Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki örömök... fórum

Lelki örömök... (beszélgetős fórum)


1 2
2009. febr. 14. 20:04

Finom lett a tejfölös csirkepaprikás.

Két adag ruhát kimostam, így holnap már zúg a mosógép.

Játszottam a kutyuval.

Szép rendet csináltam a lakásban.

Tudom, hogy holnap nem kell korán kelni.

2009. febr. 14. 19:56

Jól kezdődött a napom,mert csodálatos álmom volt.

A kis teknőcöm mókás dolgokat művelt,a maga kis 6 centijével udvarolni kezdett a kezemnek(!):)

A párommal sétálni mentünk s meghitten beszélgettünk,fel elevenítettük a régi szép időket,meglepett hogy mennyi mindenre emlékszik.

Séta közben még madárdalt is hallgattam,ami nekem eleve kokainként hat.

Finomra sikerült a süti,amit most készítettem először. A barátnőmet sikerült ma jobb kedvre deríteni a letargiás állapotából.Beszélgettem anyukámmal telefonon annyira jó volt hallani a hangját,és hogy egyre jobban épülget /agyvérzése volt,ami után jó ideig nem tudott beszélni sem,mert érintette a beszéd központját/

Szóval összességében az egész napom jól sikerüt,amiért hála tölt el,és boldog vagyok.:D

Ennek a fórumnak is nagyon örülök,talán sikerül sok emberben feléleszteni azt a tudatot,hogy apró dolgokra is érdemes odafigyelni,azok is sok örömöt hoznak,és sok kicsi sokra megy!:DD

23. ELEN (válaszként erre: 22. - Bige)
2009. febr. 14. 19:04

Szia:)

Szerintem jövök holnap is:)

22. bige (válaszként erre: 21. - ELEN)
2009. febr. 14. 18:54

szia!


örülök, hogy visszajöttél:)

21. ELEN
2009. febr. 14. 18:48

1.Írok egy Barátomról a naplómban,aki már nincs köztünk.Ezáltal messze járok,boldog régi szép időkben és a jövőben is,ahol találkozni fogunk újra.

2.Sikerült beszerezni fogyis dolgokat.

3.Megláttam életem köntösét:)

4.Megnyugtató,nyugodt álmom volt.

5.Olyan illatos gyertyát találtam,ami VALÓBAN illatos,belengi a szobát.Ettől jobb a hangulatom,közérzetem.

20. bige
2009. febr. 14. 18:22

itt az idő, hogy a mai örömöket összeszedjem



- sokat vasaltam

- lányommal sokat tanultunk

- az Amarilliszen kinyílt a 3. virág is

- pontosan jött a villamos ( ez ritka dolog )

- ma már nem fújt annyira a szél

19. bige
2009. febr. 13. 20:36
..és a főnéni máris átjavította a címet:) köszönet érte !!!:)))
18. bige (válaszként erre: 15. - ELEN)
2009. febr. 13. 20:35
:) köszi
2009. febr. 13. 20:33

1. Telefonált valaki, akit nagyon szeretek.

2. Sok-sok kisgyerek mondta ma nekem, hogy szeret.

3. Örömet szereztem egy kolléganőnek.

4. Egy jót beszélgettem a kisfiammal.

5. Segítettem egy barátnőm lányának jelmezt készíteni.

2009. febr. 13. 20:22

1. Csoportoknak tartottam intézménybemutatást. (És lelkesedtek, ami ritka! :) )

2. Új emberekkel ismerkedtem meg, és kidrült, hogy "egy nyelvet beszélünk".

3. A gyermekeim elégedetten jöttek haza az iskolából.

4. A párom mellett biztonságban éreztem magam.

5. A hópelyhek értem táncoltak.

15. ELEN
2009. febr. 13. 19:56

Ha min.5,akkor írok még:)


5.Kedves levelet kaptam ma:)


Gratulálok a gyógyulásodhoz Bige:)

2009. febr. 13. 19:41

nagyon jó ebédet föztem

sok plussz munkánk van

a lányoknak talán menni fog az uj suli

nem lettem nagyon rosszul a nagy széltől /asztmás vagyok..

13. bige
2009. febr. 13. 19:39

sziasztok!

húha, nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan ennyi hozzászólás lesz:) nagyon örülök, de ne feledjétek: fő a rendszeresség. :)))ja, és ne tartsátok vissza magatokat! nem csak 5-öt lehet írni! Szabad többet is, az 5 a minimum.


Sajnálom, hogy szellemi örömök lett a címe. én csak "Örömök"-et adtam meg. Ha bővíteni kell: akkor "Lelki örömök"-et írtam volna .

Nem baj, így marad.



az azért még hozzá tartozik a történethez, hogy évek óta gyógyszer nélkül tünetmentes vagyok, meggyógyultam:)



Winny! teljesen igazad van, de a mintát mi magunk adjuk a gyerekeinknek. Mi megtanuljuk, és továbbadjuk nekik, hogy ők már így nőhessenek fel:)

Bár mi még gyerekkorunkban nyitottak voltunk

(legalábbis az én korosztályom), mert még nem szaladt el a világ előlünk, de sajnos már nekünk is újra kell tanulni.

12. ELEN
2009. febr. 13. 19:34

Én is írom:)


1.A Kisfiammal nagyon jót beszélgettünk telefonon.

2.A Barátnőmnek sikerült egy álma,aminek én is örülök.

3.Jó érzés írni a naplómba egy régi Barátomról,aki már nincs köztünk.(Mégis jó érzés és egyben kicsit furcsa)

4.Ma 10ft.-al kevesebb volt nálam a boltban,de mosolyogva mondták,hogy semmi baj és vihettem amit megvettem.

11. 8257e32c83 (válaszként erre: 1. - Bige)
2009. febr. 13. 19:12

Ez jó!


1. Ma a buszsöfőr, akitől jegyet vettem viccesen szolgált ki, mosolyt csalt az arcomra (Ritkaság!)

2. Találkoztam azzal az emberrel akit nagyon szeretek, és már egy hónapja nem láttam

3. A gyermekeim a nyakamba ugrottak amikor hazaértem

4. Nem veszekedtünk a férjemmel kivételesen

2009. febr. 13. 19:00

ma végre békében dolgozhattam

kaptam egy szép versüzenetet

kaptam néhány bókot és kezet is csókoltak

néhány embernek tudtam az anyagi helyzetén segiteni

megoldottam egy szellemi feladatot

9. 15ed6b0320 (válaszként erre: 6. - Hpkati)
2009. febr. 13. 18:59

Köszönöm!

Jaj,tényleg az én gyerkőceim is farsangoznak.Remélem jól érzik magukat.

2009. febr. 13. 18:59

Vegre egy ertelmes es hasznos,lelkiekben gazdag forum-tema!

Kesobb visszajovok..)))

2009. febr. 13. 18:59

1.Egészségnevelő órát tartottam. A gyerekek sokat kérdeztek, érdekelte őket a téma.


2.Hamar jött a buszom, így nem kellett sokat várni.


3. A buszon végre másokat is szóvá tették ,hogy nem mennek beljebb, pedig még vannak felszállók.


4. A halacskáim jól vannak.


5. Péntek van.

6. hpkati (válaszként erre: 4. - 15ed6b0320)
2009. febr. 13. 18:58

Köszönjük szépen!

Anyukádnak Boldog Születésnapot!

2009. febr. 13. 18:58

Na akkor én is csatlakoznék.

1. olvasok egy könyvet, ami nagyon tetszik

2. tegnap előtt nagyon szép virágokat kaptam a szeretteimtől

3. hó van, és ilyenkor élvezet kimenni a kutyával

4. a családomban mindenkinek jó kedve molt ma

2009. febr. 13. 18:57

1.gyönyörűen hull a hó!/nálunk most először!/

2.jól éreztem magam a munkahelyen

3.gyerekek egészségesek

4.párom nap mint nap dicsérget

5.ma volt édesanyám születésnapja


Küldök nektek sok mosolyt:))))))))))

2009. febr. 13. 18:52
Nagyon jó ez a fórum.Ezt már egész kicsikorban kellene tanítani,hogy a szépre és jóra legyünk nyitottak:)
2. hpkati (válaszként erre: 1. - Bige)
2009. febr. 13. 18:50

Szia!

Örülök, hogy elindítottad ezt a fórumot! Nagy szükség van erre a mai világban is!

Akkor folytatom:

1. A kisfiam ma csak 1/2 percig sírt a bölcsiben!

2. A "nagy fiamnak" nagyon jól sikerült a farsangi buli!

3. Imádjuk a párommal egymást(már 11 éve)

4. A kisfiamnak gyorsan lement a láza és most nagyon jó kedve van!

5. Igaz, hogy már nem vártam havat, de nagyon örültem a nagy fiam örömének. Tudott egyet hó csatázni!

1. bige
2009. febr. 13. 18:45

Nem a testi, hanem a szellemi örömökre szeretnék koncentrálódni. Annyi sérelem, bánat, szomorúság, bosszúság, betegség, bizonytalanság, tragédia van a világon, ér el minket nap, mint nap, beszürkül körülöttünk a világ. Emiatt azt hiszem szükség van a tudatos szépségkeresésre, ami örömöt szerez nekünk. Legyen az akár egy lehulló falevél, 2 játszó kiscica, vagy a Hold, az újságpapír, ahogy fújja a szél, vagy ha valaki kedvesen szólt hozzánk. A lényeg, hogy tudatosan próbáljuk keresni a szemünkkel, az agyunkkal a szépségeket ebben a világban., és befogadni a szívünkkel. ...és legfőképpen képesek legyünk apró dolgokat is szépnek látni, képesek legyünk örömünket lelni a legapróbb mozzanatban.


10 évvel ezelőtt félrekezelték a pajzsmirigyemet, ekkor pánikbeteg lettem. Akkor kaptam nővéremtől azt a tanácsot, hogy vegyek elő egy füzetet, és minden este írjak bele legalább 5 olyan dolgot, ami aznap szép volt a számomra. Meg kell vallanom nagyon nehezen ment. De kötött az ígéretem, illetve a gyógyulni akarásom. Sose fogom elfelejteni az első észrevételem. Ősz volt, ültem egy padon, és néztem a hulló faleveleket. ...és akkor észrevettem, hogy minden egyes falevél másképp hullik le a fáról.:) ma is magam előtt látom, ahogy az egyik himbálódzva, a másik körbe-körbe forogva, a harmadik alig mozdulva ér le a földre.


Gondolkodtam rajta, hogy a pánik oldalra írjak-e. Aztán úgy döntöttem, hogy nem. Hiszen bárki tarthat velem, nemcsak a pánikbetegeknek szól, és segíthet, hanem az általánosan fásult, szomorú, vagy egyszerűen csak belefáradt embereknek is. Őket hívom egy kis játékra. Próbáljunk meg nyitott szemmel járni, meglátni, megjegyezni ( hiszen akkor végigkíséri a napunkat ) és esténként leülni, leírni, megosztani egymással aznapi örömeinket.


Akkor én elkezdem:

1. Ma az egyik szülő azt mondta nekem, hogy lassan féltékenyek lesznek rá,, mert otthon mindig engem emleget a kislányuk

2. egyik kolléganőm megjegyezte, hogy milyen jól áll nekem a piros ( igaz, hogy hozzátette, hogy meghasasodtam, de hát az ilyesmit meg se hallja az ember )

3. vettem egy gyönyörű virágot 2 hete, és kinyílt

4. a kutyánknak egész éjjel kutymorgott a hasa, nem ette meg a vacsoráját, de nem lett beteg

5. elhívtak valahová, ahová örömmel fogok menni

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook