Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ma tudtam meg, hogy állapotos vagyok ez már biztos, mindenki az abortuszt emlegeti körülöttem, mit tegyek? fórum

Ma tudtam meg, hogy állapotos vagyok ez már biztos, mindenki az abortuszt emlegeti körülöttem, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
21. 496b72c196 (válaszként erre: 16. - Naiv)
2008. aug. 18. 14:49

Én megtartanám... nem érdekelne semmi!

Anyukád pedig biztos vagyok benne, hogy segíteni fog. Nem hiszem, hogy emiatt megvetné a saját lányát... sőt! :D

2008. aug. 18. 14:43

Szerintem mérlegelj...ha egyedül vállalod, mi az amire képes vagy? Miből tartod el? Hogyan? Munka mellett mennyi időt tudsz majd vele tölteni? Fiatal korod ellenére képes vagy lemondani a bulizásról? Hol fogtok lakni? Én nem várnék a helyedben a baba apukájára... ugyan már, ha tényleg akar Titeket, akkor miért bizonytalan? Viszont, ha komolyan gondolja, akkor be fogja bizonyítani...

Remélem sikerül jó döntést hoznod és kívánom, hogy minden a lehető legjobban alakuljon!

2008. aug. 18. 14:19
Tibinek meg üzenem, hogy ha akar téged akkor udvaroljon! Ne hidd magadról, hogy a babával már neked kell tépned magad érte, fenéket. Igy még értékesebb vagy és aki mást mond, az hazudik!
2008. aug. 18. 14:17
Most olvasom, hogy vágytál babára. sztem akkor tartsd meg. Anyukád ha szeret téged, szeretni fogja az unokát is, főleg ha először rá fog élőben nézni. A pénz meg nem akadály, fillérekért meg tudsz venni évekig bármit használtan (teszvesz, vatera), amikor meg már necces használtan venni neki a holmikat addigra csak lesz társad (igazi :)) és dolgozni fogsz újra. Szóval nincs is akkora gáz, én úgy látom.
2008. aug. 18. 14:08

Ahogy olvaslak nem voltál szerelmes Tibibe és kicsi a valószínűsége, hogy Gáborba az leszel. Nyilván természetes, hogy apajelöltként kezded szemlélni a hímeket, viszont ez a belső bizonytalanságodat semmivel sem fogja könnyebbé tenni, sőt. 21 évesen már lehetsz érett arra, hogy ANYA legyél. Ez nem szervezés kérdése, nem értek egyet azzal, hogy le lehet passzolni a babát. Főként ha nincsen apa anyával. Anya ilyenkor kettős szerepet tölt be és az első 2 évben minden nem szülővel töltött nap seb a gyermek lelkén. Nyilván ez nem látszik , tehát lehet vidám a baba, nem sír ha nem látja anyut, de hidd el, ez nem ilyen egyszerű.


Én abortusz ellenes vagyok. Viszont ha nem érzed azt, hogy képes vagy áldozatot hozni, lemondani a saját igényedről legalább pár év erejéig és utána is önzetlenül viszonyulni a babádhoz, még ha az apára is fog hasonlítani, akkor ne tartsd meg. A másik, hogy az apának jogai vannak, láthatási, nevelés-beleszólási például. Tehát ha megtartod, ezzel is számolj, hoogy csatolmányként apát is hozza bizonyos szinten a gyermek, már ha apa igényt formál ezen jogaira.


Nekem két pici fiam van és válok, szóval teljesen képben vagyok a probléma lényegével, nem egy lovesztori kényelméből nézem a történeted.

16. naiv
2008. aug. 18. 14:05
a magzat apukája egyenlőre bizonytalan akar is meg nem is benünket,édesanyám emlegeti az abortuszt tehát tőlle már nem hiszem,h várhatok segitséget,én akarom a babát,dolgozom,már több ideje vágyok egy babára most lehet is,nem baleset hanem akartuk a babát csak mielőtt kiderült az állapotom akkor már 2hete vége volt a baba apukájával
2008. aug. 18. 13:58
Ha már befejezted a tanulást,és jó viszonyban vagy a szüleiddel,én a te helyedben megtartanám a babát.Ők úgyis segítenek majd,támogatnak.Hidd el,az a pici mindenért kárpótolni fog.Egy csomó mindent meg lehet oldani,csak szervezés kérdése.És lehet,ha most elveteted,soha többé nem lehet babád..
2008. aug. 18. 13:55
Egy baba megváltoztatja az ember életét, a kérdés az, felkészült vagy-e rá, tudod-e vállalni az anyaságot, és akarod-e. Ha úgy alakítod az életed, nem kell semmiről sem "lemaradnod" a baba miatt, szervezés kérdése, és persze hogy a családod, vagy az apuka és családja segít-e ebben. Az ember persze önként lemond dolgokról ilyenkor, de akkor az nem is volt olyan fontos.
13. Szamó
2008. aug. 18. 13:54

Elolvastam a naplódat, úgy látom halmozott a probléma.....

Nehéz okosat mondani, mert nem sokat tudunk rólad!

2008. aug. 18. 13:52

Közben elolvastam a másik fórumot.

Így szerintem neked, sajnos egyedül kell döntened.

Jó a kapcsolatod a szüleiddel? Biztosan tudnak neked segíteni.

És még az is lehet, hogy az apa , ha kiheveri az első sokkot, segíteni fog.

Én a gyermeket választanám, a többi meg úgyis jön magától.

2008. aug. 18. 13:49
A tesztet megcsináltad már? Egyébként már én menses ,fogamzásgátló szedés alatt lettem terhes..
2008. aug. 18. 13:48
ez szerintem sok mindentől függ a környezettől milyen idős vagy van e párod te megakarod e tartani szóval sok dolog van...Ha megírnád bővebben a konkrétumokat akkor könnyebben tudnának neked tanácsod adni,vagy lehet volt valaki ilyen cipőben már ugymond és leírná ő hogy döntött,de mindez szerintem csak tapasztalat cserére jó a végső döntés a tied
2008. aug. 18. 13:48

Kik mondják és miért?

Akartátok vagy "baleset"?

2008. aug. 18. 13:48
Te mit akarsz? Ne az érdekeljen mások mit emlegetnek. De ha kicsit többet tudnánk talán hasznosabb tanácsokat és véleményeket adhatnánk. Sok kérdést kell ilyenkor mérlegelni.
2008. aug. 18. 13:46
Csak te dönthetsz,s jó alaposan gondolt meg.MErt bárhogy dönts az az egész életedet befolyásolni fogja..
2008. aug. 18. 13:46
Megnéztem--21 éves vagy. Tanulsz? Dolgozol?
2008. aug. 18. 13:45
Ezt neked kell eldöntened! Tudod vállalni?? Van párod?-mert egyedül nehéz?,Hány éves vagy?
2008. aug. 18. 13:45
Ezt miért mondják?Kicsit bővebben írd le a dolgokat,hátha tudunk segíteni.
2008. aug. 18. 13:45
És TE MIT AKARSZ?
2008. aug. 18. 13:44
Miért akarják, hogy elvetesd?
1. naiv
2008. aug. 18. 13:42
Ma tudtam meg, hogy állapotos vagyok ez már biztos, mindenki az abortuszt emlegeti körülöttem, mit tegyek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook