Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Legfőbb vágyam az életben, hogy anyum után mehessek (meghalt). fórum

Legfőbb vágyam az életben, hogy anyum után mehessek (meghalt). (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
2023. máj. 9. 14:15
Igen,szerintem is látnak minket,tudják mi van velünk hogy élünk és ha kell segítenek minket odaátról/fentről kinek kinek hite szerint. Sőt,tapasztaltam is hogy haza is járt egyik nagyapám "lelke" míg meg nem nyugodott. Fórumindiító,részvétem és megnyugvást kívánok!
61. tien (válaszként erre: 60. - Sütikee)
2023. máj. 6. 20:18

Bizony ,én is hiszem hogy lát fenntről és remélhetőleg büszke is rám.

Tizennyolc év távlatából már tudok mosolyogva gondolni rá.

De nincs olyan nap,hogy ne jutna eszembe.



Most a férjemmel hadakozunk,hogy ki megy a másik után.

Tulajdonképpen sztoikus nyugalommal vagyok ez iránt.

Megállna a szívem,pont.

Ezt már nem tudnám túlélni.

Sajnos sanszos,hogy a férjem sem...


Tehát,én tökéletesen megértem a FI mondandóját.

60. Sütikee (válaszként erre: 59. - Tien)
2023. máj. 6. 19:36

Köszönöm!

Itt szerintem nem az öngyilkosságról volt szó, nem értem, miért kellett a véleményét ilyen szinten és ilyen durván kifejteni. A vallomástevő az érzéseit írta le, nem hinném, hogy szó szerint gondolta, hogy öngyilkos akarna lenni. Ha meg esetleg így lenne, akkor nem hiszem hogy itt írogatna! Nekem ez a véleményem. Én is mondtam olyant, hogy bárcsak ne ébredtem volna fel, mikor anyukámmal álmodtam, mert borzalmas volt szembesülni a valósággal, és most is így érzem, mert azóta majdnem minden éjjel velem van álmomban. De ez nem azt jelenti, hogy öngyilkos leszek,vagy akarok lenni! Meg is kapnám tőle a magamét odaát az biztos!

59. tien (válaszként erre: 57. - Sütikee)
2023. máj. 6. 19:21

Rendben,de már szerintem megbánta azt az első hozzászólását.


Én is elvesztettem Anyukámat ,akkor azt hittem nem élem túl.De ettől függetlenül megértem azt is , hogy valaki elítéli még a gondolatát is annak ,hogy eldobja az életét.


Neked meg kívánok megnyugvást.

58. tien (válaszként erre: 57. - Sütikee)
2023. máj. 6. 19:16
😘
57. Sütikee (válaszként erre: 55. - Tien)
2023. máj. 6. 18:10
Szerintem maximálisan igaza van!
56. Sütikee (válaszként erre: 54. - Bellabi)
2023. máj. 6. 18:08
Köszönöm 🖤
55. tien (válaszként erre: 48. - Emmaa1)
2023. máj. 6. 07:10

Ne haragudj, de ez már erős.

Túltoltad , nagyon.

Olvass vissza,Ágica többször elnézést kért hogy nyersen fogalmazott.

Nem volt már elég?

Mit csináljon még hm?

54. bellabi (válaszként erre: 51. - Sütikee)
2023. máj. 6. 01:15

Őstinte részvétem Neked is.


Sok erőt, kitartást kívánok!🌷

53. Sütikee (válaszként erre: 49. - Ágica...)
2023. máj. 5. 20:03
Lerí az írásodból! Már ne haragudj, de amit írtál a gyászoló vallomástevőnek, az minősíthetetlen és gonosz volt! Persze, lehet véleményed, de legalább becsomagoltad volna! Tudod mit érezhet? Nem hiszem! Tudod miért írta? Nem hiszem, hogy szó szerint értette! Én is gondoltam ilyenre, én is most vesztettem el az édesanyám! És ilyenkor mondunk, gondolunk olyan dolgokra, amiket nem gondolunk komolyan. Te valószínűleg nem gondoltál ilyenekre, legalábbis az írásod alapján ezt gondolom. Nagyon nagyon bunkó dolog egy gyászolót így a földbe döngölni, aki ráadásul az édesanyját vesztette el! Szégyelld magad!
52. Ágio8405 (válaszként erre: 51. - Sütikee)
2023. máj. 5. 20:01
Részvétem 😞 Ez mèg nagyon kevés idő ahhoz hogy enyhüljön.
51. Sütikee (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 5. 19:57
Együtt érzek veled. Nagyon közeli kapcsolatban voltam én is anyukámmal, de sajnos másfél hónapja nincs velem. Ahogy telnek a napok, egyre jobban várom haza. Az idő nem segít. Én inkább azt kívánnám, bárcsak lenne újra velem. 😢
50. Sütikee (válaszként erre: 39. - Bellabi)
2023. máj. 5. 19:50
Nem, az idő nem segít! Ez egy hülye közhely.
49. ágica... (válaszként erre: 48. - Emmaa1)
2023. máj. 5. 09:58

Hol volt övön aluli? Beszélsz itt össze vissza!

Sok rizsa a semmiről. Dominánsnak tűnök? Honnan a fenéből szeded ezeket a hülyeségeket?

48. Emmaa1 (válaszként erre: 44. - Ágica...)
2023. máj. 5. 09:49

Egy övön aluli volt a cél és ahogy látom felhúztad magad,megsèrtődtél.


A siker drágám nem az anyagi jólét vagy a karrier csúcsànak elérése,hanem az ha valakire halála utàn jószívvel beszélnek,van aki szivesen tölt vele a időt ami a legeslegfonotssabb ebben a materiális,ego centrikus világban.Ez fele kelle törekedned és nem beszólogatni egy olyannak aki lelkileg most tropa.


Úúúhhhhh,de le tudnàm törni azt a kis dominánsnak látszó,én mindent elèrtem,boldognak látszó szarvad,DE nem alacsonyodom le a szintedre,hogh még lentebb nyomjam a már amúgy is kaki megnyilvánulàsod.Na meg ennek nincs itt helye.


Egy szülő elvesztése olyan fájdalom ami fizikai/lelki/mentàlis sötétségbe keríthet.


Nekem is volt/van amikor azt gondolom apu mellett szeretnèk lenni,DE nem ölöm meg magam,mert tudom apu nem gyengének nevelt.


Amennyit a kerék fent annyit lent!

Lesznek jobb napok is az idő elmùlàsával,csak mèg egy mélyen gyászoló nem tudja.

47. globus (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 5. 09:37
Ez így van ilyenkor. Tényleg az idő segít, légy türelmes. Teljesen sosem múlik el, de észreveszed majd, hogy szép emlékek jutnak eszedbe vele kapcsolatban, egy-egyiken el is mosolyodsz. Kitartás! 🍀💗
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Regin_a)
2023. máj. 5. 09:31
Nem tudom, de félembernek érzem magam nélküle.
2023. máj. 5. 09:30
Sajnálom. Nekem anyukám volt a legjobb barátom és az egyetlen.
44. ágica... (válaszként erre: 43. - Emmaa1)
2023. máj. 5. 01:07

Én már elnézést kértem, elmagyaráztam,megmagyaráztam. Nem akartam tovább csinálni ezt a műsort. Bánom is én!

Látom személyeskedni kezdesz.Folytassuk. Látom a radírpóknak még belefér!

Sajnálom , ha valaki elveszti egy, vagy több szeretteit, de azzal nem értek egyet, hogy követni kellene, majd, követi, ha eljön az ideje.

Tévedtél! Sohasem bántottam senkit szándékosan. Ez nem is értem honnan jön? Turkálsz a múltamban?

Kezdesz túl lőni a célon! Gondolkodj mielőtt újra írsz! Nem tudsz felhergelni. Ki vele, mi cseszi a csőröd valójában? Lehet te indítottad a fórumot? Eléggé meg is szaporodtak a depis vallomások, véletlen lenne?

Hidd el, erősebb vagyok,mint gondolnád,még ha ma pár órára meg is inogtam! Kemény az élet, megedzett,de soha nem mást tapostam el a sikereimét.

43. Emmaa1 (válaszként erre: 42. - Ágica...)
2023. máj. 5. 00:34

Gondolom azt szoktad meg és ezt is gyakorlod...ha valaki lent van még rúgjunk még rajra egyet!

Sokminden nem fér bele az èrtèkrendedbe,de a csoportosra már igen Te meg itt osztod a buta èszt?!?

Igaz vagy igaz,hogy a gyerekkori traumádból adódódik,hogy egyet rúgsz még az emberen.Ahogy mondom,ha nem tudsz mondani jót maradj csöndbe!


Miben fogadjunk,hogy a suliba Te voltál az aki beszólogatott a gyengébbnek,"csùnyábbnak" csakazèris igazam van tipus.


Kis dominánsnak teszed magad amikor mentalisan gyenge vagy🤦


Na mindegy

42. ágica... (válaszként erre: 41. - Emmaa1)
2023. máj. 4. 23:15

Nektek kinyílhat a bicska? Nektek lehet nyers véleményetek?

Empátia hiány? Félre ismersz! Amit elítélek, az a Fi gondolata,hogy komolyan gondolja, hogy követné az anyját,ezen semmi nem változtat!

Már rég felnőttem, sajnos hamarabb, mint kellett volna!

41. Emmaa1 (válaszként erre: 40. - Ágica...)
2023. máj. 4. 23:06

Nem csak nekem nyílt ki a bicska a zsebembe nyers beszólàsodtòl.


A butaság nemcsak tanultsàg hiánya, hanem leginkább empátia hiánya.

Remélem egyszer fel tudsz nőni arra a szintre amikor inkább csõndbe maradsz,ha nem tudsz jót,építőt mondani.

40. ágica... (válaszként erre: 37. - Emmaa1)
2023. máj. 4. 22:43

Mert te tudod mit érzek, min megyek keresztül, mikor meghallom, hogy valaki eldobná az életét!? Nem te bőgtél kisgyerekként a budiban, hogy anyád ne aludjon el,túlélje!Várni a mentőket.Utána ott maradni egyedül a 9 éves testvéremmel, vigasztalni, hogy hazajön. Mindegy, többet nem fogok magyarázkodni!

Te is ítélkezel,és pálcát törsz. Ugye?

Legyen,mond csak, hányd rám az ítélkező szavaid. Ez a fórum, nem csak az én sebeim tépte fel!

Igen, nem vagyok büszke arra, hogy kiborultam,hirtelen reagáltam, de emberből vagyok,érzésekkel, és közel sem vagyok olyan ember, akinek leírtál.

Nem vagyok túl a halálán,sőt, de nem akarok utána menni!

Lekezelő vagy, ne becsülj alá.:D Felkapott szó, nem kell utána néznem a jelentésének. Bármilyen hihetetlen, de buta sem vagyok.

Ez volt az utolsó magyarázkodásom a bejegyzésemre.

Ahogy én nem fogadom el az öngyilkosságot, úgy nem lehet megérteni az én kitörésemet sem. Legyen így!

2023. máj. 4. 22:40

Sajnálom. Megértelek. Jó szülőt, akivel közeli kapcsolatban állsz, aki amióta az eszedet tudod, az életed része, az élet egyik legkeményebb és legfájdalmasabb tragédiája.


Az enyém szerencsére még él, de az elmúlt évben többször volt életveszélyben, és volt, hogy én is kétségbeesetten ostromoltan az eget, hogy megyek én, ha kell, csak gyógyuljon meg... Aztán meg megijedtem, hogy tényleg meghalok, mert azért szeretek és szeretnék még élni. Arról nem is beszélve, hogy vele szemben lenne a legnagyobb kegyetlenség, ha neki kébe eltemetnie.


Szóval amit mondani akarok. Az idő gyógyít. Közhely, de tényleg. Vesztettem már el fontos embert, az elején minden lélegzetvétel fájt, most már ritkán és alig.


Gyászfeldolgozó csoport segít. Es kösd le magad pozitív dolgokkal.


Most még hihetetlen, de idővel jobb lesz.

38. Emmaa1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 4. 22:17

Öszinte részvètem!

Együttèrzek veled!


Remélem az idő elteltével enyhül a fájdalmad.

A kibeszélés sokag segít.Vannak krízis ingyen hívható vonalak amit az egyik ismerősöm hívott a csúnya megcsalás/vàlàsa/gyerek elhelyezési per után.Nagyon sokat segített neki ès majd 1 èv után jobban èrzi magát.

Itt kibeszélheted magad ami jobb a lelkednek.


A legjobbakat kívánom.

37. Emmaa1 (válaszként erre: 36. - Ágica...)
2023. máj. 4. 22:09

Na az ilyeneket mint Te hívom egy szaxxxházi bunkónak!

Te szégyellhetnèd el magad,hogy semmi empátia nem szorult beléd!


Ki vagy Te,hogy pálcát törj más felett,hogy pont most mit érez!

Milyen jó neked Hadd tapsoljak,hogy Januàrban halt meg anyukàd ès màris pikk pakk túl vagy rajta,happy meg pozitìv vagy?!?


Vannak akiknek a szüleik a minden.Nem mindenki van pàrkapcsolatban,házas vagy nincs épp gyereke..intovert(nèzz utána a jelentèsnek,mert igen butàcskànak tünsz).

A gyàsz az az iszonyù dolog amikor igen jó kapcsolatod van azzal a személyel ès nen hiszed el,hogy soha nem fogod megölelni,nem beszèlsz vele ès az emlèkek még egy zene hallatàn is eltörik a mècses.


Az idő a gyógyìr...


Vannak egyedülàllóak akiknek igen közeli kapcsolata volt a szüleivel.

Èn tapasztalatból beszèlek.

Èn mèg 3èv után is apu elvesztèse után is sìrok.A karrierem csùcsàn halt meg apu ès mindèg volt ABC tervem ès igen mèlyen voltam a gyàszban amikor semmi nem érdekelt.


Apu imàdott minket.Mindenkinek olyan szülőket kívánok mint az anyu meg apu.Ès volt ès mèg mindèg vannak olyan napjaim,hogy ha aput visszahozhatnàm bármikor helyet cserèlnèk vele...persze èn tisztàban vagyok vele,hogy apu nem szeretnè,hogy elhagyjam magam.Apu nem jobban szerett minket az èletènél ès nem lenne ràm büszke ahogy néha lent vagyok.


Légy empatikusabb!


Embere válogatja ki,hogy èrez.

De jó,hogy Te túltetted magad anyud halálán,de legalàbb ne legyèl olyan majom,hogy belerúsz egy gyászolóba.


Ez az élet rendeje..megszületünk...meghalunk..a temetőbe van az igazság akár tetszik akár nem...amikor menni kell menni kell! Fiatal,idősebb,szegèny,gazdag,egyedülálló,házas,gyerekkel vagy gyerek nélkül,jó ès rossz ember.


Persze,hogy az idő enyhíti a gyászoló fàjdalmàt,de ezt még most nem tapasztalja.Lesznek napok amikor jokat nevet újra ès lesznek dolgok ami örömet okoz neki,de ezt most a vilàgvègènek èrzi.Èn is így èreztem!


Inkább maradj csendben,ha nem tudsz valami kedveset,biztatót mondani.

36. ágica... (válaszként erre: 35. - Birebora)
2023. máj. 4. 20:12
Nem neked szólt, mindenkinek. Csak így sikerült. :)
35. birebora (válaszként erre: 32. - Ágica...)
2023. máj. 4. 20:00

Ne tőlem, engem nem bántottál meg. Egyébként én is hasonlóképpen gondolom, ahogy te de akkor is. Szerintem érted. Tudod van olyan élethelyzet mikor az ember nagyon neki van veselkedve. És ha még pszichiátriai beteg is valaki (pl. depressziós) annak meg aztán mondhatjuk, hogy az élet szép, örüljön és élvezze, ő nem úgy érzi.

De tudsz bocsánatot kérni és ez szép és nemes:)

34. Gretaa
2023. máj. 4. 19:51

Ez így kicsit erős.

Viszont valóban van igazság abban amit írtál.Sok ember küzd betegséggel és sokan szeretnének élni még,de sajnos nincs már több idejük.

Akik viszont valószínüleg egézségesek mint a f.indító is(gondolom èn) örülhetnének a mindennapoknak.

Nem minden esetben ilyen egyszerű ez még ha az ember egézséges is.Lehetnek az életben olyan nehézségek,fájdalmak amik nehezen elviselhetőek és nehéz lehet úgy mindenben a szépet látni.

Mindenkinek lehetnek problémái,csak vannak akiknek több rossz is adódik az életben.Persze mindenkinek a sajátja a legrosszabb.


Egyszer mindenki tàvozik a földi életről,akkor is ha szeretnénk és akkor is ha nem.

33. ágica... (válaszként erre: 30. - Regin_a)
2023. máj. 4. 19:48

Írtam már oda! :)

Nem vagyok troll.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook