Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Laptophűtő - fontos? fórum

Laptophűtő - fontos? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jún. 11. 10:07
Hali mindenkinek! speciális megoldás esetleg a peltier elem, amit megfelelő vezérlővel el látva, a hideg oldalával nulla zajjal lehet hüteni, kb 3Vról üzemel már, a peltier elemnek két oldala van egy hideg és egy meleg, a hideg oldala megy a processzorhoz, a meleg oldala kifele. Láttam videókat, ahol a pohár vizet meg fagyasztották a peltier elemmel, minusz akárhányfokig hült le.
21. Katinkaboszi (válaszként erre: 20. - Grizus)
2014. jún. 11. 10:02

Mit nem értesz?


Vannak olyan hűtők, ami csak egy állvány, semmi több, de a laptopot rátéve, megdöntöd, ezáltal feljebb kerül és van egy általad meghatározott rés, ami ha a laptop hűti magát, helyet ad a hűtésre.

Nincs benne semmi, még egy ventillátor sem. Nekem eddig bejött.


Sokféle van egyébként, még olyat is láttam, amit hűtőbe kell tenni, ha nagy meleg van.

Százezer félét találsz egy nagyobb árúházban is :D

20. grizus (válaszként erre: 18. - Katinkaboszi)
2014. jún. 11. 09:55
Ne haragudj, ezt nem értem.
19. grizus
2014. jún. 11. 09:54
Azt nem értem, hogyha van benne ventillátor, akkor mitől melegszik fel ennyire? Akkor vennem kéne egy olyat, amit a gép alá kell tenni?
2014. jún. 11. 09:01
Van saját hűtője mindegyiknek, de fontos, hogy legalább egy döntött állványt vegyél neki, amire felrakhatod és mikor a laptop saját hűtése bekapcsol nem csak forog a ventillátor, hanem hűti is magát, mivel van helye, ahol ezt megtegye.
2014. jún. 11. 08:55
igen
16. Felhoo
2014. jún. 11. 08:46

Szerintem fontos a hűtés. A laptopok eleve magasabb hőmérsékleten dolgoznak mint az asztali pc-k, mivel sokkal kevesebb hely áll a rendelkezésükre és egy jóval kisebb ventillátor van bennük. Érdemes feltelepíteni egy hőmérséklet figyelő programot, akkor pontosan tudhatod, hogy mi a helyzet a gépen belül. Én akkor is ki szoktam kapcsolni pár percre ha érzem h már nagyon forró a gép.

Ráadásul az előző laptopom széria hibás volt, és két év alatt háromszor égette le magát az alaplap...

És nem kell nagy igénybe vétel egy laptopnak, hogy túl melegedjen amikor a szobában eleve 35 fok van...

15. 6fef80bd7d (válaszként erre: 12. - Ejmi)
2014. jún. 11. 08:14
új . de ne vicceljetek már! ha valamitől melegszik a gép a játékoktól, programoktól max. és ha régi. az újak vagy legalább 1 évesek nem melegszenek internettől és készenléti állapotban. bár az enyém i5-ös és lehet ezért is bírja a hajszát. akárhányszor nézem a hűtőnyílást hideget" fúj és nem lassul. játéknál már melegebbet de nem szinte forrót mint a régi duálos amitől izzót az egész gép.
14. simple (válaszként erre: 1. - Grizus)
2014. jún. 11. 07:47
Szerintem nem fontos. Nekem van, de sosem volt rá szükség, nem melegszik a gépem egyáltalán, pedig szinte egész nap használatban van.
2014. jún. 11. 07:17
Fontos :)
12. ejmi (válaszként erre: 4. - 6fef80bd7d)
2014. jún. 11. 06:44
team609 ! Milyen laptopod van, ami nem melegszik ?
2014. jún. 11. 06:05
A hűtő jó ötlet.Én már 3 év éve használom.Bár akárhova megyek kikapcsolom,mert egy ismerősömnek kigyulladt a laptopja egyszer.
10. grizus
2014. jún. 11. 06:02
Hm, igen, van benne, mondták a szervízben hogy tisztítani kell, porszívózni. Csak azért kérdezem, mert elég sokat használom és alaposan felmelegszik, ezért gondoltam, hogy külön is vennem kéne.
2014. jún. 11. 05:56
nem hisz bele van epitve a laptop=okba.szoval nem kell venni kulon.dodi44-nek igaza van s kapcsold ki mindig a pc-det ha nem hasznalod.
8. Dodi44 (válaszként erre: 4. - 6fef80bd7d)
2014. jún. 11. 05:43

A munkam az volt, hogy computereket is javitottam. Ha kocsid van es miutan hazaertel, akkor csak hagyod hogy ejszaka is jarjon a motor, hogy ne kelljen a munkabamenet elott ujra elinditani a motort? Vagy kikapcsolod es kiveszed a sluszkulcsodat?

Minden motor forog, ami forog es mukodik , az kopik. A Computerek elettartalma rovidul, ha bekapcsolva hagyod, ugyan ugy a TV-d is, ugye annak sem csak a hangjat veszed le, miutan nem akarod nezni, hanem a jozan esz azt diktalja, hogy kikapcsoljuk. De aki arusitja, es gyartja, azoknak az a jo, minnel hamarebb ujjat kell venned.

A computer nyomtatoknak is hasonlo a sorsuk. Azokat es a computereket is egy kikapcsolhato konektorokba kell beledugni es a hasznalatuk utan a kapcsolojukkal kikapcsolva hagyni.

A gep a tied, es termeszetesen ugy hasznalod, ahogy Te akarod.

2014. jún. 11. 05:41

Ja igen, a fiam engem is jól letolt, hogy a gépet néha tisztíttatni kellene...

Egy közbeeső megoldás, hogy amíg nem vettem hűtőventilátort, addig egy régi sütőrácsra tettem rá, aminek van egy kis lába is, így alulról tudott levegőzni (mint a frissen sütött kenyér). De végül már nem volt elég, és akkor jött a ventilátor.

2014. jún. 11. 05:35

Az én laptopom már elég régi. Működik, de már csak külön hűtéssel, különben perceken belül leáll. Tehát ha úgy érzed, hogy nagyon meleg a géped, akkor előbb-utóbb muszáj lesz venned.

Van egy program, ha jól emlékszem Speccy, ami jelzi a hőfokot is.

2014. jún. 11. 05:34

A Lap Top computerek also szellozo nyilasat nem szabad eltakarni pl. ha pokrocra rakod, akar milyen takarora az mind elzarja a szellozo nyilast es a masik veszelyhogy a ruha szoszmoszoket beszivja es a szoszmoszok rarakodnak a belso ventilator lapjaira, es nem tudja a levegot nyomni a huto bordakra. ugy evenkent, ha van ismeretseg, nem art kitisztitani a ventilator pengeit a rarakodott kosztol, szoszmoktol. A kulon kaphato "huto lapokat" amit ala tudsz tenni a Lap Top-odnak. Arra is vigyazni koll, hogy annak a nyilasai se dugitsa el a parna-pokroc-lepedo... De a legjobban szemunk elott tartanam a par evenkenti kitisztasa a Micro processor huto ventilatorat, es az oda es el-vezeto levego belso csatornait.

Mind amellett meg az alatett kulso szelloztetonek a ventilatorat is idonkent tisztitani kell...

2014. jún. 11. 05:30
nekem nincs külön hűtés, egész nap megy ha megyek dolgozni alvó állapotba teszem hazaérek felébresztem és kész. nem melegszik. de volt olyan laptopom amihez kwellett mondjuk.
2014. jún. 11. 05:25
Fontos a hűtés.
2. csutkamano (válaszként erre: 1. - Grizus)
2014. jún. 11. 04:28

A kánikulai hőségben jó ha van.

Nálam 2 napja megy, ha be van kapcsolva a gép. Az előző gépem a nagy melegben állandóan kikapcsolta magát. Így védekezett a túlmelegedés ellen.

2014. jún. 11. 04:09
Van valakinek laptophűtője? Fontos tartozék ez? Ha alulról melegszik a gép, akkor az azt jelenti, hogy nincs beépítve, ugye? Szerintetek vegyek, kell? Köszi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook