Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakás bérlés vagy vásárlás. fórum

Lakás bérlés vagy vásárlás. (beszélgetős fórum)


1 2
27. 2ce679405c (válaszként erre: 26. - Menetes)
2008. szept. 28. 14:40

Köszi a véleményed!

Érdekes!Őszintén szólva én is félek ettől a "lakva ismerszik meg az ember" dologtól!

2008. szept. 27. 18:59

Szia!


Bár igazából magamnak kerestem infót ebben a topic-ban de a kérdésemre nem találtam választ de ha már itt járok akkor a véleményemet leírom.


Hosszútávon mindenféleképpen lakásvásárlás de:

- Ha még nem laktatok együtt költözzetek össze egy albiba, egy évig próbáljátok ki milyen (Nem vészmadárkodni akarok, remélem semmi baj nem lesz, de lakva ismerszik... Akárhány éve vagytok együtt nem számit, más lesz hidd el. Reméljük jó:D )

- Egy közös hitel-tulajdon dologból ha nem jól alakulnak a dolgok nehéz kiszállni, főleg ha ne adj Isten valamelyikőtök meghülyül (Olyat is láttunk már szerelmeseknél:D )

- Ezalatt az év alatt, meglátjátok milyen munkát találsz, hogy, és mit bírtok el anyagilag.

- A saját lakással elvesztitek a mobilitást (vagy legalábbis korlátozódik), neked még nincs munkád egzisztenciád a barátod is fiatal még, vesztek egy lakást pl Szegeden, de lenne egy álmaid melója Pécsen és a barátod is szívesen belevágna dehát ott a lakás...Persze kilehet adni de azzal is lehetnek gondok

- Szerintem ne kapkodjatok, semmivel nem vagytok elkésve.

- A kidobott pénz dolgot úgy is megközelítheted, hogy az a pénz ami 1 év alatt más zsebébe vándorol olyan tanulópénz, amit azért fizetsz, hogy nyugodt lélekkel vághass bele a hitelbe, egy biztos jól működő kapcsolatban, talán egy biztos (bár manapság) állással.

- És hogy mennyi az a kidobott pénz :D Erre csak annyit mondok, hogy nézd csak meg mennyit fogsz még (Kényszerűségből), kidobni az ablakon Kamat címszó alatt.


Előre tudom, hogy sokan nem értenek egyet velem de ha egy kicsit is hasznát veszed az jó.

Szia

2008. szept. 27. 14:25
koszonom a valaszotokat jutka es izéé :)
24. 372f7e7275 (válaszként erre: 10. - Anbene)
2008. szept. 26. 20:11
ismerősömék csak emiatt házasodtak össze és kaptak 150ezer ftot az önkormányzattol...azt mondták annyiért "nem érte meg"....mármint anyagilag,mert nem papir és házasságpártiak...
23. 372f7e7275 (válaszként erre: 21. - 852308703c)
2008. szept. 26. 20:09
az egész lakást nem csak a saját tulajdonrészével rendelkezhet...
22. a445f073a9 (válaszként erre: 21. - 852308703c)
2008. szept. 26. 20:08
A saját tulajdonrészével azt csinál amit akar. De ha el akarja adni, a lakás másik tulajdonosának elővásárlási joga van.
2008. szept. 26. 20:03

sziasztok. . .tudna nekem valaki erre a kerdesre pontos valaszt adni?

ha egy lakas ket szemely neven van akkor eladhatja az egyik szemely a lakast a masik fel belegyezese nelkul??

20. alyce
2008. szept. 26. 14:08
Azt elfelejtettem mondani, hogy albérletes téma van nálam is, és a törlesztőrészletem /ha lesz:)/, csak 5.000 Ft-tal! lesz több, mint az albérlet, és akkor már legalább tudom, hogy miért fizetek...
19. alyce
2008. szept. 26. 14:06
Jelenleg én is ilyen cipőben járok...lakásvásárlás. Nem is tudom elképzelni, hogy az emberek hogy tudnak hitelt felvenni, nekem osztrák jövedelemre, munkára alig akarják megadni. Ha ez egyszer sikerül, soha többet, az tuti!
18. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 15. - 2ce679405c)
2008. szept. 26. 14:04
Szia, mi is így voltunk, se szülői hátszél, se önerő, semmi. Mégis sikerült, büszkék vagyunk hogy ketten értük el, ma van lakásunk, kocsink, csudaszép motorunk, látod, nem lehetetlen. Viszont a gyerek nem fér bele. Egyenlőre ez van, matek az egész, annyit keress amennyit költeni akarsz, ha minden elmegy az sem baj, de olyan nagyon jó haza menni.
17. Cyntia (válaszként erre: 15. - 2ce679405c)
2008. szept. 26. 13:28
Csak tudjátok kivitelezni!!! Nagyon szurkolok!
16. Cyntia
2008. szept. 26. 13:27

Ez jó téma: nálunk is ez van jelenleg az asztalon legalább egy fél éve. Már minden megoldást végigpásztáztam.

Jelenleg albérlet: ami egy jól fizető állás fizetését emészti fel. De a hitel még ennél is több 25 évre, mert készpénzünk az sajnos nincs, s csak a szociális támogatásokat tudjuk hozzá megigényelni.

Jelenleg az állás: 0:0. Mert egyik sem egetrengető megoldás. Ugyanis azon kívül, hogy laksz: még valamiből élni is kellene..

15. 2ce679405c (válaszként erre: 13. - 94c02c5bb5)
2008. szept. 26. 13:22

Jó persze! Nem ezért fogok hozzámenni, ha egyszer megkéri a kezem... :D

Én mondtam, hogy naív vagyok ezzel kapcsolatban: Utazom haza felé a vonaton és azon tűnődtem, hogy vajon a magyar emberek hogyan tudnak megélni. Én eddig bele sem gondoltam! Most jön a nagybetűs élet... atya ég!

Pl.: Fiatal pár összeköltözik (mint mi) és felveszik a hitelt a lakásra, amit gondolom fel kell újítani, új bútorok stb.-ez is pénz. Aztán vesznek egy autót, persze ezt is hitelre amit szintén törleszteni kell.

Mondjuk az átlag kereset 130-160 ft között van (és akkor még nagyot mondtam), ha mind a ketten ennyit keresnek, saját magukra nem is marad pénzük, nem hogy gyerkőcöket vállaljanak..., mivel hogy törlesztik az adósságot.

Tudom, kapnak kb 2 milliót, ha 8 éven belül születik 2 gyerek, de hát az a pénz nuku, semmi...

Most egy kicsit megriadtam, és felmerült bennem a kérdés, hogy valóban akarom én ezt????

De én is maradtam a vásárlásnál!!!-ésszerűbb szerintem is!

2008. szept. 26. 13:08
Inkább vásárlás!Az albérlet kidobott pénz!
13. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 11. - 2ce679405c)
2008. szept. 26. 12:46
Azért ne házasodj, hogy támogatást kapj. Ha úgy érzitek, hogy azt akarjátok, csak akkor. Nézz utána hogy a keretből van e még, általában korán elfogy, kiosztják a ....... emberkéknek akiknek nagyon fiatalon nagyon sok gyermekük van már. Nekünk sem jutott az éves keretből, pedig mi májusban vásároltuk a lakást.
2008. szept. 26. 11:34
Mindenképpen lakásvásárlás. Sok esetben az albérlettörlesztés majdnem annyi mint a hiteltörlesztés, ráadásul ablakon kidobott pénz. Inkább már egy SAJÁT lakásért fizessetek.
11. 2ce679405c (válaszként erre: 10. - Anbene)
2008. szept. 26. 11:23
Köszi! Ezt mindenképpen megemlítem neki! :-)))))
10. anbene
2008. szept. 24. 14:38
Szerintem ha lakást akartok venni, házasodjatok össze. :))) Nagyon sok önkormányzat ad vissza nem térítendő támogatást, illetve iszonyú alacsony kamatú visszafizetendőt. Utána kell nézni, mert van, ahol élettársaknak is jár a juttatás.
2008. szept. 24. 14:36
Szerintem is vásárlás.Inkább a magadét fizesd mint a másét.
2008. szept. 24. 14:30

Szia. Én is egyértelműen azt mondom, hogy saját lakás. Igaza van "nakedbike"-nak. Ha már fizetni kell akkor inkább fizesd a saját lakásod törlesztéseit, mint egy idegent gazdagits. Viszont kérdés, hogy a kapcsolatotok áll-e olyan biztos alapokon, hogy együtt belevágjatok ilyesmibe. Mert te fogalmaztál úgy, hogy " a következő évben újabb szintre emeljük a kapcsolatunkat" Nekem furcsa, hogy nálatok naptárhoz van kötve...Na a ti dolgotok, de ha biztos alapokat éreztek, akkor mindenképp a sajátotok után fizessetek inkább!!!

Sok sikert a diplomádhoz is!!!!!!!!!Vagy inkább egy kalappal!!!!!!

7. df2a740c00 (válaszként erre: 5. - 94c02c5bb5)
2008. szept. 24. 14:29
pontosan ugyenez a véleményem. Amennyit albérletre kifizettek, annyiból megvan nagyjából a havi törlesztőrészlet.
2008. szept. 24. 14:20
huh...., hát alaposan megoszlik a véleményetek!
5. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1. - 2ce679405c)
2008. szept. 24. 13:49
Vásárlás mellett voksolok, egy jó hitel mellett annyi a törlesztőd, mintha albérleti díjat fizetnél. És szuper érzés a saját lakásba hazamenni, azt aztán úgy fúrod faragod ahogyan akarod.
4. 7a319416e1 (válaszként erre: 1. - 2ce679405c)
2008. szept. 24. 13:49
Heló!Figyelj,hallgass rám.Csak akkor szabad lakást vásárolni,ha rendelkeztek vmennyi tőkével.Mert ha hitelre vásárolnád azaz lízingre,akkor hiába kerestek ,elmegy a hiteltörlesztésre egy csomó.Nem beszélve arról ha az egyikőtök elveszti az állását ,akkor miből fizetitek ki?Alaposan gondoljátok át,érdemes várni addig amíg megfelelő egzisztenciával rendelkeztek a munkahelyeteken,és a kapcsolatotok is biztos alapon áll.Sok sikert nektek!puszi
3. benvik (válaszként erre: 1. - 2ce679405c)
2008. szept. 24. 13:45

Szia!

Én a vásárlás mellett döntenék. Inkább a sajátomat fizetem, mint egy idegennek az albérletet. Az albérlet mellett meg nehéz spórolni.

2008. szept. 24. 13:43

Szia!

Én inkább egyből olyat vennék, ami teljesen megfelel... Albérlet mellett lehetetlen félre tenni, viszont ha átmenetileg vesztek valami kicsit; nem biztos, hogy könnyű lesz majd eladni ráadásul a kölcsönt is vissza kell fizetni... Majd ismét kölcsönt felvenni, hogy megvegyétek az álom lakást...

2008. szept. 24. 13:18

Szeretném, ha a tapasztalataitokat megosztanátok velem lakás ügyben.

A barátommal (sajnos még nem kérte meg a kezem... :-() a következő évben újabb szintre emeljük a kapcsolatunkat, ez okból szeretnénk összeköltözni. Most diplomázom, Ő 27 éves, mind a ketten fiatalok vagyunk és még elég naívak ahhoz, hogy csak beleugorjunk a közepébe úgy, hogy tapasztaltabbakat ne kérdeznénk meg!

Nem tudunk megegyezni, hogy most béreljük vagy vegyük a lakást. Mivel nem vagyunk milliomosok, ezért kölcsönt vennénk fel a vásárlásnál. Mind a ketten úgy gondoljuk, hogy ez egy induló lakás lenne, aztán majd egy jöhet a kertes ház vagy nagyobb lakás.-ha lesz rá módunk.

Én véleményem, hogy ha vesszük, az a miénk lesz és talán a késöbbiekben ez a lakás akár egy támasz is lehet ha megszorulunk. De a barátom nem ért velem egyet, mert inkább spóroljunk s majd a nagy ház legyen olyan, mint amilyet megálmodtunk...

Szerintetek mi lenne a helyes? A vásárlás vagy bérlés????

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook