Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet szoptatás alatt együtt szedni az Elevitet és a Dr. Lenkei féle kálcium-magnézium-c-vitamin italport? fórum

Lehet szoptatás alatt együtt szedni az Elevitet és a Dr. Lenkei féle kálcium-magnézium-c-vitamin italport? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
90. Lilliana88 (válaszként erre: 47. - A9986bef96)
2010. máj. 25. 20:43

Na ez az Vita1!


Ez téged minősít, hogy családanyákat TE minősítessz és a halálos "gyógyszerdózis" felé sodornál ahelyett, hogy szednél egy kis B1-et, (kb 500 mg-ot mint mi sokan) hogy a koncentrációd megjavuljon és újraolvassad az emberek sikereit a vitaminokkal kapcsolatban! :)

Ha rajtad múlna már kihallt volna az emberiség!!

Vagy ez a célod?


Te is félreolvasol minden pozítívat mint Pirosalma, vagy el sem olvasod!

Figyu!

Ne fájjon az igazság! Nézz sztembe vele! Légy bátor!!

Mi bajod a gyógyulással, az emberek állapotának javulásával? Ennyire fáj???


:):)

puszi

2010. máj. 25. 20:40

Te lilike...hol marad az "én mindenkit szeretek,téged is"-puszi? :O

Jól van,majd jön Alma,azt ír neked valami nagyon szerelmeset...:)

88. Lilliana88 (válaszként erre: 41. - Pirosalma)
2010. máj. 25. 20:28

Csókolom!

:) "Placebóhatás"?????


Pirosalma!

Te mikor beszéltél a tengerimalacokkal??


Ha az emberi szervezet képtelen C-vitamint előállítani és "csak a placebóhatás" érvényesül ha 10.000 mg C-vitamint szed és remekül van tőle,akkor az emberszabású főemlősök, a gyümölcsevő denevérek, a füstifecskék, néhány énekesmadár és halfaj is csak beképzeli magának, hogy meggyógyultak, egészséges utódot szültek, vidámabbak lettek stb.?


hahahahaahahahh


Nehogymár az elméletedből az következzen, hogy az ember néhány halfajjal azonos intelligenciájú!??!!!!!

:):):)


Köszi song35!

"Alább emlegettétek a tengerimalacokat. Mint ugye tudjuk, ők sem tudnak C-vitamint előállítani. Kutakodtam egy kicsit, hogy a hiánya náluk miben nyilvánul meg, és hogy egy átlagos felnőtt egyednek mennyit kell naponta fogyasztani. Ezt találtam. "A tengerimalac szervezete, csakúgy, mint az emberé, az emberszabású főemlősöké, a gyümölcsevő denevéré, a füstifecskéé és még néhány énekesmadáré és halfajé, nem képes C-vitamint előállítani, ezt a táplálékkal veheti csak magához. Napi szükséglete 10 mg. Étvágytalanság, szem- és orrváladékszaporodás, sebek a bőrőn, testsúly csökkenése, hasmenés, izületi fájdalmak, levertség, jelentős szőrhullás C-vitamin hiányát jelzi. Ilyenkor durvább lesz a szőre, fájdalmat érezhet, ha hozzáérünk, felsír, esetleg képtelen saját testsúlyát fenntartani. Azonnal forduljunk orvoshoz, mert C-vitamin-pótlásra van szüksége, a skorbut megfelelő kezelés nélkül halálhoz vezet! A felépüléshez legalább 7-10 napig tartó kezelés szükséges. A napi adag 30 mg, egyes esetekben akár 50 mg/ttkg is lehet. C-vitaminhiány esetén hatásosabb, ha a napi adagot nem egy alkalommal egyszerre, hanem arányosan elosztva, naponta kétszer vagy akár többször adjuk. A növekedésben lévők, a vemhes és a szoptató nőstények a veszélyeztetettebbek, mivel ezek C-vitamin-szükséglete jóval magasabb!! A stressz alatt lévő és fertőző betegségekben szenvedő tengerimalacok szintén több C-vitamint igényelnek!!"

Nos, ha egy tengerimalacnak naponta 10 mg C-vitaminra van szüksége, betegség, vemhesség stb. esetén ennek jóval többszörösére, akkor hogyan taníthatják azt, hogy az embernek, aki súlyosabb egyed, mint egy kis tengerimalac, naponta 60-80 mg-ot kell csak fogyasztania???? Ez abszurd, nem?"

87. a9986bef96 (válaszként erre: 85. - Song35)
2010. máj. 25. 16:15
Hát ezt lehet nekem kellett volna címezned.Én rám igaz ez.Alma elég nyitott.Inkább rá jellemző,rám meg a merevség.
86. Pirosalma (válaszként erre: 85. - Song35)
2010. máj. 25. 16:14

Nem, kérlek, ez egy értelmi-logikai vita volt.


"mert mindketten mást vallunk, mást tapasztaltunk, mást tanultunk." - igen, te a szubjektív tapasztalatokra, én meg a több nagyságrenddel objektív vizsgálatokra építek.


"nyitott lenni az új kutatási eredményekre, te pedig nem nagyon. :)" - egy kutatási eredmény nem került itt szóba, nem tudom.

85. song35 (válaszként erre: 75. - Pirosalma)
2010. máj. 25. 16:11
Úgy érzem, hogy fölöslegesen írogatunk itt egymásnak. Egyrészt, mert mindketten mást vallunk, mást tapasztaltunk, mást tanultunk. Másrészt mert én igyekszem (úgy érzem jól megy :) )nyitott lenni az új kutatási eredményekre, te pedig nem nagyon. :) Nem szabad szemellenzősnek lenni semmilyen témában. Kívánom neked, hogy minél előbb "mozogj szélesebb skálán". :) Azért én maradok tisztelettel feléd, még ha te valószínűleg magadban leminősítesz engem. :)
84. Pirosalma (válaszként erre: 79. - A9986bef96)
2010. máj. 25. 16:09

"Alapjáraton igen..."

Ezt azért felejtsük el, mert nem igaz. Testtömegtől függ és egyebektől függhet, ez okozhat számottevő eltérést.


Akkor neked is elmondom: a szükséglet a lakosság adott korcsoportja 97,5 %-ának szükségletét jelenti.

83. a9986bef96 (válaszként erre: 82. - Pirosalma)
2010. máj. 25. 16:08
Nyílván.
82. Pirosalma (válaszként erre: 77. - A9986bef96)
2010. máj. 25. 16:05
Tudod te, mennyi idő az akkreditáció? Sok. A tankönyvfrissítés szintén.
81. a9986bef96 (válaszként erre: 80. - Pirosalma)
2010. máj. 25. 16:04

Hát...kettőnk közül te tudsz naprakészebb lenni.;)

Azért megadhatnád,hogy mire alapozod,hol és kitől olvastad,had tanuljak!:D

80. Pirosalma (válaszként erre: 76. - A9986bef96)
2010. máj. 25. 16:03
A tankönyvek kurva lassan frissülnek. És sokszor nem adnak teljes képet. Pl. az, hogy a C-vitamin-szükséglet 60 mg/nap, nem jelenti, hogy ne lenne pozitív hatása magasabb bevitelnek. Erre vonatkozóan úgy néz ki, a megadózisok nem, de a párszáz (300-500 mg/nap) mg-os bevitel kifizetődő egészségesek számára is.
79. a9986bef96 (válaszként erre: 74. - Song35)
2010. máj. 25. 16:00
Alapjáraton igen,gyakorlatilag nem.Azért is mondtam,hogy egy egészséges felnőtt ember normál körülmények közti napi szükséglete.Ez nem gyerek,ez nem terhes,ez nem vitaminhiányos,ez nem hidegy-fagyos idő,tavasz kezdet,stb.A megadózisok,vagy kisebbek,de már emeltadagok speciális helyzetre vannak,ha a speciális helyzet megszűnik,az átlag a mérvadó,pont az említett rizikófaktorok miatt.
78. a9986bef96 (válaszként erre: 71. - Song35)
2010. máj. 25. 15:56
A dietetikusi munka lényeg és veleje a prevenció.A prevenciónak külön szintjei vannak,primer, szekunder és tercier.Ezek más-más területet jelentenek,tehát a kérdésedre a válaszom az,hogy: is-is-is! :D
77. a9986bef96 (válaszként erre: 71. - Song35)
2010. máj. 25. 15:54
Egy változás akkor lehet mérvadó,ha akreditált.Amíg nekem a legfrisebb jegyzetemben szerepel valami,addig az a mérvadó.Persze az akreditáltság megjelenhet szakmai konferenciákon is,nem csak egyetemeken,ez a továbbképzések lényege,de az azon kívül megjelent információk nem tekintendők mérvadónak.Számít és fontos az információ eredete nagyon.Ezek eléggé komolyan megszabott dolgok,legyen szó bármiről is.Szóval meg van a maga menete,ahogy új információk betörhetnek.Ha ez nem így lenne,nem lenne a tudománynak (bármilyen területű is) tekintélye és hitelessége.
76. a9986bef96 (válaszként erre: 73. - Pirosalma)
2010. máj. 25. 15:49

Nyugi,amíg nem érkezik ezt módosító hiteles információ,csak addig marad.:D

Az igaz,hogy csak "jelenleg" lezárt,tehát elég pontatlanul fejeztem ki,amit szerettem volna!;)

75. Pirosalma (válaszként erre: 74. - Song35)
2010. máj. 25. 13:49

Ha egy adott értéket adsz, akkor megalapozott, ha fölveted, mindenkinek ennyi-e a szükséglete, kortól, nemtől, fizikai aktivitástól függetlenül. Ezzel szemben ha intervallumot adsz meg, akkor kevésbé.


"Szerintem ha józan paraszti ésszel belegondolsz, akkor ez nem lehet így! Akkor tulajdonképpen mindenki szervezetének egyforma a szükséglete?"


A választ már megadtam, hogy miért egy adott érték van megadva szükségletnek. Nem volt érthető?

74. song35 (válaszként erre: 72. - Pirosalma)
2010. máj. 25. 13:32
Azért adtam meg ezt a tartományt, mert szerinted, és a tanulmányaid szerint ez a megfelelő mennyiség mindenki számára. Szerintem ha józan paraszti ésszel belegondolsz, akkor ez nem lehet így! Akkor tulajdonképpen mindenki szervezetének egyforma a szükséglete?
73. Pirosalma (válaszként erre: 70. - A9986bef96)
2010. máj. 25. 10:04

"Ez a C-vitaminos buli nem fog változni.Lezárt kérdés az,hogy mit okozhatnak a megaadagok."


Ezt nem tudhatjuk, ezért ne vésd kőbe a 60 mg/napot!

72. Pirosalma (válaszként erre: 71. - Song35)
2010. máj. 25. 10:02

"Nem tudom azt elképzelni, hogy mondjuk egy átlagos testalkatú, irodában dolgozó, egész nap ülő embernek, és pl. egy napi 12 órát dolgozó fizikai munkásnak is egyformán ezekre a mennyiségekre van szüksége."


1. Magad sem egy adott értéket adtál meg, hanem a 60-80 mg-os tartományt.


2. A tápanyagbeviteli referenciaértékek az átlag+2SD alapján vannak megadva, ennek megfelelően a lakosság adott korcsoportja 97,5 %-ának fedezi a szükségletét.


(Átlag = átlagos szükséglet; SD = a szükséglet szórása.)

71. song35
2010. máj. 25. 09:56
Jól van, örülök, hogy mást is tanulmányozol. :) Szerintem a C-vitaminos buli már sokat változott, az elmúlt évekhez képest. Persze mindenkire rá van bízva, hogy ezt elfogadja-e, vagy sem. Az is relatív, hogy kinek mi a mega adag, ez már lentebb vitatva lett. Valahogy én nem tudom azt elfogadni, hogy mindenkinek 60-80 mg C-vitaminra van szüksége! Nem tudom azt elképzelni, hogy mondjuk egy átlagos testalkatú, irodában dolgozó, egész nap ülő embernek, és pl. egy napi 12 órát dolgozó fizikai munkásnak is egyformán ezekre a mennyiségekre van szüksége. A másik, ami nagyon fontos, a megelőzés, mármint a betegségek megelőzése. Ti foglalkoztok ezzel, tanultok ezzel kapcsolatban valamit?? Egy dietetikusnak tudnia kell tanácsolni megelőző "praktikákat"? Vagy csak akkor jöttök már úgymond képbe, amikor megvan a baj? Nehogy félre érts, ezeket jóindulatból kérdezem. :)
70. a9986bef96 (válaszként erre: 69. - Song35)
2010. máj. 24. 15:59

Szoktam,hidd el.De ami nem egyezik vele,nem tartom elfogadhatónak.Nem véletlenül létezik az "akreditáció" fogalma.

Ez a C-vitaminos buli nem fog változni.Lezárt kérdés az,hogy mit okozhatnak a megaadagok.A napi adag,ami mellett kardoskodok,természetesen egészséges felnőtt emberre vonatkoznak normál esetben.Nyílván,hogy lehet ettől eltérő igény adott esetben,de az soha nem lehet mérvadó az általánosan alkalmazandó,vagyis az általában szükséges mennyiséggel kapcsolatban.Átmenetileg megnőtt igény helyzete és egyensúlyi helyzet között van némi különbség,nem is kevés.

69. song35 (válaszként erre: 66. - A9986bef96)
2010. máj. 24. 11:48
Ok, elfogadom. És azt sem mondom, hogy nem jó, amiket tanulsz! De ha időd, és energiád engedi, akkor kicsit majd olvass másfelé is, tanulmányozz más dolgokat is, és fogadd el azt, ha találsz a tanulmányaidon kívül más alkalmazható terápiát is. Esetleg olyanokat, amik majd összehozhatóak a te általad tanultakkal. Lehet, hogy sokkal jobb eredményeket fogsz majd elérni. :) Szép napot neked!
68. song35 (válaszként erre: 65. - A9986bef96)
2010. máj. 24. 11:43
Rendben. De! Azt értsd meg, és fogadd el, hogy van, akinek a több a jobb. :) És hagyd meg nekik azt, hogy ezt kinyilatkoztathassák anélkül, hogy támadás érné őket. Hiszen a saját testük reagálását ők érzik, nem más. Nem mondhatom meg én, hogy a te szervezetednek mi kell, mert azt valószínűsítem, hogy te érzed. De ez fordítva is igaz. :)
67. song35 (válaszként erre: 64. - A9986bef96)
2010. máj. 24. 11:38
Kívánom neked, hogy majd később se fájjon, és ne legyen belőle problémád. :) De ezt puszta jóindulatból mondom, ugyanis senkinek sem kívántam soha sem rosszat. :)
66. a9986bef96 (válaszként erre: 63. - Song35)
2010. máj. 24. 11:25
Hát ebből semmi nem lesz így az a helyzet.Én dietetikus növendék vagyok ugyanis.Mi eleget tanulunk a biokatalizátorokról.Mondhatni: állandó téma.
65. a9986bef96 (válaszként erre: 60. - Song35)
2010. máj. 24. 11:23

Lsd.60-as hsz-em!


Én nem mondtam,hogy a C-vitamin rossz...


"nem rád tartozik".Ok.

64. a9986bef96 (válaszként erre: 62. - Song35)
2010. máj. 24. 11:20

Természetesen.:)

De nem fájt.:)

63. song35 (válaszként erre: 61. - A9986bef96)
2010. máj. 24. 11:18
Jellemes egy orvos leszel, az biztos. :D:D:D Mindenkit mentsen meg az ég tőled!! :D:D:D
62. song35 (válaszként erre: 58. - A9986bef96)
2010. máj. 24. 11:17
Nagyon remélem, hogy a H1N1 ellen beoltattad magad!!!! :D:D:D:D:D:D
61. a9986bef96 (válaszként erre: 59. - Song35)
2010. máj. 24. 11:17
Az ilyet igen.Aztán lepasszolom.:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook