Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megéri lakást lízingelni? fórum

Megéri lakást lízingelni? (beszélgetős fórum)

9. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 8. - Katt2)
2023. jún. 23. 08:56

Ez is igaz lehet.

De a lízingnél nekem túl sok az egyelőre ismeretlen faktor, a mi lesz 5 év múlva...

2007-08 környékén ilyen volt a svájci alapú dolog amit egy fél ország nyögött, vagy nyög még a mai napig is.

Én óvatos duhaj vagyok, minden vállalkozásomat többszörösen is körbejártam, mert a váratlan meglepiket nem szerettem,.

De nem vagyunk egyformák.

8. katt2 (válaszként erre: 6. - 5d8fd6c5cb)
2023. jún. 22. 22:12
Ha ez így lenne, akkor semmilyen ipari fejlődés nem lenne, hiszen egy gyárat a tulaj csak részben a saját pénzéből épít meg. Ami hiányzik, az valamilyen formában hitel, lizing, kölcsön, tök mindegy, de közös tulajdonságuk, hogy vissza kell fizetni egy szerződés alapján.
7. birebora (válaszként erre: 6. - 5d8fd6c5cb)
2023. jún. 22. 16:17

Igen ez nagyon is jó közmondás. De ha az emberek nem vennének fel kölcsönt nem lenne hol lakniuk, sokaknak autójuk. Persze ésszel és jól átgondolva.


Az én egyik ismerősöm lakást lizingel banktól. Tulajdonképpen fizeti a havi törlesztést. Akkor kerül a nevére ha kifizette, addig a bank tulajdona.

6. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 5. - 5d8fd6c5cb)
2023. jún. 22. 11:27
A legjobb tanácsom lemaradt, hogy mindig addig kell csak nyújtózkodni ameddig a takaród ér..-))
2023. jún. 22. 11:25

Szerintem nem éri meg !

De a lakás tulajának megéri.

A mérleg nyelvének minden üzleti vállalkozásnál nagyjából középen kell állnia,mert ha ez nem így van, akkor hosszútávon sok benne az egyoldalú rizikó.

A mai pénzügyi világ óriási lépésekkel, de előre nem látható veszélyekkel alakul át.


Nem tudhatod, hogy 5 év múlva mibe kerül egy € Forintban?

Az infláció döntött már dúsgazdag embereket is a szegénységbe.

Csak a történelem könyvet kell kicsit ehhez fellapozni.

A Te esetedben túl sok az ismeretlen faktor, ennek ismerete nélkül én nem vágnék bele.

4. Bichi (válaszként erre: 2. - Ildi992)
2023. jún. 22. 08:35

Nem tudom, hogy milyen lakás lehet az, amit havi törlesztéssel ki tudsz valaha is fizetni, kivéve, ha milliókat keresel, de nagy kérdés, hogy mi lesz X év múlva, ha majd nem tudod esetleg fizetni, akkor mi van?

Bukod az addigi pénzt, vagy egyéb következményei is vannak?

Mi van, ha elszáll az infláció, azt sem tudni, mi lesz jövőre, nem hogy X év múlva? Gondolom rohadt jól meg van az a szerződés fogalmazva, ami az eladót védi, és nem a vevőt...

2023. jún. 22. 06:46

Függ a lakás minőségétől, nagyságától és a hozzákalkulált lízingdíjtól is, valamint a korod is nyom a latban, mikor lehet a tiéd a lakás.

Gondold át, ha hitelre vásárolnád, menyit tudnál fizetni?

Mennyire biztos a munkád, az egészséged, az anyagi tartalékod, ha netán x hónapra nincs bevételed, tudod-e akkor is fizetni?

Van- e a lízingnél is esetleg x időre halasztást kérni, vagy csökkentett díjat fizetni?

Ha részletre veszed, akkor sem a tiéd teljesen a lakás, de amennyiben szorul a hurok, banki átvállalással eladhatod, vagy visszavásárolja a bank, ha időben gondolkodsz még. Esetleg kiadhatod, és a bevétele fedezi a törlesztést.

A lízingbe is jócskán beleszámítják a kamatot, a teljes körű biztosítást, amit általában ők szabnak meg kinél kötheted meg, ami nem a legolcsóbb kategória lesz az tuti.

Mivel úgymond csak lízingeled, nincs akkora szabadságod, szabad mozgástered.

Én ezt a formáját a lakásszerzésnek nem választanám, de lehet van másnak igazi tapasztalata is ezzel kapcsolatban.

2023. jún. 22. 06:05
Nem kellene önerő, igaz a tulajdonjog csak a teljes kifizetése után nyertem el. Nem kellene banki hitel, mivel havonta törlesztenék az eladónak. Közjegyző persze kell, hogy hivatalos legyen.
2023. jún. 22. 05:59
Sziasztok. Lakás lízingről mi a véleményetek? Megértését?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook