Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lesz következménye, ha nem jelentkezek a megadott időben a munkaügyi központban? fórum

Lesz következménye, ha nem jelentkezek a megadott időben a munkaügyi központban? (tudásbázis kérdés)

1 2
2013. febr. 18. 08:46

A munkaügyi központ egy sóhivatal. Semmire nem való. Munkát úgyse adnak, csak megalázzák az embereket azzal hogy órákig várakoztatják őket.


Jellemző például, mikor azt mondják, hogy nem tudnak munkát ajánlani, mert nincsen idejük keresni. Akkor minek vannak ott? Aktát tologatni?

2013. febr. 18. 08:36
Én pl. január 17-én voltam a munkaügyi kp.-ban, és április 8-án kell mennem újra, ha addig nem találok melót. Ennyit kibírok.
10. Babi87
2013. febr. 18. 08:34
Ha valaki nem tesz eleget a jeletkezési kötelezettségének, törlik az álláskeresők nyilvántartásából, nem vehet majd részt különböző tanfolyamokon stb. Ha az önkormányzattól részesült segélyben azt megszüntetik. És most már nem küldenek értesítést, hogy bocsika, de elfelejtettél bejönni... Úgy gondolom, ha valaki munkanélküli, és regisztrálva van, 2-3 havonta kibír fél napot a Munkaügyi Központban.
2013. febr. 18. 08:32

Most már e-mailben is lehet jelentkezni, ha nem akarsz bemenni.


[link]

8. d71ef05a8e (válaszként erre: 2. - Roza Lee)
2013. febr. 18. 08:30
Működj együtt szerintem, jelenleg TÉNYLEG felesleges, nekem és a családban másnak sem tudtak soha semmivel sem segíteni, sem munkát nem ajánlottak, sem semmit, az egész rendszer egy önmagáért való, önmagát működtető és szerintem hazsontalan gépezet, de ki tudja, mit hoza jövő, ha most kapsz munkát, és két év múlva elveszíted, és akkor járna akár csak 3 hónapig is valami kis könyöradomány, ne azért tagadják meg tőled, mert be van jegyezve rólad, hogy most nem működtél együtt.
7. d71ef05a8e (válaszként erre: 6. - Jozsi.38)
2013. febr. 18. 08:27
EZ nem teljesne így van, vagyis rövid távon igen, de ha egyszer felkerül valaki a "fekete listára", mert nem működött előírásszerűen együtt, legközelebb, amikor esetleg újra elveszíti az állását, és menne újra a munkaügyibe a neki járó juttatásokért, megtagadhatják tőle az előzményekre hivatkozva. EZt akkor mondták nekem, amikor elfelejtettem bejelenteni, hogy lett munkahelyem - nem kaptam semmilyen pénzügyi juttatsát már régen, ezért azt hittem, teljesen mindegy -, aztán amikor kiderült, kaptam a felszólító levelet a munkaügyitől.
2013. febr. 18. 08:20
egyedül csak az a kérdés, hogy kapsz-e szociális segélyt vagy munkanélkülit. ha valamelyiket kapod, akkor kénytelen vagy bejárkálni az adott időpontra, ha nem, akkor felesleges idő és pénz.
2013. febr. 18. 08:10
Januártól már nincs mód arra,hogy kiküldjenek felszólító levelet,ezért ha nem jelentkezel a megadott időpontban egyből kizárnak a regisztráltak közül,viszont orvosi igazolást elfogadnak.
4. lgaga (válaszként erre: 2. - Roza Lee)
2013. febr. 18. 07:58

milyen gyakran kell menned? időpontot nem kaptok előre?

igazad van, semmi értelme a munkaügynek, csak formailag fontos (ha pl. segélyt kapsz)

2013. febr. 18. 07:56
kapsz egy tértivevényes levelet, amiben figyelmeztetnek, h ha 8 napon belül nem jelensz meg, kizárnak a programból. de vannak olyan helyek is, ahol rögtön kzárják az embert, ez önkormányzt-függő.
2013. febr. 18. 07:55
Hónapok óta járok a munkaügyibe.Megmondták,hogy munkát nem tudnak keresni,nem érnek rá,azt oldjam meg én,de tanfolyamot se tehetek le,mert már régebben letettem 2-őt.A férjemmel megbeszéltük,hogy maradok itthon,nem megyek dolgozni,mert ez nem kivitelezhető,nem lehet összeegyeztetni a munkájávalmés a gyerekkel.Feleslegesnek tartom,hogy bejárkáljak,és fél napot ott üljek azért,hogy 1 perc alatt adjanak egy új időpontot,ahol majd újjab fél napot ücsöröghetek...
2013. febr. 18. 07:52
Lesz következménye, ha nem jelentkezek a megadott időben a munkaügyi központban?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook