Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valahogy le lehet szokni arról, hogy másnak segítsek? fórum

Valahogy le lehet szokni arról, hogy másnak segítsek? (beszélgetős fórum)


1 2
2018. dec. 16. 08:18

Mondj többször nemet.

Sokszor mwgbántam, hogy segítettem .Nekem lett rosszabb vagy én lettem a bűnbak.Egyszerűen kihasználtak /nak/

Még mindig van lelkiismeretfordalásom, ha nem próbálok segíteni, de nem.

Gyakorold a telefonos segítségkérőknél. Nem!!!

2018. dec. 14. 16:16
Szerintem nem,aki segitségre szorul és megteheted miért ne segits.Ebben nincs semmi rossz.
32. Érdekes73 (válaszként erre: 26. - Tomka1)
2018. dec. 14. 16:14
Tavaly voltam én is segítő évfolyamtali szervezésben. Az ilyesmi egyértelműen hálátlan feladat.Egy csomóan beígérték aztán el se jöttek azt se írták/mondták hogy bocs és hasonlók. Ezzel én úgy voltam utólag hogy aki nem volt ott kihagyott egy jó dolgot az ő baja. Aki ott volt az viszont jól érezte magát.Volt sok pozitív visszajelzés. Na értük érdemes.
31. andi6020 (válaszként erre: 16. - Semleges)
2018. dec. 14. 15:45
Miattam ne aggódj. :)
30. tomka1 (válaszként erre: 28. - Lapbarna)
2018. dec. 14. 12:20
Igen biztos ez is benne van. De azert nem mindenkinek csak akik kozelebb allnak.
29. tomka1 (válaszként erre: 24. - Globus)
2018. dec. 14. 12:19
Persze ezzel nem azt mondom hogy mindig mindenkinek a rendelkezesere allok en us mondtam mar sokszor nemet, nem vagyok Terez anya. Csak akik kozelebb allnak es szeretnem hogy oruljenek de tenyleg le kell sz@rni es csak akkor tebni dolgokat ha mi is akarjuk es olyanoknak akik tenyleg megerdemlik
28. lapbarna (válaszként erre: 27. - Tomka1)
2018. dec. 14. 12:19
Ez nem segítés ösztön, hanem szimplán mindenkinek meg akarsz felelni.
27. tomka1 (válaszként erre: 24. - Globus)
2018. dec. 14. 12:17
Igen ez is nagyon igaz:))) sokszor tenyleg igy gondolom oldja meg mindenki a dolgait ahogy akarja en nem folyok bele es majd lesz valahogy. Csak amikor meg valaki megkér stb akkor valahogy jon ez a segites oszton vagy mi. Ezt lenne jo kiiktatni
26. tomka1 (válaszként erre: 25. - Érdekes73)
2018. dec. 14. 12:14
Ja ertem :) igen vegulis nem olyan konkret segites, itt inkabb ugy ertettem hogy az egyikuk ezt szerette volna masik azt es probaltam osszhangba hozni hogy mindenkinek jo legyen de azt nem lehet.
25. Érdekes73 (válaszként erre: 23. - Tomka1)
2018. dec. 14. 11:05
A szervezés nem mások segítése...
24. globus (válaszként erre: 13. - Tomka1)
2018. dec. 14. 11:02
Ebből simán kimaradhatsz. Tégy úgy, mint mások: sza.d le. Rájössz, hogy nem is olyan fontos, hiszen senkit nem érdekel.
23. tomka1 (válaszként erre: 22. - Érdekes73)
2018. dec. 14. 10:58
Hogy erted?:)
22. Érdekes73 (válaszként erre: 13. - Tomka1)
2018. dec. 14. 10:02
Ha ez a problémád akkor rosszul tetted fel a kérdést...
21. globus (válaszként erre: 8. - Piroska52)
2018. dec. 14. 09:55
Sértődés részt én sem értem. De tény, hogy vannak emberek, akik vonzzák a lejmolókat. Tudják róla, hogy nem tud nemet mondani és ezt ki is használják.
20. Nyamitörp (válaszként erre: 13. - Tomka1)
2018. dec. 14. 09:54
A szervezkedés az egy ilyen műfaj. Főleg ha akad a társaságban legalább egy ember, aki nem hajlandó kompromisszumra. Ha több is, akkor aztán végképp esélytelen a dolog.
19. Nyamitörp (válaszként erre: 18. - Szeretekolvasni)
2018. dec. 14. 09:53
Az utolsó mondat lenne a lényeg szerintem. Meg az, hogy a segítségnek mindig önzetlennek kell lennie. Persze jól esik az embernek, ha viszonozzák vagy értékelik a segítségét, de ne legyen elvárás, mert akkor tényleg sok keserűséget okoz magának az ember. +1: Ne az motiváljon, hogy mások szemében jó embernek tűnj. Nem kell mindenkinek Teréz Anya babérjaira törni. :)
2018. dec. 14. 07:55

Értem a kérdést, én is ilyen voltam. Valahogy mindig a saját problémámnak éreztem másokét és meg akartam oldani, segíteni akartam mindig a megoldásban.

Le lehet szokni róla. És érdemes is. Ésszel. Amikor ilyen szituációba kerülsz, akkor elő kell venni az eszed és erővel visszafogni magad.

Ez nem azt jelenti, hogy soha senkinek nem segítesz többé, de meg kell válogatni. Én is sokszor tapasztaltam, hogy erőmön felül segítek, de aztán én koppanok. Azt is, hogy segítek, de amikor nekem kell, akkor arra az emberre nem számíthatok. Azt is, hogy csak akkor kellettem, amikor a segítség is, egyébként le voltam tojva. Ezek miatt változtattam. És most már tudok magamnak megálljt parancsolni, tudom azt mondani magamnak: "nem a te problémád".

Természetesen, ha a segítségem kérik, most is megteszem, amit tudok, de a saját káromra már ritkán cselekszem.


Legyél önmagad az első magadnak, ha neked jó a segítség, akkor segíts, ha neked nem jó, akkor mondd ki bátran: ne haragudj, most nem tudok segíteni.

17. Piroska52 (válaszként erre: 13. - Tomka1)
2018. dec. 14. 07:48
olyan nincs,hogy mindenkinek jó legyen,ezen hiába agyalsz,
16. semleges (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2018. dec. 14. 07:25

Te megint csalánra pisiltél?

Hogy lehet már ilyen rosszindulatúnak lenni korán reggel? Nincs egy jó szándékú segíteni akaró hozzászólásod. Nehéz életed lehet:)

15. andi6020 (válaszként erre: 5. - Tomka1)
2018. dec. 14. 07:22

Nyílt a fórum.

Nem különösebben érdekel, hogy mire vagy kíváncsi, és mire nem.

14. semleges (válaszként erre: 2. - 403c839538)
2018. dec. 14. 07:19
Egyetértek, nem mindenkin lehet segíteni.
13. tomka1
2018. dec. 14. 06:59
Koszonom szepen a hozzaszolasokat sok igazsag van benne. Masnak valo segites utan valoban nem szabad elvárni semmit hisz akkor minek segitunk. En valamiert mostanaban ugy ereztem hogy pl. egy barati osszejovetel megszervezesenel probaltam ugy csinalni hogy mindenkinek jo legyen aztan a vegen az egyikuk ram sertodott meg pedig csak tolmacsoltam amit a masik kert. Sajnos ezek a szervezesek mindig ram maradnak en meg hulye vagyok es megszervezem de valamit tenyleg nem csinalok akkor jol ha ez a vege. Altalaban ha tobb embert szervezunk ossze egyik ezt szeretné masik azt es ezt kene megertenem hogy nem lehet ugy cdinalni hogy mindenkinek jo legyen. Ezert szeretnek mar inkabb leszokni vagy kimaradni ezekbol es mar inkabb magamra koncentralni nem mindig masra h juj most megsertodik ha ezt vagy azt teszem. + vannak még mas egyeb ilyen szituaciok is
12. c4f5f81270 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2018. dec. 14. 04:39
Ha neked nem éri meg segíteni, nyilván olyasmit vársz el érte, amit a megsegített nem tud megadni.
11. 9cf0877606 (válaszként erre: 10. - PöttyösPanka)
2018. dec. 14. 04:25

Bajos dolog eltalálni, mert van, aki nem szeret hálás lenni.

(Van egy mondás, ha valakitől pénzt kérnek kölcsön: "Nem adok, mert nem akarom, hogy megharagudj rám." Furcsák vagyunk mi, emberek!)

10. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2018. dec. 14. 03:42
Biztos, hogy jól csinálod, ha sértődés a vége? Segíteni úgy kell, hogy az annak legyen jó, akinek segítenek, nem annak, aki segít.
9. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2018. dec. 13. 22:21

Szia!

Sehogy. Mondanám, hogy mérlegelni kell, hogy mennyire lehet segítség a másiknak, amit te annak gondolsz, de ez hülyeség. Nyilván az ember azért teszi, mert meggyőződése, hogy jót tesz.

Nekem az se nagyon jön be, hogy azt mondjam, hogy szóljál bátran, ha segíteni kell, de magamtól nem segítek. Tapasztalatom szerint az emberek többsége kudarckerülő, így inkább nem fog szólni.

Marad a saját megítélésem szerinti segítségnyújtás, legfeljebb elhajtanak a bánatba, viszont én ilyenkor nem sértődök meg. Tudomásul veszem, hogy a másiknak ez valamiért tolakodó volt. Nekem ilyenből nem szokott konfliktushelyzet kialakulni és később sem gondolnak rólam rosszat. Akadt persze kivétel is, hát azt is el kell fogadni, hogy valaki kifejezetten hátsó szándékot lát bele a segíteni akarásba.

2018. dec. 13. 21:48

segiteni úgy kellene,hogy ezzel ne bántsunk meg senkit,

akkor nincs belőle sértődés,ennyi,

7. f4e7e8321e (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2018. dec. 13. 21:40

Szia, hogy érted azt, hogy nem éri meg?

Milyen típusú segítség, hogy konfliktust szül?


Ne vedd magadra, de tudod, sok ember önző módon, saját lelkiismerete miatt segít; esetleg megalázó a másik fél számára stb.

6. tomka1 (válaszként erre: 2. - 403c839538)
2018. dec. 13. 21:27
Igaz :)
5. tomka1 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2018. dec. 13. 21:26
Gondoltam hogy lesznek ilyen válaszok is köszi ezekre nem vagyok kiváncsi. Semmi ünneplésről nem volt szó
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook