Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Leszokni! Leszokni. Leszokni? fórum

Leszokni! Leszokni. Leszokni? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Leszokni! Leszokni. Leszokni?

1 2 3
57. bige (válaszként erre: 50. - D1c22a4b75)
2010. okt. 30. 17:11
én semennyi, mert sárgarépát rágcsáltam más helyett. Nekem is voltak először elvonási tüneteim, de aztán én tapasszal csináltam, és semmi gondom nem volt
56. bige (válaszként erre: 53. - E7ca9879d9)
2010. okt. 30. 17:10

gratulálok:)

igen, ez mindig így lesz,mivel leszokni nem lehet, csak abbahagyni. én 13 éve hagytam abba, de rá tudnék gyújtani. szerencsére a bűze jobban taszít, mint vonz a dohányzás:D

55. syria (válaszként erre: 54. - 108f0209e1)
2010. okt. 30. 13:10

Bizony, csak akarni kell.

Apám vagy 20 évi erős dohányzás után (füstszűrő nélküli Tervet és Munkást szívott) egyik napról a másikra tette le. Igaz, ehhez hozzájárult, hogy a szintén nagy dohányos legjobb barátja 45 évesen meghalt szívinfarktusban. Az ő sírjánál fogadta meg, hogy többé nem gyújt rá. Meg tudta tartani a fogadalmát.

2010. okt. 30. 02:04
Édesanyám még a terhessége alatt is dohányzott. Aztán egy jó 15 év után letette apámmal együtt. Meg lehet csinálni.
2010. okt. 29. 21:20

:-))) Többen írjátok, hogy dejó nem vagyok büdös:-))) Én 30 évig cigiztem, és pár nap múlva lesz öt hónapja, hogy már nem :-)))Egyszer álmodtam azt, hogy rágyújtok, de felébredtem rá, hogy mérges vagyok magamra, hogy de hisz én nem cigizek !:-))

Mostanában többet gondolok rá, de igaz az, hogy nem szabad csak egy szálat jelszóval elcsábulni:-)) az is igaz, hogy a füstkifújás stresszmentesít.

De ugyanezt teszi a sóhajtozás is, orron lassan be a levegőt, szájjon lassan ki.

Nem is kell hozzá cigi:-)))


Jó volt olvasni a cikket, gratulálok mindenkinek aki eldöntötte, és megcsinálta, hogy leszokott!!!Költői kérdés..örökké harcolnom kell a cigi ellen ezután is? Szerintem időnként igen :-))Akkor kell egy kis erő, de még mindig jobb ez az állapot, mint a büdi nikotinszag mindeneden, a köhögés,és a többi negatívum.

Gratula, és kitartás mindenkinek :-))

52. d1c22a4b75 (válaszként erre: 51. - Timy73)
2010. okt. 29. 18:31
köszönöm!!
51. timy73 (válaszként erre: 50. - D1c22a4b75)
2010. okt. 29. 14:14
igen ,nekem is voltak elvonási tüneteim ,szédültem remegtem ,állandóan álmos voltam és rohadt ideges!fu nagyon rossz volt! és híztam is pár kilót azóta már lement:)kitartás:))
2010. okt. 29. 13:17

Gratulálok, hogy le tudtál szokni!!!

Mikor megtudtam, hogy terhes vagyok rögtön letettem a cigit és nem is hiányzott, akkor azt gondoltam soha többet nem fogok rágyújtani. Aztán sajnos később rágyújtottam, mondván, csak egy szálat. Azóta már próbáltam leszokni, de egyszer elcsábultam, hogy csak egyet szívok, aztán soha többé. Na persze, aztán még csak egyet, na még egyet.....és mindennek vége, sajna. Azt tanácsolom annak aki már jó ideje nem szívott el egyet sem, hogy nehogy rágyújtson egyetlen egy szálra sem, mert aztán jön a többi. Én is az elhatározáson rajta vagyok, hogy leszokom, csak még halasztom. :((( Nekem egyébként komoly elvonási tüneteim voltak. Olyan voltam, mint aki részeg...stb Ti, akik leszoktatok, híztatok sokat?

2010. okt. 29. 12:00

Sziasztok! Kitartást mindenkinek!!!

Ha már úgy érzed nem bírod tovább és rágyújtanál nézd meg egy tüdőrákos felvételét (lehet ilyeneket találni). Nekem ahány rokonom fiatalon halt meg az mind rákos volt és dohányzott, ez is hozzájárult nekik a kialakulásban sajnos.

Vagy csak gondoljatok bele van családotok akiért érdemes élni, érdemes őket egészségesen élni hagyni, mert iszonyat a cigi szagot elviselni olyannak aki nem dohányzik és ezt egy dohányos nem veszi figyelembe. Soha! Soha! Soha!

Utálatos dolog látni, mikor egy kismama a tolja a babakocsit és a kezében cigi van, a pici gyermekre meg száll a füst aki a kocsiban van.

Vagy minap láttam egy nagy pocakos kismamát kézenfogva a párjával sétálni, mindketten cigiztek. Szívesen odamentem volna hozzájuk és két pofont lekevertem volna nekik, hogy térjetek már észre! De nem tettem, mert tudom, hogy nem miattam fogja abbahagyni, hanem mert eldönti, hogy milyen veszéllyel van saját magára és a pici babájukra.


Ja és még régen volt egy jelmondat, ami a fiataloknak volt oktatás gyanánt az iskolába!

Ezzel piszkálom ma is minden dohányos ismerősömet, hogy "Ciki a cigi"!!!


Nem beszélve arról, hogy mennyi pénzt elfüstöltök!


Szóval kitartást minden leszokott dohányosnak és minden leszokni vágyónak. Sikerülni fog!!!

Magadért, az életedért, a családodért, a gyerekedért, az embertársaidért.


Köszönöm, hogy soha többet nem gyújtasz rá!

Egy nem dohányzó.

48. timy73
2010. okt. 29. 10:27
Sziasztok,én 20 év kemény dohányzás után egyik napról a másikra letettem!! júliusban volt 2 éve !:) én aki nagyon szerettem cigizni ,tudjátok a reggeli első meg a többi :) De megvan ! nem volt könnyű én is megszenvedtem ,de meglehet csinálni!:)
2010. okt. 29. 09:23
Siasztok,en 10 evet cigiztem,augusztusban mult egy eve hogy letettem a cigit,nem csokkentettem az adagot,nem ettem hulyere magam,csak egyszeruen nem gyujtottam ra azota.Nem volt konnyu,mert napi ket dobozzal elszivtam es eroset(piros Lucky-t),egyszeruen akaratero kell hozza,nagyaon nagy akaratero hogy meg tudd allni akkor is mikor mindenki korulotted szivja.Sztem az elso ket het a legnehezebb.
2010. okt. 29. 09:20
na hát az sem most lessz amikor én az le tudom teni :(
2010. okt. 29. 08:59

Sziasztok!

Egyszer már letettem a cigit 3 évre....aztán nem tudom már miért, de rágyújtottam. Idén már többször próbáltam leszokni. Egyszer 2 hónapig tartott és kétszer kb. 2 hétig. Most okt. 20-a óta nem szívom...és már nem is akarom!!!! De nagyon nehéz dolog ám ez a leszokás....DE ÉN FOGOGK GYŐZNI!!! Nagyon élvezem, hogy nem vagyok büdös...

2010. okt. 29. 08:52

Sziasztok

Én itt vagyok a másik táborból...:((

Anno, amikor kiderült, hogy terhes vagyok, egyből letettem. És utána, amig szoptattam a kisfiam szintén nem gyújtottam rá. Aztán a végére nagyon hiányoztak a cigi mellett elbeszélgetett órák a férjemmel, így rágyújtottam.

Én hülye..természetesen csak kint és ha elszívtam jöhet a kéz és fogmosás. Ezenkívül az a tipus vagyok, aki utcán soha nem gyújt rá, csak otthon. Szégyellem azt hiszem. És nekem a reggeli első szál sem esik jól, csak a második és a harmadik...stb.

Azóta elváltam, nah nem a cigi miatt.

A mostani párom is cigizik...rengeteget beszélgetünk a leszokásról, én mindig mondom, hogy nem beszélni kell róla, hanem megtenni. Úgyhogy egy október eleji napon el is döntöttem, hogy nem szívok többet...délután aggasztó hírek, majd egy kettős tragédia, én meg rágyújtottam...azóta is egyfolytában motoszkál a fejemben, hogy "tedd már le végre, ne vegyél többet", de tett nem követi..

Kérek szépen mindenkit, ne harapjátok le a fejem...tudom én...

2010. okt. 29. 06:57

...hát én 2008.02.08-án tettem le a cigarettát. 10 év után. Egyik pillanatról a másikra, úgy, hogy a szekrényen még ott figyegett fél dobozzal. Három hónapot akartam "tisztulni", mielőtt elkezdjük a gyerek project-et :D. Azóta sem szívom. A lányom a napokban lesz nyolc hónapos. Lassan 21 hónapja, hogy nem gyújtottam rá.

Sajnos a környezetemben viszont nagyon sokan szívják, ami folyamatos csábítást jelent, és még mindig nem merem azt mondani, hogy leszoktam, csak azt, hogy nem gyújtok rá, vagy hogy nem szívom..... :(

...most még van tejem, ez a visszatartó erő....utána nem tudom, hogy mibe fogok tudni kapaszkodni....ketten tették le velem, most mind a kettő-sokszor a szemem láttára-szívja...

42. syria
2010. okt. 29. 06:40

Érdekes, a másik táborból nincs itt senki?


Az a véleményem a cigivel kapcsolatban, hogy egyszer sem kéne rágyújtani, s akkor nem lesz leszokási probléma.


A cigaretta ugyanolyan szenvedélybetegség, mint az alkohol; csak olyanról még nem hallottam, hogy valaki nikotin hatása alatt agresszív dolgot követett volna el.

41. ancy
2010. okt. 29. 06:27
Sziasztok.Én 6 éve szoktam le és egy évembe telt amig kevesebbről leszoktam.A párom egy este köhögött lerakta és többet nem gyújtott rá.Nem mondom,hogy amikor feszültebb vagyok nem esne jól,de ha már leraktam akkor nem is akarok visszaszokni.:-)
40. rekamer (válaszként erre: 39. - Tóth Ádám)
2010. okt. 29. 04:35

Aki egyszer dohányos volt, az az is marad. Félelmetes drog. Sokszor nézem a dohányosokat, és arra gondolok, hogy milyen jól is esett a reggeli első a kávéhoz (nekem az volt a legjobb). Sokszor a dohányzó társaságban én is nyúlnék a cigi után. Mai napig néha a problémás helyzetekben "megengednék" magamnak egy cigit. De nem teszem... Még nem tettem...


Alattomos ellenfél... Ádám, ha neked, aki már tényleg öreg róka vagy, neked is néha eszedbe jut, akkor ez már örökre így marad? Örökké harcolnom kell a dohányos társasággal azért, hogy erős maradhassak(Bár vitathatatlan, hogy most már jóval könnyebb, és pár pillanat alatt lezajlik). Egy-egy komoly stresszhelyzetben mindig lesz egy halvány támadás az agyam hátuljából. Mindig készen fog állni arra, hogy újra megfertőzzön.... Kitartás mindenkinek

2010. okt. 28. 23:45

Amikor írtad, hogy rátaláltál a hoxa leszokós fórumára, próbáltam kitalálni, hogy vajon ki vagy. Aztán, mikor írtad, hogy 5 hónapja nem gyújtottál le, mondtam magamban, hogy a Rekamer lesz az! :o)


Gratulálok neked itt is! És kitartást, nekem még most is hiányzik néha, de ez csak nagyon futó árnyak agyam hátsó zugában.

2010. okt. 28. 23:06

A cigarettázással önmagadat utálod, hiszen mérget juttatsz be a szervezetedbe ami a lelked állapotára is kihat.


Voltaképpen a "kifújással" próbáljuk stresszteleníteni magunkat.


De ha rájövünk hogy ezt cigaretta nélkül is meg tudjuk tenni akkor már egy gonddal kevesebb.


Na akkor még ott van a "megszokás" amit csakis akaraterővel tudunk megtörni. Éppen az ellenkezőjével, vagyis nem gyújtunk rá.


Előfordulhat "tisztulási krízis" de ez sokkal többet ér mint évekig mérgezni magunkat.


Gondoljuk csak meg, mit érünk el a cigivel:

Az emberek egy idő után csúnyának fognak tartani minket és hányni fognak tőlünk, mi pedig kórházba kerülünk mindenféle bajjal és a pénzünk is elmegy a dobozokra.


Akkor már inkább jobb az ellenkezőjét elérni...


Nem???.... :))

2010. okt. 28. 21:47

Olyan jó olvasni, hogy ennyien tették már le a cigit.. azt hiszem itt mi vagyunk az élő bizonyíték, hogy meg lehet csinálni...


Nem mondom hogy nem hiányzik mert néha még most is van olyan nap, hogy eszembe jut... de olyankor arra gondolok, hogy szabad vagyok, és ezt nem cserélném újra le a börtönre...

36. rekamer (válaszként erre: 28. - BayBanya)
2010. okt. 28. 21:44

Ezt a cikket még az előző munkahelyemen írtam szeptember utolsó hetében... (természetesen munkaidőn kívűl..) eddig tartott amíg átfutott...


Furcsa olvasni, hogy olvasnak.. :D

2010. okt. 28. 20:43
Én férjemmel együtt" tettük "le a cigit. Ő azóta is szívja én kb harminc év után tényleg lettem ennek már 12éve múlt.Napi két doboz szimfónia volt az adagom, ha éjszakáztam akkor három. Néha még azon veszem észre magam hogy nyúlok a doboz után, de rögtön észbe kapok. Különben nem hiányzik, illetve időnként nagyon zavar a füst. De van amikor fel sem tűnik. Szerintem akarni kell és menni fog.
2010. okt. 28. 19:15
Gratulálok:)
2010. okt. 28. 18:56
azóta jobb a közérzetem is
2010. okt. 28. 18:55
megfogadtam hogy nem gyujtok rá.. és nem is kell azóta
31. FHelga
2010. okt. 28. 18:54
2010 agusztus 22én este szívtam el az utolsó szálat!!!!Imádom,hogy nincs cigiszagom!!!!
2010. okt. 28. 18:54
és nem igaz hogy akarat kell hozzá csak el kell szánni magad
2010. okt. 28. 18:52
sziasztok....... amikor megszületett az első kislányom akkor dobtam el az utolsó szálat / ennek már 7. éve
2010. okt. 28. 18:49

Nagyon jó cikket írtál Szivem.

Örülök, hogy így jobban érzed magad.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook