Lecsó (beszélgetős fórum)


1 2
9. reload (válaszként erre: 8. - Nutty_guys)
2011. szept. 7. 10:58

Tegnapelőtt főztem lecsót, volt egy bontott tejföl a hűtőben. Néhány pillanatig szemeztem vele, majd visszacsuktam a hűtőt XDDD

Majd egyszer...talán...

8. nutty_guys (válaszként erre: 4. - 332f5861a5)
2011. szept. 7. 10:57

globus Szia:) Igen,a zsír .. szerintem sem jó az olaj mindenhová..


reload Szia:) Na, ezt a rizikót nem biztos, hogy vállalnám:)


W.Bia Szia:) Úttörő gombóccal is szuper, igen:) Köszi:)

7. Szilvamama (válaszként erre: 4. - 332f5861a5)
2011. szept. 7. 10:54
Én a virslis lecsót eszem tarhonyával. Nagy kedvenc!!!
2011. szept. 7. 10:53
Mi zsírral főzzük. Finomabb, tartalmasabb. Máshoz jó az olaj, de lecsóhoz, gombához célszerűbb a zsír.
2011. szept. 7. 10:52

Én a paprikát teszem bele először (persze a hagyma után). Lehetőleg zsíron pirítom, vagy szalonnán, olajban nem olyan jó.

Pirospaprikát nem teszek bele csak sót.

Hallottam olyat, hogy tejfölt, esetleg tejszínt tesznek bele, de én még nem mertem kipróbálni :)))

2011. szept. 7. 10:52

Sziasztok!

Az alap nálam is,mint Szilvamamánál,de én egy kevés ételízesítőt is teszek bele,és legtöbbször bő vízzel öntöm fel,és tarhonyával főzöm készre.

Nagyon finom!

(De mondjuk a tojásos változatot is szeretjük.)

3. nutty_guys (válaszként erre: 2. - Szilvamama)
2011. szept. 7. 10:49
Igen:) A paradicsom héja nem mindenkinek elviselhető:) Köszönöm:)
2011. szept. 7. 10:47
Olajra teszem a vágott vöroshagyma karikákat és a feldarabolt paradicsomot (én nem húzom le a héjját, de le lehet). Kicsit együtt dínsztelem. Erre megy rá a felkarikázott paprika, sózom, borsozom és megszórom pirospaprikával és készre piritom. Ez az alap. ebbe mehet kolbász, tojás. Ha virslis lecsó készül, akkor a vége előtt felöntöm kevés paradicsomlével, és beleteszem a felkarikázott virslit.
2011. szept. 7. 10:44

Sziasztok!


Egy kis kutatást tartanék, ami kielégítené a kíváncsiságom:)

Mégpedig: Arra kérnélek benneteket, legyetek szívesek a LECSÓ elkészítés módjait leírni:)

Jó, jó, tudom, a neten ezer helyen lehet találni..

De én arra lennék kíváncsi, TI mit , hogyan szoktatok, nagymama,dédi receptek esetleg:)


Köszönöm szépen :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook