Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lekésett repülő... Mit tegyek, ha kevés az átszállási idő? fórum

Lekésett repülő... Mit tegyek, ha kevés az átszállási idő? (tudásbázis kérdés)


23. andi6020 (válaszként erre: 21. - YPanna)
2012. júl. 10. 19:05
Amsterdamban ragyogóan ki van táblázva minden, lehetetlen, hogy ne találd meg a géped.
22. YPanna (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2012. júl. 10. 18:22
Szia, mert olyan eltévedős típus vagyok :),kinyomtattam a reptér alaprajzát. Ha nem késik az első gép nem lesz baj, ha meg a második sem késik akkor még a hajót is elérem :)
21. YPanna
2012. júl. 10. 18:17

Sziasztok, köszönöm a válaszokat. Eléggé szórnak :)

A jegyemet a légitársaság csatlakozási ajánlásával vettem, én is több időt szoktam hagyni, de még egy hajó menetrendetet is kellett igazítanom a dologhoz. Biztos nem lesz semmi para, csak érdekelt h milyen lehetőségeim vannak :) 1 órám lesz Amsterdamban, remélem időben indulunk, és akkor elég lesz :)

köszi mindenkinek

Panna

20. Sopianae (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2012. júl. 10. 17:27
Ha előre megveszed a jegyet, tuti lesz helyed és olcsóbb is.... :D
19. emagdi (válaszként erre: 2. - YPanna)
2012. júl. 10. 17:18

ugyanannál a légitársaságnál átfoglalnak neked a következő járatra amire van hely.

szerintem ne parázz feleslegesen, majdcsak lesz valahogy, ott nem fogsz maradni! :) (de amúgy miért késnéd le a csatlakozást a saját hibádból???)

2012. júl. 10. 17:15

Én Londonba mindig 4 órát várok :S

Érdemes úgy menni, hogy legyen 3 órád az átszállásra..

17. agis (válaszként erre: 16. - Ujlany)
2012. júl. 10. 17:09

Nem tudom segit-e, a varolistan az en membership-em is mindig a mezei varolistasok ele rak.


Altalaban a rendszerben latjak, hogy direkt atszallassal utazol e vagy masnap mesz tovabb. En 10bol 10szer direkt utazom, gyors tranzittal. Igy soha nem kerdeznek, csak becheckoljak a taskat.

16. ujlany (válaszként erre: 14. - Agis)
2012. júl. 10. 16:58

Dehogynem, siman. Hiszen mindig megkerdezik, hogy a vegcelig szeretned-e.

Siman lehet, hogy megallsz Parizsban egy napra es kell a csomagod, ugy mesz tovabb.


Hat ennekem akkor jobb tapasztalataim vannak. A borondok mindig ott voltak.

A beszallast meg mindig engedtek. Nem akartam elobb irni, hogy en business class-on utazom, es Platinum member vagyok az AF/KLM-nel. Lehet, hogy ez is segit. :-)

2012. júl. 10. 16:56
Ugy kell kiválasztani a járatokat hogy lehetöleg oda érj. Igy is lehet nagyobb késés de az nem a Te hibád.
14. agis (válaszként erre: 11. - Ujlany)
2012. júl. 10. 16:53

Be sem checkoljak a taskat felutig...:)


Ha ugyanazzal a legitarsasaggal mesz tovabb es keson landol a geped, mar at sem teszik a taskat a masik jaratra! Meg le sem szalltal es a repter belekalkulalja, hogy nem fogod elerni a gepet.


Legutobb jartam igy FRA-n keresztul szalltam at es meg nyitva volt a kapu, mikor odaertem (kb 15 perc alatt rohantam vegig az epulet egyig vegetol masikig) mikor kozoltek, hogy mar nem szallhatok be, atfoglaltak a kovetkezo jaratra.


Ilyen is van.

2012. júl. 10. 16:52

jah, és fel is ajánlották, hogy ha nincs kedvem futni, átfoglalnak a következőre.. szóval segítőkészek.

egyébként a lényeg az, hogy foglalásnál egyben vetted-e meg a jegyeket. ha igen, akkor kötelesek átfoglalni, ha nem, akkor sajnos a te sarad. de mivel mindkettő KLM, gondolom egyben foglaltad le őket. :)

2012. júl. 10. 16:51
nekem érkezett már be késve gépem, és 20 perc volt csatlakozásig... akkor egy kísérő hölgy várt a nevemmel a kijáratnál, és futottam utána, így 10 perc alatt sikerült átszállni. :)
11. ujlany (válaszként erre: 2. - YPanna)
2012. júl. 10. 16:45

nagyon egyszeru.

Ugy add fel a csomagodat, hogy a vegcelnel kered vissza.

Igy amikor a geped megerkezik azt a csomagot atteszik a masik gepre, teged pedig varni fognak egy jodarabig, mert kulonben ki kell keresniuk a csomagot.

Kicsit ciki, mikor meg 10 percre vagy a kaputol, rohansz es kozben folyamatosan hallod a nevedet, meg hogy "this is the final call....".

Ne izgasd magad, menj, kicsi az eselye hogy le fogod kesni.

Meg sem tudnam szamolni hanyszor utaztam igy. Sosem kestem le, egyszer vittek harmunkat a gep utan ami mar elgurult a kaputol.

10. githaj (válaszként erre: 2. - YPanna)
2012. júl. 10. 16:40
nem szabad bénázni:-)
2012. júl. 10. 16:26
A Transit-on későbbi járatra helyet lehet kérni ha járat késés miatt kési le az utas az átszállást.
8. agis
2012. júl. 10. 16:21
Tapasztalatom szerint FRA ott 40 perc, MUC 20 perc, AMS 30 perc alatt atszallhato. Europan beluli jaratok eseten. Ha tengerentuli a csatlakozas, a plusz security miatt plusz 20 percet erdemes szamolni.
7. agis (válaszként erre: 2. - YPanna)
2012. júl. 10. 16:20
Velem tobbszor elofordult mar, hogy lemaradtam a csatlakozasrol. na akkor nehany oras unatkozas es nezelodes utan a kovetkezo jarattal tudtam csak tovabb menni.
6. agis
2012. júl. 10. 16:18

Nem fognak megvarni (nap kozben biztosan nem) de ha utolso geppel (esti) utazol 10 percet szoktak varni.

Ha lekesed megis, a kovetkezo jaratra automatikusan atfoglalnak.

Hol szallsz at es mennyi idod van atszallni?

2012. júl. 10. 16:18
indulj hamarabbi jarattal,h idobe oda erhess a repuloterre. 2 oraval repules elott kell becsekkolni,sajnos enm fognak rad varni,
2012. júl. 10. 16:12

Vannak négykerekű kiskocsik utasszállításra, vezetővel ellátva, mutasd meg a jegyed neki, hogy a kíván kapuhoz, kijárathoz vigyenek.

Ha viszont az egyik járat későn indul és ez miatt késed le a csatlakozást, követelj hotelszobát és élelmet.

Sok szerencsét :)))


Általában úgy rendelem a jegyem, hogy legyen 2-3 óra az átszállás között.

3. 9678a02221 (válaszként erre: 2. - YPanna)
2012. júl. 10. 16:06
Nem varnak meg sajnos..A te felelosseged,hogy odaersz vagy sem.Meg csak karteritest sem kapsz ha lekesed a repcsit.
2012. júl. 10. 16:05

Sziasztok, utazás előtt állok, és a KLM járatával utazom átszállással. Mindkét gép KLM. Vajon ha a saját bénázásomból nem sikerül időben odaérnem a kapuhoz, akkor megvárnak? vagy mi történik ilyenkor??

köszi

Panna

2012. júl. 10. 16:03
Lekésett repülő... Mit tegyek, ha kevés az átszállási idő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook