Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lelki bántalmazás. Ez már az lenne? fórum

Lelki bántalmazás. Ez már az lenne? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
123. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 121. - Michelle.r)
2020. máj. 23. 19:44

Köszönöm!

Amúgy nagyon sok feliratos filmet nézzek.Ha van is szinkron akkor is inkább átváltok feliratosra.

122. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 120. - Syria)
2020. máj. 23. 19:43

De mit kezdjek azzal amikor azt mondja neki nincs pénze párterápiára?

Mert nem olcsó.Nézegettem már.

121. michelle.r (válaszként erre: 112. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 23. 19:25

Hatékonyabb, ha te magad keresel, mivel nem tudom milyen szinten állsz. Én azt javaslom, nézz rengeteg angol nyelvű filmet, először magyar felirattal, hogy megértsd a sztorit, utána angol felirattal többször is, hogy a hangzás és a látott szöveg összekapcsolódjon.


Írd be, hogy learning English through story basic level. Itt van pl. egy nagyon könnyű, és az írott szöveget is látod.


[link]


Ebből számtalan féle van, különböző szinteken.


Írd be, hogy English conversation, vagy learning English és több tucatnyit kapsz.

120. syria (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 23. 19:03

Ez több mint a lelki bántalmazás, ez maga a földi pokol. És nem elég, hogy téged érint, a gyerekeket legalább annyira megviseli; hiszen már a nézéséből leveszik, hogy mi jön.

A párod biztosan nem tudja megemészteni, hogy egyedül kell a négytagú családot fenntartania és tehetetlen dühében vagdossa a fejedhez amiket leírtál. Hiába tanult ember, nem tudja kezelni a helyzetet, és nem vall nagy intelligenciára az sem, hogy felhánytorgatja a vagyoni helyzetet, mintha legalábbis passzióból lennél keresőképtelen. (És csak jó kedvében értékeli a betegen is elvégzett háztartási munkádat.)

Mivel a pszichológusokat megvezeti, a megoldást párterapeuta jelentené, aki valahogy megértetné vele, hogy nem bánhat így a családjával (és mellesleg magával). Szerintem el se jut az agyáig, milyen rombolást végez a gyerekekben is. Nem akarok vészmadárkodni, de ha most havonta, kéthavonta jön ki rajta a hoppáré, ezek az időszakok rövidülnek majd, mert ahogy téged megvisel, őt is biztosan. Tehát szakemberhez fordulni, amíg a helyzet nem válik még súlyosabbá!

119. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 117. - Matyera)
2020. máj. 23. 18:16

Szüleim?

Anyukámtól egyszer kértem pénzt régebben aztán nem sokra rá megkaptam tőle,hogy én nem csak a pénze miatt szeretem őt.

Pedig olyan gyerekkorunk volt mellette,hogy tesóm azóta se tud rajta túl lépni.

Én vagyok aki mindig hívja,segítek neki orvost keresni vagy bármi egyéb.Elmegyek hozzá amikor van lehetőségem.Tőlem kap egyedül szeretetet,mégis ezt kaptam meg tőle.

Apukám.Folyamatosan sírtam neki,hogy romokban az egészségem nem találtam orvost se aki megfelelő lenne.

Anyukám írt neki,hogy most legyèl apa és támogassd a lányod adj pénzt neki orvosra.(mert mindig azt mondja apádnak van adjon ő)

Na ekkor ajánlotta fel.

Amúgy csak azt hallgatom,ha panaszkodnék (de már nem is teszem)hogy sajnálom.

Amúgy párom azért is mérges mert apukám megtehetné,hogy támogasson kicsit hogy neki ezzel könnyebb legyen,de nem teszi meg.

Már meg se kérdezi jól vagyunk e,mert szerintem fél,hogy azt mondom nem és nem akarja,hogy odamenjünk.

Őt inkább a párkeresés érdekli meg a csavargás.65éves olyan mintha most élné fiatalságát.

Szeret engem meg az unokáit ezt tudom de szerintem nem eléggé.Én ebben a helyzetben ha tehetném nem így viselkednék a gyerekemnel és az unokáimmal.

Nem számíthatok a szüleimre.

Én így érzem.

118. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 116. - Matyera)
2020. máj. 23. 18:06
Ismerte,de arra nem számított,hogy 3éve nemtudok dolgozni és jó ideig még nemtudok mert az egészségem ilyen lesz.
117. matyera (válaszként erre: 105. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 23. 17:59
Szüleid nem tudnak anyagilag támogatni,ha elköltöznél? Hogy ne hozzájuk kelljen költöznöd?
116. matyera
2020. máj. 23. 17:57

Huhh..végig nem olvastam, bocsi. De ez hogy van, hogy neki olyan nő kell akinek pénze van? Ismert téged meg az anyagi hátteredet, mikor összeházasodtatok, ugye?

Mikor változott meg?

2020. máj. 23. 17:53
Ma például megint normális,csak rossz úgy lenni,hogy nemtudod mikor jön ez megint..mint a hidegzuhany.
114. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 111. - Michelle.r)
2020. máj. 23. 17:52
Utolsó mondatot,hogy érted?
113. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 106. - Michelle.r)
2020. máj. 23. 17:51

Igen jól látod.Azóta ilyen amióta rászakadt a családfenntartás.

Ezt abszolult megértem és nagyon bánt engem is,de nemtudom más férfiből is ezt váltja ki egy ilyen helyzet?

112. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 107. - Michelle.r)
2020. máj. 23. 17:50
Küldenél egy ilyen linket?
111. michelle.r (válaszként erre: 110. - Semleges)
2020. máj. 23. 15:11
Egyetértek. A változás csak annyi lenne, hogy nem három, hanem négy ember élete lenne katasztrófa. Fog ez menni egyedül is, ha beleáll a helyzetbe.
110. semleges (válaszként erre: 109. - Buspics)
2020. máj. 23. 15:04
Szerintem azért annyira nem részletkérdés. De nem vagyunk egyformák. Ettől függetlenül az apa biztos félti és szereti is a lányát, unokáit.
109. buspics (válaszként erre: 96. - Semleges)
2020. máj. 23. 14:27

Más szempontból is lehetne ezt nézni. Az apja. Milyen apa az, aki nem félti a lányát és nem nyújt neki segítséget egy ilyen helyzetben? Engem ez felháborít.


Az 50 nm meg már részletkérdés. Én is ismerek olyan családokat, akik ennél sokkal kisebb helyen nyomorognak. Inkább 50 nm, mint egy bántalmazó család.

108. MenoPause (válaszként erre: 77. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 23. 14:06
🙂👍
107. michelle.r (válaszként erre: 105. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 23. 14:06

Nem, nem csak ez. A youtube tele van jobbnál jobb leckékkel. Főleg ha alapfokon már tudod. Nehezebb, mint tanárral, de nem lehetetlen. Még azt is kiválaszthatod, hogy brit, ausztrál vagy amerikai tanárral akarsz tanulni.

Csak rajtad múlik, hogy sikerül-e, hajrá!

106. michelle.r (válaszként erre: 75. - Channa*)
2020. máj. 23. 13:56

Az mindegy. A papát soha senki nem fogja arra kötelezni, hogy fogadjon be három embert. Ő az ingatlan haszonélvezője.


A párterápia az egyetlen megoldás. Lehet a pasit cafatokra tépni, de egyedül kell eltartania négy embert, leterhelt, valószínűleg fizikailag is, de idegileg biztos, hogy teljesen kimerült, és ettől egyre agresszívebb lesz.


Gondolom, nem született volna két gyerek a kapcsolatból, és nem tartana ennyi ideje, ha mindig ilyen lett volna. Ergo szerintem érdemes utána menni, hogy mi változott. Mert más kiút nem látszik.

105. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 104. - Zaya86)
2020. máj. 23. 13:36

Köszönöm!

Apukám tudja milyen.De amikor a gyerek is érezte,hogy papa menekül amikor ott voltunk akkor az jobb lenne nekik?Mert én nem vagyok benne biztos.

Nyelvtanulás.

Duolingozok minden nap.

Mert sajnos pénzem nincs rá és csak ez ingyenes.Nemtudom ez mennyire lesz elég.

Imádom az angolt.Szívesen is tanulnám rendesen.Alapfokon tudok amúgy.De a nyelvtanfolyam semmit nem ér(voltam anno)egy magántanár meg megfizethetetlen számomra.

104. Zaya86
2020. máj. 23. 13:27

Nagyon sajnálom a helyzetedet, borzasztó lehet ez a folytonos feszültség. Mert gyanítom, amikor épp fenn van a párod, te akkor sem tudod már elengedni magad...értelemszerűen jön majd a lenn is.

Nem beszélve a gyerekekről, akiknek azt kell halgatniuk, hogy apa ócsárolja anyát.

Én azt gondolom, attól hogy kicsik, még nem buták, és simán látják hogy nem te vagy a hunyó ebben a cirkuszban.

Remélem nem hiszed el, amiket az élettársad mond rólad és a gyerekekről!

Nem is tudom mit tennék a helyedben...talán leülnék mégiscsak az apámmal és elmesélném neki az egész sztorit. Hogy egyelőre nincs máshová menned és tudod hogy egy kis lakásban ez egy kényelmetlen helyzet, de ideiglenesen talán elviselhetőbb lenne, mint a folytonosan visszatérő lelkiterrorban.

És talán apukádnál könnyebben tudnál magadra koncentrálni...talán belevághatnál egy nyelv megtanulásába vagy magasabb szintre való fejlesztésébe (nem tudom van-e és hogy milyen tudásod).

És ahogyan írtad, egy jó nyelvtudással akár otthonról is kifizetődő munkát tudnál végezni és idővel még talán egy kisebb albérletet is ki tudnál gazdálkodni magatoknak a gyerekekkel.

Szerintem valamit mindenképp lépj, mert az évek csak mennek és ha belegondolsz, akkor senki sem azért él hogy boldogtalan legyen!

Minden jót neked!

103. Alfyorova (válaszként erre: 102. - Semleges)
2020. máj. 23. 11:01

Így van. Szerintem az emberek nagy többsége a tiszta helyzetet szereti, nem kockáztat meg semmilyen jogi problémát, amit végül csak a Bíróságon lehet megoldani.

Kinek hiányzik ez?

102. semleges (válaszként erre: 101. - Alfyorova)
2020. máj. 23. 10:55

Csak tiszta viszonyokkal vennék bármi ingatlant.

10 év pereskedés? Bele is hülyülnék:)

101. Alfyorova (válaszként erre: 99. - Aszparagusz)
2020. máj. 23. 10:50

Előrebocsátom, nem vagyok jogász.


De a környezetemben történt ilyen. Úgy vettek meg egy ingatlant, hogy kiskorú gyermek lakott benne a mamájával. Un. kilakoltatási pert kellett kezdeni a vevőnek. Több mint 10 évig tartott a per, amennyire én tudom pontosan azért, mert kiskorú volt bejelentve a vétel időpontjában.



A vevő pert nyert, ez Az már más kérdés, hogy közben eltelt több mint 10 év. Nem tudom megérte-e?

Ahogy én hallottam, nagyon megbánta a vételt.

100. andi6020 (válaszként erre: 95. - Alfyorova)
2020. máj. 23. 10:46
Sokan megvesznek olyan házat, amibe be vannak jelentkezve. Semmit nem jelent.
99. aszparagusz (válaszként erre: 95. - Alfyorova)
2020. máj. 23. 10:42

A "lakottan eladás" abban az esetben lenne igaz, ha a fórumindítónak haszonélvezete lenne az ingatlanon.

Ebben az esetben erről szó sincs.

98. aszparagusz (válaszként erre: 95. - Alfyorova)
2020. máj. 23. 10:40

Nem lakottan eladás. A saját tulajdona, azt csinál vele, amit akar.

A bejelentkezés semmit nem jelent. Az adásvételnél általában kikötik, hogy a bentlakók jelentkezzenek ki, ha nem, akkor az új tulajdonos minden további nélkül kijelentheti őket.

Sajnos sokan még mindig azt hiszik, hogy a bejelentkezés egy ingatlanba bármilyen jogot ad, ez nem igaz.

97. semleges (válaszként erre: 93. - Aszparagusz)
2020. máj. 23. 10:39
Ez így van.
96. semleges (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 23. 10:38
Egy idős embernek akit a megszokottból kibillentenek, bizony "nyűg". De attól ő még szeret és a gyereke vagy, unokái vannak. Nem szabad ezt a terhet rápakolni ha ő ezt magától nem ajánlja fel. És valljuk be, az 50 nm 4 embernek nem olyan nagy élettér.
95. Alfyorova (válaszként erre: 93. - Aszparagusz)
2020. máj. 23. 10:36
Igen, ebben igazad van. De az eladás ebben az esetben un. "lakottan eladás". Nehéz keresni egy olyan vevőt, aki megvesz úgy egy házat, amiben kiskorú gyermekek és édesanyjuk lakik, szabályosan bejelentve. Elméletben lehet, de a gyakorlatban szerintem szinte lehetetlen.
94. semleges (válaszként erre: 83. - Alfyorova)
2020. máj. 23. 10:35
A józan ész és az empátia ezt diktálná de attól félek ez sajnos nem így van. A jog erről másképp vélekedik, de ne legyen igazam.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook