Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Légcsőszűkületes a gyermekem fórum

Légcsőszűkületes a gyermekem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
206. Kriszapu (válaszként erre: 205. - Cirmi)
2012. júl. 13. 21:00

Szia! Nálunk nem volt kérdés sajnos az emelt családi pótlék, ingyen bkv stb...Hogy nekem tartós beteg a gyermekem?!??! Mikor kijön a papír és elolvasod hogy tartós beteg, nem kívánom senkinek.Mi nem inhláltunk nekünk nem jött össze.

De tényleg ne izgulj, biztos kinövik és ami nagyon fontos, hogy a másik gyermek előtt sose mondogassátok, hogy beteg a kicsi, mert akkor benne marad még fogalom szintjén is. Neked két egészséges gyermeked van, mint ahogy nekem is!!!!

205. cirmi
2012. júl. 13. 20:17

Sziasztok!

Bocsánat, hogy így eltűntem, de 2 gyerek mellett időm szinte semmi.....Örülök, ha a hivatalos dolgokat eltudom intézni neten.

Köszönöm Nektek a bátorító szavakat!nagyon bízom benne, hogy kislányom nem lesz beteges.De eddig sajnos nem úgy néz ki.És tesó ősszel kezdi az ovit...hát érdekes lesz.Most azt vettem észre, ha ugatni kezd, akkor valamit benyelt.Mert nemrégen megint voltunk gyerekorvosnál és a torka sem volt éppen negatív.De hogy honnan szedi össze??!!Rejtély.Ildi:lehet én is 3 havonta váltogatom majd neki a hurutoldót.Most Mucoprontozunk.Melyek jöhetnek még szóba?

Inhalálást egész jól bírja már, de többségében 2 emberes dolog.

Remélem, hogy hamar kinövi.Azt én is olvastam, hogy többségében fiúknál fordul elő ez a rendellenesség, de hogy miért?!Egyébként én még adok neki calcium +c vitaminos pezsgőtablettát.Immunrendszer erősítés végett (gyerekdoki mondta).

Na most hirtelen ennyi.Ja, az emelt családiról még semmit sem tudok, 2 hónap múlva megyünk kontrollra, majd meglátjuk mit mond a doki.Én már említettem nekim azt mondta, hogy legközelebb visszatérünk rá.

Jó hűsölést mindenkinek, végre vége annak az őrült melegnek!!

2012. júl. 6. 09:18

Sziasztok! Nekünk azt mondta a doktornő, hogy amikor egészséges akkor is adjunk neki mucoprontot. Majd legfeljebb elhagyjuk.

Hát Ildi drága?!?!?!?!

Szinte előttem van az örömöd, a boldogságod!!!! Na végre!!! Mi mondtuk neked de remélem a barátnőd esete végleg megnyugtatott!!!! No para, ezek a gyermekek mindent kibírnak. Nagyobbik fiam kismotorral oylat esett, mint aki a Klicskó testvérekkel boxolt volna! Mentő meg minden. Egy igazi hős volt, most olyan a szeme mint egy EMO-snak, de teljesen jól van. Nagyon erősek, és igen, a "C" alakú puha porc erősödni és tágulni fog, no pánik. Menjen mindenki nyaralni:-)

2012. júl. 4. 20:25

Sziasztok mindannyian!!

Amint látom,mindenki jól van!Mi is!!!:)Már 4 hete ovizunk,és remélem ez marad is így!!

Vissza mentem dolgozni,és a sors úgy hozta,hogy találkoztam egy kolléganővel,akinek a lányának is légcsőszűkülete volt.Ez a leányzó már 23 éves.Kolléganőm elmondta,hogy ők is ugyanennyit voltak beteg ,mint az én kicsi fiam.Többet voltak ők is otthon,mint az oviban.Viszont mikor a 7. évet betöltötte,mintha elvágták volna a betegséget,csak annyit volt beteg,mint egy átlagos gyerek.Jól kinőtte,bár nem 100%-ban,de sokat javult,igaz a terhelést nehezebben bírja.Ez most nekem sok erőt adott,hogy higgyek abban,hogy a mi gyerkőceink is jól ki fogják nőni.Június elején voltunk kontrollon,és ott is azt mondta a dr.nő,hogy fog ez tágulni,mert az a szerencse,hogy a légcső alsó harmnadában van,és porchypoplasiás eredetű.Ez azt jeklenti,hogy ott puha porc van,és ahogy nő a gyerek,az tágulni,erősödni fog neki.Ha fenn lenne,ahol úgynevezett membrángyűrűk vannak,ott nem tudna tágulni.Úgyhogy fel a fejjel,helyre jönnek a mi gyerkőceink is!!!!:)))Kellemes nyarat mindenkinekl!!!!

202. ildi7805 (válaszként erre: 198. - Cirmi)
2012. júl. 4. 20:17

Szia cirmi!!

Én is üdvözöllek a fórumon,én vagyok aki indította ezt a fórumot!Az én gyerkőcöm már 6 éves lesz jövő hónapban,mint gondolom olvastad,mi 90%-os szűkülettel vagyunk diagnosztizálva.Remélem nem lesztek betegesek,és viszonylag könnyen vészelitek majd a betegségeket.

Sajnos nekünk edig nem sok szerencsénk volt,sokat betegeskedtünk még most télen és tavasszal is.mi is szedünk folyamatos köptetőt,bár én nyárára le szoktam vele állni,és aug.utolsó hetétől kezdjük újra.Én váltogatom 3 havonta,mert bár az orvosok azt mondják nem szokik hozzá a szervezetük,én nem ezt tapasztalom.Ha bármi kérdésed van írj níugodtan,segítünk mindannyian!!

201. Molli007 (válaszként erre: 200. - Kriszapu)
2012. jún. 27. 11:00

Miért kell mucoprontot használnotok? Akkor is adjátok, ha ilyen jól van? Nekünk nem mondták, hogy kéne.


Szerintem azért vannak különbségek, ahogy itt a fórumon is olvasható. Például az ugató köhögés nem minden szűkületesnél tapasztalható, nálunk például nem, de mindig kérdezik kontrollon, hogy tapasztaltunk-e ilyet. Én is úgy érzem, hogy már növögetjük ki, tavaly nyáron még volt, hogy játszóterezéskor is olykor ércesen köhögött, pedig semmi baja nem volt, ezért kerültük is a játszóházakat, ez most nyáron már nincs, de a tél azért még sok hurutoldással, köhögéssel telt.

Reméljük nyáron még többet nől, erősödik (vele együtt a légcsöve is) és a következő tél még jobb lesz.

Jó nyarat mindenkinek!

2012. jún. 25. 13:03
Szia Cirmi! "Sajnos" mindenképpen jár az emelt családi pótlék. Kicsit zavrban vagyok, mert ugye ha olvastad a fórumot láthattad, hogy az én kisfiamnak is 7-8hónapos korában 80%-os légcsőszűkületet állapítottak meg. Lekopogom, tavaly november óta semmi baja!!! Egyszer volt talán megfázva, de nem hörög, nem köhög, ugyanolyan lefolyású mint a többi gyereknek.Nekünk is mondták, ne vigyük közösségbe, mert ha elkap vmit akkor tovább tart. Ehhez képest, én rendszeresen járok vele játszóházba, és most 3 hete nyaralnak egész nap medencézik most másfél éves, szerencsére semmi baja. Ha ez a kinövés fázisának tekinthető akkor kinőtte, ha nem akkor nem tudom. Mi nem használunk inhaláló készüléket csak a mucoprontot. Az érdekes számomra az, hogy általában mindig fiúknál fordul elő, ritka lányok esetében.Szerintem nyugodj meg, tudjuk minannyian itt a fórumon most mit érzel!!! Nem lesz semmi gond, ki fogja nőni. Azt mondják a kisded kor végére növik ki.Kérdésed van csak írj.
199. Molli007 (válaszként erre: 198. - Cirmi)
2012. jún. 23. 22:05

Szia cirmi!

Üdvözlet közöttünk! Persze, jobb lenne, ha nem ezen a fórumon kéne találkoznunk, de jó, hogy van új csatlakozó, aki megoszthatja velünk a tapasztalatait. Például nekem ez új, hogy két helyen is megállapítottak nálatok szűkületet (ez még külön nehezítheti a felsőlégúti hurutosságból való kilábalást, bár jó lenne ha a tapasztalat a jövőben erre rácáfolna).

Légcsőszűkületnél mindenképp jár az emelt családi.

198. cirmi (válaszként erre: 197. - Molli007)
2012. jún. 17. 20:40

Sziasztok!

Ma találtam erre a fórumra.Csatlakoznék, ha lehet és ha vagytok még itt néha.

Röviden rólam/rólunk:Kislányom 7 hónapos, 2 hete tükrözték, 80 %-os légcsőszűkülete van legalul és a bal tüdőhöz vezető főhörgő elején (vagy nem tudom ez-e a pontos neve, papír most nincs előttem bocsi).Kb. 2 hónapos korában tűnt fel, hogy olyan rekedtes a hangja, aztán mikor köhögött az ilyen ugatós, libahápogásos dolog volt, náthánál meg nagyon ronda hangja volt már.Sírásnál, intenzívebb mozgásnál sokszor ugatós a hangja és liheg.De ez is változó/hullámzó, mert van hogy rosszabb, van hogy szinte semmit nem hallani.

Na szóval ilyen szűkületet állapítottak meg, írtak fel inhaláló készüléket, meg Mucoprontot kell folyamatosan adni neki, ha elkap valamit emelni kell az adagot.Meg kerülje a betegséget.Azt mondták kinövi.De hogy mikor?!Emelt családi mindenképp jár vagy csak akkor ha sokszor beteg (sok gyógyszer kell neki)?Eddig 2X volt elég jól oda, 2 hétig nem bírt kijönni belőle.

Na majd még írok és kérdeznék is, csak most nincs több időm.Nagyjából olvasgattam már az írásaitokat, de még nem jutottam a végére.

2012. máj. 29. 21:20
Nekünk is pöttyös lett a kicsi, de legalább letudjuk ezt is. Szűkületileg meg néha van, hogy semmi baja, de mikor felkel köhög párat... rejtély, hogy mitől. Meg néha pár napra hurutosabb egy kicsit, de taknyosság, meg egyéb tünetek nélkül. Akkor párat köhög napközben is, de ez legyen a legnagyobb gondunk, ez nekünk már néha fel sem tűnik, csak esetleg ismerősöknek. Reméljük a tél is mostmár jobb lesz, mint idén volt.
196. Kriszapu (válaszként erre: 195. - Ildi7805)
2012. máj. 27. 20:13
Nálunk elkapta a kicsi a bárányhimlőt szóval mindenki pöttyös, de már a kicsi is kezd túl lenni rajta. enyhe lefolyású volt neki mert anyatejes. Szomorúnak tartom én is amit írsz hogy ennyi gyógyszer és nem javul. Én azt nem értem, hogy őszintén szólva 80-és 90%-os légcsőszűkület között nem tartok különbséget mégis nagy a gyermekeink közötti betegségek lefutási ideje. Valami nem stimmel szerintem sem! De egyet tudok, tuti kinövik, és ebben egyre biztosabb vagyok.
2012. máj. 22. 20:46

5 és fél hét betegség után végre csütörtökön oviba megyünk.Remélem őszig már nem leszünk betegek.Kriszapu én azt tartom szomorúnak,hogy az orvosok semmit nem csinálnak.Szokjak hozzá,hogy ekkora fokú szűkűlet,ennyi betegséggel jár.Hát ezt nem lehet megszokni.Azt végképp nem,hogy szenved a gyerekem,hiába szedi a gyógyszereket,nem javul sehova sem,vagy csak nagyon lassan,és közben tudom mennyit árt a májának a sok antibiotikum.Sokszor érzem azt,hogy a Flixotid és a Singulár,mint állandó gyógyszerei semmit nem érnek,mert azóta mióta szedi egy kicsivel sem vagyunk kevesebbet betegek,holott azt lenne hivatott,hogy kevesebb gyuladás legyen a tüdőben.Nem teljesen értem ezt.

Jó nektek,hogy már átestetek a himlőn.Mi még nem nem szedtük össze.Remélem mindenki jól van továbbra is!!:)))

2012. máj. 18. 20:43

Az 5 hét tényleg durva, ennyi antibiotikummal ráadásul :(( Jobbulást!

Nálunk szintén báránykás a nagyobb (bár be lett oltva, de mint kiderült, 2x kell oltani, akkor nem kapta volna el, így csak enyhébb lefolyású lesz), most figyelgetjük a kicsit, vajon elkapja-e.

193. Kriszapu (válaszként erre: 192. - Ildi7805)
2012. máj. 15. 12:00
Hát ezt szomorúan olvasom. Egyszerűen nem tudom elhinni hogy 5. hete vagytok betegek. Most mi is meg voltunk fázva de a köhögés 3-4 napig tartott+takony. De már jól van. Most épp bárányhímlős a nagyobbik, szóval valószínű a kicsi is el fogja kapni:-( Gyógyuljatok mihamarabb!!!
2012. máj. 14. 13:54

Sziasztok!Remélem mindenki jól van!MI SAJNOS MÁR 5.hete vagyunk betegek,és a 4.doboz antibiotikumnál tartunk.Folyamatosan felül fertőződünk,már kezd kicsit sok lenni.2 naponta az orvost járjuk.Immunrendszerünk már 0.Úgyhogy megyünk újra biorezóra,remélem az segíteni fog.Bízom benne,hoigy utána fogjuk bírni az ovit.

Gratula Krisz a kisfiadnak,mostmár szaladhattok utána:)))Mi két keréken tanultunk meg bicajozni,azóta ahová csak lehet,bicajjal kell menni :)))Most már csak a betegség hagyhatna bennünket békén..:((

2012. ápr. 18. 21:51

Sziasztok! Meggyógyultunk kb bő 1 hete, és semmi hörgés takony köhögés. És képzeljétek, elkezdett egyedül járni. 15hónapot kellett rá várnom:-)A nagyobbiknál ez a folyamat már megtörtént 9 hónaposan. Szóval járunk remélem ez is hozzájárul majd a hörgés, köhögés kinövéséhez.

Hogy mások idetalálnak-e? Szerintem nem annyira interaktívak mint mi. Anno tele volt hasonló problémával a törökbálinti klinika, 3hetes előjegyzéssel tudtunk befeküdni, biztos sajnos sokan vagyunk hasonló cipőben, és ha beírod bármelyik keresőbe, egyből kiadja. Szerintem nem nagyon keresnek fórumokat.

Kellemes pihenést mindenkinek, ja és valószínű szeptembertől megyünk bölcsibe is.

190. ildi7805 (válaszként erre: 189. - Molli007)
2012. ápr. 10. 10:00
Örülök,hogy meggyógyultatok!!!Bízom benne,hogy ide fognak találni más szülők is!:DBetegmentes időszakot mindenkinek!!!
2012. ápr. 9. 20:21

Több mint egy hetes itthonléten vagyunk túl, sajnos láz is volt, elég magas, be volt gyulladva a mandulája, ezért most antibiotikumot is kapott (ez volt a második, egy évesen kapott először, meg most). Köhögés, hörgés egy kicsinyke volt csak.

Az jó lenne, ha még mások is ide találnának a fórumra... talán csak idő kérdése.

Az inhalálást próbálgatjuk azért mi is, több-kevesebb sikerrel.

2012. ápr. 3. 14:27

Sziasztok!

Mindig nincs mit írni,és sajnálom ,hogy újabb szülők nem találtak még ránk,pedig örülnék neki!!

Mi 3 hét influenza után a héten kezdtük az ovit.Csak bízni tudok benne,hogy jó ideig nem leszünk betegek!

Remélem gyorsan meggyógyultok,de az nagyon jó,hogy 4 hónapig tünetmentesek voltatok!!!Én is örülnék már ilyen időszaknak,és nem csak nyáron.

Remélem az inhalálásra is rá tudjátok szoktatni hamarosan,mert néha nagyon jó dolog.Bár,ha anélkül is tünetmentes,lehet incs is értelme erőltetni.Nálunk sajna muszáj volt megszoknia már 6 hónaposan.

2012. ápr. 2. 20:15
Sziasztok! Látom mindenkinél alábbhagyott a levelezés:-), ez lehet jó jel is mindenki egészséges. Mi megint elkezdtünk köhögni, egy jó 4 hónapos tünetmentességen voltunk túl, de most megint köhögünk. Néha hörgünk is, éjszaka szerencsére semmi komoly azt végig alussza. Továbbra sem tudom inhalálni, annyira türelmetlen, hogy átpelenkázni nem lehet mert forog pörög. 15 hónapos, de lusta és még csak segítséggel jár, remélem ha már fog tudni menni jobb lesz a helyzet. Másoknál mizu?
2012. márc. 14. 10:50
Mi is túlvagyunk a kontrollon, nem volt semmi különös (azt leszámítva, hogy aznap délelőtt a férjem levitte játszóterezni és egy monoklival meg egy horzsolással az arcán jöttek haza, amit a kontrollon le is írtak a papírjára, "látleletet" vettek az esetről:).
2012. márc. 10. 21:09
Ezt nagyon sajnálom. Mi még nem voltunk kontrollon pedig márciusba kellene mennünk. Lehet, hogy itt pesten, a váróba kapta el a náthát.Nekünk utoljára hörgős köhögés még tavaly októberben volt, azóta 1szer volt taknyos de ebben az évben még semmi sem volt. Valószínű hogy bölcsibe is megyünk. teljesen jól van, ma is voltunk a játszón, több órát. Remélem mihamarabb meggyógyul a kismanó és elmúlik az influenza!
2012. márc. 8. 21:30

Folytatva(a net elküldte a jegyzetem,mielőtt befejeztem volna):

Annyit mondott a doktornő,hogy nagyok a torok mandulái,de a nagy szűkület miatt szóba se jöhet a műtét egyenlőre,mert az altatás veszélyes lenne neki.Továbbra is szednie kell a gyógyszereit,és inhalálni.

Remélem mindeki jól van!!:)

2012. márc. 8. 21:25

Sziasztok!Tegnap megjártuk a kontrolt Pesten.Rendben volt minden ,azt leszámítva,hogy Márkban már bújkált az influenza.Ma reggel már a gyerekorvosunknál kezdtük a napot.Elég rendesen kijött rajta az influenza 1 éjszaka alatt.Most nagyon csúnyán hörög,és köhög,és 4 óránként lázas.Ennyire már rég volt beteg.Remélem azért gyorsan túl leszünk rajta.Készülök az éjszakára,mert biztosan nem sokat fogunk aludni.:(

Azért 4 hetet már kibírtunk az oviban.A

2012. febr. 27. 20:56
Köszi az infót!!!!! Ezt most megbeszélem a párommal. Majd jelentkezem
2012. febr. 25. 21:16

A bölcsi adott űrlapot, a gyerekdoki kitöltötte, azt is, hogy van tartós betegsége, de külön gyógyszerezést, ilyesmit nem igényel. A bölcsis felvételis elolvasta, elkérte a tartós beteg papírunkat lefénymásolni, mert a kaja így féláras, aztán evvel le is volt tudva.

Ha meg valamelyik gyerek tényleg nagyon nem bírja a bölcsit, folyamatosan beteg, akkor a szülő úgyis kénytelen kivenni a gyereket, nem lehet mit tenni...

2012. febr. 24. 20:57
A bölcsi ad egy űrlapot amit ki kell tölteni hogy nincsen tartós betegsége a gyermeknek stb., amit a gyerekorvossal kell aláíratni. Na most egyenlőre nekünk olyan papírunk van hogy tartósan beteg, ingyen utazik 1 szülővel blablabla. Szóval ilyenek miatt gondolom hogy nem mehet bölcsibe. Ma voltunk játszóházba nálunk is minden rendben van egészségileg. Pusszantás nektek!
179. ildi7805 (válaszként erre: 178. - Molli007)
2012. febr. 24. 10:26

Az biztos ,hogy minden gyerek más.Van akinek erősebb az immunrendszere,van akinek gyengébb.Eddig mi a gyengébb kategória voltunk.Bízom benne ,hogy mostmár erősödik az én fiam is.De szerintem az a 10%szűkület különbség is sokat jelent.Nálunk a sok antibiotikum miatt lett szerintem ennyire gyenge az immunrendszere.Márk első perctől szerette az ovit.Nálunk nem volt beszokási idő sem,mert már első nap haza küldött.Ő már 3 évesen menni akart,de a doktornő nem engedte.Még 4 évesen se akarta.Pedig nekem az a véleményem,hogy hamarabb megszokta volna az ottani bacikat is,és nem a tavalyi évünk telt volna így.Mert ennek így már hátrány van,hisz jövőre iskolás,és bár sokat foglalkozok vele,mégis van lemaradás,amit nem győz pótolni.Úgyhogy ha bírja a gyerkőc az ovit,vagy bölcsit,igenis menjen,hogy minél előbbmegerősödjön a közösségi bacikkal szemben.

Örülök,hogy jól bírjátok a bölcsit!!!:D

2012. febr. 22. 11:17

Szerintem ezt külön gyerekenként kellene megítélniük, hogy engedik-e a bölcsit, sok függ attól, hogy milyen az immunrendszerük, társul e más problémával a légcsőszűkület, stb. Az olvasottak alapján Kriszapu fia hasonló esetnek tűnik nekem a fiammal, Máténál tényleg komolyabbak a lebetegedések. Nekünk például láz nem szokott lenni, idejét sem tudom szerencsére, hogy mikor volt lázas, antibiotikumot pedig csak egyszer kapott, amikor fülgyulladása volt 1 évesen.

A bölcsi-ovi kezdés azért is izgalmas, hogy sikerül a beszoktatás, milyenek a gondozók, szeret-e járni, mert az is kihat az egészségükre, ha nem szereti meg (és emiatt pszichésen is rábetegít).

A fránya köhögések lehetnének ritkábbak, de összességében azt mondom, hogy nekünk nem okozott gondot a bölcsi.

2012. febr. 21. 13:12
Mi is jól vagyunk,második hete oviban.Két hét múlva kontroll a Doktornőnél,remélem nem lesz beteg addig sem,és persze utána sem.Örülök,hogy mindenki jól van.Ehhez a bölcsis dologhoz nem tudok hozzá szólni,mert nekem meg se fordult a fejemben a bölcsi,mivel mi sokat voltunk betegek,és a doktornő még az ovit is csak 4 évesen engedte.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook