Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lábizzadás csökkentésére van valakinek tapasztalata/tippje? fórum

Lábizzadás csökkentésére van valakinek tapasztalata/tippje? (beszélgetős fórum)


1 2
6. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Antonov225)
2019. júl. 3. 09:34
Ha teheted mezitláb legyél. Ha valahova menni kell. javaslom, hogy valóban csakis pamutzokni. De megpróbálhatod, hogy egy púpozott evőkanál sót tennél a zokniba. Ha a lábad kibírja, akkor a só magába szívja a nedvességet. Egy rossz zokniba is tehetsz 2-3 evőkanál sót és azt tedd az üres cipőbe. Szagtalanít és a nedvességet is elszívja.
2019. júl. 3. 07:58
Egyik ismerősömnek van hiperhidrozis a tenyéren, ő botox injekciókat kap pár havonta.
4. globus (válaszként erre: 1. - Antonov225)
2019. júl. 3. 07:49
Zsályateáról szólnak pozitív eredmények. Lehet meginni, fürödni benne, ha a lábad legproblémásabb, akkor csak lábáztatás. Nekem az íze nem jött be,lábfürdőre egy próbát megér. Valószínűleg nem azonnal hat, néhány nap alatt már mutat eredményt, ha működik.
2019. júl. 3. 00:45
Nagyon hasznos lehet az iontoforézis-kezelés is, ez legalább orvosilag is ajánlott.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Antonov225)
2019. júl. 3. 00:28

Én frászt kaptam a férjem házi szerétől, formalinoldatba áztatta a lábát.

Tényleg jó darabig nem izzadt utána, bele sem merek gondolni, pontosan miért. De én közben szépen apránként, feltűnés nélkül az összes műszálas zokniját is pamutra cseréltem.

Viszont a cipő belsejét is kell kezelni. Akár formalinnal is ki lehet mosni, majd alaposan kiszárítani. Felvétel előtt pár perccel érdemes cipő-deoval is befújni.

A cipő talpbetétét ezekben a meleg napokon kivenni, akár szappannal alaposan lesikálni, öblíteni és a napon szárítani.

2019. júl. 3. 00:15

Üdv!


Fokozott kéz és lábizzadással vagyok megáldva, amik közül a lábammal van nagyobb gondom (ilyenkor nyáron pláne kellemetlen) és már nem tudom, mivel csökkenthetném a verejtékezés mértékét, mert eddig nem sikerült rátalálni a hatásos megoldásra.

Próbáltam a Solutio Antisudoricát, de allergiás reakció miatt le kellett tennem.

Javaslatra próbáltam hónaljra való izzadásgátlót is, az átmenetileg hatott, aztán már nem.

Hintőport is próbáltam, de viszonylag hamar leázik.


Aki hasonló cipőben jár(t) esetleg és van tapasztalata, vagy csak tippje arra vonatkozóan, ami a fentieken kívül hatásos lehet, megköszönöm, ha megosztja velem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook