Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lélekgyógyászat fórum

Lélekgyógyászat (beszélgetős fórum)


1 2
2009. aug. 24. 17:11
öcsém betegen született, azt mondták az orvosok, hogy felnőtt korára nem fogja megtartani a saját testsúlyát, össze fog roppanni. évekig kezelték gyógyszerekkel stb. aztán elvittük természetgyógyászhoz, néhány hónap alatt annyit javult az állapota, mint egyépként 10 év alatt. Ma 18 éves, még ÉL!
18. judy47 (válaszként erre: 15. - Zizisicc)
2009. aug. 24. 17:09
Elhiszem ,de ettöl még nem hiszek ebbe.És a természetgyogyászok nem ORVOSOK! Nem gyogyitanak csak hátráltatják az orvost.Nem véletlenül vannak orvosok hidd el.
17. Zizisicc (válaszként erre: 14. - Judy47)
2009. aug. 24. 17:06

Igen, így van, a probléma gyökerét kell megtalálni és megszűntetni, nem pedig a tüneteket a felszínen kezelni. Ezzel teljes mértékben egyetértek!

De ha kicsit szétnézel, pont a hagyományos, nyugati orvoslás az, ami legtöbbször megelékszik a tüneti kezeléssel, pl. gyógyszerek adásával, és nem a valódi ok megszüntetésére törekszik. Ha már a lelki problémákról beszélünk ....

:o))

16. fbb53e1d99 (válaszként erre: 14. - Judy47)
2009. aug. 24. 17:05
Nagyon helyesen írod!-:)
15. Zizisicc (válaszként erre: 13. - Judy47)
2009. aug. 24. 17:02

A természetgyógyászatnak nagyon sok ága van és csak néhány korlátozódik a gyógyteákra. Nézz egy kicsit utána. :o)))

Ide tartozik jelenleg pl. a kineziológia, a Bach-virágterápia, a reiki, az aromaterápia, a különböző masszázsok, grafológia ..... és még sorolhatnám ..... amikkel igen eredményesen lehet sokféle lelki problémát kezelni.

14. judy47 (válaszként erre: 7. - Zizisicc)
2009. aug. 24. 16:54
Lehet,hogy elég kategorikusan hangzik de igy van.Ezt tanultuk évekig.A lelkibetegségnek rengeteg fajtája van és nem csak megszüntetni kell hanem orvosolni is.Mert akkor az esetleges következö problémánál a megelözés sikerülhet.Ha nincs orvosolva akkor a problémák halmozodnak és szaporodnak.Probléma alatt értem azt ha nem sikerül teljesen kilábalnod akkor legközelebb nagyobb terhet cipelsz.
13. judy47 (válaszként erre: 9. - E988488e87)
2009. aug. 24. 16:49
Én nem hiszek benne és ha rolam lenne szo akkor még a gondolat sem jutna eszembe,hogy a természetgyogyász segit.Mit tesz a természetgyogyász? Ajánl esetleg gyogyteát amit te is kérhetsz gyogynövény boltokba de semmit nem ér.Én tanulta a gyogypedagogiát és nem véletlenül tanuljuk évekig a lelkibetegségeket.
12. anda1986 (válaszként erre: 1. - Tinam)
2009. aug. 24. 16:48
nyugodtan fordulj hozzá, nekem már nagyon soktat segítettek, azóta kiegyensúlyozottabb vagyok és sokkal jobb embernek érzem magam :)
11. wanda2 (válaszként erre: 10. - Zizisicc)
2009. aug. 24. 16:22
Természetesen nem arra gondoltam, hogy 100-ban a terapeutáé a felelősség, hiszen lelki problémáról van szó.Adott esetben viszont az alábbiak felelősségre vonhatók, az biztos.A természetgyógyászokról nem tudom, hogy ugyanez elmondható-e, főként ha nem végzett iskolát.(ez a mondat nem kötekedésből íródott, hanem valóban nem tudom)
10. Zizisicc (válaszként erre: 8. - Wanda2)
2009. aug. 24. 16:18

A természetgyógyász is szakember ..... iskolát végzett, vizsgázott ..... (elvileg), őt is felelősségre lehet vonni.

DE! Azt tudni kell, hogy lelki problémák esetén a kívülről csak segíteni lehet, de a gyógyuláshoz vezető lépéseket a páciensnek kell megtenni, a felelősség ezért nem kizárólag a szakemberé. Ill. annyiban az övé a felelősség, hogy milyen terápiát választ a kezelés során.

9. e988488e87 (válaszként erre: 5. - Judy47)
2009. aug. 24. 16:15
A természetgyógyászat nem csiri-bí csiri-bá !!!
8. wanda2 (válaszként erre: 5. - Judy47)
2009. aug. 24. 16:13
Egyetértek, én is szakemberhez fordulnék, akit adott esetben felelősségre lehet vonni.(bár erre soha ne kerüljön sor)
7. Zizisicc (válaszként erre: 5. - Judy47)
2009. aug. 24. 15:56

" Csak pszichologus, neurologus vagy pszichiáter segithet neked."


Ez elég kategórikus kijelentés. Honnan vagy ennyire biztos benne? :o))

2009. aug. 24. 15:54
Én sem hiszek semmilyen "varázslásban"!
5. judy47 (válaszként erre: 1. - Tinam)
2009. aug. 24. 15:49
Nem szabad csak is kizárolag szakember segithet.Nem hiszek a természetgyogyászatban se.Csak pszichologus,neurologus vagy pszichiáter segithet neked.De csak ugy tud ha öszinte vagy hozzá.Ha nem müködsz együtt akkor nem fog tudni segiteni neked.
4. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Tinam)
2009. aug. 24. 15:45
Természetgyógyász vagyok, lelki problémákkal foglalkozom, én hiszek benne ...... és tapasztalom ..... és Te? Te hiszel benne? :o))
3. Cyntia (válaszként erre: 1. - Tinam)
2009. aug. 24. 15:43
mert ha én "hiszek" akkor te is fogsz?
2009. aug. 24. 15:31
én a lelki bajommal pszichológushoz fordultam. Nekem segít.
2009. aug. 24. 15:30
Azt szeretném megkérdezni ,hogyha úgy érzed lelki bajod van Te elmennél egy arra alkalmas helyre? Gondolok para-pszihológusra,vagy esetleg valamilyen ezoterikus helyre? Ti hisztek benne?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook