Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Láttátok a Napló extrában az a testvérpárt? fórum

Láttátok a Napló extrában az a testvérpárt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. Martian (válaszként erre: 32. - Sajert)
2009. nov. 8. 22:05
akkor én nem voltam félreérthető, mert én erre írtam, hogy neked van igazad, és ezt példával írtam le :)
32. sajert (válaszként erre: 24. - Martian)
2009. nov. 8. 22:02
Lehet, hogy kétértelmű voltam, de én arra reagáltam, hogy a lottónyertesek ilyenkor hol vannak. Szerintem se az ő feladatuk (mármint a nyerteseké).
2009. nov. 8. 21:56

Senki sem érdemli meg...

De hogy a Mindenható mi alapján választja ki azokat, Akiket egy életen át sújtanak csapások, és mi alapján azokat, akiknek egy életen át az ölükbe hullik a szerencse...azt csak Ő tudja megmondani...

30. Martian (válaszként erre: 29. - D4464aaf8a)
2009. nov. 8. 21:53
nagyon jó volt látni, ahogy szerették egymást, és ők sem érdemlik meg, hogy ilyen helyzetbe kerüljenek
29. d4464aaf8a (válaszként erre: 26. - Martian)
2009. nov. 8. 21:37

DE nem a GYerkőcök tehetnek a Szülők által felhalmozott adósságról...


Ők próbálják megoldani ezt a helyzetet...

Az meg, hogy szeretetben nőhettek fel, feltehetően, mert ahol nincs szeretet, ott nincs ekkora kitartás sem...

Én például nem szeretetben nőttem fel, nálunk ez a fogalom nem létezett, és én nem is voltam képes arra, hogy a súlyosan fogyatékos gyermekem képes legyek psychikailag felvállalni, de nem is mondtam le róla, csak nem volt más lehetőségem, mint az intézet, a gyámhivatal segítségével, mert egyik sem akarta bevenni a Kisfiam...


Talán,ha lett volna nálunk törődés, és szeretet, én is képes lettem volna rá, nagyobb lett volna bennem a kitartás...


Ezek a fiatalok meg tiszteletet érdemelnek az önzetlenségükért...

Nem Mindenki képes rá...

2009. nov. 8. 21:37

itt van most ugye a sok bedőlt lakáshitel, mindenki azért vett fel ilyen hatalmas összeget mert ennyiért lehet lakást venni, már régen meg kellett volna állítani, hogy ilyen drága lakásokat építsenek


nem véletlenül van még mindig ennyi szoba konyhás lakás, mert régen ezt tudták, lehet, hogy nem egy leányálom ilyenbe lakni, de legalább nem kéne 40 évig x ezret fizetni, ha esik, ha fúj

2009. nov. 8. 21:30
persze,hogy nem...csak azért ilyen helyzetekben az állam törölhetné az adóságot.
26. Martian (válaszként erre: 25. - 874eb11dfd)
2009. nov. 8. 21:23
ez igaz, de nem az állam kényszerítette, hogy 5 gyereket vállaljon, se azt, hogy felhalmozzon 3 fogyatékos gyerek mellett 11 millió forint adósságot
2009. nov. 8. 21:20
nem a lottónyerteseket kell keresni,hanem az államot kellene elővenni..
24. Martian (válaszként erre: 23. - Sajert)
2009. nov. 8. 21:16
ha mindenkinek aki hasonló kilátástalan helyzetbe került csak 10 ezer forintot adna, akkor meddig tartana ki a nyeremény, nem sokáig, és még azt mondanák, hogy smucig mert csak ennyit adott
23. sajert (válaszként erre: 11. - Barbi0508)
2009. nov. 8. 21:06

Szomorú a sorsuk, DE azért nem lehet elvárni a lottónyertes(ek)től, hogy mindenki baját ő(k) orvosolják :-((.

Naponta tucatnyian jelentkezhetnének (vagy jelentkeznek is), hogy nekik milyen nyomoruk, beteg gyerekük stb. van.

Én nagyon sajnálok mindenkit, aki hasonló szituba keveredik, de azért egy vagy több ember nyakába nem lehet varrni az egészet, hogy oldja meg az anyagi helyzetüket.

Tudom, ezzel nem leszek népszerű, de ez van.

Nem ismerek lottónyertest, még játszani se szoktam.

22. Barbi0508 (válaszként erre: 19. - Martian)
2009. nov. 8. 20:58

Senkinek nem lehet megmondani mennyi gyereket vállaljon, de én is biztosan annyit vállalnék, amennyit becsületesen fel tudok nevelni...

Bár már ebben a gazdasági helyzetben ezt sem lehet tudni előre, sajnos... :(((

2009. nov. 8. 20:56

Én láttam, és sírtam rajta..hiába mondták a végén, hogy ők egyáltalán nem szomorúak emiatt, meg könnyedén veszik, ez akkor is borzasztó.

Hihetetlen, hogy vannak olyan emberek, mint amilyen ez a srác is..minden tiszteletem az övé.

20. Barbi0508 (válaszként erre: 17. - D4464aaf8a)
2009. nov. 8. 20:56
Én úgy vettem le, hogy azért nem találják a lakány igénylését, mert először kérelmet kell benyújtani... Kérelem nélkül nem ér semmit az igénylése... Most le adta a kérelmet és fél év múlva (Ki kell várni a többi jelentkezőt is) igényelheti a lakást... de akkor lehet, hogy félre értettem...
2009. nov. 8. 20:55

másik nagyon fontos dolog, hogy nem szabad ennyi gyereket vállalni, senkinek


tudom megint nem leszek ezzel népszerű, de akkor is ezt gondolom

18. Barbi0508 (válaszként erre: 14. - Martian)
2009. nov. 8. 20:53
Hát nem, de ha én ennyi pénzt nyernék, biztos segitenék, akinek lehet...
17. d4464aaf8a (válaszként erre: 15. - Barbi0508)
2009. nov. 8. 20:53
Nem... a kitöltött kérelemtől számlálódik az a fél év, amire kiutalhatják Nekik esetleg a lakást...
2009. nov. 8. 20:52

Azon gondolkodtam,hogy ÉN ilyen idős koromban képes lettem volna vajon ilyen felelősséget vállalni? Hát nem tudom.

A gyerekem is ennyi idős,de róla sem tudnám elképzelni. Persze ha az ember benne van a szituban,akkor azért más.

Nagyon megható volt a történet.

15. Barbi0508 (válaszként erre: 10. - Martian)
2009. nov. 8. 20:51

Az biztos, szegény srác meg várhatott volna a bérlakásra...

Ez elég durva... Ki kell tölteni a kérelmet és majd fél év múlva nyújthat be igényt a lakásra... És ha addig a bank elviszi az Övékét? Szörnyű helyzet ez... Meg az is, ha Magyarországon meghal valaki, a család nyakába varrják az adósságot...

14. Martian (válaszként erre: 11. - Barbi0508)
2009. nov. 8. 20:51
nem veheti senki a nevére az egész világ nyomorát
13. vio77 (válaszként erre: 6. - Megryan)
2009. nov. 8. 20:51
Köszi!Hát igen ez borzasztó lehet.Hátha valaki tud rajtuk segíteni.
2009. nov. 8. 20:50

Itt újra lehet nézni az aktuális Naplót:

[link]


Én láttam Őket, és én is Kanizsai vagyok...


EGy testvérpár gondoskodik a fogyatékos testvéreiről...

Hú...közben vasaltam, és csak fél szemmel figyeltem...

Hány beteg személy is volt?? Az Testvérpár egyike-, Tanuló Srác a keriben, és mellette dolgozik a TESCO-ban, én láttam már ott Őt, a pénztárban van, sőt...legutóbb pont Nála fizettem, most már tudom a történetét is...


Arról szólt, hogy elhunyt Szüleik után 11 milliós adósságot örököltek, és lemondtak a lakásról is, mint örökségről, és a szociális osztályon benyújtottak egy kérvényt a szociális bérlakásra...

A lényeg még, ha a fiú a Suli befejezése után nem talál állást, akkor bajban lesznek, mert így a keresetéből, és az árvaságiból gondoskodnak nagy szeretettel a beteg Testvéreiől...

a Suli befejezése után viszont elveszítik ezeket a segélyeket, és felére csökken a bevételük...

2009. nov. 8. 20:49
Hol vannak ilyenkor a lottó nyertesek?
2009. nov. 8. 20:49
de az se volt semmi, hogy nem találták a kérelmét az önkormányzatban, ha nincs ott a napló akkor nem lettek volna ilyen készségesek, és ezt itt a legnagyobb probléma
2009. nov. 8. 20:49
Én is nagyon sajnálom, hogy nem tudok Nekik segiteni. Ha az öt testvér összefogna, talán többre mennének... De a másik háromról nem sok szó esett... Szerintem Ők intézetben vannak. A dolgozó testvérüknek meg talán már saját családja van. Mindenesetre nagyon szép dolog ettől a 22 éves fiútól, hogy suli mellett azért dolgozik, hogy eltartsa a 40 éves, fogyatékos bátyját! Milyen aranyos volt a boltban, csokit is kapott :)
2009. nov. 8. 20:47
az a baj, hogy sok ilyen ember van, és nem lehet mindenkin segíteni :((
2009. nov. 8. 20:46
Ja, és a legkisebb, 20 éves, még tanuló ápolja fogyatékos bátyját.
6. megryan (válaszként erre: 3. - Vio77)
2009. nov. 8. 20:45
5 testvér (20-40 között), ebből 3 fogyatékos, szülők meghaltak, nyakukon 11 milliós tartozás, reménytelen helyzet.
2009. nov. 8. 20:45
Igen, láttam, és ilyenkor jövök rá és szégyellem is magam, hogy én milyen problémák miatt rinyálok
2009. nov. 8. 20:44
Ilyenkor sajnálom hogy nem vagyok milliomos, azonnal kifizetném nekik.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook