Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lovári nyelvtanulásról kinek van tapasztalata? fórum

Lovári nyelvtanulásról kinek van tapasztalata? (tudásbázis kérdés)

1 2
25. virus2008 (válaszként erre: 1. - Ditty26)
2012. aug. 6. 08:49

Hát ha ki akarod magad röhögtetni, kb annyira értelmes nyelv mint az eszperantó.


Értem, hogy a kényszer nagyúr,csak éppen utána nem lesz motivációd egy rendes nyelvet megtanulni.

Állásinterjún ki fognak röhögni!


Szerintem megtanulhatsz 2 év alatt egy nyelvet simán.Ha pedig van alapod angolból akár 6 hónap alatt is le tudsz tenni egy nyelvvizsgát.

2012. aug. 5. 21:39
Sziasztok! Én is lovárira járok. Állítólag 7 alkalom elég lesz a nyelvvizsgához (a tanár mondta). Eddig 2x volt órám. 3/4 5-től negyed 8-ig tart. Így összesen kb.21 óra. Szerintetek ennyi elég a középfokúhoz?
23. zizzzz
2012. aug. 5. 21:08
Sziasztok! Lovári középfokú szóbeli vizsgára készülök. Az írásbelin túl vagyok :-) Van valaki, aki esetleg hasonló "cipőben" jár...?
22. secret! (válaszként erre: 9. - 814f8b8f23)
2012. ápr. 1. 14:45
Azért tájékozódj, pl bp.-i Közgáz egyetemen, vagy akár Szolnokon közgáz főiskolán, nem fogadják el. Vajon miért van még olyan sok diploma az iskolákban és nincs kiadva? Ha a lovárin múlna, nem volna egy sem.
21. 80ASIQ (válaszként erre: 19. - 17edc27aec)
2012. ápr. 1. 14:41

A repülőt is láttam. (reploplano) De ezt annyira megerőszkoltnak érzem, hogy inkább nem írtam. Most látom, hogy nyelvújítás eredménye. Na de ez jelentéktelen részletkérdés.

Szó sincs haragról. :) :D


A lényeg, hogy hősünk vágjon bele!

Nagy kihívásra vállalkozik, hátha jól is jön neki.

2012. ápr. 1. 14:36
Egyébként azt mondom, ha tényleg gyorsan kell ez a nyelvvizsga, ez a nyelv pedig tényleg könnyű, illetve lehet kamatoztatni a munka során, akkor hajrá, sok sikert!
19. 17edc27aec (válaszként erre: 15. - 80ASIQ)
2012. ápr. 1. 14:32

Sok fontos szó nincs a szütárukba, régen átnéztegettem már én is a cigányszótárat, valahogy ez a 3 szó jutott eszembe. De ha az ügyvéd, és a becsület szerepel a szótárukban akkor elnézést.


A repülőre emlékszem még, meg volt egy pár olyan szó amit nem ismernek.

2012. ápr. 1. 14:30

nekem is van egy ismerosom, ott log el mindent, ahol lehet. azt hitte, hogy lovari konnyu lesz, hat nem volt. 2x megbukott.

aztan feladta.

2012. ápr. 1. 14:30

De miért ne lenne érdemes?Kevés tanulható dolog van,ami felesleges.A fiam 13 éves és az eddig 3 nyelv mellett fél éve tanulja ezt is!Mert ennyi idősen úgy gondolkodik,hogy bármikor lehet olyan munkája majd,hogy hasznát veszi!

Én bátorítanám a fórum kiíróját,sztem vágjon bele!!

16. 80ASIQ (válaszként erre: 10. - Ditty26)
2012. ápr. 1. 14:29
Az ismerősöm szerint, aki levizsgázott belőle, azt mondta, nem nehéz és tetszett is neki. Szerintem akinek nem ment, azt nem is érdekelte. (Gondolom.) Fuss neki és sok sikert kívánok!
15. 80ASIQ
2012. ápr. 1. 14:26

Ami nincs, azt mondják magyarul.

becsület = patyiv

becsületes = patyivalo

ügyvéd = zsutori


A saját szótáram szerint. Nem kötözködni akarok.


A neten:

[link]


Elég gynge szótár, az ügyvédet tényleg nem ismeri.

Pedig fontos szó!


Lehet kutakodni. Más kérdés, hogy érdemes-e. Persze az érdeklődés valami iránt a legjobb motiváció és nem is kell lemondani róla, ha nem akar.

14. psycheee (válaszként erre: 10. - Ditty26)
2012. ápr. 1. 14:25
Az egyik rokonom most vizsgázott a romológia minorja miatt. Szerintem, nagyon jó választás a szakodhoz, biztos, hogy tudod majd hasznosítani. Csak arra nem emlékszem, hogy beásra, vagy lovárira járt. Sajnos többször nem sikerült neki, így neki futott az emelt szintű érettséginek, mert ha az 5-re sikerül, akkor megvan a középfokúja. Meg is lett.
13. 814f8b8f23 (válaszként erre: 10. - Ditty26)
2012. ápr. 1. 14:25

Pont ezt akartam írni, hogy szociális munkások, rendőrök is tanulják ezt a nyelvet.

600 szavas kb, szerintem nem nehéz.

12. Tikka
2012. ápr. 1. 14:24
Nem tudom mennyire könnyű megtanulni a lovárit,én semmit nem tudok belőle,de a kolléganőm lánya már másodszor ment nyelvvizsgázni belőle és most sem sikerült! Pedig nem tartom hülyének a csajt,sőt..Szóval azt hiszem annyira mégsem könnyű!Lehet amennyi időt elcsesznek vele sokan,tényleg érdemesebb lenne addig az angolt tanulni,ami sokkal használhatóbb!
2012. ápr. 1. 14:22
A PTE elég nagy iskla és elfogadják..sztem aki cigányokkal(romákkal) fog dolgozni annak előnyére is válik.
2012. ápr. 1. 14:21
Sziasztok!Én a Pécsi Egyetemre járok szociális munka szakra, tehát én kifogom használni:)))Angolul tanulok már régóta az majd a következő..Nekem most gyorsan kell egy nyelv...nyelviskolát én is találtam neten. Az érdekelne hogy mennyire nehéz megtanulni..és milyen könyvet hanganyagot ajánlanátok..
9. 814f8b8f23 (válaszként erre: 6. - Secret!)
2012. ápr. 1. 14:17
Komolyabb iskolákban nem? Viccelsz? A legtöbben ezt a nyelvet választják, mert ennek a nyelvnek van a legkevesebb szava. Ha jól tudom 600 körül van.
2012. ápr. 1. 14:17

Nem minden diplomához fogadják el, érdeklődj utána.

Amúgy akitől hallottam azt mondják nagyon könnyű megtanulni.

7. f8813a2f38 (válaszként erre: 3. - Tavasz007)
2012. ápr. 1. 14:15
Nem csak angollal, szinte minden más nyelvvel. De diplomához kell, lehet, hogy könnyebb, vagy nem tudom... Én inkább erőlködnék egy angollal, vagy ha ritkát akarok, akkor egy ritka idegen nyelvvel, de nem lovárival.
6. secret! (válaszként erre: 1. - Ditty26)
2012. ápr. 1. 14:14
Kérdezd meg a sulidban, hogy elfogadják el, komolyabb iskolákban nem.
5. 80ASIQ (válaszként erre: 3. - Tavasz007)
2012. ápr. 1. 14:13
Ez tuti!
2012. ápr. 1. 14:11
:DD
2012. ápr. 1. 14:09

angollal tobbre mentek! es meg hasznalni is tudjatok! lasd internet! legotbb jo dolog angolul van

!

2012. ápr. 1. 14:06

Tényleg, a legjobb szándékkal mondom, hogy használd a Google-t. Beírtam, hogy "lovári nyelvtanfolyam" és kiadott egy csomó találatot.

Pl ezt:

[link]


Azért reagáltam mert valamikor én is meg akartam tanulni cigányul. Van is szótáram, nyelvkönyvem, egy ismerősöm nekem adta. (Én nem adom tovább, annak ellenére sem, hogy már letettem a cigány nyelvtanulásról)

Kíváncsian várom mások válaszait.

2012. ápr. 1. 13:58
Érdeklődnék kinek milyen tapasztalatai vannak a lovári nyelvvel kapcsolatban? Hol érdemes tanulni, miből, mennyi idő alatt...online lehet e találni vmi használhatót...elsősorban diplomához kellene..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook