Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Laktóz érzékenység? fórum

Laktóz érzékenység? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
63. sexycsajje (válaszként erre: 62. - Youlcsi)
2010. jún. 15. 19:18
VÁRJAK MEGINT 1 HONAPOT?
62. youlcsi (válaszként erre: 61. - Sexycsajje)
2010. jún. 13. 10:23

és mikor mész vissza?


mondjuk a laborban nem is nagyon tudnak mit mondani, csak hogy pozitív v negatív... a doki fogja elmondani, hogy akkor most ez pontosan mit is jelent.

61. sexycsajje (válaszként erre: 60. - Youlcsi)
2010. jún. 13. 07:45
nekem semmit nem mondtak szinte ki dobtak majd vissza megyek a dokihoz akinél voltam és tanácsot kérek
60. youlcsi (válaszként erre: 59. - Sexycsajje)
2010. jún. 5. 21:32

és akkor most mit mondtak?


írtam korábban, h nekem pl poz lett a laktóz terhelésem, de mivel a laktulóz is, így azt mondták, hogy ez kontamináció és antibiotikumot kaptam rá.

2010. jún. 5. 18:13
syasztok merre vagytok voltam laktoz vizsgálaton nem vok laktoz érzékeny, de a probléma ugyan ugy eg maradt:(
2010. ápr. 15. 11:04
sziasztok! A dokinál most végeztem, hát azt ajánlottane egyek tejeset, és ha szeretnék mégis egyek laktóz menteset az oké de a tünetek elő jönnek akkor is.az mondta valami intelegenciám van lehet vagy mi:)tehát inteligens vagyok de ezt egyedül ő mondta még nekem:)vérvételre kell menjek meg fújni is.A Laktóz mentes termékek a páromat, is meg a családot is meg hajtja:( de a rendes nekik jó most mit csináljak?
2010. ápr. 7. 12:57
a magik milk nem jó termék,a rizs tejet kise probálom mert gondolom nem valami jó köszi.
56. sexycsajje (válaszként erre: 31. - Csillag03)
2010. ápr. 2. 17:46
én is jól vagyok, eddig nem figyeltem oda magamra és ha ment a hasam akkor vettem be lopediumot,aztán mikor már nagyon rosszul voltam akkor kezdtem gondolkodni mért is nem érdekel engem ez.
55. Vanessza13 (válaszként erre: 54. - Sexycsajje)
2010. ápr. 2. 17:43
Szia!Nekem Lányom volt laktóz érzékeny,de hál. kinőtte.Nálunk nem volt kapható magic milk pedig nekem is azt ajánlották.Mizo laktozmenetes tejet vettem és az bevált nagyon finom volt,mellékhatás nélkül.Viszont a rizstej az számomra=volt a vízbe áztatott rizs levével.
2010. ápr. 2. 17:35
syasztok! VETTEM MAGIK MILK TEJET ÉS TEJFŐLT, ÉS A KÁVÉM BA TETTEM, HÁT ÚGY GÖŐRCSÖLTEM ÉS MEG HAJTOTT. DE CSAK EGYSZER:(REMÉLEM NEM FOG TÖBBET NEM TUDOM EZT A TERMÉKET KI TESZTELTE DE A SPÁROS FITT FROMOT AZT AZOK AKIK TÉNYLEG ÉRZÉKENYEK.
53. youlcsi (válaszként erre: 52. - Csillag03)
2010. márc. 31. 20:31

a halálfélelem jó szó. én teljesen bepánikoltam... pedig nem első tükrözés volt.


a colon viszont nekem nagyon fájt... a doki szerint pedig sokkal jobban viseletem, mint a gastroscopiát... ő tudja... ő mindkettőnél észnél volt :)

2010. márc. 31. 18:01

És az alsó jobban kibírható?

Nem akartam azt írni, hogy halálfélelmem volt, miközben csinálták:))

Báár elsőre talán jobb is volt, mert akkor elfelejtették érzésteleníteni, és végig azzaé voltam elfoglalva, hogy hányok.... Így a végén amikor kivették a csövet mosolyogtam:)

A második az risszabb volt. Akkor már használtak lidokaint, de a doki bána volt, és lassan csinálta. Nah oda sem megyek többet...:)

51. sexycsajje (válaszként erre: 49. - Csillag03)
2010. márc. 30. 11:55
nekem nem akarnak és örülök hogy nem hogy nekem nem lesz részem benne ,mert nincs lisztérzékenységemcsak érdeklödtem:)
50. youlcsi (válaszként erre: 49. - Csillag03)
2010. márc. 28. 21:10

a lisztérzékenység a duodenum biopsziából mutatható ki... nem kellemes? azt hittem, ottmaradok :o


de most ami soron van, az megint alsó :s

2010. márc. 28. 20:05

A biopsia nem kellemes, de ki lehet bírni. nekem kétszer is csináltak. Neked miért akarnak?

Mert a laktóz nem okoz olyan elváltozásokat, ami kimutatható vele....

Csak a lisztérzékenység.

48. youlcsi (válaszként erre: 47. - Sexycsajje)
2010. márc. 28. 19:30

ilyenem még nem volt... inkább a helyzet lesz kellemetlen, de nem hinném, hogy fájni fog.


igaz eddig mindig megpróbáltak bódítani, ami ha másra nem is, arra jó volt, hogy nem parázzak és ne tiltakozzak :)

47. sexycsajje (válaszként erre: 45. - Youlcsi)
2010. márc. 28. 16:06
ez a biopsia fáj?
46. sexycsajje (válaszként erre: 40. - Csillag03)
2010. márc. 28. 16:05
én még csak április közepén megyek dokihoz és a spáros from termék az jó nekem nem ment a hasam a könyvet rendeltem az alexandrából
45. youlcsi (válaszként erre: 44. - Csillag03)
2010. márc. 23. 20:14

hát nem lettem okosabb. tüneti kezelés, ha nem jön be, sigma biopszia (mikroszkópikus colitisre)


most van pár hetem, hogy reménykedjek (újra :))

2010. márc. 23. 16:59

Igyekszem betartani a diétát, de néha akkor sem tudom mitől fáj éppen a hasam sajna.

Remélem sikerrel jártál a dokinál.:)

43. youlcsi (válaszként erre: 42. - Csillag03)
2010. márc. 22. 16:47

köszi :)


sajnos a rávaló gyógyszer nekem nem jött be :s

de majd holnap okosabb leszek.


egyébként ha valóban laktóz-érzékenység a baj (azaz az enzim hiánya), akkor valóban csak a diéta segíthet... kerülni kell, ami bajt okoz. ha ez megvan, akkor onnantól kezdve nem lehet gond :)

2010. márc. 22. 16:08

Nekem 5-ről indult, és 1 óra múlva kezdett növeledni. Szóval akkor ez a kettő tényleg más.

Pedig ha a bélflórámmal lenne gond, annak örülnék, mert az azt jelentené, hogy gyógyszerrel helyrehozható.

Remélem hamarosan rendbe jössz!

41. youlcsi (válaszként erre: 40. - Csillag03)
2010. márc. 21. 20:14

nekem végig magas volt, bár összességében ha nem is monoton, de csökkent.

ha neked mond bármit is, leírhatom :)

az alapérték 33 ppm, aztán 10percenként 56-65-54-49-55-30-40-32-40-34-35-42

2010. márc. 21. 19:25

Jól hangzik az a könyv. Majd én is utánanézek. Báár sok laktózmentes dolgot árulnak. Nem olyan nehéz kihagyni szerrintem.

Arra lennék kíváncsi, hogy neked mikor kezdett azaz hány perc múlva kezdett az érték feljebb menni. Mert nekem kb 1 óra múlva. Addig csak a hasam fájt. És utána már jött minden... És 2 óra múlva fúlytam 60 at. A másikon meg össze vissza mentek az értékek, és a vége 83 lett.


Jaja a rágótabletta azért segít.:) nekem utána nem megy a hasam, csak a hasam fáj kicsit.

39. sexycsajje (válaszként erre: 38. - Sexycsajje)
2010. márc. 21. 17:17
Rendeltem egy szakács könyvet ami be laktoz menrtes ételek vannak enni vagy nem enni? a cime és 1500 forint.
2010. márc. 21. 17:08
sajna én nekem muszály diétáznom egyébként megy a hasam de nagyon, az egyik ismerösnek a lánya el ment laktoz vizsgálatra kapott rágotablettát és segit azt mondták, hogy jó az lehet hogy nekem nem ment a hasam a tejszintől a mit kaptam de a családnak igen:(
37. youlcsi (válaszként erre: 36. - Csillag03)
2010. márc. 21. 16:53

tejcukorra nem diétázom.

igazából csak a lactose-eredményem van meg itthon (mire vagy róla kíváncsi?), a lactulose nincs, mert bent feküdtem, így csak a zárón van rajta, hogy "pozitív".


nem magándokihoz járok. "sima" tb-rendelésre, klinikára.

2010. márc. 21. 11:27

Nekem is írtak fel olyat, de utána egy másik doki azt mondta, hogy ne szedjem be.

Jaja, sajna nem nagyon tudok mwegbízni az orvosokban, fúleg úgy, hogy mindegyik mást mond.

És tejcukorra nem is diétázol?

Kíváncsi lennék, a fújás eredmányeidre, hogy mi lehet a külömbség. Mert nem tudom, hogy miért mondják nekem ennyire biztosan ezt a végleges dolgot. Jaa és diéta mellett is vannak tüneteim sajna.

Te magán dokihoz jársz?

35. youlcsi (válaszként erre: 34. - Csillag03)
2010. márc. 21. 08:30

normixot kaptam rá (antibiotikum), elvileg kifejezetten kontaminált vékonybél-szindrómára való. nekem nem jött be. eszem a probiotikumot is, és ennyi. semmitől nem lett jobb. igaz, rosszabb sem.


azt meg nagyon javaslom, hogy olyan orvost keress, akiben bízol.

2010. márc. 20. 22:07

És a bélflórát meg lehet gógyítani?

Nekem le is írták, hogy véglegesen tejcukor érzékeny vagyok.... És ezt az alapján, hogy mindkét hidrogénkilégzési teszt pozitív lett. És ott valami görbét nézztek meg, azaz a köztes értékeket. De sajna nem nagyon bízom azokban az orvosokban. Már egyre jobban úgy gondolom, hogy el kellene mennem máshova is kivizsgáltatni magamat.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook