Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Levelezős diákkal, diák BKV bérletet miért nem lehet alkalmazni? fórum

Levelezős diákkal, diák BKV bérletet miért nem lehet alkalmazni? (beszélgetős fórum)

1 2 3
59. Cyntia (válaszként erre: 55. - Erikpipi)
2008. szept. 26. 18:10

De 200 ezres táppénz van, azt tudom!

Igyekszem szegénygyereket majd minél hamarabb bölcsibe adni: márha lesz hely: viszont akkor az állami támogatásos iskola átmegy fizetősbe: szerinted???

58. spinneli (válaszként erre: 55. - Erikpipi)
2008. szept. 26. 18:10
azt a táppénzre írta.
57. spinneli (válaszként erre: 51. - Cyntia)
2008. szept. 26. 18:09

magasabb jövdelemhatárral is kaphatsz segélyt, de ezt egy szociális bizottság fogja elbírálni, és igazoélást kell vinnded a rezsi költségekről.

Én azt ajánlom, hogy keresd fel a helyi gyermekjólétit vagy családsegítőt, ők biztosan segítenek megfogalmazni egy ilyen jellegű kérelmet.

56. spinneli (válaszként erre: 52. - Wickucy)
2008. szept. 26. 18:08
ó, nem kell szélsőségekbe gondolkoznod, nem jakuzzis házra fogunk gyűjteni, mert csak az a jó a gyereknek, de két állás, és saját lakás nálam alap, hogy legyen egy gyerekhez, ha beüt a krach pedig kitalálunk valamit, tényleg semmi sem biztos, de ha el lehet érni (és el lehet) akkor az alapot szeretném akkor biztosnak látni egy gyermekhez.
55. erikpipi (válaszként erre: 45. - Cyntia)
2008. szept. 26. 18:07

Nem butáskodj. nincs 200 ezres gyed. A gyed felső határa 96.600 ft. Ahhoz előtte nagyon jó keresetnek kell lennie, ebből adódóan marha magas járulékfizetésnek....

A gyes 28500ft/hó...

A gyereket be lehet adni bölcsibe, akkor tudsz majd mellette dolgozni.

54. spinneli (válaszként erre: 53. - Cyntia)
2008. szept. 26. 18:06
3 év múlva.
53. Cyntia (válaszként erre: 48. - Spinneli)
2008. szept. 26. 18:05

1: Hja: kiváncsi leszek: mikor lesz neked gyereked..

2: én tehetek róla: hogy így fizetnek meg Magyarországon.

3: majdnem 30 határán nem fogom elelvetetni a gyerekemet: de semmilyen korhatárnál sem..

52. Wickucy (válaszként erre: 48. - Spinneli)
2008. szept. 26. 18:04
Még véletlen sem kötöszködnék, mert én is így gondolom ahogy Te, meg szerintem sokan mások is. De mi biztos ebben a világban? Ha én holnap felvennék egy lakáshitelt azt legalább 25 évig fixen fizetem havi jó esetben 50 000 Ft- jával, közben bármikor kirughatnak (bár engem csak nem, mert fodrász leszek és remélhetőleg a magam ura), akkor erre alapozva 50 évesen szüljön az ember? Akkor meg unokám már nem is lehet! Én pedig azt is szeretném, ha dédunokáim is lennének! :)
51. Cyntia (válaszként erre: 50. - Spinneli)
2008. szept. 26. 18:03

Hosszú leírni: de tessék:

mert ugye van egy élettársam is: aki viszont "sokat" keres. Ezért több az átlagünk, mint 23 ezer egy főre.. De akármennyir is keres: az mind elmegy a lakhatásunkra.

50. spinneli (válaszként erre: 45. - Cyntia)
2008. szept. 26. 17:58
de kérdem mégegyszer, miért utasították el az átmeneti segélykérelmed?
49. Cyntia (válaszként erre: 46. - Pircsi24)
2008. szept. 26. 17:58

Köszönöm: nézem.

Ez már segítség!

48. spinneli (válaszként erre: 45. - Cyntia)
2008. szept. 26. 17:58

ez nem cinikus hozzászólás, sajnálom, ha annak vetted.

más mi a fazból?

hát többnyire a párja fizetéséből, illetve a tartalékokból.

Más azért kap 200 ezres táppénzt mert megfelelő fizetésű munkahelyről jött el.

Én például nem szülök addig gyermeket, míg nincs saját lakásunk, illetve biztos állásunk.

persze ez én vagyok.

még ezerféleképpen kell csinálni, az biztos, hogy felelőségteljes döntést kell hozzni, elsősorban magadra és a családodra számíhatsz.

47. erikpipi (válaszként erre: 42. - Wickucy)
2008. szept. 26. 17:57

A fiam 19 éves. Idén érettségizett, és jelenleg 5-öd éves. Nem Budapesten élünk.

Ha bulizni akar Pesten azt ő fizeti a jegyével együtt. dolgozik suli mellett. Nyári munkán rákapott az ízére, milyen az önálló kereset, és mi örülünk neki.

Nem butaság a diákigazolvány. Arra adják amire való.:)

46. Pircsi24 (válaszként erre: 30. - Cyntia)
2008. szept. 26. 17:54

Cyntia, küldök egy linket üziben kik milyen kedvezményt vehetnek igénybe


ha szerinted valamelyikbe beletartozol és nem adják meg, nyugodtan borítsd rájuk az asztalt

45. Cyntia (válaszként erre: 43. - Spinneli)
2008. szept. 26. 17:53

Ki beszél itt ilyesmiről hé?


És más mi a f..-ből tartja el a gyerekét?


Csak más 200 ezer forint táppénzt és GYED-et és GYES-t kap! Csak nem gondolod, hogy gyerekkel megyek be dolgozni???


De szerintem a cinikus hozzászólásaidat mellőzd kérlek!

44. spinneli (válaszként erre: 42. - Wickucy)
2008. szept. 26. 17:52
az valszeg nem BKV, hanm MÁV bérlet, annak máe van értelme, BKV-be nincs is ilyen, úgy tudom.
43. spinneli (válaszként erre: 40. - Cyntia)
2008. szept. 26. 17:51
de ugye nem gondolod, hogy az államnak kell teljes mértékben gondoskodni arról, hogy te bevállaltad a saját gyermekedet.
42. Wickucy (válaszként erre: 34. - Cyntia)
2008. szept. 26. 17:50
Ezt Erikpipi írta, hogy a fia kap kedvezményes bérletet a suli a lakás között. Erre mondtam, hogy semmi haszna, vehetne mellé egy rendeset is, ha máshova akar menni, a kettőnek megy együtt ugye nincs értelme, mert a második üti az elsőt, így szerintem butaság. Ezért kérdeztem, hogy ugyan mi értelme? :)
41. spinneli (válaszként erre: 39. - Erikpipi)
2008. szept. 26. 17:50
no igen.
40. Cyntia (válaszként erre: 39. - Erikpipi)
2008. szept. 26. 17:48
na látod: erről beszélek!!!
2008. szept. 26. 17:47
S ha most a bérletre nincs pénzed, mi lesz ha meglesz a baba? Ahhoz ennél lényegesen több pénzre van szükség.
38. spinneli (válaszként erre: 37. - Cyntia)
2008. szept. 26. 17:45
miért, mennyi a jövedelemhatár nálatok?
37. Cyntia (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2008. szept. 26. 17:45
igényeltem: elküldtek
36. spinneli (válaszként erre: 31. - Cyntia)
2008. szept. 26. 17:42
fordulj a helyi önkormányzat szociális irodájához, és igényelj átmeneti segélyt az utazásodra.
35. Cyntia (válaszként erre: 33. - Spinneli)
2008. szept. 26. 17:41
hja.
34. Cyntia (válaszként erre: 32. - Wickucy)
2008. szept. 26. 17:41

Nem is lehet a suli és a lakás között..!!

Nyílván diák havi BKV bérletről beszélek. De abban benne van a suli és az otthonod közötti útszakasz, ugye.

33. spinneli (válaszként erre: 30. - Cyntia)
2008. szept. 26. 17:40

Verd az asztalt nyugodtan, de nem hiszem, hogy ez akár neked, vagy akár a magzatodnak jót tesz, ezért írtam, hogy koncentrálj a pozitívumokra.

Én nem sajnálom tőled a diplomát hidd el, pont nem vagyok a híve annak, hogy osszunk szorozzunk, hogy kinek a mijéből mi mennyi megy el, viszont annak sem vagyok híve, hogy mindenki csak a közös kalapra alapozzon.

A demokráciában pont az a lényeg, hogy elsősorban a saját lábadon állj meg, itt persze nem arra gondolok ez a létező rendszerek legigazságosabbika.

De ez van, pozitív, hogy legalább tandíjat nem kell fizetned.

2008. szept. 26. 17:39
én amúgy azt sem értem, hogy a suli és a lakás között lehet kedvezményes bérletet venni... na de mire mész vele? és, ha másfelé van dolgod, akkor kell a rendes bérlet is. nem? akkor ennek mi értelme? van aki csak iskolába mozdul ki sehova máshova? :)
31. Cyntia (válaszként erre: 29. - Spinneli)
2008. szept. 26. 17:35

Egy nap: csak a suliba: 1620 Ft-ba kerül.. 4x egy hónapban.=6480 Ft. Nem beszélve a többi napot, amikor be kell mennem a központi suliba. Az a másik ugyanennyi legalább.

na de mindegy..

30. Cyntia (válaszként erre: 24. - Spinneli)
2008. szept. 26. 17:33

Jézus!

Itthon ülök és verem az asztalt.. S közben éhen halok, mert annyira kevés a táppénzem, amit kapok.

Ez a demokrácia virágkora? Mondjuk az a röhej, hogy amikor havi 220 órát dolgoztam sem volt csak 2 x ennyi a fizetésem.. Ezért is kezdtem el suliba járni!

És ha nekem asztalveréshez van kedvem, akkor azt teszem és nem fulladok meg mert bennem marad.

Komolyan gondok vannak ebben az országban. És már látom: ha meglesz a diplomám: amit te és a többi adófizető "fizet ki": akkor megyek a gyerekemmel együtt oda, ahol megbecsülnek! Pedig nálam nagyobb magyar nem kell..

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook