Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki terror - szóbeli erőszak fórum

Lelki terror - szóbeli erőszak (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
792. 776acc246c (válaszként erre: 790. - SacSac)
2011. jún. 5. 08:30
Egyik füleden be-másikon ki. A legjobb módszer:)
791. 776acc246c (válaszként erre: 789. - SacSac)
2011. jún. 5. 08:29
Egyszerűen leállítod, és nem tűröd a trágárkodást abban az otthonban ahol élsz.
790. SacSac
2011. jún. 5. 08:01

Az is érdekelne mindazoktól, akik ténylegesen éltek terrorizáló mellett, hogyan lehetne elérni, milyen szóbeli vagy bármilyen más eszközzel, akár hangtalanul, hogy pl az önbizalma összemenjen kicsit? Hogy ne gondolja magát 0-24-ben ügyeletes megmondó embernek, atyaúristennek, nemtomkinek, akinek joga van a bárkit bármiért gyűlölni képes észosztáshoz, amit nyilván sosem gyűlölete tárgyának fejt ki (pl nem a szomszédnak, csak mert tüsszentett vagy nagy az orra, vagy a héten harmadszor nyírja a füvet)- hanem csak és kizárólag nekem.

Mert pár napja ezzel próbálkozom, ahelyett, hogy vígasztalni, nyugtatni próbálnám, amit évekig tettem, hasztalan.

789. SacSac (válaszként erre: 788. - Sensitiv)
2011. jún. 5. 07:48

...az is bizonytalanság a javából, amikor fogalmad sincs, épp milyen hangulatban érkezik haza az agresszor. Vagy a nap folyamán mikor és épp min húzza fel magát lüktető halántékkal, millió trágárkodással kísérve, ehhez engem minimum közönségnek használva- hogy a végére azt érzem, kezem-lábam-gyomrom reszket.


Ebben az állapotban tényleg nehéz, sőt számomra lehetetlen a munkára, vagy bármi másra koncentrálni, gyakorlatilag pattanásig feszült az idegrendszerem, amelyen az agresszor szünet nélkül ugrál. Ezzel együtt én szívesen lépnék, de ez esetemben nem opció, hanem lehetetlen.

2011. jún. 3. 12:19

a lelki terror egy nagyon rossz dolog. iszonyúan vissza lehet élni az emberek kiszolgáltatottságával. nagyon sokat és sokáig kell tűrni, és az embernek fogalmam sincs, hogy van-e kiút belőle, vagy ha van, akkor jobb-e mint az amiben éppen tengődik.

sokszor kell hozzá külső segítség, anélkül nem megy..... de az ember az évek során sokmindenbe belerokkan, elfárad, és erőtlenné válik, és nem látja a kiutat, vagy fél a változás útjára lépni, mert a napi rosszról legalább tudja forgatókönyvszeerűen azt, hogy mi várható, de egy újabb csapást képtelen elviselni, főleg ha a bizonytalansággal van kikövezve az út.

787. SacSac
2011. jún. 3. 10:51

Sziasztok, van-e itt még valaki? Végig olvastam a fórumot, sok másik témába vágóval együtt, és szívből gratulálok mindannyiótok emberi, rendkívül lojális hozzáállásához.

Szükségem volna arra, hogy elmondhassam, mi történik nálunk azoknak, akik pontosan tudják, milyen ezt megélni, szóval, ha erre jártok, kedves "régiek", és jeleztek, örülni fogok.

786. MPolly
2011. jan. 29. 12:30
Sajnos rengeteg család él lelki terrorban, és legtöbbje anyagi okok miatt nem tud lépni ezért tűrni kell. A magyar jog nagy hiányossága, hogy ezt nem lehet büntetni...
785. amacska (válaszként erre: 784. - Hadrika)
2011. jan. 2. 11:33
kőmüves...mint az enyém...no comment
784. hadrika (válaszként erre: 779. - Sensitiv)
2010. dec. 29. 21:13

nem tudom mitől fél,de sehogy se lehet rávenni!!

nagyon nehéz lesz egyedül hagyni,hiszen miatta is csináljuk,hogy legalább nyugi legyen,persze akkor az összes cuccot ki kell pakolni a házból,mert apánk képes felgyújtani a házat :(

de muszáj lesz mert ez így nem maradhat,amúgy köműves volt régen,amikor még dolgozott :(

783. amacska (válaszként erre: 782. - Sensitiv)
2010. dec. 28. 17:44
el kellett volna bizony örökre,csak nem tudott hová menni 2 lány gyerekkel egy pici egy szobás lakásból ment férjhez és sajnos az apja is szörnyeteg volt 12 éves koráig verte hogy ne legyen k..va,aztán a lelki terror és végül anyu ápolta öregkorába aztán apámat is aki 5 évig élt garatrákkal,anyu gondoskodott róla,paszirozta az ételeit stb...akkor már nem marad a harag csak a sajnálat
782. Sensitiv (válaszként erre: 780. - Amacska)
2010. dec. 28. 11:49
tökéletesen meg tudom érteni a helyzetedet. egy alkoholista frankón visszaél a józan életű emberek kiszolgáltatott helyzetével. addig míg ebben megtámogatnak egy alkoholistát, addig mégjobban erőre fog kapni és csinálni fogja a maga stiklieit. ha nincs támogató, akkor rommá hullik az ilyen hulladék élete. csak ilyenkor a családban lelkiismertfurdalás keletkezik, azt hiszik, hogy ők tehetnek erről és gyámkodnak felette. örök függőséget hoznak létre amitől csak saját maguk szabadulhatnak meg. el kell hagyni az ilyet.
781. Sensitiv (válaszként erre: 780. - Amacska)
2010. dec. 28. 11:45
ez egy megmagyarázhatatlan társfüggőség. vagyis az a poén, hogy aki egy alkoholista mellett marad, még abban a személyben van lelkiismeretfurdalás, hogy nem szabad az alkoholistát magára hagyni, meg mi lesz akkor stb... sokan ki vannak szolgáltatva az alkoholista keresetének. azok akik kitartanak az alkoholista mellett, még magukat becsülik le, sokszor az az érzésük, hogy ők egyedül semmire sem képesek, egyedül nem tudnak boldogulni, nem képesek a felelősséget vállalni. de a legmeghatározóbb dolog a társfüggőség.
780. amacska
2010. dec. 27. 19:04
az én anyukám se hagyta el aput,ill.egyszer pár hónapra amikor ugy ment el az apám hogy azt mondta estére reméli mindönket megdögölve talál....szóval szenvedtünk rettegtünk ,igy telt a gyerekkorom a kamaszkorom,az ifjuságom egy húgom van,neki jó a házassága,de nekem sincs jó párom igaz ez józan bolond apu meg alkoholista volt elitt minden pénzünket,pedig aa község legjobb kőmüveseként rengeteget keresett,nos nekem még szobám sem volt....nagyon átérzem mindenki szomorúságát az én életembe a legroszabb dolog az volt,hogy volt apám
779. Sensitiv (válaszként erre: 778. - Hadrika)
2010. dec. 27. 16:31
miért nem mer elköltözni? mitől fél? mi fog történni akkor ha elköltöznétek együtt?
778. hadrika
2010. dec. 27. 11:17

Sziasztok!köszi a sok tanácsot!18 20évesek vagyunk!

És én már 2évvel ezelőtt mentem volna albérletbe,de most úgy néz ki hogy csak ketten öcsémmel megyünk.inkább nem költünk semmire ,de nyugalomban szeretnénk élni.anyut nagyon nagyon sajnálom,de akárhogy is próbáljuk rávenni a költözésre nem mer!!!csak ha egyedül marad akkor még rosszabb lesz neki!én ezért félek hogy így mi lesz Vele? :(

777. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 776. - Fa9b5a124d)
2010. dec. 18. 14:30
Remélem, nálad is így történik. :-)
2010. dec. 17. 13:57
Köszönöm a bíztató szavakat. Örülök,hogy nálad már minden jobbra fordult.
775. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 774. - Fa9b5a124d)
2010. dec. 17. 07:46

Hú, hát ez durva. Amikor ezt a fórumot indítottam, én is javában benne voltam a dolgokban. Azóta viszont gyökeresen megváltozott az életem, de ezért sok áldozatot kellett hoznom. Áldozatot... Milyen hülyén hangzik ebben a szövegkörnyezetben és szituban... :-)


Túl kell lépned a történteken elsősorban a kisfiad miatt. Muszáj! Ne engedd meg magadnak, hogy még most is a hatása alatt legyél annak az "embernek"!

Tudom, hogy amiken átmentetek, nem múlnak el nyomtalanul és idő kell, amíg a sebek begyógyulnak, de nem szabad olyan gondolatokkal sem hátráltatni a hegesedést, hogy a fiad nehogy rá hasonlítson. Ő nem tehet arról, hogy ki az apja. Az édesanyja te vagy, sok minden rajtad múlik. :-)

2010. dec. 16. 15:43

Newmoon!

Borzasztóan sajnálom,ami Veled történt!

Én nem voltam férjnél,de nekem is rengeteg bajom volt a volt párommal. Fiatalon szültem,és úgy esett,hogy az ő szüleinél laktunk. Ez a kapcsolat sosem volt jó,de miután a pici megszületett,csak rosszabb lett. Megalázóan bánt velem,mindig mondta,hogy ocsmány vagyok,senkinek sem kellek,ha barátokkal akartam találkozni,bezárta az ajtót,eldugta a kulcsot,megvert,leütött,lekurvázott. Önbizalmamat a földbe tiporta. Persze a szülei előtt csak a szépet mutatta. Nem mertem lépni,terrorban tartott. Végül elhatároztam.(1év után) beültünk kávézni és elmondtam h én ezt befejeztem,beszéljük meg,h a gyereket mikor,hogyan láthatja. Nem hallgatott végig,azt mondta takaródjak haza. Este még veszekedett,megvert,leköpött. Miután haza költöztem,még 2hónapig megfordult a fejemben,h hátha megváltozik. Pedig gyűlöltem! Megint megvert. Azóta csak annak a kreténnek a szülei vihetik el a gyereket. Persze ők nem hisznek nekem. Még mindig fáj. És mindezt egy 1 éves gyerek előtt csinálta... Gyűlölöm!!!Az ilyen nem ember! Nem bízok meg senkiben,nem merek barátkozni,egy 0nak érzem magam. Van új párom,nagyon szeretem. De...nem érzem magam erősnek. Hamar kiborít mindenki,és gyorsan kapok sírógörcsöt. Nagyon remélem,h a fiam nem fog rá hasonlítani.

773. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 772. - Sensitiv)
2010. dec. 16. 14:02

Egyetértek.

Menjetek el öcséddel a helyi családvédelmi központba. Ők majd elbeszélgetnek minimum az anyukáddal. Mennyi idősek vagytok a tesóddal?

772. Sensitiv (válaszként erre: 771. - Hadrika)
2010. dec. 16. 13:08

döbbenet. ez hihetetlen hogy anyud ennyire felelőtlen és meggondolatlan, hogy kiteszi ezeknek a terroroknak a gyermekeit. a saját életével úgy játszik ahogy akar, de a tietekével nem. menjetek el a gyámügyre, kérjetek tanácsot, segítséget. felelőtlen szülők viselt dolgaiért a gyerekek isszák meg a levét. :( :(

nem hiszem el, hogy anyud nem tud elmenni albérletbe. minek ragaszkodik az apátokhoz?

eszembe jutott valami. van egy olyan dolog, hogy családsegítő, oda el kéne mennetek. ott 100%ra segítenek nektek. :)

771. hadrika
2010. dec. 4. 15:02

Sziasztok!

24éves lány vagyok és bajban vagyok. dolgozom(minimálbér) ,de mellette fizetős suliba is járok.otthon lakom,anyu is minimálbérből él,öcsém szintén.Apám 3éve elmegy dolgozni,de nem hoz haza havi 10ezer forintnál többet és agresszív és alkoholista is!!nem tudunk elmenni otthonról,mert nincs hova mennünk.mivel öcsém fél éve dolgozik ,az én pénzem elviszi a suli így csak keveset tudunk beleadni a közös kasszába.most már nagyon sok az adósságunk,de anyám nem mer lépni,fél apámtól,aki képes arra hogy akár meg is ölje,főleg ha teljesen részeg.mit csináljunk öcsémmel?szerintem csak az albérlet lenne a megoldás,de anyám már olyan szinten van hogy nem meri elhagyni apámat.lassan viszik a családi házat,van hogy csak kenyeret tudunk venni.adjatok tanácsot hogy lehetne anyut rávenni hogy költözzünk!!segítsetek!nagyon padlón van az egész család!!

770. 35c81b79eb (válaszként erre: 769. - Fa3d5b4d84)
2010. márc. 15. 09:28

Köszi, én sem szándékozom így élni hosszú távon, de most egyenlőre úgy vagyok vele, hogy lesz, ami lesz. Most még jó így, aztán majd...!

Bár amikor pár hónapja azt mondtam, hogy akkor beszéljük meg hogyan legyen, de külön, azt mondta senki nem megy innen sehova.

Na, engem meg aztán nagyon fellehet húzni, ha valaki megakarja mondani nekem, hogy mit csináljak!!

2010. márc. 15. 08:05

Sziasztok!

Nagyon jól teszed, Szilvi, hogy próbálod szembesíteni a "hibáival".

Az a legdurvább, hogy a gyereke(ke)t is felhasználja az ellenőrzéshez.


Most kell erősnek lennetek! Helga, az nagyon jó - a saját védelmetek érdekében -, hogy egyik füleden be, a másikon ki. De ez hosszú távon..? Én sajnos ezt nem tudtam megtenni, és az én volt férjem nem is hagyta, hogy ne figyeljek rá.


Nekem az a tapasztalatom, hogy az én volt férjem akkor sem vette tudomásul, hogy a tulajdona megszűnt létezni, amikor kimondták a válást. És nem volt elég neki azt sem szajkóznom évekig (!), hogy ez így nem jó, és el fog marni magától. Sőt, ezt mások is mondták neki. Azóta mondta már nekem, hogy sokat tanult mellettem, az új kapcsolatában már nem olyan rátelepedős (Köszi, nekem meg elvett 10 évet az életemből). Én meg jó nagy árat fizettem az ő tanulópénzéért.


Talán most tudatosult benne, hogy már nem vagyok neki. De ehhez neki is kellett egy új kapcsolat, és ez nagyon sok évbe telt. Hosszú folyamat volt.


Annyit tudok nektek tanácsolni, hogy ne hagyjátok magatokat, és ne ez legyen a természetes, ahogyan most éltek!

2010. márc. 14. 21:55
Ez nálunk is így megy. Az én párom is mindig ezt hangoztatja, hogy ő alapjáraton bizalmatlan mindenkivel! Hogy lehet így élni? Nekem vannak barátaim , neki haverok, akik felhívják, ha kell nekik valami, vagy kölcsön kell, vagy ki akarnak tárgyalni egy meccset, de egy kezemen megtudom számolni, hányszor kérdezik meg tőle, hogy hogy van, hogy érzi magát?
767. Szilvi2001 (válaszként erre: 765. - 35c81b79eb)
2010. márc. 14. 21:49
Még szép, hogy jár! Én is közöltem vele, hogy így kell sikeresen elmarnia magától,de eredménytelen. Végülis próbálkozik, nem nagy sikerrel. Nem tud az üldözési mánián felülkerekedni. Ő mással is bizalmatlan és mindenkiben a rosszat feltételezi. Ezért olvastam fel neki az imént említett cikkeket. Mindennap készülök elhagyni. Még csak 30 vagyok, van még esélyem.
2010. márc. 14. 21:39
Én csak azt nem értem, hogy nem veszik észre, hogy ezzel tönkre tesznek mindent. Bár az én páromnak már nem kell észrevennie, mert közöltem vele.
765. 35c81b79eb (válaszként erre: 761. - Szilvi2001)
2010. márc. 14. 21:38

Nekem már az is sok,amit az én párom csinál, pláne, hogy tőle aztán nem lehet semmit kérdezni, hogy merre járt stb.

Én a helyedben így egyáltalán nem maradnék vele. Tudom, hogy nem könnyű lépni ( saját példámból ), de egyszer élünk. Én kitudom iktatni a h.lye dolgait, mert már nem vagyok hajlandó tudomást venni róla. Ennek is megvan az oka.

Neked is tenned kell valamit vagy lépned, mert nem lesz jó vége.

Olyan azért nem volt soha, hogy nem mehettem el valahova a barátnőmmel vagy megünnepelni a szülinapomat. Duzzogás volt belőle egy hétig. Először el is érte, amit akart, lelkiismeret furdalásom volt, de ez csak egy pár évig ment így, azóta nem érdekel. Azt gondolom, hogy a nap 24 órájában a lányaimmal vagyok, egyedül,nincs segítségem és ez így van 6 éve. Ennyi nekem is jár.

764. Szilvi2001 (válaszként erre: 762. - Ancycsaj)
2010. márc. 14. 21:38
A gyereket szereti állítólag, de nem sajnálja felhasználni saját céljai eléréséhez. Lsd: karácsonyi buli. Meglehet, hogy hibás vagyok, de nem tudom, hogy hol rontottam el. Hidd el, inam szakadtáig harcolok, de nem jutok vele dülőre.
763. Szilvi2001 (válaszként erre: 760. - 35c81b79eb)
2010. márc. 14. 21:35

Freud szerint 3 féle féltékenység létezik. Az egyik az egészséges féltékenység, amit mindannyian ismerünk.

A második, amikor a saját bűnünket vetítjük ki a párunkra.

A harmadik, amikor az illető a saját homoerotikus vágyaid takargatja a saját személye előtt. Azért ez durva.

Szerintem nagyban közrejátszik a dologban, hogy akármerre nézünk, a hűtlenség ma már népbetegség.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook