Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lájkolod a posztomat? fórum

Lájkolod a posztomat? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lájkolod a posztomat?

1 2
25. Pitypang (válaszként erre: 23. - 2c51470c9a)
2010. szept. 21. 10:19
Semmi gond. :)
24. Pitypang (válaszként erre: 21. - 07c4794583)
2010. szept. 21. 10:19
Szerintem hagyjuk, mert nagyon nem tetszik ez a hang nekem. Nem csapkodom magam a földhöz először is. Azért, mert te valamit félreértettél, nem kell kioktatnod. Köszönöm, hogy elmondod, hogy az alma nem körte. :D :D :D Az utolsó mondatod pedig enyhén szólva irritáló, még ha így önmagában olvasva nincs is benne semmi zavaró. Csak az előzmények... Képzeld, mindig örülök, ha tanulok valamit, de amikor kioktatnak, azt nagyon nem bírom. Pláne úgy, hogy ha nem a segítség a szándék, hanem az okító fél fölényeskedése csupán.
23. 2c51470c9a (válaszként erre: 20. - Pitypang)
2010. szept. 21. 09:58

Nekem sem állt szándékomban megbántani Téged,elnézést kérek!

Csak informatikus vagyok,így az ilyesmi szakmai ártalom. :) De ne haragudj kérlek!

22. 07c4794583 (válaszként erre: 18. - Pitypang)
2010. szept. 20. 20:13

Most elolvastam még egyszer, és ha te végig a personal file-ra gondoltál (ami egyszerűen valakinek a személyes adatai, többnyire egy valódi papírmappa), akkor nagyjából érthető a történet. Csak ne írtad volna, hogy "számítástechnikai", mert az informatikában bizony a fájl egymás mögött álló összefüggő bitek sorozata, aminek van egy eleje meg vége - mint például egy word dokumentum vagy egy mp3 szám -, a mappa, azaz folder pedig azok a konténerek, amikbe ezeket a fájlokat belepakolod, akár százasával is.


Szóval a personal file egy teljesen másik szó, mint a file. Előbbi egy sima irodai vagy akár HR-kifejezés, a file meg kontextus nélkül vagy a "számítástechnika" jelzőt odabiggyesztve egy adatállomány a gépen.

Csak ennyi az egész.

21. 07c4794583 (válaszként erre: 20. - Pitypang)
2010. szept. 20. 20:08

Nem kell megsértődni - az általad említett példa olyan volt, mintha az almára következetesen a pear szót használtad volna, holott az apple.


Ez nem kákán csomót keresés, a szavak nem azt jelentik, amit te gondoltál - nincs ezzel semmi baj, nem kell mindjárt a földhöz csapkodni magát az embernek, ha tévedett. Örülj, hogy tanultál valamit.

20. Pitypang (válaszként erre: 19. - 2c51470c9a)
2010. szept. 20. 19:51
Örülök, hogy mindenki a kákán keresi a csomót, holott csak annyit akartam mondani, hogy furcsának tartom a file szót fájlként írva. Ennek volt egy kis bevezető része is, de esküszöm, már szinte bánom, hogy hozzászóltam a témához. Úgy érzem, tudom, miről beszélek, és bár évek óta a gyerekeimet nevelem és "nem dolgozom", még nem éreztem eddig, hogy totál idióta lennék, aki azt sem tudja, mi a mappa, a folder és a file. Köszönöm a "felvilágosításokat". :D
19. 2c51470c9a (válaszként erre: 18. - Pitypang)
2010. szept. 20. 16:18

Someone's file az ok,mert ott valóban personal file-ról van szó,azaz személyi adatokról és nem az azokat tartalmazó mappáról.

De ha az IT tudományt vesszük alapul,folderben lehet file,de file-ban nem lehet folder. :)

18. Pitypang (válaszként erre: 17. - 07c4794583)
2010. szept. 20. 10:57
És a filing kabinet akkor adatállományszekrény? :D Vannak szavak, amik más szövegkörnyezetben jelenthetnek különféle dolgokat. ;) Nyilván ha egy mappa van a kezedben, nem mondom, hogy egy file van nálam. Viszont ha az egy ügyfélhez tartozó iratok gyűjteményét tartalmazó mappa van a kezemben, mondhatom hogy someone's file, nem? Az pedig vitathatatlan talán neked is, hogy a file és a magyarosan írt fájl ugyanaz szeretne lenni.
17. 07c4794583 (válaszként erre: 16. - Pitypang)
2010. szept. 19. 21:35
Ez talán azért történhetett, mert a mappa a folder, míg a file az adatállomány, tehát ezek különböző számítástechnikai fogalmak.
2010. szept. 19. 10:19

Nekem sem tetszik az ilyen lájkolós duma, kellett is kis idő, mire leesett, mit jelent, pedig tudok angolul teljesen normálisan. :D Csak a hunglish okoz nehézségeket.

Amúgy rengeteg ilyen "lájkolásszerű" szó van ám, csak nem mindenre kapjuk fel a fekünket (már). Én tök sokáig magyarul írt mondataimba úgy írtam a mappa szót, hogy mappa. Nem nagy ügy, mi másnak neveztem volna ha magyarul beszélek? Aztán mivel amerikai cégnél dolgoztam, fele-fele arányban amerikai és magyar kollegák közt, de a magyar csak a pletyka nyelve volt, muszáj volt egész nap és mindent angolul intézni, így elkopott a mappám, lett belőle file. Amikor hazajöttem külföldről (munka) és itthon kezdtem dolgozni, minden idegszálam tiltakozott a magyarul leírt angol szavaktól, de erre is rászoktam és a mappából file-á avanzsálódott szó a végén már csak fájl lett. Ez csak egy példa, de van sok ilyen irodai-számítógépes kis érdekesség. :) A lájkolásra még nem "fanyalodtam rá", de már azon sem lepődök majd meg, ha egyszer mégis... :D

2010. szept. 17. 15:20

Én lájkolom a posztodat. :DDD

Facebookon van kb. 15 ismerősöm, de már fel sem járok oda, minek, ha van az iwiw? Bőven elég.

Twitter?? Fogalmam sincs mi az... :S

Szóval nálam a hoxa a favorit. :DDD

Gratula a cikkért! :)

2010. szept. 17. 14:32

Pontosan! :))

És most a Twitter kicsit Facebookosra viszi majd a figurát,mint design,mint szolgáltatások terén az előzetes hírek alapján,szóval méginkább támogatja majd az aktív tartalmak postolását.

13. Hoxa
2010. szept. 17. 14:17
Egyébként így is hasznos, mert híreket olvasok rajta olyan témákban, amiket nem szoktam gyakran véginyálazni a googleban, külön oldalakra menni meg nincs időm.
12. Hoxa
2010. szept. 17. 14:16

Ha lenne egy twitteres baráti köröm (és nem honlapgazdaként használnám), akkor jó lenne arra is, hogy rögtön egy ablakban lássam, hogy ki mit írt.

Nem kéne 20 blogot végignyálaznom, hogy xy mit írt oda.

Ugyanakkor ugyebár a blogokból lehet "etetni" a twitter oldalt, tehát gyakorlatilag egy linkgyűjteményként kezelhetném.


Szóval tényleg van benne ráció.

11. 2c51470c9a (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2010. szept. 17. 14:11

Netes sms-nek pl. kiváló. :)

Én is csak kiváncsiságból próbáltam ki,lévén informatikus vagyok és függetlenül attól van-e értelme vagy mire használják,adott esetben hasznos tud lenni.

10. Hoxa
2010. szept. 17. 14:08

Egyébként, amikor először megláttam ezt a szót, így, magyarosan leírva, akkor az összes idegszálam az égnek állt. :DDD


Idő kell, hogy megeméssze az ember az újdonságokat.

Vannak, amik sosem válnak az életünk részeivé, de jó róluk legalább hallomás-szintjén tudni, ha már olyan világméretű jelenségek, mint a twitter és a facebook.

9. Hoxa
2010. szept. 17. 14:05
Én látom a twitternek is lényegét, csak nem abban, mint amire pl. mi használjuk. :D
8. Dudika14 (válaszként erre: 7. - Belle Morte)
2010. szept. 17. 13:51
detto:))
2010. szept. 17. 12:27
Twitter nem, fb igen. Ja és lájk. :D
2010. szept. 17. 12:20
Semmi értelme a Twitternek.
2010. szept. 17. 12:07
Like a virgin.
2010. szept. 17. 12:01

Jó,hogy megírtad a cikket.

Én is feltotyogok:)

2010. szept. 17. 11:35

Tetszik a cikk,főleg ez:

"- Lájkolod a posztomat?

- Mivaaaaaaaaaaaaan?"

Megláttam a cikket,és ez volt az első gondolatom:)

2. 2c51470c9a (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2010. szept. 17. 10:56
Hát ez nagyon ari,de mégis tanulságos cikk. :) Gratula! :))
1. Hoxa
2010. szept. 17. 10:08
Nem születtem bele az internet világába, kimaradt a gyermekkoromból, de valahogy mégis a nettel együtt váltam felnőtté az egyetemen. Tehát nem tartom magam elmaradottnak, de ezek az új trendek, új szlengek... háááááát... öregszem, vagy mi?

Ugrás a teljes írásra: Lájkolod a posztomat?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook