Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik program előtt beoltatnátok-e magatokat?(H1N1) fórum

Lombik program előtt beoltatnátok-e magatokat?(H1N1) (beszélgetős fórum)


1 2
2009. dec. 1. 16:08
Ln a helyedben most oltatnám be magamat, mire teherbe eshetsz, addigra védett leszel.
29. Ana888 (válaszként erre: 27. - Dórika1980)
2009. dec. 1. 16:06
A babára nézve most ez a h1n1 nagyon veszélyes..a betegséged meg kezelhető..Az injekció nem ad 100% védettséget még ha beoltatod magad akkor sem..Kórházi adatokból amiket a hírekből hall az ember, hogy 20%-os a kismamák aránya a fertőzöttek között a kórházakban, hát igen csak elgondolkodtató..
28. egypt (válaszként erre: 25. - 08e46ada5d)
2009. dec. 1. 15:35

De mindegyik ellen véd, ami eddig kialakult. Csütörtökön voltunk a Lászlóban oltási tanácsadáson.

Attól, hogy valaki eü. dolgozó, még egyáltalán nem biztos, hogy jártas a témában. Ez egy speciális szalterület, háziorvosok is mondják a rengeteg ostobaságot orvos létükre...

27. dórika1980 (válaszként erre: 24. - Ana888)
2009. dec. 1. 15:34
akkor is azt mondod,ha tudod hogy 3 hónapja műtöttek kezdődő HPV-vel és bármikor visszajöhet a rákmegelőző állapot?
26. Ana888 (válaszként erre: 23. - Dórika1980)
2009. dec. 1. 15:31
Hát te tudod, saját döntésed..
2009. dec. 1. 15:30

A H1N1-en belül is többféle törzs van tudtommal, és nem mindegyik ellen véd.

De mindegy is, én nem vitát akarok gerjeszteni, se le-, se rábeszélni senkit, a véleményemet írtam le, és nem mondom azt, vki rosszul tud vmit, mert sztem senki nem látja, ez az oltóanyag évek múlva mit művelhet az ember szervezetében, hiszen nincs kikísérletezve.

Talán megvan annak az oka, hogy az eü. dolgozók sem rohannak vmennyien beadatni maguknak az oltást, hiszen ha olyan tökéletes lenne, ők biztosan tudnának róla.

Mindenki maga dönti el, mitől érzi magát jobban: én attól, hogy nem veszem fel.

24. Ana888 (válaszként erre: 20. - T.Orsa)
2009. dec. 1. 15:30
Én is hiszek a megelőzésben, de most ez a legjobb megoldás szerintem..Én komolyan nem mernék belevágni..És szerintem nem öreg, egy évvel mit veszíthet..
2009. dec. 1. 15:29

Nagyon hajlok az oltás felé egyébként,még mindig ez a kisebb rosszabb,ha jön a nagy járvány,ha jön egyáltalán.

Semmikép nem mondom le, közel 3 éve várunk babára.

22. Ana888
2009. dec. 1. 15:27
Nagyon kockázatos, és semmit nem veszítünk vele, ha egy évvel később jön a baba..Tegyük fel ha én most megtudnám hogy egy-két hónapos terhes vagyok biztos hogy gondolkoznék rajta hogy megtartsam e..mondtam is tegnap a páromnak, hogy nem lennék most terhes...
21. egypt (válaszként erre: 18. - Ana888)
2009. dec. 1. 15:26
Ne az orvosával beszéljen, hanem egy olyan szakorvossal (pl. infektológus), aki jártas a témában!
20. T.Orsa (válaszként erre: 19. - Ana888)
2009. dec. 1. 15:26

Csak tudod,ha valaki évek óta erre vár,és ha most lemondja az időpontot,várhat még hosszú hónapokat..NEhéz.Hidd el,tudom mit beszélek.

Én hiszek a megelőzésben.Sok-sok vitamin,gyümölcs,zöldség,és kerülni az embertömeget.

19. Ana888
2009. dec. 1. 15:24
HA ÉN LENNÉK MOST EBBEN A HELYZETBEN, NEM VÁLLALNÉK GYEREKET..
18. Ana888 (válaszként erre: 12. - Dórika1980)
2009. dec. 1. 15:22
Beszélj az orvosoddal, és hozd fel neki ezt a kérdést a h1n1 el kapcsolatban..
17. egypt (válaszként erre: 15. - Ana888)
2009. dec. 1. 15:21
Nem lehet káros, elölt vírust tartalmaz. Egyébként Czeizel Endre személyesen vállalt garanciát, hogy semmiféle károsodást nem okozhat a vakcina ellentétben a vírussal.
16. egypt (válaszként erre: 11. - 08e46ada5d)
2009. dec. 1. 15:20

Rosszul tudod, jóval nagyobb a halálozási arány, mint más influenzák esetében, ráadásul kismamákra 20-szor veszélyesebb, mint másokra, a tények sajnos igazolják is.

Semmi riasztó mellékhatása nincs az oltásnak(a kétoldali tüdőgyulladás és az elhalálozás viszont számomra elég riasztó szövődmény), és persze hogy csak a H1N1 ellen véd, más vírustörzs ellen nem...

Elképesztő az a tájékozatlanság, ami tapasztalható még egyes orvosok részéről is...

Nem a médiából kell tájékozódni, hanem szakorvosokat kell megkérrdezni.

15. Ana888 (válaszként erre: 12. - Dórika1980)
2009. dec. 1. 15:20
Pedig most ez lenne a legegyszerűbb döntés, a babát így nem veszélyeztetnéd..Az injekció mellékhatásairól még nem tudnak semmit..a babára ugyanúgy káros lehet az injekció is és a vírus is.
14. Zsanetta (válaszként erre: 11. - 08e46ada5d)
2009. dec. 1. 15:17
milyen mellékhatásokról????
13. egypt
2009. dec. 1. 15:16

Talán nem haragszik ájrin, ha bemásolom, amit írt, végül is a napló nyilvános:


"Az endokrin orvos, a nőgyógyász és a László Kórház véleménye is az, hogy most ez a legalkalmasabb időpont ( most, hogy várjuk a követekező lombikot), hogy megszerezzem a védettséget.

A higannyal kapcsolatos kérdésemre azt a választ kaptam egyöntetűen, hogy a médiából beszivárgó híreket nem kellene meghallgatni, mert a Magyarországon forgalmazott oltóanyagok eltérnek akár az amerikai, akár a német oltóanyagoktól, nálunk hihetetlenül "tiszta" az oltóanyag!

Le is írták véleményben, hogy határozottan javasolják.

A háziorvosom véleményét túlzottan nem kommentálták, khömmm...csak kicsit...szó szerint ez a két kijelentés hangzott el:

" A háziorvosoknak kellene a zászlót magasra tartva legjobban ösztökélni az embereket a járvány megelőzésére"

A másik vélemény:

"Kicsit tájékozottabb is lehetne"

Ezek az emberek nagyon híres kórházakban dolgoznak adjunktusként illetve főorvosként.

Hiszek nekik."


(Megjegyzem, sajnos ma meghalt az egyik kismama, aki intenzíven volt.)

12. dórika1980 (válaszként erre: 10. - Ana888)
2009. dec. 1. 15:16
fél éve várom ezt az időpontot,akkor még járvány se volt..hosszú a bejelentkezési lista,sajnos.
2009. dec. 1. 15:15

Helló, én jan-ban megyek Kaáli Intézetbe szintén lombikkezelés céljából (igaz, még csak konzultációra), de nem oltatom be magamat semmiképpen.


Nagyon sok ellentmondó vélemény kering a médiában, én azért nem adatom be magamnak, mert tudtommal nem nagyobb a halálozási arány más influenzához képest, a vakcina nem véd meg vmennyi vírustörzs által okozott fertőzéssel szemben, viszont elég riasztó mellékhatásokról beszélnek vele kapcsolatban.

10. Ana888 (válaszként erre: 1. - Dórika1980)
2009. dec. 1. 15:14
Szerintem várjál még a lombik programmal..hagy nyugodjon le a h1n1, állítólag áprilisra, lecsökken a fertőzöttek aránya..Nem tudsz megbeszélni az orvosoddal későbbi időpontot a lombikhoz?
2009. dec. 1. 15:14
én kaaliba járok negem a dokim azt mondta ha szeretném nyugodtan.
2009. dec. 1. 15:12

Szakembereket kérdezz erről, ne ilyen-olyan véleményeket olvasgass olyanoktól, akik nem jártasak a témában.

Én azt mondanám, mindenképpen, de rám se hallgass, inkább hívd fel a László Kórházban az oltási tanácsadást, és minden kérdésedre válaszolnak. Ha valahol értenek hozzá, hát ott biztosan.

Ez a kórház központi száma, innen majd kapcsolják a tanácsadást:

06/14558100

2009. dec. 1. 15:11
A noverem is ivf-es es ot egy hettel a program elott oltottak be a kaali javaslatara. Szerintem kerdezz ra az orvostol.
2009. dec. 1. 15:11

szia!!!


én is januárban lombikozom és igen beoltatom magam mind a két oltással.

inkább most minthogy legyen vmi baj késöbb.

5. T.Orsa (válaszként erre: 1. - Dórika1980)
2009. dec. 1. 15:11

Szia!


Szerintem olvasd el ájrin naplójában az utolsó pár bejegyzést.

Ő is januárba megy lombikra,és nem tudtam,hogy mi tegyen.Végülis beadatta az oltást.

2009. dec. 1. 15:11
Szerintem még most adasd be, terhesen én már nem nagyon merném, de így elötte igen és már védett leszel mire jön a pici:)
2009. dec. 1. 15:10
Nem.
2009. dec. 1. 15:10
Én nem.
2009. dec. 1. 15:08

Januárban lesz lombik-beavatkozásom.

Félek,hogy esetleg terhesen kapom el az új vírust.

Nem döntöttem még el,hogy belevágjak-e az oltásba,mert egyébként nem tenném.

De a jövendő babám egészségét is féltem.

Minden véleményt szívesen fgoadok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook