11 órakkor is sír, hogy neki enni kell adni mert ha nem akkor dűt, borít, rombol, verekszik... (de komolyan..)

Napjába 4x minimum kap enni mert igényli, csak nagy testű macska, 5 kg körül van.


Royal Canin tápot evett a tenyésztőnél, de mikor elhoztuk a másik macskánknak volt kikészítve nedves táp és azóta nem is hajlandó szárazat enni, vettünk nem is 1x Royal Canint de ott hagyja, a másik macska az vígan eszi.

Rendeltem már más prémium márkát is de nem hajlandó meg enni, csak és kizárólag a nedveset.



Milyen tippet vagy tanácsot tudnátok adni? Esetleg ha van nektek bevállt száraz márka azt is szivesen fogadom.


Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook