Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ma elmeséltem ismerősnek hogy babát tervezünk, erre... fórum

Ma elmeséltem ismerősnek hogy babát tervezünk, erre... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
40. PöttyösPanka (válaszként erre: 5. - Cherry Coke :))
2023. jan. 16. 11:31
Nem az igazság fáj, hanem azok bunkósága, akik képtelenek empátiával fordulni mások felé, és az érzelmi intelligenciájuk hiányosságát igazságnak álcázott beszólással próbálják palástolni. Az "igazság" nem egy felmentőlevél a bunkóság alól. Aki magasabb szinten áll érzelmileg egy taplógombánál, és jószándékból meg akarja osztani a saját igazságát (ami valójában csak egy vélemény) valakivel, az képes ezt kedvesen megtenni. Az összes többi "fájó igazság" csak puszta bunkóság.
39. PöttyösPanka (válaszként erre: 38. - Greeneyed)
2023. jan. 16. 11:23

Szerintem sincs egy mai negyvenes szervezete úgy elhasználódva. Ha a biológia engedi, akkor ne a társadalmi szokások (értsd a szomszéd nénik véleménye) legyen a döntő, hanem a leendő szülőké. Mellesleg régen, amikor még nem volt fogamzásgátló, és az orvosok és a média nem azt sulykolták belénk, hogy egy 40 éves nő már öreg, akkor ebben a korban még simán szültek a nők.


Hogy 60 éves lesz, mire leérettségizik a gyerek? Akkor is 60 éves lesz addigra, ha közben nem nevel fel egy gyereket. Arra meg nem lehet alapozni egy életet, hogy évtizedek múlva úgyis meghal.

38. Greeneyed (válaszként erre: 29. - Channa*)
2023. jan. 10. 12:27

Én sem a kinézetről beszéltem; egy mai negyvenes szervezete nincs annyira elhasználódva, kevésbé érinti a tápanyaghiány etc.


Tudom, hogy nem ez az ideális kor egészségügyileg. Én az ismerős bunkóságán akadtam fenn. Nem kell mindig mindenkinek jártatnia a száját. Ez csak a fórumnyitóra, a párjára és az orvosára tartozik.

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Timycat)
2023. jan. 8. 07:11

Már nem is mondom. Vagy irigykednek vagy szimplán rosszindulatúak az emberek.

Ez az én örömöm lesz

36. timycat (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 5. 10:09

Te nem érted amit írtam. De nyilván én vagyok a h. lye.


Következő hsz-od fényében pedig tényleg össze-visszaírsz.


A lényegen nem változtat, minek kell ilyeneket úton-útfélen ismerősnek megosztani? Még csak nem is barátnak, rokonnak, nem mintha rájuk is tartozna.

Elég nagylány vagy már.

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Aszparagusz)
2023. jan. 5. 07:59
Hamarosan kiderül hogy van e már idebent.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Timycat)
2023. jan. 5. 07:58
Értelmezés a vallomást ne csak olvasd. TERVEZZÜK a babát, ergo nem védekezünk. 😁 Mekkora isten állatkertje 😊
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Violet18)
2023. jan. 5. 07:55

Nagy igazság!

De az emberek ilyenek látod.

Nem érdekel, jó volt leírni azért van a vallomás ezen az oldalon.

32. Violet18 (válaszként erre: 13. - Timycat)
2023. jan. 5. 01:14

Nem volt szó arról, h védekezett e vagy sem, de lehet csak én siklottam el felette. Egyik védekezési forma sem 100%os....


Amúgy ez egy olyan oldal, ahol, ha senki nem oszt meg soha semmit akkor igazábol nincs értelme h működjön. Sztem a szentfazekaknak meg az elég sok begyöpösödött embernek nem kellene olvasnia a vallomásokat, mert nem hiszik el h változik a világ, és nem minden csak úgy lehet jó, ahogy ők gondolják. Szabad ország, azt osztok meg és írok ki amit akarok. Miért kell mindig belerúgni a másikba 🤦‍♀️🤷‍♀️

31. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 3. 14:26

Milyen picit?

Azt írtad, hogy még csak tervben van.

A felnevelése (ha összejön) csak ezután következik.

A jobban vigyázok magamra - val egyetértek. Én

38 évesen szültem, és igen ad pluszt, hogy jobban odafigyelj magadra.

30. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 3. 14:23

Te meg megtarthattad volna magadnak azt, hogy gyereket szeretnél.

Akkor senki nem szólt volna be.

Kezet foghattok.

29. Channa* (válaszként erre: 28. - Greeneyed)
2023. jan. 3. 14:05

Nem arról szól az egész, hogy jobban néz ki ma egy negyvenes, mint 100 évvel ezelőtti, hanem arról, hogy az emberi szervezet számára legideálisabb korszak a terhességre és szülésre a 20-30 éves kor közötti szakasz.

Ha jól néz ki valaki, ha nem.


Ha ezt nézzük, akkor mindenképp öreg a terhességhez és szüléshez.


Én azért is tartom idősnek a gyerekvállaláshoz ezt a kort, mert inkább már nagymamáskodni kellene ebben a korban, de ez az én véleményem és nem kell senkinek egyetérteni vele;), de semmi problémám nincs azzal, ha valaki ekkor dönt gyerek mellett.


De!


Miért is ne vállalhatna bárki akár 40 felett is gyereket? Ha biológiailag képes teherbe esni, kihordani és megszülni, akkor nincs abban semmi, ha valaki ekkor szül gyereket. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki és mikor vállal gyereket. Ettől függetlenül nem a legideálisabb kor.


FI, neked kellene ismerned az ismerőseidet és tudnod, hogy mire számíthatsz, ha egy ilyet közölsz. Ha ezt bevállalva megteszed, akkor sajnos el kell viselned a reakciójukat is.


Engem személy szerint, sosem érdekelt senki véleménye. Hogy irigy, az meg főleg nem;)

28. Greeneyed (válaszként erre: 26. - Papája)
2023. jan. 3. 13:21
Le kéne már szakadni erről. Egyrészt ha öreg is, ahhoz csak az orvosának van köze, random jóskapista véleményére senki nem kíváncsi. Másrészt egy mai negyvenes nem olyan fizikai állapotban van, mint mondjuk egy száz évvel ezelőtti, egyre többen szülnek 40 fölött.
27. e8fad0db48 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 3. 08:32
Igen, sok a paraszt. 😄
26. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 3. 08:09

Minek kell ezt mesélni bárkinek is ?

Te is tudod, hogy öreg vagy, akkor ne lepődj meg a beszólásokon.

25. Csillagszem38 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. jan. 3. 07:08
💔
24. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2023. jan. 3. 07:06
Jó, ha nem irígység, akkor rosszindulat.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Pteri)
2023. jan. 3. 06:29
Nem haragszom, nekem ez eszembe se jutott. Inkább így vagyok vele még jobban vigyázok magamra, mert a picit is fel kell nevelni. ☺️
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - E8fad0db48)
2023. jan. 3. 06:28
Hogy én is úgy látom hogy ennyire sok a paraszt vagy más is. Csakis ezért. Nagyon régi jó ismerősöm, majdnem mondhatnám barát ő is szokta mondani, mesélni mi van vele. Fene gondolta hogy beszól
21. e8fad0db48 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 20:46
Így van, magánügy. Miért mesélted el?
2023. jan. 2. 20:43

Dédimamám 5 gyereket szült fiatalon, és majdnem betöltötte a 100-at mielőtt elment, úgyhogy ebben nincs összefüggés szerintem.


A negyven feletti szülés szerintem akkor probléma ha a gyerek nagyobb lesz, tini, akivel egy 57 éves szülő nem biztos hogy jó párosítás.

Persze vannak akik a koruk ellenére fiatalosan gondolkodnak, nem felejtették el milyenek voltak ők gyerekként és tartják a tempót a világgal, de én pl sokszor nem értem a csak 9 évvel fiatalabb sógornőm gondolkodását, hozzáállását a dolgokhoz.

19. Greeneyed (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 20:18
Már egyáltalán nem ritka, hogy valaki 40 felett szül, akár az elsőt, akár a többediket. Ismerősöm 42 évesen most várja a másodikat. Másik ismerősöm nemrég szült, szintén 42 évesen. Már meg sem lep, természetes. Persze, biztosan nagyon odafigyelnek magukra, és elvégeztetik a szükséges szűréseket.
18. Greeneyed (válaszként erre: 15. - Pteri)
2023. jan. 2. 20:15
Baj bárkivel történhet, sajnos. Az iskolánknak van Facebook-csoportja, ott követem, kivel mi van; már nem egy halottunk van, most lennének negyvenesek, ha megérték volna...
17. Greeneyed (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2023. jan. 2. 20:11
Arra, hogy van társa, aki szereti, és akivel babát terveznek. Ez nem adatik meg mindenkinek.
16. andi6020 (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2023. jan. 2. 19:30
Irigység, mégis mire?
15. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 19:25
Én sose mondanám a szemébe senkinek a véleményem erről, mert ez bunkóság. Mindenki döntsön a maga életéről. De így ismeretlenül, remélem nem haragszol meg, nekem az szokott eszembe jutni, ha ilyet hallok, hogy ha már van nagyobb gyerek, ha ne adjisten valami baj történne, a kicsi nem marad egyedül, mert van tesója, aki vigyáz rá. De ne történjen baj, nem ebből kell kiindulni.
14. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 19:24

Ne is törődj vele! Van nem is egy negyvenes kisgyerekes ismerősöm, rokonom. Mind szinte megfiatalodott a picivel. Oké, idősek lesznek, mire középiskolából ballag a gyerek, de ez az ő életük, ki szólhatna bele?

Legközelebb gondold meg, kinek mondod el, akár már tényként, akár még tervként.

13. timycat (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 19:23
Szerintem meg ne hangoztasd, hogy védekezés nélkül szexelsz. Nem tartozik ez senkire. Ez annyira magánügy, kortól függetlenül.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Violet18)
2023. jan. 2. 18:14
Van már gyermekem, csak közös még nincs.
2023. jan. 2. 18:14
Szültem fiatalon is és most is fogok. Csak azt akartam jelezni hogy miért kell mindig valakinek beszolni. Persze lehet féltékeny, mondjuk neki nincs gyereke lehet azért. Ettől függetlenül meg tarhatta volna a véleményét
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook