Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik a békés felmondás egy munkahelyen? fórum

Létezik a békés felmondás egy munkahelyen? (beszélgetős fórum)


13. srcrss (válaszként erre: 10. - Egy lány 789900)
márc. 7. 19:17
Volt, hogy anyázva váltunk el. A főnököm egy gazember volt.
12. Enissa (válaszként erre: 1. - Egy lány 789900)
márc. 7. 18:45
Mindig békével mentem el.
márc. 7. 15:49
persze, hogy létezik
márc. 7. 15:33
Köszi mindenkinek. Én sem kiabáltam meg semmi, csak szerintem magamra kapattam őket mert vagy túl sokat vállaltam amit rám sóztak. Vagy a kollégákkal volt a baj és az ő munkájukat is én csináltam de ha nekem kellett volna segíteni szó szerint a hátam mögött fintorogtak... :(
9. Utolsó betyár (válaszként erre: 1. - Egy lány 789900)
márc. 7. 13:06
Az elmúlt 30 évben, mióta dolgozom négy munkahelyem volt. Azaz most dolgozok a negyedik helyen. Az előző háromról úgy jöttem el, hogy nem égettem fel magam mögött a hidat, mindenkitől békésen váltam el. Nem tervezem, de, ha egyszer eljövök a jelenlegi munkahelyemről, arra törekednék , hogy szintén békésen váljanak el az útjaink.
márc. 7. 13:00
Létezik, de csak akkor, ha nem gyűlnek évek óta sérelmek a felek között.
márc. 7. 11:21
Létezik. 2x megvolt. Volt egy pici vihar, de elült. Máig jóban vagyunk, habár nem barátkozunk. Ha összefutunk örülünk egymásnak.
márc. 7. 11:15
Legutóbb tegnap voltam a régi cégnél együtt ebédelni. Dacára annak, hogy nem voltak boldogok, hogy eljöttem, nagyon jó a kapcsolatunk.
5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Egy lány 789900)
márc. 7. 11:01

Persze, hogy létezik.

Intelligens módon kell hozzáállni, ha a munkáltató nem is viselkedik úgy.

Sajnos, az ilyen pukkancsok ragaszkodni fognak a felmondási idő munkában való eltöltéséhez és addig is elég mérgezőek tudnak lenni.

A legtöbb új munkahelyen rákérdeznek a korábbi munkahelyre éshogy miért lépett ki az emberke és gyakran fel is hívják őket.

4. Sirga (válaszként erre: 1. - Egy lány 789900)
márc. 7. 10:15

2 helyről én jöttem el, mindkettőnél úgy búcsúztunk, hogy megköszöntük egymásnak, és visszavárnak, ha úgy alakul. A 3. helyről a főnök küldött el - anyagi okok miatt, nem a munkám ellen volt kifogás -, ugyanúgy azzal, hogy ha változás lesz, szól.

De volt olyan főnököm, akitől örültem, hogy szabadulok. Valóban emberfüggő. És persze azon is sok múlik, hogy kommunikál az ember. :)

3. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Egy lány 789900)
márc. 7. 09:55

Kétszer mondtam fel, és egyszer közös megegyezéssel jöttem el, mert nem volt erőm felmondani.


Az első felmondásom botrány volt, senkinek nem kívánom, a főnököm a felmondásomat se akarta aláírni. :DD


A második, ami nemrég, 2 évvel ezelőtt volt, békésen zajlott, és őszintén nagyon sajnáltam a főnökömet, hogy sz*rban kellett hagynom a rengeteg munka közepén, de utáltam a munkát és az egyik kolléganőm is teljesen kikészített, bár emberileg őt is nagyon kedveltem. Utolsó napomon mindenki bejött az irodámba és elbúcsúztattak, ajándékokat hoztak, volt, aki sírt is. Még másfél hónapig ott kellett dolgoznom, amit utáltam és alig bírtam ki, de emberileg nagyon rossz volt, de magam miatt ki kellett lépnem a szituációból.


A közösnél szintén jó hangulat volt, konkrétan nálunk zajlott, eljött hozzám a főnök, és a kolléganőm. :D Azóta is beszélünk volt főnökkel, jelenleg ott oktat, ahol most dolgozom. :D És annál a felmondásomnál is segített, amit az előbb leírtam.


Szóval igen, van ami jó hangulatban telik, emberfüggő. De van, ami embertelen.

márc. 7. 09:53
Igen.
márc. 7. 09:46
Úgy értve, hogy szerinted el lehet válni békésen is sértettségek nélkül ha nem egyezik a nézeteitek? Mert én eddig csak az ellentetjét láttam, úgy beszéltek mint a kutyával és még nekik esett rosszúl hogy otthagyom őket pedig nem egy dolog volt amit már eltűrni nem lehetett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook