Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Láz - csillapítani kell vagy sem? fórum

Láz - csillapítani kell vagy sem? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. jún. 11. 06:43
Gyerekre váltogatva,én biztos hogy nem várom meg a láz csillapításal a 38,2 Mert a lázgörcs veszélyes dolog.Szerintem már ha a gyerek nyügös akkor 37,8 lehet csillapítani.38 fok -nál én már nem várom hogy feljebb kuszon az a lázmérő.
2008. jún. 11. 06:00
38,2 fokig nem kell,mert épp akkor győzi le a szervezet a bacit!Ha magasabbra megy akkor is először csak hűtőfürdővel,vagy állott vízes borogatással kell a lázat csillapítani!Ha így nem sikerül,akkor jöhet a gyógyszer!!
2008. jún. 11. 00:53

Ez egy érdekes kérdés.

Én is hallottam/olvastam, hogy jó, ha hagyjuk "kiégni" a betegséget a láz által.

Tehát, az eszemmel tudom, milyen frankó dolog: pusztulnak a bacik, miegymás, de aztán, mikor ott a beteg gyerek, bágyadtan,lázrózsákkal az arcán, mindig megrémülök, hogy lázgörcsöt kaphat és 38,5 környékén már hűtőfürdőztetem, stb.

A rádióban valaki aszonta, hogy a szervezet a legjobban a 37,5-38,5-ig (asszem)tud a legjobban munkálkodni a gyógyulásért, és 39-től feljebb már csak a szív terhelődik.

Egy dokinő nekem pedig aszonta, hogy nem kell félni a lázgörcstől, mert az annyira ritka, hogy x esetből egy...de,köszönöm szépen...

Szóval, ez is olyan téma, hogy 20-an húszfélét nyilatkoznak róla.

2008. jún. 11. 00:00

A fiam 21 hónapos. Sokat volt beteg az utóbbi időben, és nála ez rendszerint magas lázzal jár. A legutóbbi alkalommal kórházba került lázgörccsel.

Eleinte paracetamolt és ibuprofent alkalmaztunk, majd mivel ez nem volt elég, az ibuprofen helyett áttértünk a diklofenákra.

Angliában az orvosunk azt javasolta, hogy semmivel ne csillapítsuk a lázát, a magyar gyerekorvos szerint pedig már hőemelkedés esetén is csillapítani kell. Az interneten olvasottak alapján is nagyon megoszlanak a vélemények.

Tanácstalan vagyok, hogy kire is halgassak. Szeretném megtudni, hogy kinek mi a véleménye/tapasztalata.

2008. jún. 10. 23:56
Mindenképpen, hiszen lázgörcsöt kap az illető, vagy gyerek és az végzetes, esetleg maradandó károsodást okoz.A hűtőfürdő a leggyorsabb.
3. dus
2008. jún. 10. 23:56

A mi gyerek dokink azt mondta: 38 fokig hagyni kell, hogy dolgozzon az immunrendszer, de ha az fölé megy, adjunk neki lázcsillapítót!

Nálunk beválik! Ritkán megy fölé, de akkor nagyon!(39,4-ig meg sem áll)

De a gyerekek sem egyformák, van aki már kicsi láznál is nagyon rosszul van, van, akit a 39 sem üt ki, csak pirosodik.

2008. jún. 10. 23:54
38,3 Celsius fok felett KELL!!! Onnan már hamar felszökhet. Addig a hőfokig viszont a vizes borogatás szokott bevállni. Nálam ez a hőfok szokott a fordulópont lenni. Ha eddig eljutok, akkor már megy feljebb is. Azért ezt írtam.
2008. jún. 10. 23:52
Láz - csillapítani kell vagy sem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook