Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ma is megvetik az egy gyerekes családokat? fórum

Ma is megvetik az egy gyerekes családokat? (beszélgetős fórum)


1 2
9. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 13. 11:54
Nem tudom hol hallottad,,marhaság:))Élj úgy ahogy neked jó:))
8. semleges (válaszként erre: 2. - Fisica)
2021. dec. 13. 11:53
Igy van, a kapacitás szó a legmegfelelőbb és minden téren.
7. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 13. 11:51
Rosszul hallottad. Ki vetné meg és miért? Kinek mi köze hozzá ki, hány gyereket szül? Inkább legyen egy de az normális körülmények között, mint négy akivel nem tudsz boldogulni.
6. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 13. 11:51
Dehogyis! Mindenki annyit vállaljon, amennyit úgy érzi, fel tud nevelni. Ha egyet, akkor egyet.
5. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 13. 11:49

Van testvéred ? Ha minden így marad az életedben, el tudnátok tartani 2 gyereket ? Egészségesek vagytok ? Mindketten dolgoztok ? Beszéltetek erről a pároddal ?

Mikor mi összeházasodtunk a szocializmusban, a házasság előtt tanácsadásnál, - ami 3 hónappal az esküvő előtt volt - külön-külön behívott bennünket "nemtudomki", talán pszichológus, és azt is megkérdezte, hány gyereket szeretnék. Nem is értettem, miért külön kell bemennünk, hiszen kettőnkről van szó. Utána megbeszéltük ezt a leendő férjemmel, ugyanazt mondtuk, pedig addig nem beszéltünk erről. És az élet is ezt hozta később. :)

2021. dec. 13. 11:47

A kormánynak egy gyerek nem gyerek, azt tudjuk.

Azt, hogy ki mit gondol, vár el, hagyd figyelmen kívül, úgy csináld, ahogy neked/nektek jó.

3. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 13. 11:46

Sztem már rengeteg családban van 1 gyerek, ilyen vagy olyan okból.

Ez már nem akkora "bűn", mint régen.

De arra készülj fe, hogy mindig megfogják kérdezni, hogy nem lesz másik, mikor jön a tesó?

Mondjuk én ezeket már elengedem, mert ha tudnák, hogy volt 2 vetélésem, meg egy méhenkívülim eszükbe nem jutna megkérdeni.

De engem ezzel nem bántanak meg. Meg most már lassan 40 vagyok, így már nem is igen kérdezik :D

2021. dec. 13. 11:43

Ki a bánatot érdekel, hogy más mit gondol? Neked kell felnevelni, a te döntésed. Senkinek nem tartozol ezért magyarázattal.

Én egyke vagyok, és csak 1 gyereket szeretnék. Többre nincs kapacitásom.

2021. dec. 13. 11:35

Én csak egy gyerekben gondolkozom. Bevallom azért, mert roppantul szétszórt vagyok, és néha úgy érzem, jó ha magamat rendbe tudom tenni (úgy értem: megvan mindenem, nem felejtek el semmi fontosat, időben odaérek és általában 1-ről 2-re jutok nap végére). Egy gyerek oké, de kettőnél már félek hogy szét fog folyni minden és párom is csak morogni fog hogy őrá hárul "minden".

Azt hallottam társadalmilag ezt gyakran elítélik, még ha ezt nem is mondják ki. Mit gondoltok?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook