Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lassan három éves lesz a kislányom és sajnos egyre türelmetlenebb vagyok vele ami iszonyatos lelki teher számomra. Mit tehetnék? fórum

Lassan három éves lesz a kislányom és sajnos egyre türelmetlenebb vagyok vele ami iszonyatos lelki teher számomra. Mit tehetnék? (beszélgetős fórum)


1 2
25. 0b18315731 (válaszként erre: 2. - Kryssz)
2011. okt. 19. 12:34
MagneB6 szedj csak vagy igyál magnéziumot pezsgőtabiként és alkalmazd a minimum 5ig elszámolokot.Szerintem hatásos.
24. ében11 (válaszként erre: 12. - Kryssz)
2011. okt. 19. 12:34
Ha nem annyira fontos az időpont, akkor te is inkább lazíts-ha félórával később alszik el-akkor fél óra múlva-neki sem egyforma a napi ritmusa-ne idegeskedj rajta-meg amúgy is mindig minden változik.Ha időre mentek-vagy segítesz neki, vagy ha nem csinálja meg-akkor kimarad a fogmosás-ha nálunk nem készülődik össze, mondjuk nem hozza a maciját-pedig vinni szeretné-akkor otthon marad a maci...nem idegeskedem, hogy de hozza, nem rágom a fülét egyszer mondom neki.
23. bujuli (válaszként erre: 7. - Kryssz)
2011. okt. 19. 12:33
Az egyedüllét nagyon megviseli az embert. Én négy gyereket nevelek, a férjem itthon ugyan, de sokat dolgozik, anyámék 70 km-re, de kerestem embert, aki segíteni tud.Egy dolog biztos: a gyerek soha semmiért nem hibás, és ezt még éreztetni sem szabad vele. Ezt nem nyugtatókkal, hanem csakis önkontrollal lehet kezelni, vagy kérj szakmai segítséget, akár.
22. kryssz (válaszként erre: 9. - Fildus)
2011. okt. 19. 12:31

Jövő szeptemberben kezdi az ovit, pszichológusok nem ajánlják 4-5 éves kor előtt az ovit - személyesen is beszéltem eggyel ill. utána néztem, olvastam - hisz eddig a korig leginkább az anyai közelségre van szükségük nem jó, ha ezt a dada, óvónáni helyettesíti, de igazából ezt nem is bánom, alapvetően örömmel vagyok itthon vele, hisz imádom - csak ezek a rossz perióusok ne lennének...

Imádom nézni ahogy fejlődik nap mint nap, látni ahogy egyre okosbb, egyre többet tud, s jó érzés, hogy ebben nekem nagy szerepem van, hisz sokat foglalkozok vele, jelenleg ez az életem célja, hogy belőle kihozzam mindazt ami ebben a korai, fontos korszakban kihozható. Ugyanakkor persze félek, hogy nehogy sérüljön lelkileg!

21. 274c9996b8 (válaszként erre: 2. - Kryssz)
2011. okt. 19. 12:31
Ne , ne szedj nyugtatot ! Viszont NE csinalj ujra es ujra olyan dolgot/dolgokat amitöl lelkiismeretfurdallasod lessz , mert ezzel magadhoz vonzol kulönbözö betegsegeket ! 3-eves kisgyerek meg nagyon kicsike , nem a vilag ha kesöbb ertek barhova is , vagy lassabban mennek a dolgok mint szeretned ...
20. 978d6e406c (válaszként erre: 14. - P.marianna)
2011. okt. 19. 12:29
Talán még egy kis b1-és b6 vitamin sem ártana,a magnézium mellé,ezek is jól kiegészítik a nyugtató hatást.De csak 1 ötlet.
19. Zorg27 (válaszként erre: 12. - Kryssz)
2011. okt. 19. 12:28

Értelek, gondolom, ez pontosan abból fakad, hogy mindenre egyedül vagy és Te tudod, hogy az a 3 perc amíg ő "piszmog" és nem azt csinálja amit kérsz tőle az baromi értékes idő. De ő még csak egy gyerek, és persze nem érti anya most miért ideges, szerintem elsősorban a terheiden kellene picit lazítani. Nincs egy olyan barátnő, rokon bárki aki csak hetente egyszer-kéttszer elviszi a csöppséget "kikapcsolódni", addig Te is feltudnál töltődni picit, persze az is fontos, hogy ilyenkor azt az időt ténylegesen magadra fordítsd, lazíts, hallgass zenét kapcsolj ki!

A takarítás, mosás megvár!!!

18. mothertiger (válaszként erre: 7. - Kryssz)
2011. okt. 19. 12:28

Ugyanígy vagyok én is... Senki nincs mellettem, még csak beszélgetni sem tudok senkivel. Szükségem lenne a páromra, és ő sosincs itthon soha, amikor kellene. Minden gond engem nyom, mindent én intézek, sokszor érzem, hogy itt most vége, ennyi elég.

Sajnos én is elég türelmetlen vagyok a fiammal, aki 6 éves. Mi úgy döntöttünk, hogy hamarosan változtatunk, és keressük a módját, hogy együtt lehessünk.

Amúgy ez mindennek a forrása. Hiába a pihenés (már ha van), nem tölt fel, hiszen te vagy a gyerekkel éjjel-nappal, plusz még az elintéznivalók, a házimunka...stb...

2011. okt. 19. 12:27
A MagneB6-ot én is javasolnám, meg hogy mozduljatok ki minél többet, én is átmentem ezen régebben, és odáig fajult, hogy teljesen depressziós lettem végül, az egydüllét+ lelkifurdalás miatt.
16. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 12. - Kryssz)
2011. okt. 19. 12:26
Ez nagyon ismerős, és még ilyen lesz egy darabig. Úgy érzed, hogy teljesen feleslegesen jár a szád, úgy sem azt csinálja amit mondasz.
2011. okt. 19. 12:26

Szia!

Próbálj meg kikapcsolódni-ha van segítség barátnő, nagyszülők családban valaki-akinél esetleg egy hétvégét eltölthetne a picid amíg te kikapcsolsz és feltöltődsz.Ezt nem elég egyszer megtenni, jó ha időről időre akad egy egy baba mentes nap-tapasztalatból mondom.Igenis van olyan, amikor az ember türelme elfogy kimerül és vágyik másra, esetleg felnőtt dolgokra-néha már az is jó, ha egy felnőttel beszélgethet az ember.Nekem is nehéz volt a folyamatos otthonlét, ha mentem valahová vele mindig egyedül mentünk a gyerekkel-mert a család dolgozott, messze voltak.De lehet bébiszitter, esetleg egy másik anyuka akinél eljátszhatnak a gyerekek-amúgy ha ketten voltak az unokatesóval-nekem is jobb volt sokat játszottak szinte elrepült úgy a nap.Ha ez nem megoldható egy kis magnézium B6 vitamin kúra feltölt. :)

14. P.marianna (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2011. okt. 19. 12:24

Első körben, hogy legalább az idegrendszered megkapja a megfelelő táplálékot, ha már a lelked nem, kezd el szedni egy napi multivitamint ÉS (!!!!!) mellé 1000mg kalciumot és 500mg magnéziumot naponta (!!!).

Ettől a feszültséged nagyrésze el fog illanni, ez orvosi tény. Mindegy, milyen termék, csak a milligrammok stimmeljenek.

13. mkriszti81 (válaszként erre: 11. - Mkriszti81)
2011. okt. 19. 12:24
próbálj pihenni, valami segítséget találni, és szedj sok vitamint, inkább komplexet (de magnéziumot legalább)
12. kryssz (válaszként erre: 4. - Zorg27)
2011. okt. 19. 12:23
Igazából elég hullámzó az érzelmi hozzáállásom, van amikor majd fel falom, bármit csinálhat, tudok rá megfelelően - türelemmel - reagálni, máskor meg, főleg ha időre kell mennünk valahová, vagy késében vagyunk az alvást vagy egyebet illetően, akkor ha pl. mondom neki, hogy megyünk a fürdőszobába fogatmosni de ő nem oda megy, hanem a szobájába, vagy piszmog valamivel ahelyett hogy csinálná amit kérek, robbanok...
11. mkriszti81 (válaszként erre: 7. - Kryssz)
2011. okt. 19. 12:23
egyértelmű... többnyire az a szülő lesz türelmetlen, ideges, aki mindent egyedül csinál, előbb-utóbb belefárad, keveset pihen, és sajnos hamarabb szakad a cérna :(
2011. okt. 19. 12:22
Szerintem próbáld megoldani,hogy kicsit pihend ki magad.Kell a pihenő.Bármennyire is szeretsz valakit,ha folyton melletted van és energiát követel tőled,előbb utóbb kibukhatsz.Azon kívül mint a reklámban:))Magnézium tabletta,de szerintem az csak akkor segít ha magnéziumhiányod van.
2011. okt. 19. 12:22
Óvoda, bölcsöde?
8. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 7. - Kryssz)
2011. okt. 19. 12:22

Igen sajna ez nagyon megviseli az embert, az én férjem is sokat utazik és olyankor érzem, hogy feszültebb vagyok. Dolgozol, vagy otthon vagy? Mert pl, ha sok időre megy el a párom, akkor mindig elutazok anyuékhoz, ami nekünk 1000km.

Ja és mgb6-ot szedek, szerintem nagyon jó hatással van az idegekre.

7. kryssz (válaszként erre: 3. - Mothertiger)
2011. okt. 19. 12:19
Igen, ezt honnan tudod...?? Vidéken dolgozik a férjem, 2-3 hetente jön haza 2-3 napra, nagyszülők 300 km-re laknak, így mindenre egyedül vagyok!
2011. okt. 19. 12:18
?????????
2011. okt. 19. 12:17
Mit jelent az, hogy egyre türelmetlenebb? Mert vannak az embernek mély pontjai, amikor kevésbé türelmes a gyermekéhez, de ez nem állandó. Az én fiam 4 éves és persze sokszor kihoz a sodromból, de ugyanakkor tud olyat csinálni, amikor majd meg zabálnám. Szerintem ezzel mindenki így van.
4. Zorg27 (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2011. okt. 19. 12:16

Szia,


Miért vagy vele türelmetlen, mi miatt?

2011. okt. 19. 12:16
Egyedül neveled? Illetve a párod többnyire távol van?
2011. okt. 19. 12:15
Ilyenkor sajnos kiabálok vele amit utána iszonyatosan megbánok! Mit tehetnék, hogy türelmesebb legyek vele? Szedjek nyugtatót...??
2011. okt. 19. 12:14
Lassan három éves lesz a kislányom és sajnos egyre türelmetlenebb vagyok vele ami iszonyatos lelki teher számomra. Mit tehetnék?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook