Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska ellés fórum

Macska ellés (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. *Haynee* (válaszként erre: 30. - 2Kismano)
2010. szept. 26. 19:10
Hajrá, már biztos meglesznek pár órán belül. A mi cicánk is csendben tűrte a fájdalmat. Nagyon kis ügyes a tiétek is! :)
2010. szept. 26. 18:40

Sziasztok!

Szami továbbra is vajúdik. Enyhén véres váladék folyik belőle, és láthatóan összehúzódásai vannak. .Egyenlőre még mindig nem marad meg a szülőszobában, az ágyban találtam rá az előbb, teljesen elbújt a paplan alá.:s Éjjel tuti meglesznek szerintem. Ja, de nem nyávog, csendben tűri a fájdalmat!

29. b99048cdfc (válaszként erre: 27. - 2Kismano)
2010. szept. 26. 18:20
Tényleg izginek tartom. Most is itt vagyok. És jövök még:O)
28. andi6020 (válaszként erre: 25. - 2Kismano)
2010. szept. 26. 16:23

Gyönyörű cicád!

Sok sikert!

Írj, ha van valami! :-))

27. 2Kismano (válaszként erre: 26. - B99048cdfc)
2010. szept. 26. 15:58

Szia Katie!

Nem haragszom, mindenki maga dönti el mit visel el a lakásban és mit nem.:) Én szeretem magam mellett tudni az állatokat, többet nyújtanak mint a legtöbb ember. Próbálok írni, ha lesz valami. Azóta sajnos nincs fejlemény, de ha lesz, akkor írok! És örülök, hogy így is izgalmasnak tartod a dolgot, hogy nem szereted a cicákat.:)

26. b99048cdfc (válaszként erre: 23. - 2Kismano)
2010. szept. 26. 15:36
Én nem szeretem a macskákat. Sőt ki nem állom. Ne haragudj. De ez olyan izgi. És a cica is szép színű:O) És állandóan visszajövök,nézni hogy mi a helyzet:O) El nem tudnám képzelni,hogy benn szüljön a lakásban. De most már én is kíváncsian várom a végkifejletet:O) És a képeket. Nekem kutyáim vannak,de azok is az udvaron:O)
2010. szept. 26. 15:30
Igen, remélem.:) Most aludt egy picit, de megint előjött és mindenféle zugba benéz, bemászik. Most épp a zoknijaim között van.:) Írok még!!!
24. b539510999 (válaszként erre: 23. - 2Kismano)
2010. szept. 26. 15:09
Jajj, az annyira jó!:) Lehet, hogy már csak pár óra!:)
23. 2Kismano (válaszként erre: 22. - B539510999)
2010. szept. 26. 15:00

Szia!

Fejlemény: Szami egy jó félórája elment wc-re, és hihetetlen riadtan rohant ki. Néztem mi lehet a baj, és láttam, hogy lóg belőle egy kis nyálkás trutyi, gondolom a nyákdugó lehetett. Szegény nagyon ideges lett, jött-ment fel-alá, végül kihúzta a lányom ágyneműtartóját (nem tudom hogy csinálta), és oda bemászott. Próbáltam betenni a helyére, amit csináltam neki, de kijött. Egyenlőre hagyom, de figyelem és ha élesre fordul a helyzet, akkor viszem ismét a "szülőszobába"!:) Azt hiszem ma vagy éjjel tényleg megérkeznek a picurok!!!!

22. b539510999 (válaszként erre: 21. - 2Kismano)
2010. szept. 26. 13:57
Várjuk, hogy jelentkezz!:) Most már Veled izgulunk!:)
2010. szept. 26. 13:52
Most mennem kell, aranyosak vagytok, hogy írtatok! Írok majd ha van valami, és persze majd lesznek képek is. Bea
20. 2Kismano (válaszként erre: 17. - F303be5590)
2010. szept. 26. 13:51
Ezt már napok óta csinálja, tegnap felugrott az ágyra és a párna alá is bemászott.:) Azt hiszem bármikor elindulhat most már.
19. 2Kismano (válaszként erre: 15. - *Haynee*)
2010. szept. 26. 13:49
Húúúú, 7 cicus!!! Gondolom jó nagy pocakja lehetett!:) Nem tudom Szamócában mennyi lehet, kíváncsi vagyok nagyon. Én is a 60. napban bíztam, de hát nem sieti el a dolgot.:)
18. 2Kismano (válaszként erre: 14. - B539510999)
2010. szept. 26. 13:47
Köszi, nem szeretném egyedül hagyni....őszinte leszek, még táppénzre is elmentem miatta 2 napra.:s:))))
2010. szept. 26. 13:47
először is a legbiztosabb jel az, amikor mindenhova bemászik és fészket készít. nálunk legalábbis ez volt a szokás, és a legutolsó pillanatig követi az embert hangos nyervogás kíséretében. nagyon szeretne pl. ágyban ágytakaró alatt elleni, vagy szekrényaljában. a legritkább esetben fogadja el a felkínált helyet, de aztán végül ha odaviszi az ember és ott is marad vele, akkor megnyugszik, ám szinte egész idő alatt igényli a közelséget. szívesen fogadja a folyadékot. a kölykök kb egy órás időközönként szoktak a világra jönni
16. *Haynee* (válaszként erre: 5. - 2Kismano)
2010. szept. 26. 13:47
Ha már megindul a konkrét ellés, akkor biztos ott marad. Csak légy ott Vele. Sok sikert! :)
15. *Haynee* (válaszként erre: 1. - 2Kismano)
2010. szept. 26. 13:46

Nálunk nem voltak nagy nyávogások,lihegések. Egyszerűen csak jött a cica utánam egyfolytában, aztán amikor felkelt akkor elfolyt a magzatvíz. (ami Nála átlátszó színű volt.) Akkor odakísértük a kis helyére, és 2 óra múlva megszületett az első pici. Meg még utána a másik 6. :)

Nekünk a 60.-ig napra jöttek, a 66 az már tényleg benne van. Most már figyeljétek nagyon. :)

14. b539510999 (válaszként erre: 13. - 2Kismano)
2010. szept. 26. 13:45
Ne izgulj, szerintem minden rendben lesz, csak légy vele! Meghálálja!:)
13. 2Kismano (válaszként erre: 12. - B539510999)
2010. szept. 26. 13:43
Igen, azért vagyok ideges.... Kutyával már tapasztaltabb vagyok, évekkel ezelőtt tenyésztettem havanese kutyusokat. Gondolom hasonlóan megy cicáknál is, de mivel alapvetően a természetük nagyon különböző, így gondolom a viselkedésük más lehet szülés előtt/közben is. :)
12. b539510999 (válaszként erre: 11. - 2Kismano)
2010. szept. 26. 13:40
Fúú, tényleg jó nagy hasa van!:) Ez lesz az első neki?
2010. szept. 26. 13:38
Hát azóta is alszik, lehet hogy ma nem lesz semmi.... Bár még estig van idő.:) Majd értesítelek, addig is teszek fel a profiloldalamra képet róla.:)
10. 2Kismano (válaszként erre: 6. - 871a784b06)
2010. szept. 26. 13:36
Köszi!:)
9. Sookie (válaszként erre: 5. - 2Kismano)
2010. szept. 26. 13:28
Amikor már megindula dolog, és berakod, sztm nem fog kijönni onnan. Nekem ez a tapasztalatom. Maradj ott vele, simogasd, nyugodt, halk hangon beszélj hozzá.
8. Sookie (válaszként erre: 3. - Sookie)
2010. szept. 26. 13:27
Persze sok házicica is igényli a közelséget...nálam több példa volt rá. :)
2010. szept. 26. 13:25
Én mikor megindult a szülés, akkor beraktam. Akkor már nem nagyon tiltakozott. Viszont, a harmadik kicsire majdnem egy fél napot kellett várni. Addigra már elköltöztette a kicsiket a számára megfelelő helyre (szennyeskosár:D) és ott szülte meg. Utána viszont már elvoltak a dobozban, nem akarta máshova vinni őket. Csak a doboz helyét kell nagyon jól megválasztani. Csendes, nyugodt hely kell neki...
2010. szept. 26. 13:25
ellés?? :) remélem sima szülés lesz
5. 2Kismano (válaszként erre: 3. - Sookie)
2010. szept. 26. 13:22

Szia Sookie!

Köszönöm, ezeket olvastam én is a neten, de mégis tanácstalan vagyok egy picit. Egyébként ha megindul a szülés, be tudom tenni egy dobozba, vagy hagyjam ahol ő szülni akar? Csináltam neki egy nagyon jó kis helyet, nyugis, csendes, de nem akar ott maradni.

2010. szept. 26. 13:19
Szia! Köszi hogy írtál. Most lefeküdt aludni, de elég sokat fészeklődik közben. Nem akarom egyedül hagyni, ez egyértelmű, csak már tényleg nagyon várjuk. Ma egyébként tényleg ragaszkodóbb, az ölembe is bemászott, pedig nem jellemző rá. Lihegés és egyéb jel még nincs, de bízom benne, hogy hamarosan túl leszünk rajta, mert már őt is sajnálom, tudom milyen ekkora pocakkal mászkálni.:)
2010. szept. 26. 13:17

A szülés közeledtével testhőmérséklete 37°C, de néha még ez alá is leesik. A leendő anyacica nyugtalan, sokat mozog, szeretett igénye megnő és szüntelen követi gazdáját. Ezek a közeledő ellés kétségtelen jelei. A szülés megindulását az macska nyugtalansága jelzi.

A tényleges szülés a magzatvíz ürülésével kezdődik, és ezt követik a tolófájások. Rendes körülmények között egy órán belül megelli első magzatját. A közönséges házi macska nem különösebben igényli az ember segítségét. Olykor a macska -főleg a nemesített, pedigrés fajták- annyira kötődik gazdájához, hogy annak távollétében még a szülést is képes bizonyos ideig elhalasztani. Más macskák viszon kivárják, amíg zavartalan környezetben egyedül maradnak.

Szülés alatt az anyaállat gyakran dorombol. De ez a dorombolás nem azonos azzal, amit az elégedettség pillanatában hallunk. Bár az izgatottság és a fájdalom hatására néha hasonlít az igazira. Egyes magzatok távozása közötti idő tartam 10 perctől, 1 óráig is elterjedhet. Egyes kölykök egy-két perc alatt, rendszerint fejfekvésben jönnek a világra. Az anyamacska elrágja a köldök zsinórt, és kiszabadítja kölykét a magzat burokból. A kölykét elkezdi nyalogatni, ezzel nem csak felszárítja hanem a nyelv masszírozására a légzés elindulását is segíti. A magzatburkot rendszerint fölfalja.

2010. szept. 26. 13:15
Észre lehet venni, ha közel van már. Olyankor sokkal jobban igáényli, hogy mellette légy, babusgasd. Ténylegesen akkor kezdhetsz el izgulni, ha elkezd lihegni. Egyértelmű jele, hogy hamarosan megszületnek a picik. Sok cica igényli, hogy akkor se hagyd magára, legalább az első kölyökig. Nekem volt egy fekete cicám, aki addig nem ellett, míg nem ültem le mellé. Ha felálltam és valamiért kimentem a szobából pedig jött utánam... Légy mellette végig és akkor minden rendben lesz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook