Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet biciklizni a terhesség ideje alatt? fórum

Lehet biciklizni a terhesség ideje alatt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
31. Elviracska (válaszként erre: 2. - Rencsilany)
2007. ápr. 19. 13:31

Szerintem is ,igy van ahány kismama annyi féle képpen hordja a terhességet.Van aki biciklizhet,mig csak a szülés el nem jön.De viszont van ki elsö perctől fájtatja a hasát,és nem könnyen viseli a terhességet.Ha te jól érzed magad ,és ugyérzed,biztonságos akkor hát nyugodtan biciklizzél.De ha egy kicsi kételyeded is van ugygondolom ,bird ki ezt a pár hónapot ,és aztán bepotolod...:))

Hiába hallgatsz bárkire is ,mert te azt kell csináldod,mi neked teljes mértékben megfelel.

30. Zojci
2007. ápr. 14. 14:29
Sajnos novemberben elvetéltem(,nem a bicajtól,nekem a védőnőm nem tiltotta,azt mondta,h nyugodtan,csak ne göröngyös úton!
29. mongi
2007. ápr. 13. 00:03
Én nem ajánlanám.
2007. ápr. 9. 22:57
IGEN LEHET NA PERSZE NEM RÓDEÓZNI,DE ÉN MIND A KÉT GYEREKEMMEL BICIKLIZTEM.UGYAN IS AVVAL JÁRTAM A BOLTBA, MERT NAGYON MESSZE VÓLT TÖLLÜNK, ÉS NEM BIRTAM VOLNA HAZA CIPELNI,A SOK CUCCOT. SEMMI BAJOM NEM VOLT BELŐLE.
27. lamoni
2007. ápr. 9. 17:31
Nagyon óvatosan lehet bicózni, de a rázkódás nem tesz jót a babának. Én is mindenhova azzal járok, így nagyon nehezen tudok lemondani róla, de van amikor és van akinek muszály. Én sajnos elvetéltem, valószínűleg nem ezért, de nekem tiltotta a doki, igaz néha megszegtem, bár nagyon óvatos voltam. Én éreztem, hogy nem jó bicóra ülni, és olvastam róla (AVIVA módszer)hogy ha valaki hosszan és rázós úton bicózik, mielőtt meg kellene jönnie valószínűleg nem lesz terhes, mert nem tud beágyazódni a petesejt.
2006. nov. 9. 18:48
Már miért ne lehetne?Persze én sem hegyi túrákra gondolok.Én mind a két terhesség alatt végig bicajoztam.Minden reggel elmentem a botba meg vissza,elbicajoztam a barátnőmhöz.Ennyi,ez szerintem nem sok.Persze mikor jeges volt az út meg nagy hó volt én sem kockátattam.
2006. nov. 9. 18:00
Nem nagyon ajánlom, a saját példámból okolva. Kb 4 hónapos terhes lehettem, mikor megrántottam a hasam a felülésnél. Alig bírtam hazakerekezni. A férjem mikor megtudta azonnal "eltiltott" a biciglitől. Hála az égnek nem történt nagy baj belőle, csak 3 napig feküdtem vele. Én és a babám is megúszta. De így vissza gondolva lehetett volna nagy baj is belőle. Azt tanácsolom, hogy nagyon gondold meg mit kockáztatsz.
24. Zojci
2006. okt. 19. 22:23
Na azért nem hegyi túrára gondoltam! Ennyi erőwel,ha sétálsz akkor is wérezgethetsz! Túlzásba nem kell esni! Különben sem bírok dombon fölfelé tekerni,max tolom:)
23. monee1
2006. okt. 18. 11:05

Na,kezdünk közös hullámsávra kerülni:)

De természetesen ha elkezdenék vérezgetni,rögtön abba hagynám a bicajozást, és nem titkolnám el a doki előtt hogy kerekeztem.

Nos, mivel mértékkel csináltam...nem volt semmi panaszom.

Hangsúlyozom...nem egész nap!

Mellesleg vettem szélesebb zselés nyerget, amit csak javasolni tudok...nagyon bevált.

Egyébként tényleg jó a téma....

22. mti (válaszként erre: 18. - Monee1)
2006. okt. 18. 09:40

Tudod felénk él egy mondás, hogy annak a gyerkőcnek az anyukáját aki meg akar születni elküldhetik a sóbányába dolgozni, akkor is meg fog születni.

De honnét tudjuk, melyik cspoprtba tartozunk?

Ezt már csak a sikeres szülés után lehet következtetni.

A téma különben nagyon jó, hisz nincs irodalma, senki nem teszi fel a kérdést a dokijának, hogy lehet e a jelentkező vérezgetés oka a bicajozás. No meg a dokinak sem ez lesz az első kérdése.

Ide pedig senki nem fogja beírni, hogy a bicajozásra gyanakszik, az okozhatott problémát.

Végül is nem egy egész életre kell magadtól megvonnod, csak kilenc hónapra. Aztán ha megerősödik a bébi és szépen tud ülni, akkor lehet gyerekülést vásárolni és délutánokon át tekerni vele.

21. Zojci (válaszként erre: 20. - Monee1)
2006. okt. 17. 13:44
Köszönöm:)
20. monee1 (válaszként erre: 19. - Zojci)
2006. okt. 17. 12:47
Gratula a babához, és jó egészséget kívánok nektek:))
19. Zojci (válaszként erre: 12. - Regineni)
2006. okt. 17. 11:16
:D Tudjátok mit! Először bántam,h megnyitottam ezt a topicot,de miwel egyre többen mondtátok,h lehet bicajozni,hát fogok is! Eleinte féltem,h baj lehet,de én kora reggel és este tekerek,és általában a járdán,szówal már nem aggódom annyira,sőt jobban érzem magam! :) Köszönöm mindenki wálaszát!!!
18. monee1 (válaszként erre: 17. - Mti)
2006. okt. 17. 10:53

Hát az ismerősöd és a cigi...látod pont erről beszéltem:)


Hogy te nem ajánlod, és az orvosod sem az egy dolog de..(ne itélkezz, hogy ne itéltess)

17. mti (válaszként erre: 11. - Monee1)
2006. okt. 16. 13:31

Ugyan, miért szegénységi bizonyítvány ha elmondom a véleményemet? Vagy talán nem, ez volt a fórum célja?


Tudod egy ismerősöm várandós lett, azt mondta azért nem szokik le a cigiről, mert XY is szívta , míg terhes volt. Hát itt lehetne beszélni szegénységről...


De nagyon elkanyarodtunk a témától, akkor sem ajánlom, és a dokim sem.

16. mti (válaszként erre: 8. - Monee1)
2006. okt. 16. 13:26

Az autóban az egész fenekeden ülsz, mint egy széken. De a kerékpáron a nyereg csak egy vékony csíkban támaszt alá. Sokkal nagyobb a nyomás a kisebb felület miatt, ez pedig felerősíti a rázkódást is.

Ilyenkor nem az a fontos, anyukának mi esik jól, hanem ne veszélyeztesse a bébit.


Ha nem akar punnyadni sétáljon, ússzon, vagy kismamatornázzon.

15. virkó
2006. okt. 16. 13:18
Szerintem aki akar tekerjen,de óvatosan.Terhesség alatt megváltozik a test súlypontja,könnyebben elszédül a kismama.Fellazulnak az ízületek,könnyebben megsérülhet.Azt is olvastam,hogy a kerékpározástól megvastagodhat-megerősödhet a gátizomzat,ettől meg nehezebb szülni.Sokféle sportot űzhetünk kismamaként is,pl.úszás,torna,jóga.Lehet kirándulni,nagyokat sétálni.Jobb elhagyni a kerékpárt néhány hónapig.(Én a terhésség alatt tornáztam.)
2006. okt. 15. 21:07

Barátnőm első babáját 12 hetesen elvetélve, második babáját 23 hetesen halva szülte ... -> pedig mind a két terhességet végig feküdte/pihente.

Harmadik terhességével dolgozott, sportolt /többek között bicajozott/: egészséges kislánya született.

13. monee1 (válaszként erre: 12. - Regineni)
2006. okt. 15. 18:32
:D
2006. okt. 15. 12:14

Szerintem ennyi erővel a széken is a gyereked fején ülsz, szex közben meg egy pénisz kopogtat a baba fején? :DDD Azt mégsem tiltja senki, pedig aztán akkor is rázkódik a baba.

Ennyre azért nem drasztikus a helyzet!

Azt a mozgász, amit korábban is űztél, nyugodtan csinálhatod, a legtöbb orvos szerint is, az új, a szervezet számára sokatlan mozgásformák nem tesznek jót.

11. monee1
2006. okt. 14. 15:18

Én nem alak formálás vagy tartása miatt bicajoztam, hanem mert engedélyezte az orvosom, és mert szeretek tekerni.Én nem azt mondtam, h mindenki nyugodtan kedvére cajgázzon...természetesen kérje ki orvosa véleményét, az a biztos.

De ezért ha valaki elitéi a másikat...az nem az én szegénységi bizonyitványom....kedves mti:)

Tudnék elitélendő dolgokat mondani,kiváncsi lennék arra mit mondasz.

A többiekhez szólva: Én sem mindennap tekertem, de havonta 1x, 2x igen,természetesen előre megszokott biztonságos útvonalon.

Senki nem kockáztatná gyermeke egészségét szerintem!!!!

2006. okt. 14. 15:06
Én az egész terhességem alatt mozogtam, tornáztam,(mivel az előtt is rendszeres aerobic ill tai-bo látógató voltam),de természetesen kismamáknak valót. Mivel az én munkámhoz is elengedhetetlen a bicikli, azt sem hanyagoltam el. Nem voltam veszélyeztetett terhes, így ameddig fel tudtam ülni a biciklire, nem volt nagy hasam, addig bicajoztam is, és semmi problémám nem volt!
2006. okt. 14. 13:47

Én nem itélem el azokat akik mozogni szeretnének. De azért terhesen egy kicsit jobban kell vigyázni a sportal. Nekem az orvosom megtiltotta, hogy biciklizzek.


És hát nem utolsó sorban tényleg képzeld el, hogy a gyermeked fején ülsz.

8. monee1 (válaszként erre: 5. - Mti)
2006. okt. 14. 12:34

Szerintem nem azt kéne elítélni aki mozog állapotosan, hanem aki a cigit szívja vagy akármilyen drogot fogyaszt. Szerintem mindenkinek van annyi esze, hogy nem olyan helyen kerekezik ami veszélyes vagy úthibás...

Ennyi erővel autóba se szabad ülni, hiszen az is rázkódik és nem tudhatjuk mikor lesz egy nagyobb baleset.... És nem elítélendő, mert le a kalappal az előtt aki mozogni szeretne és nem punnyad el!

2006. okt. 14. 11:23
Köszönöm a wálaszokat,igazából mégsem lettem okosabb:(
2006. okt. 13. 19:09

Szia!

Én úgy tudom szabad biciklizni, ha nem vagy veszélyeztetett, persze csak óvatosan.

Úgy tudom, hogy a kismamák egyensúlyérzéke romlik, ezért vigyázni kell, nehogy megbillenj.

AZért jó bicajozást.

5. mti
2006. okt. 13. 19:07

Képzeld el, hogy a gyereked fején ülsz!


Így már nem igazán van védve a rázkódástól és az ütésektől. Jó, hogy nem boxolni szeretnél várandósan. Persze a Te gyerkőcöd, annak teszed ki a minek akarod, felőlem rá is gyújthatsz.


Nem tudhatod mikor hajtasz egy gödörbe, vagy alakul ki olyan forgalmi helyzet, amikor ártasz neki.


Minden kismamát elitélek aki bicajra ül. És a dokim sem ajánlja.

2006. okt. 13. 14:42

sziasztok!


Azt mondta az orvosom lehet, de ne túl buckás területen, járdáról le,s fel.Én 8hós terhes voltam még bicajoztam:)nem volt semmi gond.

2006. okt. 13. 14:31
Sziasztok! Imádok biciklizni,azzal járok dolgozni is,ez annyit jelent,h majd minden nap megteszek 8kmert bicikliwel! Anyukám szerint weszélyes,ti mit gondoltok?
2006. okt. 13. 14:31

Lehet, bár embere válogatja.Én próbáltam, de nekem utána fájt a hasam.Viszont barátnőm birta, még a 7. hónapban is tekert.

Azért légy óvatos!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook