Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Labor eredmények covid után fórum

Labor eredmények covid után (beszélgetős fórum)


10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Nem Szendi)
2021. dec. 2. 17:31
Leginkább a májra, regenerálódását segíti meg a méreganyagokat távolítja el.
9. Nem Szendi (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 2. 17:29
Mire jó a Mária tövis?
2021. dec. 2. 13:56

Beszéltem a háziorvossal.


Nem mondott semmi rosszat, azt mondta, hogy covid után ez teljesen "normális" labor, sőt, örülhetek, hogy "csak" ennyi.


A májra meg vesére azt mondta, hogy a covid miatt annyi méreganyag volt a szervezetemben amivel küzdeni kellett, hogy egyszerűen nem győzte se a vese se a máj, hogy a húgysav is amiatt van. Lényegében az egész testben lévő gyulladás miatt szerinte.


A vese eltérés azt mondta minimális, a májra meg szerinte inkább a covid mint az antibiotikumok. Egyből kérdezte a favipiravirt mert ugye az nagyon roncsolja, mondtam, hogy pont emiatt nem mertem szedni, mi lett volna ha még azt is szedem.


Kértem majd ismételjük meg januárban, szerinte elegendő február elején mert 3 hónap szokott eltelni 1-1 labor között és úgy hogy legyen is változás.



Most iszok, nagyon nagyon sokat iszok, rengeteget. Próbálok kicsit okosabban enni is majd mert túl sok volt a hús, kevés a zöldség stb.



Próbálok "hinni" a dokinak, nem nyugodtam meg, ajánlotta a Máris tövist.



Hát ennyit mondott kb.

2021. dec. 2. 08:56

Köszönöm nektek. Ma 12-tol tudom elérni a haziorvosom, kíváncsi vagyok mit fog mondani.

A neten azt olvastam Mária tövis segíti a máj regenerálódását, megkérdezem tőle ezt is.

6. Bichi (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 23:09
Kb 3 hónap múlva nézesd meg újra, szerintem addigra visszaáll. Addig meg ne foglalkozz vele...
5. 71ddaa07fa (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 22:12

Az antibiotikum a máj funkciót nagyban befolyásolja. Nekem is magasabb volt az értékem a fertőzés és az antibiotikum kúra után. Nyugodj meg szép lassan helyre fog állni.

Persze mikor megláttam én is a csillagokat, rögtön a lehető legrosszabbra gondoltam.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Bichi)
2021. dec. 1. 20:51
Nem szedtem, nem mertem pont emiatt de ket és fel hetig szedtem 3 különböző antibiotikumot, köptetőt, lázra algopyrint és sajnos altatót is mert nem tudtam aludni.
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 19:36
Szedted a favipiravirt? Ha igen, akkor sajnos ez normális
2021. dec. 1. 16:46

Talán valóban jobb lenne, ha az orvosoddal konzultálnád meg, mert szerintem semmi helye itt most a riogatásnak.


Ellenben az jó ötlet lenn, ha döntenéd magadba a folyadékot, tisztuljon a szervezeted.

2021. dec. 1. 14:44

Sziasztok.

Tudom nincs köztetek orvos, nem is azért kérdezem de ma voltam laborban és a háziorvosommal csak holnap tudok már beszélni.

Covid után vagyok kb 2.5 héttel, sok gyógyszerrel a hátam mögött és elég beteg is voltam.


A laboromban van pár érték csillagozva ami aggaszt, főleg ami a máj funkciókat illeti, vese értékek sem a legjobbak de nem ittam túl sokat az elmúlt napokban.


Tudom nem a legjobb erről fórumot indítani csak aggódom, hogy ezek nagyon rossz értékek.


Vvt süllyedés : 45 mm/óra * 1 - 10 (ez már máskor is volt hasonló)

Triglicerid : 2,80 mmol/l * 0,55 - 1,60

Húgysav : 411 umol/l * 150 - 340 (sosem volt még ilyen magas)

GFR-EPI : 86 ml/perc * > 90 (mindig 90 feletti volt)

Alkalikus foszfatáz : 127 U/l * 35 - 105

Gamma-GT : 152 U/l * 7 - 32 (legutóbb 50 körüli volt)

ALAT (GPT) : 59 IU/l * < 40

CRP : 6,0 mg/l * < 5,0 (ez már volt 1-1 megfázás után jóval magasabb is)


Előre is köszi ha bármi bíztatót tudtok írni. Félek egy kicsit mert a covidnak vannak májkárosító szövődményei de 2 hétig kb antibiotikumot szedtem, lázcsillapítót, rengeteg vitamint stb...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook